O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ PRO ZLETILÉ PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 březen 2015
Dobrý den, předem děkuji za zodpovězení mého dotazu. Mám dvě děti z prvního manželství na které platím výživné. Dceru 20 letou, studující VŠ a bydlící s přítelem, a syna, který bude mít v dubnu 18 let a žije ve společné domácnosti s matkou. Matka mě nedávno kontaktovala, že chce zvýšit výživné. Bohužel naše vztahy nejsou ideální a tak jakákoli dohoda nebývá možná.

 

 

 

 

 

       Mým záměrem je platit výživné přímo dětem a na jeho výši se dohodnout s nimi (případně i soudně potvrdit pokud je to nutné). Jaké kroky musím podniknout? Musím vše řešit soudně a nebo je možná dohoda s dětmi? Co by takováto dohoda měla obsahovat?

 

Děkuji za odpověď a přeji hezký den,

ZDENĚK

 

O D P O V Ě Ď : 

 

Zdeňku,

 

    v tomto případě je odpověď velmi jednoduchá: od 18 let patří výživné přímo "vyživovanému dítěti". Takže jak té dvacetileté dceři má už druhý rok chodit na její adresu, tak od dubna (od dospělosti syna) na jméno a adresu synka. A teoreticky ti musí být buřt, co s tím dělají, pokud řádně studují. Pochopitelně, je zase na matce, jak dalece se bude na výživném podílet ona, respektive jakékoliv další zvýšení už si musí vyřídit každé zletilé dítě samo. 

 

     Takže pokud se spolu s dětmi dohodneš, ony ti řeknou své potřeby a režie, je na vás, jak se spolu dohodnete. Pochopitelně, že pokud bys jim dával opravdu málo, mohou si požádat o zvýšení soudně... Budeš-li mít ještě nějaké další, konkrétní dotazy, ozvi se. 

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (2)add feed
..... : Nona
Ano, o úpravu výživného musí od 18.let žádat samy vyživované zletilé děti, ovšem ze zkušeností vím, že syn či dcera málokdy dá svého tátu k soudu, aby se s ním handrkovali o peníze, syn třeba doma slyší, jak máma lamentuje, že by potřebovala více peněz, ale sám se do toho nevloží..... přeci se nebude s tátou soudit??.... a tak nakonec je špatná ta máma, protože "dohoda s ní nebývá možná", jak píše Zdeněk....
Myslím si, že táta často udyndá své dítě, než rozvedenou manželku.....
březen 03, 2015 09:59
výživné pro dospělé : Joana
První krok bych udělala tak, že bych výživné posílala na účet dětí. Matka je také povinna přispívat dětem a i když třeba výživou a bydlením, pak by se vidělo, jestli je výživné od otce dostatečné. Soudit o tom se děti s otcem nemusí, stačí když dodají číslo svého účtu. Možná děti budou překvapené, jak to s tím výživným vlastně je.
březen 04, 2015 16:13
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]