O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FOTŘÍK - 79 PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 březen 2015
Přejít na obsah
FOTŘÍK - 79
Strana 2
Strana 3

Řehole, nevolnictví, dřina a vyčerpání, které provází člověka, jenž se stará o dítě, vychovává ho, rozvíjí a zajišťuje, aby se neutopilo v pračce (popřípadě šálí nutkání dítě v pračce utopit cíleně), se nazývá poměrně zcestným názvem "mateřská dovolená". Z tohoto dvojsloví mě nejvíce zaujalo právě to slovo "dovolená".

 

 

 

    

Říkejte mi naivko, snílku nebo zpátečníku, ale má představa opravdové dovolené se příliš neztotožňuje se stavem, kdy sedřený v mrákotách po vydatném dvouhodinovém spánku naháním po bytě dítě, které se zrovna záměrně vydělalo hned vedle nočníku, kam jsem ho v dobré víře usadil, načež si s sebou pro strýčka příhodu vzalo kousek exkrementu do ruky a toto hodlá v pokojíčku použít způsobem, který odporuje dobrým mravům.

 

 Nicméně je třeba akceptovat nesmlouvavý diktát společnosti, který tvrdí, že to je prostě dovolená a basta. Po vzoru nadšených dovolenkářů, kteří radostně ze své dovolené v tichomoří zasílají pohled a nebo dopis přímo z pláže domů, jako takové pozdravy, aby vylíčili tu nádheru, je nasnadě, abych i já zaslal své pozdravy ze své dovolené. Mateřské dovolené:

 

Zdar všem. Zasílám vám pozdravy z mateřské dovolené. Mám se tu hezky. Vaří dobře. V letáku se sice chvástali, že to budu mít s polopenzí, ale zatím si tady vařím sám, tedy slovo dobře je třeba brát s rezervou. Počasí zatím vyšlo, ale pro mě je naprosto bezpředmětné, jelikož většinu času trávím na pokoji, tedy ten příslovečný východ slunce nad mou zářnou budoucností nebyl zaznamenán.

 

Když už jsem u toho pokoje, tak můj spolubydlící je malý, zapšklý, náladový, hyperaktivní a věčně posraný mužík, jehož hygienické návyky jsou minimálně tristní a není výjimkou jeho vyměšování prakticky kdekoliv v pokoji.

 

Se spolubydlícím toho nemáme moc společného. Názorově jsme se zatím nepotkali a naše životní filosofie, kdy on vidí smysl života v tom hrát "gól" a já naopak v tom pokusit se usnout za všech okolností alespoň na dvě minuty, se dokonce naprosto rozcházejí. Dokonce jsme doposud nenašli ani společné téma k hovoru. Pravděpodobně za to může jeho slabá slovní zásoba, kdy ovládá pouze slova jako "pá, bác, bum bum, babá nebo baf".

 

Na těchto chabých základech se velmi těžko staví smysluplná konverzace. Jasně jsem před odjezdem avizoval cestovce, že nechci být na pokoji s cizincem.

 

Již jsem na recepci podal žádost, že bych chtěl jednolůžák a tím bych se spolubydlícího zbavil, leč nedávám si příliš naděje, že mi bude vyhověno. Naopak se hrozím toho, že pokud nebudu dostatečně ostražitý, přidělí mi hotel na pokoj dalšího, ještě menšího a uřvanějšího spolubydlícího.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]