O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 březen 2015
Teeeedy.... U nás doma je hezky, relativně pohoda - a najednou - děsně naštváno!! Jenže, copak můžu nadávat tomu čubákovi chlupatýmu? Přeci jen mám o chlup větší mozeček než on, tak bych asi měla být rozumnější, žejo. Fajn, já se vám pochlubím. Měli jsme právě výukovou hodinu, mladýmu to šlo a zrovna, když mi volala dcera, tak se zatoulal za stůl a já viděla -

 

 

 

 

jo, správně tušíte, už se tam krčil a vypadl z něj jeden bobek! 

 

 

 

     Nevím, kde se ve mně vzala ta mladistvá mrštnost, ale ve zlomku sekundy jsem byla u něj, bafla ho, u dveří do ruky klíče a šup s ním  ven! Jen tak, v pantoflích, tričku a leggínách. Smůla. Už ve dveřích do baráku jsem viděla, že klíče, co držím v ruce, nejsou od bytu, ale od prádelny - kde jsem byla včera prát óbr povlaky na matrace.

 

     Přesně chápu pocity Lotovy ženy, když se otočila. Já nezvládla ani to... stála jsem tam jen tak, totálně sošná, už jen  mne dát někam na podstavec a vybírat vstupný... Kaya jsem z ruky vypustila, ten se vyřítil do ulice. Bylo pět odpoledne a mně šel hlavou černočerný horror, triller, budoucnost příštích čtyř až pěti hodin - což jsem si ale vůůůbec neuměla představit. Protože jsem sice byla domluvená se synáčkem, že přijde na návštěvu - ale až někdy před desátou! 

 

     Stojím v otevřených dveřích do domu, ani nevnímám zimu a jen si tak představuju, jak budeme tu dlouhou dobu sedět nahoře pod střechou na schodech (aby nikdo neviděl, jak je panička blbááá), jak tam nastydnu, jak budu nemocná a na tu svou demenci umřu.... Jééééé, já jsem si tak moc skuhrala...

 

      No, když jsem se zas pohnula (Kayo mezitím lítal někde po ulici sem a tam), uvědomila jsem si, že pochopitelně nemám ani telefon, takže - takže jsem zazvonila na sousedy. Naštěstí zrovna než jsem otevřela dveře od bytu, právě přišli domů. A - ano, jsou to děsně fajn mladí, půjčili mi mobil a dokonce i našli číslo na zámečnickou pohotovost.

 

       Mládenec se škatulí s vercajkem přijel opravdu do dvaceti minut, jak slíbil.

 

      Kdybyste viděli, jak děsně je to jednoduché. Napřed to zkoušel jen ohnutým drátkem, pak takovou tou podložkou na krájení, pak do dveří párkrát pořádně zabušil až kopnul - a nakonec přeci jen zabral ten drát s ohnutým zobáčkem. A bylo to.

 

       A tak jsem zjistila, vážení a milí, jak je velice jednoduché zhubnout během cca pěti minut o jedenáct kilo.

 

 

 

 

       No, co nadělám. Vzala jsem si bundu, boty a šli jsme ještě ven, aby se tedy vybobkoval. Poseroutka jeden  chlupatej. Teď, co vám to tu píšu, spí mi u nohou na polštáři, schovanej ve svý "velký tmavý boudě", tedy pod psacím stolem.

 

x x x 

 

       Už je zase doma hezky, relativně pohoda a nakonec si říkám: "Když nejde o život, tak jde vlastně o (však vy víte oč, tentokrát to bylo fakt doslovně)". 

 

KAYO a jeho služebná,

d@niela

    

 

      

Komentáře (21)add feed
:) : bb2
Copak ty, jestli bys nastydla, ale co Kája, ten drobek malej střapatej?? Několik hodin v zimě a ještě by mu nastydly ledviny. Příště si musíš dát lepší pozor, máš za to dítě odpovědnost.

Proto na postele doporučuji matracové chrániče ;-) Dělají se i nepromokavé, to kdyby se Kájovi v noci něco zdálo a nestihl by doběhnout..A nebo bez nepromokavé úpravy, ale dostatečně chránící matraci od potu apod. Manipulace s nimi je snazší než s natahovacím prostěradlem, natož s potahem matrace. Chrániče vypereš v běžné pračce dva najednou, do naší s obřím bubnem šoupnu pět najednou. Potahy se do ní vejdou taky, ale protože používáme chrániče, prala jsem potahy jen jednou.
březen 23, 2015 00:03
Moje milá, báječná bíbí, : d@niela
ty potahy nebyly pro mne...
My totiž máme "barákovou prádelnu", ve které je nová pračka, velkoobjemová. A můj syn má širokorozchodnou postel. A tak cca jednou za půl roku mi přinese oba díly potahu, které mu v té pračce pohodově vyperu, v sušárně usuším a jako nové, z obchodu přinešené, odevzdám smilies/kiss.gif.

