O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - MUNIČÁK V SOUSEDSTVÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 10 prosinec 2014
Soukromé firmy obchodují s municí všude ve světě. To je asi tak jediné, co se opravdu dozvíme... Policie teď „záležitost“ vyšetřuje jako úmyslný trestný čin obecného ohrožení ( není pravděpodobné, aby se munice a letecké pumy, kde jsou zapalovače skladované zvlášt, „samy“ odjistily a iniciovaly. To ostatně ví každý, co kdysi byl na vojně).

 

 

 

 

 

 

     Muniční sklad u Vrbětic byl obhospodařován soukromou firmou, které to pronajal Vojenský technický ústav v r. 2011. V okamžiku, kdy si jej firma pronajala, v něm prý žádná munice nebyla. (Ale pokud je známo, má oprávnění manipulovat s municí a skladovat ji.)Takže odpovědnostní cesta je jednoduchá:


  • Kdo byl v r. 2009 a 2011 ministrem obrany? To víme: Parkanová, Barták, Vondra.


  • Kdo za VTÚ podepsal "nájemní" smlouvy, které jsou pro stát tak "výhodné", že to tam za své měl zabezpečovat pro soukromé subjekty?


  • Jakým schvalovacím procesem tak závažné smlouvy prošly?


  • Jak fungovaly kontrolní mechanismy MO ČR? Tak, jak se kauza vyvíjí, se postupně dozvídáme, že vlastně nikdo přesně neví, kolik vysoce nebezpečného materiálu bylo v areálu uskladněno, ani přesně jaký materiál.. Na nějakou „inventuru“ je už pozdě, důkazy vyletěly k nebi.

 

 

 

     Uvidíme, co se nakonec dozvíme – Nejspíš nic podstatného. Ano, sem tam nějakou tu perličku, jako že zabezpečení areálu bylo laxní, že se tam pořádaly soukromé auto-rallye. Mj. docela by mě zajímalo, kdo všechny ty současné manévry zaplatí. V médiích se to nyní hemží politiky a policisty, samotní majitelé jsou však jaksi mimo pozornost.

 

 x x x

 

     Je mi nesmírně líto všech obyvatel, kteří tam žijí. I když v televizi bylo pár lidí, kteří prohlašovali, že jim to vůůůůbec nevadí. Ale jedno je jasné - pokud by to někdo chtěl náhodou prodat, nemá šanci, protože kdo by se tam teď chtěl nastěhovat? Je to horší než bydlet v té nejzátopovější oblasti – protože před vodou se dá utéct, i když třeba jen s občankou....

 

