O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MLÁDÍ, CHCEŠ MI SNAD ŘÍCT, ŽE ODCHÁZÍŠ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 březen 2015
Zuzka Součková„Stárnutí je otrava, ale je to jediný možný způsob, jak se dožít vysokého věku," řekl prý G.B.Shaw (a další a další známé osobnosti, ke kterým se připojuji i já, osobnost vcelku neznámá!). Jak spolehlivě poznáte, že mládí odchází neznámo kam? Nenechte se mýlit, nebudou to první šediny, které vás na to upozorní. Nebude to ani slábnoucí zrak. Svůj první šedivý vlas jsem si vytrhla v pětadvaceti. Spousty mladých lidí nosí brýle.

 

 

 

 

 

 

 

      Odchod mládí tvoří jen maličkosti, které jsou na poprvé sotva postřehnutelné. Ale čím častěji se s nimi setkáváte, tím více vás o jeho odchodu utvrzují.

 

 

  •  často a stále častěji se mi stává: „Budeme si tykat, já jsem Zuzka." ... „No, já nevím, jestli bych si zvyknul, paní Součková," dostanu studenou sprchu od toho mladíka.

 

  •  zaskočí mě, když ten mladej hezkej kluk v tramvaji řekne: „Posaďte se, paní." (cože?... paní?... já jsem přece ta holka, která běhá maratony)

 

  •  všude kolem se to hemží lidmi, kteří jsou mladší (což je divné, protože ještě nedávno tomu bylo naopak)

 

  •  s těmi, kteří se narodili dříve než vy, se můžete setkat buď v opeře nebo kdybyste se zúčastnili nějaké šmejdí prodejní akce (chodíte tam málokdy - mám na mysli operu, na šmejdí akci jste v posledních deseti letech nebyli ani jednou a pokud si vzpomínáte, tak předtím také ne...)

 

  •  s hrůzou zjistíte, že ta protivná stará bába, se kterou máte co do činění, je o dva roky mladší (třikrát polknete naprázdno, zalapáte po dechu a teprve pak jste schopni komunikace) -místo odchodu na večírek přemáháte spánek u televize (ať děláte, co děláte, pohodlí u televize je pohodlí u televize!

 

  • po ránu vám trvá mnohem déle, než neznámou osobu v zrcadle přeměníte ve svoji známou (a stojí to čím dál víc peněz, ale pssst, ať se to nedozví můj manžel!

 

  • když se prohlížíte bez brýlí, jste pořád docela pěkná baba, zatímco ihned po jejich nasazení zjišťujete, že se z vás stává bába (vrásky?...kde se tu vzaly, když je nikdo nepozval?!?) -

 

  • doma máte knihovnu plnou knih, knihy se válí u postele, v posteli, za postelí. Milénium dokonce nahradilo upadlou nohu postele. Všem dokola tvrdíte, že čtečku N ikdy! (a co aspoň ten chytrej telefon?)

 

  • máte sice profil na facebooku, ale pořád nemůžete pochopit, co všichni na těch selfie mají (když já na tom selfíčku vypadám příšerně!

 

 

 

Zatím to není ještě tak špatné, když:

 

- nevlastníte denní či týdenní dávkovač léků a v lékárně nenecháváte polovinu příjmu

 

- uvědomujete si, že s prodlužujícím se odchodem do důchodu si tohoho zřejmě moc neužijete

 

- věnujete se raději svým koníčkům než vydělávání peněz a nechcete trávit nadbytečný čas v práci, pokud tedy není tato vaší zábavou

 

- nevyhledáváte a neplýtváte časem na žabomyší války

 

- máte nadhled a umíte si ze sebe udělat legraci

 

- dokážete přiznat chybu či porážku

 

- víte, že srážka s blbcem nemá řešení a převážně se tím řídíte

 

- nad spoustou věcí umíte mávnout rukou

 

- neschováváte si lepší oblečení, boty, parfémy, dobré víno „na pak", protože si uvědomujete, že „pak" vůbec nemusí přijít

 

- každou příležitost se snažíte chytit za pačesy a přestáváte se bát neúspěchu

 

- nestydíte se a nebojíte se cizích lidí, protože víte, že taky chodí na záchod

 

- nemáte potřebu se před ostatními přetvařovat - znáte svoji cenu

 

 

 

     Ještě pořád to není špatné, když existuje činnost, která vás baví!

