O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PARTNEROVI SE ZACHTĚLO JINÉ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 prosinec 2014
Dobrý večer. Jmenuji se Lucie, je mi 25 let a mam 9 měsíční slečny, dvojčátka. Přítel od nás před 14 dny odešel, s tím, že mu se mnou došla trpělivost. Posledních 14 dnů před rozchodem za námi ani nejezdil. Má novou přítelkyni, řekla bych, že mi zahýbal už podstatně dřív, protože se o mě už ani nezajímal. Bydlím u rodičů, koupila jsem si před rokem byt a bývalý přítel ho trochu předělával, ale dodnes není hotový.

 

 

 

 

 

 

     Přítel doposud jezdil maximálně 3x týdně za námi.  Koupal, přebaloval, to ano. Ale nikdy s nima nebyl dýl jak týden v kuse. Přes týden přijížděl tak okolo půl 5 odpoledne, holky chodí v 19 hod. spát.Když odešel, tak si určil, že chce 1x, 2x týdně vidět holky. Na to jsem řekla, že zatím 1x, teď přes svátky klidně víckrát, at si jich užije. Podotýkám, že on bydlí u rodičů, kde nemá nic pro děti vůbec nic zařízené, pleny, veškeré jídlo, kočár, vše mu dávám s sebou. 

 

      První týden po rozchodu se tu ani neukázal, pak chtěl 22. prosince holčičky vidět; ano, souhlasila jsem, jenže si řekl i 24., ale naše první Vánoce jsem chtěla s nimi trávit celý den, navrhla jsem mu tedy 26.12. A vypukla hádka. Začal mi psát, že mu holky nechci dávat, takže na to půjde soudně, protože to se mnou jinak nejde.  Dnes mi psal, at si seženu právníka, protože ho nebaví se mě doprošovat. 

   

     Jinak, co se týká financí: byt i hypotéka jsou psány na mě. Hypotéka je 3,5 tisíc a s poplatky a elektrikou platím měsíčně cca 7 tisíc. Veškeré vybavení pro holčičky a kočár jsem kupovala za své peníze. Nábytek do bytu také.

 

      Pak mi začal dávat  měsíčně 7 tisíc, ale dlouho mu to nevydrželo, protože prý moc utrácím! Ale on sám neví, jak se ceny pohybují... Prostě začal mi tedy dávat 5 tis. Z celého rozchodu jsem špatná, bojím se, že to nakonec všechno odnesou děti, o který se doposud až tak moc nezajímal a ted chce najednou dělat vzorného otce...

 

 Jestli můžete, prosím o radu.

Děkuju moc, LUCIE

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

 

Ahoj Lucinko,

 

     pokud jsi svobodná matka, měla bys si rychle zjistit všechno, na co máš nárok. A nesmuť si! Řekni si, že je nakonec fajn, že sis ho nevzala, že nemusíš procházet nějakým ošklivým rozvodem a ještě se třeba dělit o to, co jsi ty sama platila... Já vím, že to všechno mrzí, ale jsi mladá, plná síly, za dva tři roky to bude o hodně lepší... Podle všeho ti vaši také hodně pomáhají. Takže maximálně jsi se zbavila "přítele", který se k tobě zrovna moc přátelsky nechoval.

 

      Ale teď k tomu "finančnímu" zajištění:

 

  • Otec dítěte, narozeného svobodné matce, musí matce dítěte po dobu dvou let přispívat na její výživu a musí jí poskytnout i příspěvek na náhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem.  Příspěvek na výživu neprovdané matky je určen přímo pro matku dítěte. Výživné pro narozené dítě je určováno samostatně v rámci vyživovací povinnosti rodičů.

    Pokud jde o náklady na výbavičku a výživné pro svobodnou matku, zákon tyto výdaje označuje jako příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce. Právo na úhradu těchto nákladů se promlčuje ve lhůtě tří let od porodu dítěte

 

  • V první řadě máš nárok na výživné pro dcerky. Pokud se s otcem dcer nedohodnete na jeho výši, budeš muset podat k okresnímu soudu v místě bydliště holčiček návrh (žalobu) na jejich svěření do své péče a na určení výše výživného.

     
  • Také bys měla mít nárok na příspěvek na bydlení. Ale nevím, kolik a jaké finance zatím máš, atd. Ovšem tohle všechno není těžké si zjistit na internetu, případně, pokud bys mi znovu napsala víc informací...

