O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠTĚKÁ A ŠTĚKÁ A ŠTĚKÁ ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 01 prosinec 2014

Je to dvaapůl roku, co jsme si koupili rodinný dům. Vše bylo v pořádku, sousedé se zdáli v pohodě a bez problémů. Asi před třemi měsíci si však pořídili psa. Nějaké malé plemeno, takové to křížené, co šlo zrovna okolo. Jenže pes je většinu času, mimo noc, na zahradě, nejraději přesně pod našimi okny do ložnic. Vzdálenost od jejich plotu máme cca 3 metry.  

 

 

 

 

 

 

     Několikrát denně má ten jejich doslova "záchvaty" ječivého štěkotu. Vydrží mu to i několik desítek minut.  Jelikož mám nepravidelnou pracovní dobu, dost často se potřebuji vyspat i během dne. To ale za této situace není možné. Navíc máme malé děti a zkuste je uspat, když vám vedle řve nějaký čokl!

 

     Se sousedy jsem už mluvil, ale jejich argument byl, že když jsme chtěli klid, tak jsme měli zůstat bydlet ve městě a že se psem nic řešit nebudou. Moc bych požádal o nějakou radu, protože naše současná situace je už opravdu zoufalá.

 

JOSEF

 

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

Milý Josefe,

 

     Již Listina základních práv a svobod stanoví, že výkon vlastnického práva není neomezený a nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem. V tomto duchu pak stanovuje bližší omezující povinnosti vlastníka i zákon č.  89/2012 Sb. NOZ.

 

     V případě, že se cítíte být obtěžováni nad míru přiměřenou místním poměrům a jste podstatně omezeni v obvyklém užívání vašeho pozemku, a to v důsledku výkonu vlastnického práva někoho jiného, můžete se u soudu domáhat nápravy sousedskou žalobou.

 

     Pod pojmem „nad míru přiměřenou poměrům“ lze zahrnout i štěkání psa. Z uvedeného tak vyplývá, že vlastník psa musí učinit vhodná opatření, aby zamezil obtěžován štěkotem svého psa, například přemístění boudy, vhodné umístění psa v bytě po dobu nepřítomnosti vlastníka.

 

     V případě, že dochází k obtěžování štěkotem psa, má každý občan, který je štěkotem psa obtěžován, právo si stěžovat. V případě, že dochází soustavně k obtěžování hlukem a vlastník psa neučil žádná vhodná opatření k jeho zamezení, může ten, kdo je tímto hlukem obtěžován, podat na tuto osobu žalobu u okresního soudu. Žaloba musí být zcela konkrétní, neboť výrok soudního rozsudku je podle ní formulován. V případě úspěchu dané žaloby soud ve svém rozhodnutí zakáže této osobě (sousedovi, vlastníku bytu) obtěžovat jiné sousedy hlukem. Toto rozhodnutí soudu je pak vynutitelné.

 

     I když je právně stanoveno, jak se domoci ukončení rušení klidu, právní řešení tohoto problému by mělo být až poslední alternativou.

 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
mohlo by pomoci : vlk
pokud máte známého nějakého radioamatéra, poprosit jej o ultrazvukový generátor. Nějaký výkonnější vysoko-tónový reproduktor (i piezo do PA systémů) jednoduchý zesilovač a zdroj signálu a napájení. Elektronika vyjde tak na 300,- reproduktor tak na 200,-. Jak začne štěkat, tak mu to pustit, ať si vytvoří pavlovův reflex. Soused to neuslyší. Prodává se to i hotové třeba u Conrada (antištěkač), ale cenovka už je trochu vyšší. Klidnému spánku HAF! :-)
prosinec 02, 2014 07:55
a co vaše děti? : Herodes
neječí náhodou sousedům pod okny a toto není odezva?
prosinec 02, 2014 09:52
Neštěkací pes... : okatá
...je utopie. Holt je ještě nikdo mluvit nenaučil smilies/grin.gif Nejde o čokla, jde o "milého" souseda, který by měl v noci v době tzv. nočního klidu mít pejsánka uklizeného doma. Takto to děláme my, psy máme tři, dva z nich více štěkací - ti jsou v noci doma. Přes den Vám asi nepomůže ani svěcená voda, pes je pes, Vaše děti snad také neokřikujete, aby na zahradě neřvaly (i když Herodes to napsal zbytečně útočně, taky máme dvě děti a víme své.) Případně můžete využít rady Vlka.
Z trochu jiného soudku - mně osobně přijde úsměvné, že pes štěká 3 metry od plotu smilies/smiley.gif Když jsme kupovali dům, velmi nám záleželo na soukromí a neobtěžování ostatními sousedy, tudíž jsme zvolili odpovídající výměru pozemku... A nebylo to o penězích. Ale holt každý má jiné priority, a ne všichni chtějí bydlet na polosamotě... Pak se ale nesmí divit debilním sousedům. Ti jsou všude.
prosinec 02, 2014 22:26
... : deeres
Neštěkací pes není utopie. Mám dva, z toho jeden je původně uřvaný pinč. Jenže o to, aby pes neštěkal se musíte starat a ne ho vypustit na zahradu, kde z nudy a opuštěnosti střídavě kvílí, nebo štěká na cokoliv, co se kde pohne.
prosinec 03, 2014 10:39
Ono taky záleží na tom, : okatá
kde tu zahradu máte. V našem případě polosamoty u lesa chodí kolem každou noc zvěř, a chtěla bych vidět psa, který by to ustál, aniž by to hlásil. Ale to už zabředáváme jinam. Pro pisatele tohoto příspěvku bohužel nevidím jinou variantu, než kterou navrhl Vlk. Smutné je, že to odnese ten "ječící čokl" a ne pan majitel.
prosinec 03, 2014 22:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]