O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LZE ZABRÁNIT DRAŽBĚ? PDF Tisk E-mail
Středa, 19 listopad 2014

Dobrý den, potřebovali bychom radu:  náš dům (rodičů) jde do dražby, protože naši to nějak nezvládli...   Jinak - táta je v insolvenci a insolvenční správce mu teď fest vyhrožuje policií - protože tam chtějí udělat prohlídku, ale my nechceme.

 

 

 

     Protože můj přítel by ten dům rád koupil, aby mi pomohl. Rádi bychom to všechno pak nějak zařídili a bydleli tam, ale nevíme, co teď můžeme dělat?Myslíte, že je musíme vpustit? Nemůže ten dům ještě teď koupit přítel bez dražby? Děkuji vám za rady a jakékoliv pomocné rady.

 

EVA

 

 

 O D P O V Ě Ď :

 

 

 

Milá Evičko,

 

      tohle je velmi složitý problém, takže jen taková základní odpověď:

 

      Exekutor má zákonné právo prodat nemovitost za cenu, která zcela zřejmě nebude cenou tržní a maximálně možnou. Dlužník navíc hradí veškeré náklady s touto dražbou spojené včetně provize z prodeje nemovitosti ve výši 3 až 7 % z dosažené ceny.

 

      Dražba nemovitosti je pro případné zájemce velmi lákavá, protože vyvolávací ceny se pohybují okolo dvou třetin tabulkového technického odhadu, což je zhruba polovina tržní ceny. V nejednom případě tak prodej nemovitosti nestačí na úhradu závazků a dluh pokračuje dále. Jestliže je již nařízena dražba nemovitosti, začněte okamžitě jednat a neztrácejte ani hodinu.

 

      Co můžete dělat? · Zajistit okamžitou úhradu exekuované částky - tedy přímý prodej zájemci (vašemu příteli) se souhlasem exekutora.

 

      To je vše, co vám mohu na tak minimální informace poradit...

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
spoj se ihned s insolvenčním správcem, a taky zjisti, jak to má maminka, : bb2
jestli jsou nějaké exekuce vedené na maminku, nebo je to všechno na tatínka?

Pokud jsou exe vedené jen na tatínka, a on má povolené oddlužení, tak na něj žádný exekutor nemůže. Všichni věřitelé měli lhůtu na to, aby své pohledávky (dluhy tatínka) přihlásili do insolvenčního řízení. Pokud to nestihli ve lhůtě, tak dluhy jakoby neexistovaly. Ve chvíli, kdy byla povolena insolvence, jsou všechny exekuce zastaveny a řeší se jen splácení dluhů. Přednostně se k tomu využije majetek dlužníka, třeba dům nebo auto, které se zpeněží. Nejde o nucenou dražbu, majetek se nejdřív standardně nabídne do prodeje a je možné se domluvit právě tak, že nemovitost odkoupí někdo z rodiny, ten má nemovitost a dlužník z peněz zaplatí dluhy. Nutná je spolupráce s insolvenčním správcem. Toho kontaktujte co nejdřív.

My něco podobného nedávno řešili v příbuzenstvu, mladík si nasekal dluhy, bylo mu povoleno oddlužení zpeněžením majetku - vlastnil auto a třetinu rodinného domu, druhou třetinu jeho sourozenec a třetinu rodiče.
Tak se dohodli tak, že rodiče "odkoupili" auto - auto bylo starší, ojeté, uvedlo se, že se auto nabídlo k prodeji a jiný zájemce se doposud nenašel, takže se auto "prodalo" rodičům za jimi nabídnutou cenu (což bylo asi deset tisíc, které rodiče neplatili, zaplatil je mladík z nějakých melouchů). Tím pádem mu zůstalo auto, byť psané na rodiče, a on se může dál dopravovat do práce.
A sourozenec odkoupil od dlužníka jeho třetinu domu, přesně za částku zbývajícího dluhu, dluh se doplatil a dům patří 2/3 sourozenci a 1/3 rodičům. Všichni tam tedy dál bydlí.Sourozenec spolupracoval se správcem, psala se žádost na Ins. soud s tím, že má sourozenec k domu jednak citový vztah, jednak trvalé bydlení,stejně tak rodiče.

Takže doporučuji ihned spolupráci s ins. správcem, případně, pokud by se vám jeho přístup zdál nějak vlažný, tak zajít na ins. soud a doptat se. Samozřejmě v nutném případě právníka.
listopad 24, 2014 08:05
pokud má tatínke povolené oddlužení, ale maminka ne a jsou na ni vedené exekuce, : bb2
doporučují nejdřív podat ins. návrh na maminku, tím se exe pozastaví min. do doby, než soud rozhodne o tom, zda oddlužení povolí.

Záleží také na tom, na koho je psaný dům. Pokud na oba rodiče a maminka nemá povolené oddlužení a má exekuce, tak je to něco jiného a na její podíl exekutor může. Ale to už je složitější situace a chtělo by to zajít do občanské poradny nebo spíš kontaktovat právníka.
listopad 24, 2014 08:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]