 

        A nakonec k tomu, kdy on je bude mít... Hele, pokud si je bude brát ve vhodnou dobu, bude ti je vracet v pořádku, zdravé a spokojené, není důvodu, abys mu nevyhovovala. Pochopitelně, že záleží na vaší oboustranné dohodě - aby ti to vždy řekl pár dnů předem, atd. Ale - pevně doufám, že jste se na ty Vánoce nakonec nějak dohodli - a tedy že holčičky byly nejspíšs tebou a tvými rodiči, protože pochybuju, že když má už novou přítelkyni, tak by to "bez nich na Štědrý večer nevydržel" :-))).

 

 d@niela

 


 

 

Komentáře (11)add feed
... : mamča
Jako první krok bych viděla návštěvu sociálky v místě Tvého bydliště. Možná Ti přímo tam poradí, na kterou bezplatnou právní poradnu se obrátit, nebo který nejbližší právník se touto problematikou zabývá a mají s ním dobrou zkušenost.
Pak neváhej, a veškeré právní náležitosti mu svěř. Při dvou miminech asi nemáš moc času sama obíhat úřady. Hlavně jednej rychle. Je škoda připravit se o výživné a čekat, jestli "přítel" usoudí, jestli vůbec a kolik Ti dá...
prosinec 30, 2014 08:53
Žádost o svěření do péče, žádost o stanovení výživného, to nejsou složité záležitosti, a není třeba si na ně najímat právníka. : Myška
Akorát zaplatí fůru peněz. Obě žádosti - podání k soudu si může napsat sama.
prosinec 30, 2014 10:50
i tady na kudlance jsou formuláře... : d@niela
stačí si to zadat do vyhledávače - nahoře, v zelené lince vpravo
smilies/wink.gif
Počítač máš, tak to zvládneš!
prosinec 30, 2014 12:41
Lucie, : bb2
kromě výživného pro děti požádej také o výživné pro sebe, ze zákona máš na to nárok od počátku těhotenství do 2 let věku dětí. Dále máš zákonný nárok na to, aby se otec podílel na nákladech spojených s těhotenstvím a porodem. Něco jsi dala za léky, výživové doplňky, těhotenské oblečení, možná jsi musela koupit pohodlné boty, možná zdravotní pomůcky, měla jsi výdaje za zubaře, platila jsi poplatky u lékařů, v lékárně, benzín nebo MHD při ježdění na prohlídky a vyšetření.
Kupovala jsi výbavičku pro děti, postýlky, možná jsi pro to musela jet autem nebo MHD - další výdaje. Nevím, zda se něco platí v porodnici a kolik.
To vše si sepiš, sečti.
Dál si spočítej běžné, pravidelné a nutné výdaje na sebe a na děti, a nutné mimořádné výdaje. Tyto soupisy přiložíš k žádostem o určení vyživovací povinnosti. Ideální samozřejmě je, když můžeš přiložit kopie faktur, účtenek, paragonů, potvrzení, SIPO, výpisů z účtu o platbách apod.
Všechny spočítané náklady na děti, všetně mimořádných, sečti a vyděl měsíci jejich života. Požádej o výživné ve výši nejméně poloviny nákladů, které si takto spočítáš.
Pak si spočítej své výdaje - bydlení, strava aj. nutné výdaje (tento soupis také přilož k žádostem), odečti od této částky své příjmy (tj. rodičovský příspěvek apod., prostě částky, které pobíráš na sebe, ne částky, které se týkají dětí, takže nepočítej přídavky na děti), a požádej o výživné pro sebe min. ve výši rozdílu mezi tvými výdaji a příjmy. Tento rozdíl jsi mezitím určitě pokrývala z úspor nebo s pomocí rodičů. Pokud nemáš mimořádné příjmy, např. pokud bys pronajímala další byt apod., tak určitě nemáš vyšší příjmy než výdaje - do výdajů nezapomeň započítat opravdu vše, i mimořádné věci jako kozačky, kontaktní čočky nebo pračku, mixér na mixování jídla pro děti. Musíš započítat i servis a předpokládané výdaje na opravy a údržbu domácnosti apod.
O výživné se žádá zpětně. Částky, které spočítáš, tj. výživné na děti za 9 měsíců a výživné pro sebe za dobu těhotenství a 9 měsíců (co jsou děti na světě) a dále částky za výdaje spojené s těhotenstvím, porodem, výbavou děti atd., sečti. Sepiš si, kolik peněz ti zatím otec dětí dal. Rozdíl mezi těmito částkami požaduj také. Budeš tedy žádat o určení výživného pro děti, o určení výživného pro sebe, o doplacení výživného na děti zpětně, o doplacení výživného na tebe zpětně, a o úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem.
Je možné, že soud neschválí tebou navrhované částky, proto se nijak nesnaž to snižovat předem, prostě co platíš, to uveď, a opravdu se nestyď počítat i s tím, co teprve platit budeš, nebo co platíš jednou za čas. Oba jste rodiče, peníze jsou jen část vašich povinností a tím, že děti budou u tebe, bude toho na tebe vždycky víc než na otce, takže aspoň ty finance ať jsou spravedlivé.

