O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OTRAVNÁ SMS OD EXMANŽELA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 říjen 2014
Milá Kudlanko, potřebuju poradit, co můžu dělat, když mne můj bývalý manžel neustále prudí různými esemeskami. Posílá mi jich tak kolem deseti týdně, jsou velmi zlé a někdy i velmi vulgární. Když jsem se na to ptala kamarádky, jestli s tím je možné něco dělat, tak mi řekla, že nejspíš nic.

 

 

 

 

Že to přeci nijak neubližuje, že si mám jednoduše nastavit telefon, aby mi je nemohl posílat, bloknout ho. Jenže, my máme ve střídavé péči devítiletého syna, takže musím být s ním ve spojení, protože mobilem komunikujeme ohledně syna.

 

A prý ho to stejně časem přestane bavit. Jenže to trvá už skoro rok. Jo, já ty zprávy hned mažu, tedy nemám zatím důkaz. Ale můžu s tím vůbec něco dělat?

 

ELIŠKA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Eliško,

 

      Pochopitelně, že se s tím dá něco dělat. Jednak se jedná o opravdu nepříjemné obtěžování, kterému se říká „stalking“, a hlavně je to trestné - a to už od ledna 2010. Takže policie by se tím v každém případě měla zabývat.

 

      Pokud to opravdu trvá už tak dlouho (dovedla bych pochopit pár naštvaných uražených sms), ale tohle si to opravdu nenech líbit.

 

Mj. "podle § 125 OSŘ, můžou za důkaz sloužit všechny prostředky, kterými se dá zjistit stav věci, „zejména výslech svědků, znalecký posudek, zprávy a vyjádření orgánů, fyzických a právnických osob, notářské nebo exekutorské zápisy a jiné listiny, ohledání a výslech účastníků. Pokud není způsob provedení důkazu předepsán, určí jej soud. Občanský soudní řád tedy v tomto ustanovení umožňuje navrhovat k prokázání tvrzení účastníků prakticky veškeré prostředky, jimiž lze zjistit stav věci, což o SMS zprávách samozřejmě také platí“.

 

To je znění zákona, že sms jsou fakt postižitelné a berou je vážně. Tak být tebou, hned bych  bývalému napsala jak papírový dopis, tak to poslala i e-mailem, že pokud s tím nedá pokoj, tak ho oznámíš na policii. Podle všeho se jeho ego ještě nevypořádalo s rozvodem, a tak se odreagovává takhle. Ale, jak říkám, ty to opravdu nemusíš trpět. Každopádně si od nyní doporučuju pár těch jeho „výživných“ sms schovat, abys měla co případně předložit.

 

P. S. Držím palce, ať máš co nejdříve pokoj. Ale pokud se nebudeš bránit, tak se bude takhle bavit dál...

d@niela

 

 

 

Komentáře (6)add feed
sms : mája
Eliško, mně se to stalo taky, ale nebyl to bývalý manžel, byl to mladík, který se zamiloval do mé kamarádky a jelikož ona si ho zablokovla, protože o něj opravdu neměla zájem a on to nedokázal pochopit, tak psal pořád mně. Nereagovala jsem, ale když to neustávalo a on mi v těch sms začal vyhrožovat, tak jsem to ukázala na policii. Bylo z toho přestupkové řízení, což ho zřejmě pořádně vylekalo a opravdu mám klid, už se nikdy neozval... Přeji ti, ať ti to také dobře dopadne.
říjen 27, 2014 14:37
Hlavně se nebát, : KATE5
tohle většinou dělají zamindrakovaní zbabělci, co si netroufnou jinak.
Buď ráda, že je už "ex", a rozhodně se braň.
říjen 27, 2014 15:12
... : Karlos...
Jenom dodám, že "toto jednání (pronásledovatele, obtěžovatele, jak je libo) musí být způsobilé vzbudit v pronásledovaném důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých". V daném případě bych to spíš viděl v rovině přestupkové. Každopádně na policii doporučuju zajít.
říjen 28, 2014 08:06
...aby to bylo nebezpečné pronásledováním tzv. stalking a tedy trestný čin. : Karlos...
Jsem zapomněl dodat smilies/wink.gif
říjen 28, 2014 08:46
i třeba můj ex zpět : Matilda
Dobrý den,
Já jsem paní Matylda Wilson, chci sdílet svědectví o životě na každého. Jsem vdaná za svého manžela Harry Wilson, miluji ho tak moc a byli jsme ženatý 6 let se dvěma dětmi. když šel na dovolenou do itally mínil dámu s názvem Nelly, a on mi řekl, že už nemá zájem v manželství nic víc. Byl jsem tak zmást a zničený hledá pomoc, já nevím, co mám dělat, dokud jsem potkal svého přítele paní Gibert a řekl jsem jí o svém problému. řekla mi, aby si nedělal starosti o tom, že měl podobný problém, před a zavést mě muži jménem proroka Modora kdo učarovaly její ex a přivedl ho zpátky k ní po 3 dny. Paní Gibert mě požádal, abych kontaktovat proroka Modora, kontaktoval jsem ho, aby mi pomohl přivést zpět svého manžela, a on se mě ani se starat o to, aby bohové jeho hrudních otců bude bojovat pro mě. Řekl mi, že za tři dny bude znovu spojit mě a mého manžela dohromady. Po třech dne můj manžel zavolal a řekl mi, že se vrací do hledali věci, co se mnou, byl jsem překvapení, když jsem ho viděl, a začal plakat o odpuštění. Právě teď jsem nejšťastnější žena na světě za to, co tento velký kouzlo kolečko udělal pro mě a mého manžela, můžete se obrátit na proroka Modora o jakémkoli problému, v tomto světě, je velmi pěkný, tady je jeho kontakt Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .. ......., On je nejlepší kouzlo kolečko jsem kdy potkal.
leden 20, 2015 22:01
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny : ILLUMINATI

Do you want to Join the Illuminati brotherhood and to
become famous
and have all your heart desires in life,quick Money, Influence
and
power. Earn $1,000,000 monthly for becoming a member
and $1,000,000
for doing what you like to do. If you have the interest get
back to us
so you can begin your journey of money power and fame.
Note: The ultimate term and condition is keeping our oath to
your self only.
Get back to us with this info :
1.Full Names:
2.Full Address:
3.Telephone:
4.Fax Number:
5.Your Batch:
6.Reference No:
7.Marital Status:
8.Occupation:
9.Date of Birth:
10.Gender:
email us via: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
červenec 05, 2015 04:19
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]