O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠATIČKY ŠÍLENĚ SMUTNÉ PRINCEZNY PDF Tisk E-mail
Středa, 08 říjen 2014
Dnes jsem zjistil, že naše tříletá dcera snědla šatičky šíleně smutné princezny. No ne, fakt – podle jídelního lístku ve školce, kam chodí, se k polednímu nejprve sytila „polévkou dědy Mráze“, po níž následovaly jako hlavní chod „šatičky“, které zapíjela „mlékem“. Zítra je v menu „omáčka Ferdy Mravence“ a pozítří „specialita Boba a Bobka“.

 

 

 

 

 

 

     Samozřejmě je mi jasné, že dá menší práci napchat do tříletých žaloudečků třeba „tajemství Brouka Pytlíka“ než „rybí měchýř plněný vepřovými výhřezky s dušenou kapustou“, ale i tak jsem přemýšlel o tom, nakolik tu jde o rozvoj dětské fantazie a nakolik už o úskok kuchařek. Nakonec jsem dospěl k názoru, že ze všeho nejvíc jde o přípravu dětí na reálný život. I dospělý člověk totiž při setkání se „soufflé à la aurevoir au bonsoir du merci beaucoup“ začne používat ty kusy mozku, v nichž se mu schovává představivost.

 

     A to nemluvím o tom, jaké části mozku musí zapojovat, když ho do očí praští „prsa paní nadlesní“, „horká láska“ nebo „rychtářova klobása“. Nejvíc fantazie ovšem člověk spotřebuje, aby si spojil „šťavnaté grilovací párečky“ s válcovitě vytvarovaným emulgátorem, spojujícím molekuly dehtu s drcenými kravskými paznehty a sádrou.

 

      Rozvoj lidské představivosti samozřejmě není vázán jen na jídlo. Nedávno jsem se kupříkladu snažil sledovat film „Chtivé školačky 7“. Očekával jsem, že půjde přesně o ten druh filmu, na který už vůbec žádnou fantazii nepotřebujete, ale ukázalo se, že do rolí odvážných školaček obsadil režisér značně opotřebované pětačtyřicetileté pracovnice, které školní docházku simulovaly pomocí culíků a neustálou přítomností lízátek v ústních otvorech.

 

     Film jsem vyděšeně vypnul ve chvíli, kdy se dámy začaly svlékat. Dodnes netuším, jak to se školačkami dopadlo. Pro jistotu jsem se ani nesnažil zapojovat fantazii. Tu si šetřím na luštění politických prohlášení a nabubřelých blábolů z  předvolebních billboardů.

 

     Z minulosti už vím, že „Plníme své sliby“ znamená „Rozkrademe zemi“ a že „Máme pro vás řešení“ je synonymem pro „Více heren a barů v centru města“. Taky slogan „Šumava pro lidi“ jsem záhy rozluštil jako „Rys je zlá šelma a potřebuje zastřelit". Nejlepší výhled na přírodu je z nového parkoviště, zaplaceného z prodeje dřeva, které stálo na jeho místě. "Pryč s ekology!“.

 

    Napříč politickým spektrem oblíbený slogan „Potlačíme korupci“ jsem zase bryskně přeložil jako „Potlačíme korupci konkurenčních stran, protože narušuje naše vlastní prima kšeftíčky“, případně rovnou jako „Protlačíme korupci“.

 

      Momentálně trénuju abstraktní myšlení na filosofických postulátech typu „Pro město, kde chceme žít“, „Společně za lepší budoucnost“, „Chci to, co vy“, „Ano, bude líp“ „Vaši důvěru nezklameme“.

 

     Mám ale obavy, že k jejich rozklíčování nemám dostatek fantazie. Možná, že až do konce života nepřijdu na to, co znamená třeba „Vaši důvěru nezklameme“. Chovám však naději, že moje dcera to jednou pochopí. Zatím se o důvěře v to, co říkají dospělí, dozvídá ve školce z jídelního lístku – když jí k obědu slíbí šatičky šíleně smutné princezny, dostane na talíř guláš a kolínka.

 

 

 

JAN FLAŠKA
ano, nějak bude

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
jeník, vždy dobrý, : mura1
dnes zvláště vynikající

už aby byly ty volby za náma. snažím se to nevnímat, ale čas od času mi ty bilboardy zvedají tlak. abych parafrázovala klasika "a mně se na tom líbí ten optimismus těch nakladatelství, jak voni počítaj s tím, že co čtenář to blbec"

já teda nevím, jestli si to všechno objednali u jedný agentury nebo i téma voleb podléhá módním trendům, asi jako že letos letí petrolejová a vínová, ale všichni napříč spektrem milují svou čtvrť, mají péči o zeleň, seniory, korupci, zametené ulice a dostatečný počet míst ve školkách. letošní téma zní "jsme pozitivní a budeme makat, až se nám bude za patama prášit". inu, slibem nezarmoutíš.

na volebních plakátech ano stojí za kandidátem vždy tatíček babiš, z hesla "prostě to zařídíme" se mi otevírá kudla v kapse. u nás na křižovatce, kde se schází 2 poměrně frekventované silnice a jedna z nich končí stopkou, si postavila přesně na výhledu do tý křižovatky volební 3m vysoký kvádřík čssd s heslem "zajistíme bezpečnost na novodvorské" (místní sídliště) smilies/cheesy.gif

a úplně nejlepší je bilboard s heslem "můžeme opravdu za všechno?" bych fakt chtěla vědět komu patří (evokuje ods neb je modrý s bílým písmem) a co tím autor chtěl říct?
říjen 09, 2014 08:31
Volby : Milene
to je síla. Že jsou plakáty a billboardy opravdu všude je fakt. Schránka na noviny plná. To bude mít vnouček sběru. Jsem zvědavá, jak rychle po volbách bude uklizeno. Ale opravdu mne dostala jiná věc. Prohlížela jsem si tu obrovskou volební plachtu se stranami, které usilují o pražský magistrát a představte si, že 2 strany se jmenují stejně!!! Pro Prahu a PRO PRAHU. Tak to mi hlava nebere. smilies/sad.gif smilies/sad.gif
říjen 09, 2014 10:12
Milene : mamča
Šla jsem si schválně znovu tu plachtu prohlédnout. Máš pravdu !
To je neuvěřitelné, kolik dobrodinců chce tu Prahu zachraňovat. Nikoho z jejich kandidátek neznám, takže mají smolíka obě.

Jinak Jeník Flaška opět boduje. Mám ráda jeho způsob humoru. smilies/cheesy.gif
říjen 09, 2014 10:34
to máte za to, že nebydlíte na mezi u lesa, : bb2
tady se lidi na kolenou prosí, aby se proboha na tu kandidátku nechali napsat, kruci Venco, tak si dej říct, co ti to udělá
říjen 09, 2014 15:30
výborný, : takychlap
vtipný, pravdivý

říjen 09, 2014 21:59
né, nepros mě bb, máš to marný, : toulavej
ani kvůli tobě se tam nenechám napsat . . . :-)
říjen 10, 2014 17:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]