Výměnou mám zase všechny možné počítačové úsluhy, opravy, atd.
No, včera, resp. i dnes v noci, to bylo o něco hektičtější. Přišel se svou milovanou čtyřnožkou, oba tady pak - tedy Kayo a Ireska - skvostně dováděli a já si říkala, že budiž jim všechno, co by kdy provedli, odpuštěno, protože pohled na ně je fakt to nejlepší antidepresivum.

Mj. nedávno jsem si vymyslela takové pořadí (nemyslím v lásce, ale v našich věkových kategoriich):

1) máme naše děti
2) máme děti našich dětí
3) máme našeho pejska

Zatím mám tu čest mít všechny tři kategorie, ale v podstatě jen tu třetí. Lenčiny děti jsou daleko a Robert se zatím ještě neokotil.

smilies/wink.gif
březen 23, 2015 07:35
Radu mám jedinou : : mamča
Klíč na krk ! smilies/cheesy.gif
březen 23, 2015 08:51
... : Giota
Klíč na krk? A to ho budete mít na krku 24 hodin denně? Daniela klíče chňapla, ale špatné. Může se stát i něco jiného, než náhlá psí potřeba...

Fungují 2 věci:
- na vesnici rezervní skrýš, samozřejmě ne pod rohožkou, ale daleko od dveří... My třebas máme rezervní klíč schovaný v kotci jednoho z hafanů. Chtěla bych vidět zloděje, který, kdyby o tomto jinak nepoužívaném klíči věděl, že by si pro něj přes psa šel!
- ve městě by šlo rezervní klíč uložit u příbuzného nebo souseda, co je skoro furt doma. Pokud tomu sousedovi nebo jeho příbuzným na 100% nedůvěřujete,nebo chcete být opatrní, tak uložte klíč v pevné kartonové obálce, s pečetí (lze improvizovat např. papírovou lepenkou, podepsanou několikrát napříč tak, že prostě otevření krabičky bude rozeznatelné (průsvitná izolepa se dá proříznout a zase zalepit).
V nouzi je pak možné klíč u sousedů vyzvednout, místo zámečníkovi zavolat třeba synovi, ať tento rezervní klíč přiveze.
březen 23, 2015 09:24
Tradičně : Michal
máme klíč u sousedů - a oni jejich u nás. Protože stárnem, blbnem a zkrátka jeden nikdy neví smilies/grin.gif
březen 23, 2015 11:44
Robert : bb2
se neokotil, ale oštěnil, a má teď holčičku :-) Ovšem, to ho nezbavuje odpovědnosti za mladšího bratra Káju.

Dobrá, tedy je problém v organizaci práce. Příště přinese Robert potahy a zatímco se budou prát, ty budeš venčit své dítě i jeho dítě a on bude provádět IT servis a otvírat zabouchnuté dveře.
Nebojte, každý novopečený rodič v tom má zpočátku chaos, to se poddá.
:-)
březen 23, 2015 12:44
bíbí, : d@niela
to bylo jinak... Omlouvám se, že to vysvětluju asi blbě smilies/wink.gif smilies/wink.gif
On je prostě jeden den přinesl, další jsem to vyprala, viselo to v sušárně... atd. - ale ty povlaky s klíči nemají ale vůůůůůůůůůbec nic společného.

To jen já si spletla téměř totožný svazek klíčů... A ve zbrklosti jsem se pořádně nepodívala. Takže veškerá "hanba padá na moji hlavu", to nebyla ničí a ničeho vina. Ani toho čoklíka, to už opravdu ne.

A fakt si budu muset klíče dát do nějaké škatulky a někde venku je schovat. Ještě nevím kde, ale fakt je to nutné.

