O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POPLATKY ZA ODPAD A TP NA MÚ PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 únor 2015

Ve správním řízení mi bylo rozhodnutím Městského úřadu zrušeno trvalé bydliště a mým trvalým bydlištěm se stalo sídlo ohlašovny MÚ. V původním trvalém bydlišti nebydlím už sedm let. Budu muset platit odpady, když mým trvalým bydlištěm je nyní radnice? DÁŠA

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

 

Milá Dášo,

 

     poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů platí podle zákona 565/1990 Sb., o místních poplatcích, fyzická osoba, která má v obci trvalý pobyt.
 
     Poplatky zavádí obec obecně závaznou vyhláškou ve které upraví podrobnosti jejich vybírání; zejména stanoví konkrétní sazbu poplatku, vznik a zánik poplatkové povinnosti, lhůty pro plnění ohlašovací povinnosti, splatnost, úlevy a případné osvobození od poplatků. Pokud tedy obecně závazná vyhláška nestanoví jinak, máš povinnost poplatek za odpad platit.
 
 

d@niela

 


Komentáře (6)add feed
... : olinaR
Ziju v cizine, trvaly pobyt v cr mam na urade. Poplatky zadne neplatim, to byl tusim i duvod,proc me tam mama nahlasila .
únor 02, 2015 00:49
Olino: : nikola
já vím o lidech, co mají trvalé bydliště na úřadě a za odpad normálně platí. Dej si na to raději pozor, ať se ti nenakupí pořádný dluh.... smilies/sad.gif
únor 02, 2015 09:26
kašlu na ně : franta flinta
Jsem na tom stejně, zastupitelstvo obce, na jejímž území nežiji 6 let se rozhodlo vybírat poplatek za odpad i od osob majících trvalý pobyt na ohlašovně Obecního úřadu ve výši 500Kč na rok. Tak si musím najít jinou ohlašovnu, která se spokojí jen s tím příspěvkem státu obci na obyvatele. Změna místa mě bude stát za nový zaevidování 50 Kč, za novou občanku se neplatí a vydání novýho řidičáku bude taky za 50Kč. Fotky na doklady mám dva roky doma, tak mě to bude stát stovku oproti pětiset korunovýmu každoročnímu poplatku obci.
únor 02, 2015 10:16
A kde tedy bydlí osoby s TP na OÚ ? : mamča
A tam kde bydlí neprodukují žádný odpad ?
Chápu, že třeba pronajímatel nedovolí nájemníkům, aby si v jeho bytě zřídili TP. Ale oni tam bydlí a pochopitelně odpad produkují.
Pak je potřeba ohlídat, jestli za ně pronajímatel platí poplatky za odvoz odpadu, jinak se mohou dostat do nepříjemné situace, obrovských dluhů a případné exekuce.
únor 02, 2015 10:22
... : Bara
Sestra plati odvoz odpadu v miste trvaleho bydliste. Na chalupe je jen v lete obcas a odpad si odvazi. Presto musi platit 500 korun rocne. Domluvit se s obci proste neda.
únor 02, 2015 14:37
Bara : mamča
Záleží na Obecní vyhlášce. Většinou se za rekreační objekt kde nemá nikdo TP, platí jako za jednu osobu. Nepřipadá mi to moc, i když takhle platíme na třech místech. Nemusíme odpad vozit do Prahy, zejména v létě, kdy se tam zdržujeme často a déle.
únor 02, 2015 16:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]