O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

INSOLVENCE A NÁROK NA DÁVKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 únor 2015
Vážení, rád bych se dozvěděl několik podstatných věcí, jenž mne momentálně víc než tíží. Jsem před rozvodem manželství, v němž mám v opatrování dvě studující děti a jedno malé dítě, toho času docházející do druhé třídy ZŠ.  S manželkou máme každý zvlášť insolvenci a starší rodinný dům s hypotékou.

 

 

 

 

 

 

      Potřeboval bych vědět, jestli budu mít po rozvodu a následném prodeji domu vedoucímu k uhrazení hypotéky a části dluhů v insolvenci, nárok na nějakou z dávek, jenž poskytuje stát, přesněji MPSV. Můj původní plat to v manželství vylučoval, ale dnes mám po srážkách na insolvenci cca. 14000,- měsíčně.

 

     Jedná se mi o finanční podporu na bydlení, jelikož zcela jistě budeme ve finanční tísni; a já musím zajistit nové bydlení pro sebe a dvě děti. Jedná se mi hlavně o prostředky pro všechny děti a na dovybavení domácnosti.

 

Děkuji za ochotu, s pozdravem

MILAN

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

MILANE,

 

 

      vypadá to, že Vaše rodina má vyšší příjem, než činí životní minimum (záleží na přesném věku dětí), takže nepřipadá v úvahu příspěvek na živobytí.

 

Mohli byste jistě dostat příspěvek na bydlení, který je nastaven tak, že lidé mající v bytě trvalé bydliště, hradí svoje náklady na bydlení v měsíční výši 30 % svých čistých příjmů (v Praze 35 % svých příjmů), a zbytek nákladů na bydlení (do určité, ale dost vysoké míry - např. 4členné domácnosti v Praze jsou uznány celkové výdaje na nájem, energie, odpad až 18 674 Kč měsíčně), zaplatí stát.

 

      Také byste mohl dostat přídavky na každé dítě - tam opět záleží na věku. Na dítě do 6 let dostanete 500 Kč, na dítě od 6 do 15 let dostanete 610 Kč, na dítě od 15 do 26 let dostanete 700 Kč měsíčně.

 

 

S pozdravem,

PETR WOFF

 

 

 

Komentáře (6)add feed
Milane, : bb2.
na úvod nepříjemná zpráva - k žádostem o dávky se dokládá příjem za určité, tzv. rozhodné období, většinou je to předchozí čtvrtletí, u něčeho předchozí rok. U přídavků na děti je to rok předcházejí období, v kterém se žádá - a pozor, tím obdobím není běžný kalendářní rok, ale období od 1.10. do 30.9.
Takže teď jsme v období od 1.10.2014 do 30.9.2015, dokládat se tedy budou (budeš) příjmy za rok 2013.
U sociálního příplatku je rozhodným obdobím předcházející kalendářní čtvrtletí - požádáš v březnu, rozhodným obdobím je 1.10.-31.12.2014.
U příspěvku na bydlení je RO také předchozí čtvrtletí.
Pokud jsi v tom čtvrletí měl ještě nadprůměrné příjmy, tak teď nedostaneš nic, ale hned 1.4. si můžeš požádat znovu a posuzovat se bude letošní první čtvrtletí, když už máš příjem nižší. Horší je to u přídavků na děti, kde se teď berou v potaz příjmy z 2013, takže v době, kdy jsi ve srabu, ti to sociální systém spočítá a nedostaneš nic. Je dost lidí, kteří si časem polepší a o přídavky nepožádají, protože zapomenou na to, že v období, za které by dokládali příjmy, byli na mizině a třeba se i zadlužili, protože na dávky nedosáhli. Tak nezapomeň napřesrok požádat o přídavky na děti znovu, i kdyby sis finančně nějak polepšil.

tady si najdi vše o dávkách https://portal.mpsv.cz/soc/ssp
Pod Sociálními dávkami najdeš také Pomoc v hmotné nouzi, podívej se i tam.

tady si to spočítej https://portal.mpsv.cz/soc/poradce

ber přitom v úvahu poznámku pod kalkulačkou:
Berte prosím v úvahu, že výpočty jsou většinou zjednodušené. Považujte výsledky, které Vám vyjdou na stránce sociálního poradce, jen za orientační doporučení. Přesný výpočet by byl v některých případech příliš složitý. Konečné rozhodnutí o přiznání a přesný výpočet výše dávky je vždy na příslušném úřadu.
a to, překvapivě, někdy výjimečně znamená i vyšší částky, než žadatel očekával, než si předem spočítal.
Tak si myslím, že když jsi v situaci, v jaké jsi, určitě neuškodí si obstarat příslušná potvrzení (info najdeš v prvním odkazu, nahoře jsou odkazy na všechny dávky a info k nim), není toho zase tak moc, a požádáš si.

únor 12, 2015 22:19
Jen upozorňuji, : lefulka
že pro výpočet sociálních dávek se bere v úvahu celý příjem, nikoliv jen část, která zůstane po odpočtu insolvence - insolvence je alespoň částečná splátka dluhu dlužníkem, nikoliv důvod k tomu, aby dluh zaplatil stát ve formě úhrady sociální dávky. Dále bude muset být stanoveno výživné na děti, pokud se rozvedete. Snad je na místě zvážit, co bude rozvod znamenat pro vás i pro děti.
únor 13, 2015 16:43
... : bb2.
Pochopila jsem to tak, že jde právě o účelový rozvod, příjmy domácnosti se tak sníží. Musela by to být velmi zvláštní matka, aby nechala otci v insolvenci tři děti, ani opatrovnický soud takhle nerozhodl, vyjma extrémních situací.
únor 13, 2015 21:10
Insolvence ,minimalni mzda : Míla65
Jsem v insolvenci,jsem rozvedeny,pobiram pouze minimalni mzdu,8600 Kč.bydlím v pronajetám bytě a platím 6700 kč,měsíční lístky na tramvaj mě stojí 800kč,mám rozstroušenou sklerozu a potřebuji si kupovat nějake doplnky stravy,potřebuji zubaře.S tím co pobírám si nic nemohu dovolit.Chtěl bch se zeptat,mám nárok na nějaký příspěvek?S tím se opravdu nedá vyžít.
prosinec 07, 2015 18:50
insolvence,podnájem a soc.dávky : saxana
Dobry den jsem v insolvenci,bydlim u znameho takže nemám nájemní smlouvu a po rozvodu jsem přišla o byt.mužů zadat o byt a sociální dávky?jsem po operaci kycle a ceka mne dalsi operace takze pn?díky za odpoved
leden 06, 2016 18:16
sociální dávky při insolvenci : Petra L.
Dobrý den,

touto cestou bych se chtěla informovat na sociální dávky při insolvenci.
Mám 2 dárce a pobírala jsem životní minimum a příspěvek na bydlení. Nyní se úřad rozhodl, že darovací smlouvy jsou jako opakující se pravidelný příjem a jako takový se zohledňuje v dávkách hmotné nouze. Z čeho mám tedy žít a platit náklady?

Děkuji Petra
duben 27, 2016 07:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]