Ohledně sousedů - tady už ty bývalé sousedské vztahy bohužel zvětraly a vyprchaly. Škoda.

březen 23, 2015 13:38
Moc krásné, ale já potřebuju : Zdenina
poradit. Děvčata vy tady víte všechno tak prosím. V rozhlase jsem slyšela - že dáma potkala někoho v MYŠÍ DÍŘE - což by měla být spojnice mezi Klárovem a Vojanovými sady. Je to nějaký tunel nahoru do sadů, nebo se to říká chodníku podél tramvaje? Naveďte mě prosím.
smilies/sad.gif
březen 23, 2015 13:49
Zdenina : Milene
Musela jsem se podívat na mapu. Taťka říkal Myší díra ulici Pod Bruskou. Je to taková zkratka okolo Chotkovy ulice. Ale nevím, jestli se to nepoužívalo i pro jinou ulici. smilies/wink.gif
březen 23, 2015 14:21
mezi klárovem a vojanovými sady : mura1
asi ne. spíš mezi klárovem a chotkovými sady. viz milenenebo třeba wikipedie (historie a popis, 1. odstavec)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chotkova_silnice

březen 23, 2015 15:20
Tady máte fotku, kde to je: : d@niela

MYŠÍ DÍRA
- http://www.starapraha.cz/mala-strana/050.jpg

Jinak tam asi uprostřed, v takovém vinglíku, kdysi dávno byl pravý italský zmrzlinář, který prodával úúúúžasné zmrzliny - citronovou, pomerančovou, meruňkovou a plno dalších příchutí... ááách - to v době, kdy běžně byly všude jen vanilková nebo čokoládová atd.

Takže cestou na rande jsme se tam stavovali...
březen 23, 2015 15:41
Daniel :) : bb2
omluvit bych se měla asi já, celou dobu si z toho trošku utahuju, nedošlo mi, že to napsané můžeš klidně vzít vážně a poctivě mi vysvětlovat, jak to s potahama máte :-)
Ale dělala jsem si legraci jen v dobrém, fakt :-))

Ovšem, tedy, když už jsme u toho...musíš uznat, že můj návrh opatření nepostrádá logiku ;-)
březen 23, 2015 18:02
... : bb2
meruňková je nejlepší. Přivolaly se mi chutě na meruňkovou.
březen 23, 2015 18:03
klíče : xanada
Tak tohle se mi stalo také.Akorát to bylo tak před 3 roky, v 10 večer po vánocích na Štěpána,když jsem byla venčit jezevčíka.Jenom ten úlet byl lacinější-pouze 600.
březen 23, 2015 20:42
Zdenino, : deeres
nikdy jsem neslyšela, že by se myší díra říkalo ulici Pod Bruskou. Myší díra se běžně říkalo ulici Švábky v Libni, která sice stále existuje, ale protože se zbourala Rustonka, už se nekličkuje mezi domy, abyste se dostali na Sokolovskou, nebo na opačnou stranu na Libeňák. Takže to už vlastně dnes ani myší díra není, za to tam je velká křižovatka.
březen 24, 2015 10:57
... : deeres
Neslyšela, ale to neznamená, že to tak není. Teď jsem našla tenhle odkaz:
http://www.jablko.cz/Zajimavosti/Udalosti/Zajim_udalo_14.htm
březen 24, 2015 11:01
drs : mura1
myší díra pod bruskou viz wiki
Oblast Letné byla původně od centra Prahy oddělena strmým svahem. Předpokládá se, že stezky těmito místy vedly přinejmenším od 9. století, kdy se v Praze usídlili Přemyslovci, a to od brodu přes Vltavu spíše směrem k Pražskému hradu, ale zřejmě i k Letné. Ve 20. letech 17. století nechal Albrecht z Valdštejna prorazit do svahu přímý úvoz, který umožnil i jízdu vozům. Ten se nazýval Myší díra, od 2. poloviny 18. století má též oficiální název Pod Bruskou.

březen 24, 2015 11:02
Myší díra - : Myška
v Brně se tak říká starému podchodu pod hlavním nádražím. smilies/smiley.gif
březen 24, 2015 12:53
... : mia I
o Myší díře jsem psala v Pražských toulkách v článku o Letné. Je to jak píše Milene a Můra. Říká se tak ulici Pod Bruskou, z tramvaje je to krásně vidět. U té lávky k Bílkově vile (navrhnul ji Bořek Šípek) zhruba končí, resp. začíná.
březen 24, 2015 13:03
Myší díra : Milene
je taky v Českém Krumlově. Když jsme jezdili Vltavu, tak jsme míjeli přístaviště Myší díra. Snad tam byla zkratka, aby se nemusel objíždět celý Krumlov, ale to nevím jistě. Nám se Krumlov právě líbil. smilies/cheesy.gif
březen 24, 2015 13:55
Díky dámy : Zdena
věděla jsem, že dojdu úspěchu jste lepší než WIKIPEDIE. Zdenina smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
březen 25, 2015 09:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]