 

     Ano, mládí je fajn, ale jako všechno, i ono má své mouchy. Stárnutí a stáří sice nemusí být tak prima, ale lecčemu se díky životním zkušenostem dokážeme vyhnout. Kromě toho ten, kdo chce dlouho žít, mu stejně neuteče.

 

      A proto, vzhůru vstříc vysokému věku! 

 

 

ZUZKA SOUČKOVÁ,

autorka knihy:

Když se dáma rozběhne

aneb Ani v padesáti není pozdě

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
Tak jsem něco chtěl : Michal
připsat ale za Boha si nevzpomenu co to bylo. smilies/grin.gif
Tak aspoň citát:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
březen 16, 2015 09:57
nějak jsem nepochopila to množství knih..? : mila1
to je snad známkou stárnutí? Nebo to znamená, že mladí už si žádné knihy nekupují a vše mají na fleškách? Pro mne by život bez knih - ikdyž nohu od postele si s nima nepodkládám - hodně šedivý a nezajímavý...
březen 16, 2015 11:01
milo1 : Iris
Asi jsi ještě mladá.
Pochopila jsem to po svém - mám hromady knih, ke kterým se chystám,k tomu či onomu se chci ještě vrátit - mezitím mne zaujme něco jiného. A nejsem schopna ani souvisle dočíst časopis.Knihy, které ještě chci dočíst nebo se k nim vrátit, přibývají. Někdy mne napadá, jestli to vůbec stihnu... smilies/wink.gif
březen 16, 2015 11:30
taky mám všude plno knih, : KATE5
rozečtené, ty, co budu číst, ty, které si chci znovu přečíst.
A pak nakonec si jen pustím nějaký film, před koncem usnu a nakonec se nějak dokodrcám do postele.
Nějak už nestíhám...
březen 16, 2015 12:26
KATE5 : Iris
jo, ano, nestíhám, to je ten pravý výraz.Protože čas se neuvěřitelně smrskává a zkracuje.. smilies/wink.gif
březen 16, 2015 12:37
Iris: mladá už nejsem : mila1
co se týče knih, tak buď mne zaujmou a dočtu je, nebo mne nezaujmou, už se k nim nevracím.. to asi s mládím či stářím nemá nic společného.. smilies/smiley.gif
březen 16, 2015 13:04
Michale, : Bara
skleroza neboli, kazdy den se clovek dozvi neco noveho....jako ja dneska pri parkovani. Zapomnela jsem dat na palubni desku parkovaci hodiny a stalo me to 90 euro!!!! Ne, skleroza neboli......
březen 16, 2015 14:15
mila1 : Iris
Chápu, nicméně od spousty lidí kolem sebe slyším to stejné, co mám já - stále nějaké resty, málo času, odkládání na "potom někdy až..." a čím dál míň času a energie na cokoliv.
březen 16, 2015 14:23
Báro, : Michal
tak tohle bolí.

březen 16, 2015 19:57
Stáří : kim
má i výhodu. Vymlouvám se na stáří, když se mi něco nedaří. Poznám už co je v životě důležité, to je taky výhoda. Taky je mi jasné, že "mládí nekoupím a stáří neprodám".
březen 17, 2015 21:33
... : Mikin
Ha, ta dama me mluvi z duse. Ja se vzdycky citim starej pri navstevach Ceska. Ted kdyz jsem zpatky doma, je to lepsi. Mozna je to tim preziranim v dobe obeda, ktery zde v Kanade vubec nejim. A nebo zeby necim jinym ?
Pokud to zjistim, podam zpravu…..
březen 18, 2015 17:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]