Částky, které ti "dluží", tj. to, co ti soud uzná že ti dluží, nemusí otec platit najednou, může (a většinou to tak bývá) to splácet po částech spolu s běžným výživným.
prosinec 30, 2014 13:28
bb2 : mamča
Chytrá holka ! Ještě že Tě tu máme. Umíš celkem vyčerpávajícím způsobem a přitom věcně shrnout veškeré náležitosti.
Měla by sis tu zřídit vlastní poradnu. A tím nemyslím nějak zasahovat do kompetencí Daniely, ale prostě ty praktické rady umíš !
Palec nahoru ! smilies/wink.gif
prosinec 30, 2014 13:49
mamčo, díky za pochvalu, : bb2
ale na mne by se kudlanky nemohly spolehnout, rady jednou jo, podruhé ne, to je na houby :-) A přislíbit pravidelnost nemohu. Bylo by to vyčerpávající :-)
prosinec 30, 2014 15:03
... : Lucie Houdková
Dobrý večer, moc děkuju za odpovědi a vaše příspěvky. Včera jsem byla na sociálce, pani to zas tak nezajímalo, pomohla mi sepsat žádost o svěření holek do mé péče a o výživné pro sebe si prý musím zažádat sama. Když jsem navrhla 10 tis jednorazový příspěvek na výbavičku a náklady (platila jsem vše sama, přítel měl půjčky až do konce mého těhotenství), koukala na mě fakt hodně divně, nakonec to tam napsala, ale podle ní jsem vypadala asi jako zlatokopka :-). A úplně nejvíc rozčarovaná jsem byla, když mi řekla, že mu musím dávat všechny věci, pleny, oblečení, kočár atd kromě jídla, když bude mít holky. Popravdě jsem odsud vylezla strašně rozčarovaná a se slzami v očích.
prosinec 30, 2014 20:48
Lucie, přidám ještě jednu nevyžádanou radu :) : bb2
Spoléhej co nejvíc sama na sebe, neočekávej nic a nebudeš rozčarovaná. Bez ironie, vážně.

Na sociálce skutečně neřeší tvé finanční nároky vůči otci dětí, jen při velmi dobré vůli a velké ochotě ti s tím pomohou, ale nepočítej s tím. Nejsou všechny neochotné, ale dřív nebo později udělají zkušenost, že když podají prst, lidi se jich chytí jako tonoucí stébla a utrhli by jim obě ruce. A když pomůžou jednomu, nemůžou odmítnout jiného, a za chvíli by jim nestačil čas a energie ani na původní práci, natož na nadstavbu v podobě sepisování žádostí o výživné apod. Tuhle dobrotivost si nechávají pro největší chudáky, zoufalky, těžké případy.

Takže až holky budou večer spát, sedni k počítači a internetu, a sepiš si postup,něco jako plán práce v řešení záležitosti, a pak ty žádosti podle toho, co jsme ti poradili.
prosinec 30, 2014 21:19
a hlavně si všechno spočítej, promysli, nestřílej od boku nějaké částky jako 10 tisíc... : bb2
a vůbec to neřeš s úřednicí ze sociálky, ta to rozhodovat nebude.
prosinec 30, 2014 21:22
Lucie - když mu budeš předávat děti, tak mi přijde logické, že to bude s kočárem a oblečením. : Myška
Pleny jednorázovky by měl zajistit na tu dobu, co budou u něj, on. Takhle mi to připadá přirozené. Logicky. Stejně jako jídlo, i když já bych jim asi určitě dala aspoň krabici oblíbeného mléka sebou...

A jak píše bb2, všechno si spočítej a nestřílej částky od boku. Nezapomeň, že on se k těm částkám bude vyjadřovat a ty nechceš, aby je mohl zpochybnit, ne? Jinak deset tisíc není nijak moc.
prosinec 30, 2014 22:41
... : michaela ŕeháková
Dobrý den, bohužel procházím tím samým a opravdu musím vše partnerovi dávat on nemusí nic, tak už to je. opravdu si schovávejte všechny účty u soudu chtěj všechno vidět a hodí se ti opravdu každý papírek, také schovávám každé prd a holky se mi smějou, ale je to smutné, ale je to tak, tak pevné nervy a držím palce. počítej s tím, že je to na dlouhou dobu. u mě to trvá již rok a nic se nevyřešilo:-(
leden 27, 2015 20:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]