O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSLEDNÍ VÝŽIVNÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 září 2014

Nejdříve Vás co nejsrdečněji zdravím a obracím se s velkou prosbou. Mám syna, kterému je dvacet let, skončil školu v červnu a pak měl dva měsíce prázdniny. Bohužel jsem rozvedená již několik let a bývalý manžel na svého syna platit alimenty ve finanční částce : 4000 Kč. Jenže syn teď začal pracovat od září a bohužel nedostal alimenty za srpen!

 

 

 

 

 

      Bývalý manžel řekl synovi, že už pracuje a tak na ně nemá nárok, jenže on v srpnu ještě nepracoval!

 

     Synovi to vždy posílá na jeho účet a teď tam nic nedostal a byl z toho dost špatný, však to byly jeho poslední alimenty, na které má nárok! Dle syna on to sám zrušil na podniku, jelikož mu to odečítali z výplaty. Chtěla jsem bývalému zavolat, jenže s ním se nedomluvím, trvá si na svém!

 

      Na závěr bych potřebovala poradit, jak máme postupovat a navíc si myslím, že zrušení alimentů by se mělo jednat soudní cestou.

 

      Předem moc děkuji za vyřízení

 DANA

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Dano,

 

     pochopitelně - pokud jde o dobu prázdnin, obecně prázdniny náleží ke školnímu roku, a vyživovací povinnost tedy trvá i během nich. Vyživovací povinnost končí pro otce až v době, kdy je syn sám schopen se živit, to znamená skončením studia a po nástupu do práce.

 

      Bylo by dobré otci poslat doporučený dopis, ve kterém mu toto napíšete. S tím, že pokud dlužnou částku nevyrovná, požádáte o další jednání soud. Myslím, že se táta umoudří a pokud nebude chtít jít do zbytečných průtahů a nepříjemností, tak synovi ty 4 tisícovky ještě pošle... 

 

       Když tak ještě dejte vědět, držím palce, ať se umoudří.

 

d@niela

 

 

 

     

Komentáře (15)add feed
Jsou to poslední alimenty, syn pracuje... : Myška
Syn je zletilý, takže cokoliv kolem alimentů si musí s otcem vyřizovat sám. Otec vůbec nemusí reflektovat na dopis, který mu zašleš, Dano, s tebou nemá co projednávat. A ani ty ho nemůžeš dát k soudu. To může jen váš syn. Pochybuju, že on do toho bude chtít jít.
září 22, 2014 10:49
Ano, Myško, přesně jak píšeš - : d@niela
mj. také jsem to tak myslela, jen to z toho přesně nevyznělo - tj. že mu to tak syn (s případnou pomocí matky, ale jen svým jménem) napíše...
A dost jsem o tom uvažovala - jestli kluk do toho půjde. Ony ty 4 tisícovky jsou pro někoho málo, pro jiného dost. Podle všeho však vztah otec-syn je už asi i takhle dost narušen.
Přesto si myslím, že kdyby syn za tátou došel osobně, "sklopil hlavu" a tátu o to poslední výživné požádal, s tím, že si teprve začíná vydělávat a je to pro něj dost podstatná částka, tak by snad ty ledy mezi nimi se trošku uvolnily...
Je to všechno jen závislé na komunikaci.
září 22, 2014 11:43
Jasně, Dani, já jsem to pochopila, ale raději jsem to upřesnila. : Myška
Nevím, jestli se bude chtít jít synovi žadonit k otci. Jak říkáš, sklopit hlavu...
Pokud to Dana řeší v druhé půli září, tak ten výpadek alimentů nějak vykryla. Jinak by to řešila a bouřila dřív. mně se vůbec nelíbí, když rodiče nedodržují závazky vůči svým dětem, ale jestli taky není lepší mávnout rukou a nešpinit se...

