O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CYSTA NA JÁTRECH PDF Tisk E-mail
Neděle, 29 březen 2015
Dobrý den, paní Danielo, prosím, potřebovala bych poradit ohledně mého zdravotního problému. Je mi 51 let a na CT vyšetření mi našli cystu na játrech o velikosti cca 17x12 mm. Ráda bych teď od někoho slyšela, z čeho vlastně ta cysta vznikla, a co mohu udělat proto já, aby zmizela. Ošetřující lékař řekl, že to není problém, že to má spousta lidí.

 

 

 

 

 

     Za půl roku že se může udělat SONO a zkontrolovat to. Ale na SONU před měsícem mi nic nenašli. Ráda bych to zkonzultovala s nějakým odborníkem, ale vlastně ani nevím, který lékař se vlastně problémem jater se zabývá. Prosím, nemáte nějakou zkušenost z této oblasti a nemohla mi poradit, popřípadě poskytnout kontakt na někoho, kdo by takto učinil? Na internetu se sice samozřejmě o cystách píše, nicméně žádný lékař nic konkrétního k tomu nepíše, jak se toho zbavit.

 

Moc Vám děkuji,

PAVLA

 

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

Milá Pavlínko,

 

     nejsem lékař, takže žádné extra povědomí o konkrétně cystách na játrech nemám, ale jedno vím: cysty jsou z největší části neškodné a má je skoro každý - kdekoliv po těle. Takové drobné bulky... Já vím, že tě to vyděsilo, není divu. Ale - nenapsala jsi, jestli to sono, co ti nyní před měsícem dělali, bylo tedy po tom půlroce, jak to tvůj lékař ordinoval. Pokud je tam nyní nemáš, nejspíš zmizely. Hlavní je, že jsi pod kontrolou.

 

     Ano, cysty se v průběhu života dělají i mizí... je  to vlastně označení pro jakoukoliv dutinku, která je vyplněna tekutinou. Většina cyst se vytváří běžně a za nějakou dobu sama zaniká. Nález několika drobných cyst v jaterní tkáni lze považovat za náhodný, je nejspíš nezávažný a nevyžaduje žádnou léčbu. Mj. cysty na játrech se v poslední době objevují čím dál častěji. Podle domněnky lékařů se ovšem nejedná o nějaký zhoršený stav jater dnešní civilizace. Může to být důsledek kvalitnější diagnostiky a častějších vyšetření.

 

     Jinak - odborníci, specialisté na nemoci jater jsou na gastroenterologii - zabývají  se diagnostikou a léčbou chorob trávicího traktu, včetně chorob játer, žlučníku a pankreatu. Pokud se chceš o svých  játrech dozvědět více, najdi si někoho ve svém blízkém okolí, požádej o konzultaci.

 

     Každopádně - držím palce a věřím, že všechno je a nadále bude v pořádku!

 

d@niela

 

 

    

 

Komentáře (2)add feed
Ahoj Pavlo, : mamča
aniž bych chtěla nějak snižovat závažnost Tvého onemocnění, musím Ti říct, že po padesátce má cysty na játrech většina populace, jen někteří o tom nevědí, protože nebyli na vyšetření.
Kup si "Ostropestřec mariánský", buď tobolky, extrakt v lihu, nebo si z něj vař čaj, tím nic nezkazíš.
Mám cysty v játrech cca 20 let a zatím žiju bez nějakých omezení. Vyhýbám se jen tučnému a příliš kořeněnému jídlu a pochopitelně alkoholu. Pěstuju si na zahradě Ostropestřec a mletá semínka užívám průběžně. V lékárně se prodává pod různými názvy, např. Sylimarin, apod.
březen 30, 2015 09:03
sono : Iris
není tak spolehlivé, jako CT. Takže cystička tam asi je. Má to opravdu spousta lidí, ještě více jsou rozšířené cysty v ledvinách..V mezinárodní klasifikaci nemocí (MKN 10), což jsou čísla diagnoz, jsou pro cysty dvojí čísla - a to pro cysty vrozené a získané. Takže je možné, že jde o vrozenou věc, která se opravdu během života jen náhodně najde, nebo získanou - i ty lékaře neznepokojují, ale podle mne je to věc, která z nějaké příčiny vznikla tam, kde původně nebyla.Dokonce jsem kdysi viděla nějakou úvahu o tom, že nestačí-li nějaký orgán detoxikovat a je trvale zanášen škodlivinami z prostředí, jídla aj., snaží se bránit a škodlivin zbavovat - napřed nějakým akutním zánětem s kašlem například, průjmy apod. Poté, po dalších fázích, které si nepamatuji, organismus něco jako nestíhá a vytváří cysty a bohužel další fází mohou být nádory.Ne z těch cyst, ale jako další fáze nepříznivého působení na organismus. Jsem zdravotnice, ale některé tzv. celostní postupy a úvahy sleduji a dávají mi smysl. Z čistě vědeckého lékařského hlediska jsou cysty to, co píše Daniela. Tedy nic hrozného.Z hlediska celostního - zkus dělat něco pro svoje tělo,ulevit mu, vyčistit, co jde.. třeba tak, jak popisuje mamča.
březen 30, 2015 11:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]