O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPIS SVÉMU ŠESTNÁCTILETÉMU "JÁ" PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 únor 2015
Výsledek obrázku pro BOOK : "Dear Me: A Letter to My Sixteen-Year-Old Self"."Milá Leničko, je ti právě krásných 16 let. Dám ti pár rad, na co by ses měla zaměřit: studium angličtiny se ti opravdu vyplatí, zhruba za půl roku budou ve státě šokující změny. Poslechni učitelku, která se tě snaží donutit, abys místo biflování se tisíce slovíček se jich učila míň, ale zato se správným přízvukem a výslovností. Vlastně vůbec by ses měla začít učit trochu víc, stojí ti to za to a ušetříš si spoustu zbytečnejch starostí.

 

 

 

 

 

 

 

      Karate je sice zábavnej a užitečnej sport, ale slavnou sportovkyní se díky němu nestaneš. A těch pár titulů, i když evropských, odvane čas. Spíš ten tenis, ale to by ses ve svým věku musela sakra začít snažit. A přestaň jíst cukr,  je fakt jedovatej!

 

      Buď s babičkou co nejvíc, I když se to v šestnácti tak nezdá, babičky tu nebudou navždy. Využij každé chvilky, kdy babičku ještě máš. Nauč se pořádně hrát na piáno, dobrý základ je dobrý základ. Projdi si pořádně Prahu, poznej dobře staré památky, muzea, výstavy, choď víc do divadel. Jednou ti to všechno bude šíleně chybět. A věř mi, dávej si pozor na cizince!   A poslechni, mazej se pořádně, pořád a všude krémem na opalování. Opravdu není moc dobrej nápad ležet celej poslední den před odjezdem na sluníčku, jen abys všem ukázala, žes byla u moře.  Dvoudenní cesta autobusem se spáleným tělem za to fakt nestojí.

 

     Počítače a programování bude hit. Doporučuju investovat do akcií na jabka (apple) nebo google, hned jak se to objeví! Taky prodej různých fondů ... Preferuju ale spíš ty počítače.  Možná bys taky mohla zajít na dostihy, je tam nějakej Horáček, máma ho zná z Mlaďáku, teď tam prodává sázky..."

 

 

 x x x

 

 

      Tak takhle nějak by mohl vypadat můj dopis mému šestnáctiletému JÁ... Ale první měl tenhle nápad Joseph Galliano, který vydal v roce 2009 ve Velké Británii knihu s názvem:  "Dear Me: A Letter to My Sixteen-Year-Old Self". Tato otázka byla položena 75 osobnostem: spisovatelům, hercům, hudebníkům i sportovcům. Z jejich odpovědí vznikla kniha  – sborník dopisů do minulosti. 

 

     Předmluvu k ní napsala J.K. Rowling a mezi přispěvateli jsou například Hugh Jackman, Kathleen Turner, James Franco, Gillian Anderson, Alice Cooper, Sandra Bernhard, James Woods, Stephen King, Sarah Ferguson- vévodkyně z Yorku, James Belushi, Jerry Springer, Joseph Galliano, či Beverly D´Angelo.

 

     Nápad sám byl tak strhující, že lidé na celém světě začali psát dopisy sobě samým. Na oficiálním webu knihy už je jejich počet uváděn v tisících. Asi každý z nás by měl co říci sobě samému šestnáctiletému. 

 

 

 

Kdybyste mohli i vy

napsat svému šestnáctiletému JÁ - co by to bylo?

 

 

 

 

 LENKA

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
nejak se tam kousek clanku nedostal... : lenka...
Galliano vydal prvni knizku 2009 v anglii pod nazvem Dear me.(s predmluvou od eltona johna) Az v roce 2011 vysla kniha s vyse zminovanymi autory v usa - "Dear me, dopis memu 16ti letemu ja".
únor 25, 2015 00:45
kdyby to tak šlo... : KATE5
Jenže pochybuju, že bych se poslechla. Já tenkrát byla nejchytřejší ze všech chytrejch, svět mi ležel u nohou... smilies/grin.gif
únor 25, 2015 11:11
Nojo, v tom fofru... : d@niela
Já si myslela, že to byla ta samá knížka :-) - anglická, později vydaná v Americe. A ona je to jiná, respektive s jinými dopisy...

Taky jsem přemýšlela, co bych si asi tehdy napsala. Ale v té době jsem byla ještě "hloupá holčička", měla jsem partu 5P, bylo nás pět holek z ekonomky, jezdily jsme o víkendech "trampovat" do blízkých lesů. Uvařily jsme si v kotlíku kostku polívky - vzpomínáte na ty polévky v kostkách? Byl to hnus, ale v přírodě to chutnalo nesmírně... Vybraly jsme přebytečné jehličí a napadané brouky, pak zahrabaly ohnišťátko a v podvečer se blaženě vrátily domů. Dvě sestry bydlely ve vedlejším domě, jedna za rohem, ta poslední to měla nejdál, musela jít o dvě ulice dál.
Holky, kde je jim asi konec...
Asi bych si napsala:

Danielo,
užívej si svých šestnácti co můžeš, poslouchej mámu a nemej si svý dlouhý vlasy v neděli večer, protože pak jsi ráno neučesatelná a vypadáš jak "lev je v ulicích". Kdybys si to alespoň na noc nějak svázala... Pak tu ráno brečíš, když to nejde a nejde učesat. A to je každej tejden, kdo to má poslouchat?
A neboj, jednou taky budeš ženská, i tobě prsa narostou... Nezáviď těm ostatním.
Nenadávej, že tě nebaví psaní na stroji, budeš to potřebovat a využiješ víc, než ty tvoje hlouposti z keramiky. Zas taková umělkyně nejsi, aby tě sochařina uživila.


únor 25, 2015 11:48
... : Mikin
Ja bych navazal na Lenku a svemu sestnactiletemu "ja" bych rovnez doporucil lepsi vyuku anglictiny. V mem pripade kvalitnejsi kurzy nez ty v Brne - Husovicich, kde pani ucitelka mela sice dve statnice (tu druhou z nemciny) lec neznala ani vyznam slova "grizzly".
A zacit hrat na kytaru. V padesati je to taky sranda, ale jde to ztuha……
Taktez emigrovat uz pred vojnou. Dva nesmyslne roky vezeni a buzerace jsou dobre leda tak pro masochisty. Kdybych se dostal k nam na kanadsky sever o tech par let driv, bylo by to jen k dobru.
Jinak mile sestnactilete "ja", niceho prilis nelituji….. smilies/wink.gif
únor 25, 2015 15:08
tos napsala mami moc hezky! : lenka...
:-)
únor 25, 2015 15:21
sama sobě : MONIKA PROS.
v šestnácti jsem byla nejchytřejší na světě a nejošklivější na světě.
Nikdo mi nerozuměl a nikdo mě nechápal. Vůbec si říkám, jak jsem ta léta přežila.
Asi bych si doporučila víc shovívavosti k sobě samé i ostatním, hlavně k staršímu bráchovi.
Toho jsem fakt nemusela. Teď je to ale nejlepší kamarád smilies/cool.gif
únor 25, 2015 20:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]