září 22, 2014 12:01
Syn byl ve stejné situaci, : evka
ale jednalo se o čtvery pomaturitní alimenty. Hádat se nechtěl, ale nechat to být taky ne. Takže mi napsal plnou moc a jednat jsem za něj mohla dál já.
září 22, 2014 14:08
Na místě toho syna : Krakonoš
bych fotrovi vyhlásil tzv. svatou válku neboli džíhád a vybojoval bych ty čtyry kolíky, kdyby se to mělo táhnout deset let a skončilo to až v tom Štrásburgu, nebo kde že to sídlí ten Šalamoun. Zapojil bych do toho všechny Černý vovce, Navlastní voči, Reportéry ČT a případně i nějakou cizí vysílačku, nejlíp z Putinova Ruska, aby mediální boj byl vobjektivní a vyváženej. A pak bych byl na konci toho všeho spokojenej, že jsem ty čtyry kolíky vyhrál, i kdyby mě to mělo stát kolíků třeba čtyry sta! smilies/grin.gif smilies/wink.gif Jde přece vo proncip. No ne?

září 22, 2014 20:29
Výživné se dle zákona : Tom
platí měsíc dopředu, takže pokud tomu tak bylo a otec platil řádně s měsíčním předstihem,pak je v pořádku, že poslední výživné poslal v měsíci červenci.
září 22, 2014 21:28
... : Karlos...
Abyste se ze čtyř litrů nezbláznili...
září 23, 2014 09:05
Jenže : Myška
pro někoho jsou čtyři litry třetinou měsíčního výdělku...Pro někoho skoro polovinou...
září 23, 2014 09:08
... : mia I
nechala bych to plavat. Ať se tatíček penězi třeba zadáví. Poslat všechno do koruny, nic navíc co by měl kluk jako start do života, to je pro mne vzdálená logika. Samozřejmě neznáme detaily, ale i tak bych se nedivila kdyby se kluk jednou k tátovi zachoval podobně jako táta k němu. Já tyhle tatínky nechápu, copak to dávají cizímu?
září 23, 2014 09:17
Já bych taky mávla rukou, vždyť píšu výše, nešpinit se... : Myška
Ale pro někoho jsou čtyři tisíce dost peněz a když chybí a není z čeho vykrýt...
No, a taky by mě dost naštvalo, jak je tatínek vypečený.
Máš Mio pravdu, jako by to dávali cizímu...
září 23, 2014 10:11
Myško : mia I
já vím, že někdy je situace tak finančně napjatá , že nezbývá než se přihrbit a jít s prosíkem. Ale ten táta by se mohl jít vycpat. Když si kluk po škole , bez praxe , dokázal v dnešní době najít od září práci , nebude to žádný budižkničemu. Jistě je snaživý, šikovný a táta by měl být na kluka hrdý. Mně jsou tihle otcové-lakomci odpudiví, tím jak si bedlivě hlídají, aby jim neubylo.


září 23, 2014 11:54
Mio, : Myška
mně taky.
září 23, 2014 11:57
Tady je spíš otázka, : Ňuňinka
které alimenty měly být nebo byly za srpen - ty, co otec posílal v červenci, jak tvrdí Tom, ty, co přišly nebo měly přijít v srpnu (což je zas můj tip), nebo ty v září.
Ty v září bych vyloučila, na rozdíl od výplaty se alimenty neplatí zpětně.
Pokud otec platil dosud pravidelně každý měsíc, stačí se podívat do rozsudku.

Jinak samozřejmě záleží na vztazích otce a syna, do kterých tu nikdo nevidí. Může být, že si už cizí jsou a nic od sebe navzájem nečekají. Pak není divu, že se otec nehrne s přeplatky. Ona ta napjatá finanční situace může být na obou stranách.

září 23, 2014 16:36
... : bb2
... : Karlos...

Abyste se ze čtyř litrů nezbláznili...


září 23, 2014 09:05


oni ne, to tatínek se asi zblážní z toho, že by měl dát svému dítěti ještě nějaké peníze
září 23, 2014 21:46
Tatínek ... : micka
se už už třásl, aby mohl přestat platit. Však už má nejspíš dávno uhrkáno jinde a peníze tlačí tam. Zlaté pravidlo: Plodit pouze do výše příjmu.
září 23, 2014 22:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]