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (7)add feed
Bouchá to a bouchá, : KATE5
chudáci lidi.
Asi to tam hned tak čistý nebude.
prosinec 10, 2014 11:57
A co pojišťovna, nebo pojišťovny ? : Pepan
O nějaké úhradě pojišťoven nikde ani slovo. Spíš to vypadá, že žádné pojištění nebylo. Ono by také bylo sakra drahé, kšefty by tolik nevynášely. Jenže právě pojištění (přinejmenším za škodu způsobenou svou činností jiným) měl pronajímatel dát jako jednu ze základních podmínek pronájmu. Pojišťovny by se už samy postaraly o pohlídání svých peněz, o zajištění funkčního bezpečnostního vybavení, o pravidelné kontroly všeho, co s bezpečností souvisí (školení, dozor, revize technických i bezpečnostních zařízení) a sankce za porušení by byly drastické.
prosinec 10, 2014 17:00
A tak : Krakonoš
mně je "nesmírně líto" lidí jinejch, v jinejch situacích. Tohle je vcelku lapálie, navíc se světlem na konci tunelu - nakonec vocamcaď ta munice prostě zmizí, dá se předpokládat, že stát se z toho průseru poučí, změní nějaký pravidla a bude se skladovat vesele dál, jinde, líp a radostnějc. smilies/wink.gif S barákem v zátopový voblasti bych to fakt nesrovnával, protože ten budu mít vyplavenej znovu a znovu až do konce svýho života a života mejch dědiců, dokud se a) barák nezřítí, b) nezmění klima tak, že už žádný povodně nebudou. Barák v okolí Vrbětic bych asi blbě prodával teď v tuhle chvíli, za půl roku už ho patrně prodám stejně, jako před půl rokem. Barák v zátopový voblasti neprodám nikdy, pokud nenarazím na úplnýho blba a nebo solventního vodníka. Při povodni často přijdu vo všechno, při lapálii ve Vrběticích přicházim "jen" vo drahocennej čas při evakuačních cvičeních a taky částečně vo nervy, když si to moc připouštím.
No a nakonec - lepší bouchající muničák za barákem, než např. vonemocnění rakovinou. To první se na rozdíl *) vod toho druhýho přihodí jen hrstce z nás, jednou za život (a bez újmy na tom životě).
*)Jazyková poznámka: Krásnej příklad nepochopitelnosti češtiny a jejích pravidel je spojení "na rozdíl". Čeština ho tvrdošíjně zakazuje psát dohromady, že prej je to chyba. Že prej se nejedná vo spřežku. Přitom i elementárním jazykovým citem je zřejmý, že jde vo stejnou spřežku (stejně utvořenou, stejným způsobem použitou), jako povolenej a legitimní výraz "například". To jen tak na doplnění diskuse pod jiným článkem. smilies/wink.gif
prosinec 10, 2014 22:07
souhlas s Krakonošem : bb2
Je to nepříjemné, otravné, nechtěla bych to samozřejmě mít doma. Ale není to tragédie, je to řešitelné a jednou, ne za dlouho, to skončí. Těžká nemoc je horší, popravdě, asi bych tomu dala přednost i před "obyčejnou" zlomenou nohou.
Domek v záplavové oblasti je peklo. Buď tam lidi bydlí a každoročně vyplachují barák od bahna, nebo tam nebydlí a dívají se, jak chátrá nemovitost, kterou by na jiném místě prodali za milion(y).

prosinec 11, 2014 12:10
Krakonoš : mamča
Máš pravdu jen částečně. Ta zbylá munice opravdu asi z Vrbětic zmizí a lidi si budou moci oddychnout. Ale zase jen ti, co nemají v tom tzv. ochranném pásmu třeba pole, nebo louky, na kterých pasou dobytek.
On takový "zatoulaný granát či mina" (a že se jich pár tlakovou vlnou mohlo dosud nepoškozených rozprsknout po krajině) pod pluhem není žádná legrace.
Co nevybuchlé munice ještě z II. sv. války se každou chvíli někde vyhrábne. A tohle může ležet na povrchu.
Poslal bys ven hrát si svoje děti ?
Já teda ne, protože klukovská zvědavost už zavinila spoustu neštěstí.
prosinec 11, 2014 12:38
Tedy, na houby bych tam určitě nešla :-) : d@niela
nehledě na to, co psala mamča.
To, co je teď třeba na povrchu, bude conevidět přikryto sněhem, později může být zavanuto listím...
A pak to bude už jen čekat na svou případnou oběť. smilies/angry.gif
prosinec 11, 2014 22:50
Pochybuju, : Krakonoš
že by i před tím bylo běžný procházet se mezi muničákama v lese a sbírat hříbky. Předpokládám, že místní choděj jinam. A pak - vočekávám vod naší nejvoblíbenější vlády, že zajistí úklid toho lesa, jakkoli to bude drahý a bude to trvat. A že - bude-li zjištěnej viník - po něm bude vymáhat škodu.
Mamčo, vono děti si dnes hrajou spíš na zahradě domu a nebo u "kompu". Hrát bych je tam (mezi muničáky) neposlal (a nepovažuju to za velký vomezení). Spíš tu hrozí zvědavost kluků určitýho věku - chuť donýst si dělostřeleckej granát domů bude u části z nich jistě veliká, takže tady riziko opravdu bude. Proto doufám, že - viz vejš.
prosinec 12, 2014 02:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]