O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK MIKIN K NOVÉMU KAMARÁDOVI PŘIŠEL PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 březen 2015
Přejít na obsah
JAK MIKIN K NOVÉMU KAMARÁDOVI PŘIŠEL
Strana 2

 

 

 

 

 

 

     A tak jsem odepsal a už za hodinu přišla dlouhá odpověď. Mladý chlap jménem Brock mi napsal, že má více zájemců než štěňat, ale že si vybral mě na základě toho, že bydlím v Dawson City a také na základě mého profilu na facebooku. A přidal k tomu story, kterou jsem už částečně znal:

 

     žil - byl ve městečku Dawson vysoký, štíhlý indiánský kluk jménem Nicholas, kterého měli pro jeho přátelskou povahu všichni rádi. Učení Nikkimu příliš nešlo, ale byl ochoten přiložit ruku k dílu a nakonec s pomoci kamarádů i učitelů získal high school diploma, tedy obdobu maturitního vysvědčení. To bylo na jaře 2013.

 

     Pár měsíců nato se šel Nikki projít v našem hlavním městě Whitehorse se svými kamarády kolem řeky Yukon. Jeho pes Ryder se z nějakého důvodů dostal do vody a začal se díky silným proudům, vírům a podemletému břehu topit. Nicholas za ním skočil a snažil se ho zachránit, ale v ledové vodě se začal topit i on a brzy zmizel pod hladinou...

 

     Jeho kamarádi mu nedokázali pomoci a tak alespoň zavolali Kanadskou královskou jízdní policii. Ta přijela rychle, jeden z policistů si oblékl plovací vestu a skočil do vody. Podařilo se mu Nicholasovo tělo najít, s pomoci druhého policisty ho vytáhl na břeh a začal s umělým dýcháním. Ale už bylo pozdě, Nikki byl mrtvý.

 

     V hloučku lidí který stal okolo, pozoroval tohle všechno i pes Ryder, kterému se mezitím podařilo dostat z vody i bez cizí pomoci. No a Nicholas s Brockem byli kamarádi, Ryder je otcem těchhle štěňat a Mikin s Joanne mají nového psa.

 

 

 

 

 

 

      Do Whitehorse a zpět jsem se svezl se svými českými kamarády Michalem, též zvaným Kečup a Petrem, kteří tam jeli dělat jakési jazykové testy kvůli kanadskému občanství. Pejsek celých těch 530 kilometrů po cestě domů prospal a vypadal velice nevinně. Zato když jsem chtěl o půl třetí v noci jít konečně spát i já, běhal kolem pohovky a zuřivě štěkal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejte nám 

s touhle chlupatou potvorou

hodně štěstí...

 

MIKIN

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (14)add feed
Krásný psí kluk je to : Aknela
přeju vám oběma spoustu fajn zážitků. A doufám, že o nich občas napíšeš. smilies/wink.gif
březen 24, 2015 23:24
chlapeček :) : bb.
moc pěknej. A jak se jmenuje?

Já bych se na Sue asi velmi dlouho zlobila, že na Luboše nedala pozor.
březen 24, 2015 23:39
Diky damy, : Mikin
ale bb, na Sue se zlobit nemuzu. Ona i Nijean se o Lubose dobre starali, mel se u nich hezky, hral si s jejich psama…... O tom, ze se jdou spolecne probehnout jsem vedel. Jsem radeji ze mel kratsi zivot a vic svobody, nez kdyby byl na reteze.
březen 25, 2015 05:14
Mikine, : Myška
je mi líto Luboše, ale měl s vámi krásný život. Smrt sice přišla brzy, ale je to lepší, než kdyby se trápil v nemoci...

S novým přírůstkem přeju hodně šťastných radostných chvil. Vypadá krásně. Výchozí plemena jsou hodně rozdílná co se povahy a hlavně využití týká, tak jsem moc zvědavá, od kterého z rodičů podědil více. To samozřejmě ukáže čas.
březen 25, 2015 06:13
Diky Mysko, : Mikin
Mas recht, jeden z Lubosovych sourozencu uz zemrel na rakovinu.
Ten psejk vypada z celeho vrhu nejvic jako mama, ktera vypada jako border collie s ktratsi srsti. Tatinek je pry vetsinou husky, castecne ale i vlk. smilies/grin.gif
Zatim mu rikame Buddy a hledame prihodnejsi jmeno. Pokud nenajdeme, bude to Buddy.
březen 25, 2015 06:50
... : mia I
taky jsem přišla o mojí věrnou psí společnici podobným způsobem, ještě po několika letech se mi o tom špatně mluví a píše. Ležela jsem zrovna v nemocnici a naši chlapi fenku neuhlídali, vyběhla a srazil ji traktor. Ještě žila. Syn se snažil ji přemístit, ale v bolesti ho kousla. Zakopali ji na zahradě. Ale pokousaná ruka začala synovi otékat, musel k lékařce a když řekl co a jak, museli fenku vykopat a poslat až do Prahy na veterinární rozbor. Moc mi chyběla a vzpomínala jsem na všechno pěkné s ní . Když jsem na tom nebyla zdravotně dobře, přestála se mnou všechny ty moje nedobré časy. Vždycky ráno přišla k posteli, jak slyšela , že se v ložnici hnula peřina a já se probudila. Nebo sem jen zavolala, kde je ta moje holčička a už jsem ji měla u postele. Když jsem měla sušenku, tak vždycky jsem jen řekla královské dělení a už měla půlku. smilies/smiley.gif

