O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DĚDICTVÍ - POPLATKY NOTÁŘI PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 březen 2015
Zemřela mi maminka a nyní probíhá dědické řízení. Jsem jediný dědic. Pečuji o dcerku /6let/ a syna /17let/, který má střídavou péči. Po první návštěvě notářky mi přišel dopis, abych uhradila 8000 Kč. Jsem na děti sama, moc nevydělávám - 13 000 s přesčasy.  Byt mám na hypotéku, nájem, školka, jízdné do zaměstnání a energie / pohltí podstatnou část výplaty.

 

 

 

 

 

      Na poplatek nemám, co mám dělat? Je nějaká možnost, když se jedná o soudního notáře, je možná nějaká úleva?

 

Děkuji předem za případnou odpověď, 

PAVLA

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

 

Milá Pavlo,

 

     odměna notáře je stanovena vyhláškou ministerstva spravedlnosti a odvíjí se od hodnoty dědictví. Její dolní hranice dosahuje šesti set korun. Základem výpočtu odměny notáře jako soudního komisaře za úkony provedené v řízení o dědictví,  je obvyklá cena zůstavitelova majetku, který se stal předmětem řízení o dědictví.  Z prvních 100 000,- Kč činí odměna notáře 2%, od 100 000,- do 0,5 mil. Kč 1,2 % a se zvyšující se částkou dále procento klesá.  Pokud notář zastaví dědické řízení z důvodu, že majetek v dědictví je jen nepatrné hodnoty, pak odměna notáře činí 400,- Kč a tuto odměnu platí notáři soud. Na odměně notáři se dědicové podílejí v poměru majetku, který zdědili.

 

     Dědicům může vzniknout povinnost k úhradě daně dědické. Pro účely výpočtu daně dědické jsou osoby zařazeny do tří skupin vyjadřujících vztah poplatníka k zůstaviteli. Příbuzenským vztahům vzniklým narozením jsou na roveň postaveny vztahy založené osvojením. Dědicové ve skupinách I. a II. jsou osvobozeni od daně dědické.

  • Do I. skupiny patří příbuzní v řadě přímé a manželé.
  • Do II. skupiny patří příbuzní v řadě pobočné, a to sourozenci, synovci, neteře, strýcové a tety, manželé dětí (zeťové a snachy), děti manžela, rodiče manžela, manželé rodičů a osoby, které s nabyvatelem, dárcem nebo zůstavitelem žily nejméně po dobu jednoho roku před převodem nebo smrtí zůstavitele ve společné domácnosti a které z tohoto důvodu pečovaly o společnou domácnost nebo byly odkázány výživou na nabyvatele, dárce nebo zůstavitele.

 

     Ohledně případného osvobození od poplatků - pokud jde o soudní poplatky, tam funguje osvobození jako určitá sociální podpora, jedná se totiž o státní instituci. Naopak notář je v podstatě něco jako soukromý podnikatel, který podniká na své riziko, musí hradit své náklady apod. Je tedy jen na něm, zda za nějakou službu poskytne nějakou slevu, jinak se notáři řídí notářským tarifem.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : Laco
Nerozumím. Byt mám na hypotéku, platím nájem?
březen 04, 2015 08:39
... : Ňuňinka
Hodnota dědictví je podle poplatku 600.000 Kč. Možná bych zkusila notářku kontaktovat a domluvit se s ní, že jakmile dědictví nabydu, tak to z něj uhradím. Nebo navrhnout nějaké splátky, to by nešlo?
březen 04, 2015 10:23
Laco : RV
Možná je tím nájmem myšleno: platby za energie (voda,plyn,elektřina), platby do fondu oprav (např. u družstva vlastníků) a to můžou být i vyšší částky u starších bytů, aj.
březen 05, 2015 15:38
je možnost : lefulka
vzdát se dědictví, aby člověk neplatil nic. Hypotéku na nemovitost banka na příjem 13.000 Kč měsíčně neposkytuje a pro potřeby osvobození od poplatku na druhou stranu soud zvažuje i majetek ( vlastnictví bytu, hodnota dědictví).
březen 08, 2015 13:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]