O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MILOVÁNÍ JO, ODPOVĚDNOST NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 28 leden 2015
Dobrý den, paní Danielo, mám na Vás otázku. Měla jsem přítele, rozešli jsme se. Pár dní na to jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Takže ex-příteli jsem to napsala. Odpověděl mi, že dítě nechce a ze ho nemám udávat do rodného listu. Moje otázka zní - jak ho přimět, aby se staral? Když umí holku zbouchnout, tak by měl mít i zodpovědnost, jako já. Byli jsme na to přeci dva! Jen nevím, jak to mám všechno udělat. Má už novou přítelkyni, na mne už kašle. Já ho nechci nutit do vztahu, ale k zodpovědnosti. Děkuju za odpověď, JANA


 

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Janičko,

 

    moc a moc chápu, jak ti právě je... V situaci, kdy je ženská najednou mimo - kdy stojí před obrovským životním rozhodnutím, v podstatě změně celé své budoucnosti, by děsně ráda chtěla být objímána, aby jí někdo dával najevou svou radost, lásku... A - pendrek. Nebudu ti v žádném případě vyčítat, že jsi spala s nevhodným chlapem, to už ty teď víš taky, je ti to určitě líto a chápu, že bys dala já nevím co za to, aby byl s tebou a ne s tou druhou.

 

    Jenže - život není Červená knihovna, ve které všechny problémy končí happyendem, život je občas jeden velkej průšvih. Ale právě proto jsme to my, ženské, které přivádíme na svět děti, protože jen my zvládneme tolik věcí najednou - být kamarádkou, partnerkou, maminkou, milenkou, kuchařkou, uklizečkou, pracovnicí... A co já vím ještě. A tak ti jako první radu dám doporučení, abys si přečetla tenhle článek a komentáře pod ním:  Je podstatně na podobné téma...

 

    Takže - nejprve se opravdu rozmysli, jestli máš alespoň trochu nějaké podmínky, abys dítě teď měla. A jestli si na to troufáš... Pokud ano, napiš mi znovu, poradím ti, co všechno od budoucího otce máš právo požadovat. Mj. začíná to už náklady v těhotenství... Ale - opravdu uvažuj, dítě není morče, které je na dobu krátkou, ani pes, který vydrží podstatně déle - ale tohle je "úvazek na setsakra dlouho" :-)))

 

     Držím palce v rozhodování - když tak do toho přiber mámu, kamarádky... babičku.... Víc hlav, víc ví!

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
Jana : Karlos...
Jo holka, melas asi driv premejslet o nejaky ty antikoncepci, kdyz vas vztah sel evidentne do prdele. smilies/wink.gif
Neprinutis ho nijak, pokud on sam nebude chtit. Do rodnyho listu ho uved, to bys musela bejt blba, kdyby ne. Nebo ho neuvadej, ale pak uz od nej nikdy nic nechtej.
Preji mnoho trpelivosti a legrace pri opakovanych podavanich tr. oznameni na policii a pri navstevach soudu smilies/wink.gif
leden 29, 2015 05:32
Karlos to napsal tvrdě, ale má pravdu. : Myška
Pokud si to nerozmyslíš, a dítě si necháš, určitě otce uveď do rodného listu. Ale opravdu se připrav na to, že alimenty platit nebude. Dnes (vlastně ne jen dnes, ale dlouhodobě) je takový stav, že ho vůbec nikdo platit nepřinutí. Takže se připrav, že budeš na vše sama - na péči i na finance.
leden 29, 2015 07:16
... : deeres
Já bych ho do rodného listu jako otce zcela určitě neuvedla, pokud už teď víš, že se alimentů nedočkáš. Proč? Po nějaké době si tento otec na dítě najednou vzpomene a je jedno z jakého důvodu, bude tvrdit, že ty jsi mu otcovství upřela, může vstoupit do Ligy za práva otců a ty, která dítě odnosíš a vypipláš se o něj budeš soudně přít. Tvrdila bych, že jsem šla na potrat a zmizela mu zcela z očí, protože dnes to je o něco složitější díky testům DNA.
leden 29, 2015 12:16
Deeres, řekla bych, že rizika plynoucí z NEuvedení otce jsou větší, jejich dopady horší. : bb2.
Každé dítě chce vědět, kdo je jeho otec. Neúplná rodina je jedna věc, "otec neznámý" v rodném listu jiná věc. O to víc se jednou bude matky ptát a chtít otce znát, vidět. Taky může mámě v rámci pubertální upřímnosti nebo generačního konfliktu padnout pěkně tvrdá výčitka.
"Nechoď domů ráno, zase jsi přišel opilej, nekuř..."
"Ty mi máš co vyčítat, radši si fotra ani neuvedla, kdoví s jakou sviní ses to spustila"
Taky se tu často v podobných dotazech mluví o riziku dědičných nemocí, potřebě transfúze a podobně.

No a konečně, kde je psáno, že ty alimenty určitě nebudou? Že nechce dítě ještě neznamená, že to není jinak běžný pracující občan s pravidelnou mzdou. Nebo že jím jednou nebude. A ze mzdy se alimenty strhávají.
Taky může jednou otec zdědit domek, chalupu, chatu, pozemek, a to zase jednou zdědí jeho potomek, třeba.

Znám i případy, kdy otec zestárnul (z 25 na 35:-) a změnil názor, najednou mu představa otcovství nebyla cizí a sám vyhledal dítě. Dokonce znám rodiče a dítě, u kterého se před jeho narozením otec s matkou přímo dohodli, že v RL nebude otec uvedený. Bylo to tak, že ona dítě chtěla a bylo málo pravděpodobné, že se jí to podaří, proto se tomu nijak nebránila s tím, že po "dárci života" nebude nic chtít, pokud on sám nebude chtít, a předem partnery informovala. Je to čestná holka, takže když nečekaně otěhotněla, jak slíbila, tak dodržela. No a po letech si bio otec vzpomněl a přihlásil se, s dítětem se stýkají, on přispívá, jeho rodiče-prarodiče jsou šťastní a také vypomůžou.
leden 29, 2015 18:01
v ostatním to vidím jako Karlos a Myška : bb2.
Vztah se určitě nepokazil ze dne na den, takže dvojí jištění bylo asi na místě. Ale i kdyby se vztah nepokazil a on prostě jen nechtěl (třeba zatím) dítě, tak by opatrnost byla na místě. Já nejsem názoru, že co soulož, to potenciální zárodek, co chlap odmítající (třeba zatím) dítě, to adept na sterilizaci nebo na celibát.
leden 29, 2015 18:33
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]