Pak jsme si vzali nalezence, kterého tu někdo vyhodil z auta. Byl nedůvěřivý, vychrtlý. Je důstojný nástupce naší fenky. Tolik radosti už nám přinesl. Buddy bude to samé.
březen 25, 2015 07:16
Mikine, jo jo, to co jsem si prožila s poslední fenkou, to bych nikomu nepřála. Byla bych ráda za takovou rychlou smrt... : Myška
Jméno Buddy je hezké. Bady, Badík,...
Mix plemen je to teda pořádný. smilies/wink.gif
březen 25, 2015 08:07
Pašáček : Anděla
Pěkné štěňátko.
Taky jsem přišla stejným způsobem o pejska, moc jsme ho milovali, celá rodina. Hned jsme si pořídili stejného, dali mu stejné jméno, ale asi to tak nemělo být. V pěti měsících se utopil v bazénu. Tam už se naše vina a nedbalost nedala vyloučit. Jsme strašně sklíčení, nešťastní a vinni. Do třetice máme nového pejska, je to kříženec, má jiné jméno a zabezpečujeme všechno. Bazén je oplocený, plot zpevněný, aby se v něm třeba neuškrtil, dříví přerovnané, aby se tam nezašprajcoval atp. Vždycky, když vyhodnotíme nějaké nebezpečí, hned hledáme řešení. Bohužel ani to našim klučíkům život nevrátí, ale nikdy na ně nezapomeneme. Doufáme také, že naše nové štěňátko ochráníme, ale jsou to nervy.
březen 25, 2015 08:48
... : Mikin
Jeste jednou vsichni dik. Muj prvni pes byl foxterier Charley jeste v Cesku. To byl opravdovy charakter a nikdy na neho nezapomenu. Prvni kanadsky pes se jmenoval take Buddy a pujcil me ho kratce po mem prijezdu na Yukon podivny clovek jmenem Scotty s tim, ze si ho zrovna nemuze dovolit zivit. Rikam podivny, protoze jeho jmeno neslo nejak dohromady se silnym francouzskym prizvukem. Brzy nato si Scottyho odvezla R.C.M.P. Byl totiz hledan v Quebecu pro bankovni loupez a tak me Buddy zustal. :-)
Buddyho jsem mel prvnich 10 let coby vudce sveho psiho sprezeni. Byl to krizenec huskyho a australskeho bluehealera. Jedno oko mel hnede, druhe modre. Kdyz jsem se psama prestal jezdit, nechal jsem si jenom jeho coby kamarada. Kdyz po dalsich 6 letech prisel jeho cas, brecel jsem nejen ja, ale i veterinar.

březen 25, 2015 14:58
Mikin : mamča
V psích rasách se moc nevyznám, ale za nejchytřejší a nejzdravější považuju křížence. Můj syn měl psa, co se u něj nedal skoro vysledovat původ. A protože bydlel v "nóbl čtvrti", tak na dotaz místních pejskařů odpovídal, že je to je vzácná rasa "Undergater".
Pár snobů pokývalo vážně hlavou, že jo, že tuhle rasu samozřejmě zná. smilies/grin.gif
Přeju Ti s Tvým novým "Undergaterem" hodně štěstí a radosti. smilies/wink.gif
březen 25, 2015 16:05
Já se podle nadpisu : Krakonoš
těšil na článek, jak přijel k Mikinovi Sidon, pokecali vo zahraničněpolitickejch tématech, zachlastali a stali se kámoši. A nevodnes to jedinej zub. smilies/grin.gif smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
březen 26, 2015 16:13
Krakonošu, : Sidon
to by ten název zněl poněkud jinak - Jak Mikin o jednoho kamaráda přišel. Protože, když mi někdo řekne, že su komunista, tak su částečně rozezlené, ale když mně to hókne můj kámoš, neboli kema, keré je ze sténýho štatlu jako já, tak to je vyložené štengr a je to zralý na mlatu.

smilies/sad.gif
březen 26, 2015 17:51
Mikine. : Pepa
Je to smutná zpráva o konci života Luboše. Billy, táta Luboše to má také sebou. Jestli existuje psí nebe, já tam chci také. Nyní máme Jessie Jamese (dle papírů) je to Český knírač deset měsíců stáří. Bezmezně miluje mne a žena žárlí. Ovšem já jsem ten který sním zmákne 8 km denně. S neznámou mě psí inteligencí pozná, když si dám víc do trumpety, tak mě budí o hodinu déle. S fotografie se na mne dívá Billy a já mám výčitky, že jsem v kritickou chvíli jeho života nebyl na blízku abych mu pomohl.

březen 29, 2015 04:03
Pepo, český knírač? : Myška
To jako pes přivezený z ČR plemene knírač - asi střední, s průkazem původu vydaným ČMKU, tedy pod hlavičkou FCI?
Plemeno český knírač totiž neexistuje...
březen 29, 2015 18:55
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]