O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"VŠECHNO JE MOJE A TY VYPADNI!" PDF Tisk E-mail
Neděle, 28 září 2014
 Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu v mé současné nepříjemné situaci. Máme s manželem rok a půl starého synka. Bohužel, už delší dobu máme neshody. Bydlíme v bytě manželových rodičů. Jsem na rodičovské dovolené a beru 3 800 Kč rodičovský příspěvek. Manžel bere cca 20 000 Kč měsíčně a žádnou další vyživovací povinnost nemá.

 

 

 

 

 

     Začátkem září mi manžel sebral platební kartu; bylo to po hádce, která se ale vůbec netýkala peněz. Řekl jen, že mu mám dát kartu, protože je jeho a je pouze na jeho jméno. Tohle se nestalo poprvé. Vždy tvrdil, jak je vše pouze jeho a mě nepatří vůbec nic. Tentokrát mi zabavil i klíče od auta a zablokoval přístup na počítač. Dále změnil hesla na telefonní a bankovní účet a přestal mi příspívat na domácnost. Kupuje pouze pro syna jídlo a potřeby.

 

     Mám tu i se synkem trvalé bydliště, ale raději chci pryč. Cítím se tu špatně a tak bych se chtěla odstěhovat k babičce a podat návrh na úpravu poměrů k nezletilému synovi.

  

     Proto bych se chtěla zeptat, co vše je nutné do tohoto návrhu napsat a jestli se tento návrh bude týkat i úpravy před rozvodem a nebo mám ještě zvláště podat návrh na předběžné opatření na úpravu poměrů k nezletilému před rozvodem. Manžel mi totiž řekl, že mi žádné peníze už nedá a to ani na syna – do té doby, než mu to určí soud. Vzhledem k tomu, že žádný jiný příjem nemám, tak bych se ráda zeptala, zda by mělo význam podat i žádost o výživné na manželku a také předběžné opatření na výživné na manželku před rozvodem.

 

     Postupem času si začínám myslet, že tohle všechno udělal záměrně. Začal také mluvit jako první o rozvodu a vůbec by mu nevadilo, že bych se odstěhovala. Mám dojem, že mě chce díky tomu, co dělá, z bytu vyštvat.

 

Mockrát děkuji za odpověď,

HANKA

 

 

 

Komentáře (2)add feed
Návrh na úpravu poměrů a stanovení výživného pro sebe i syna můžeš podat i před rozvodem. : Myška
Divím se, že ti to Daniela nenapsala, včetně toho, kde najdeš vzory návrhů. Soudu napiš vše to, co jsi napsala sem, jak se manžel chová, že se tak dříve nechoval (napiš kdy změna nastala), a tak dále, vše, co ilustruje jak to u vás teď chodí. Do návrhu napiš i to, že chceš svěřit dítě do své péče, Do návrhu výživného na sebe i dítě napiš raději vyšší částku, soud ji může snížit, ale když uvedeš nízkou, soud ji sám od sebe nezvýší (nebo jen velmi výjimečně).

Chování tvého manžela má prvky domácího násilí - zatím to není fyzické násilí, ale psychické. Myslím, že je opravdu rozumné se se synem odstěhovat a zároveň zažádat i o rozvod. Tohle se nespraví...
září 29, 2014 07:08
A určitě požádej : Perda
soud o předběžné opatření - v závažných případech (což podle mě matka s příjmem 3.800,- je) ho vydá do týdne, máme s tím celkem dobrou zkušenost v blízké rodině. Částka bývá spíš nižší, ale jsou to peníze a rozhodnutí soudu je vymahatelné (hrozba exekutorem zabírá).
Každopádně přeju pevné nervy, s malým dítětem to je mazec. Máš velké štěstí, že máš kam jít.
říjen 01, 2014 22:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]