O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DCERA NESPLÁCÍ PŮJČKU PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 říjen 2014

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co můžu dělat... Vzala jsem si totiž úvěr na své jméno pro dceru s tim, že ho bude pravidelně platit. Bohužel, dcera tento slib neplní a splácím to za ni já. Nevím si rady... Jinak dcera je svobodná matka a bydlí s přítelem v podnájmu. Pobírá mateřskou, přídavek na dítě a alimenty ve výši 3000,- Kč.

 

 

 

       V současné době už dcera pracuje a její výplata je zhruba 10 000,-. Mě by hlavně zajímalo, jestli je možné něco sepsat s jejím podpisem o dlužné částce.

 

Děkuji za odpověď a přeji hezký den,

MARCELA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Marcelo,

 

     jo, to je trápení... dcera asi spoléhá na to, že jako maminka občas přivřeš oči a pootevřeš peněženku. Ale vzhledem k tomu, že dcera na tom finančně zas tak špatně není, a to doufám, že ten její současný přítel se na vedení domácnosti a platbě za byt jistě podílí, tak ona ani její dítě hladem asi netrpějí. 

 

      Nejlepe by bylo zcela v dobrém a v pohodě (abys uspěla) se s ní dohodnout, že podepíše smlouvu o půjčce. Ono tak ani přesně nezáleží na nějakém tom slovosledu, ale mělo by tam být jasně napsáno, že toho a toho dne jste se domluvily na tom, že jí poskytneš možnost půjčky - že si vezmeš od té a té banky půjčku tolik a tolik korun a ona slibuje, že bude pravidelně splácet (tobě do rukou, na konto tvoje, na konto banky atd.) částku, která se má bance splácet. Prostě aby tam bylo uvedeno všechno - kolik se má měsíčně splácet, do kdy, atd. 

 

      A datum, podpisy a její nacionále. Pokud by se ti to povedlo, vřele doporučuju mít ten papír sepsaný a dojít si s tím na matriku a tam (myslím za 30 kaček) si nechat vaše podpisy ověřit. Pak bych jí řekla, že se musí snažit, aby to splácela pokud možno včas...

 

      No, a tohle je už pak "papír" k soudu, k exekuci, atd. Horší ovšem je, pokud opravdu bude platit velmi liknavě, jestli bys se s ní opravdu soudila. Asi by bylo rozhodující, jak na tom bude finančně a hlavně, jak se k tobě bude chovat. 

 

      Moc držím palce. Jo, půjčovat v rodině se většinou moc nevyplácí...

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
Dcera nasplácí půjčku : Xanada
Podle mých zkušeností bych ty peníze rovnou odepsala.On plat 10 000 korun není tak moc a posílat pak exekuci na vlastní dítě...
říjen 23, 2014 20:30
... : Jaruna
Půjčku bych žádném případě neodepsala. Každý musí vědět, že dluhy se mají platit a to i v rodině. Pokud bych zvládala za dceru platit, tak bych to platila, ale s tím, že mi to dcera bude splácet i třeba po malých částkách a nebo až bude vydělávat více. Já a jen já rozhodnu to tom, jestli jí třeba něco neodpustím, ale v žádném případě oba jako dlužník.
říjen 24, 2014 21:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]