O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NÁVOD, JAK PŘESTAT PŘEMÝŠLET PDF Tisk E-mail
Středa, 03 září 2014
Poté, co jsem napsal dva polopatické polopolitické fejetony, mě kamarád požádal, ať teď napíšu něco, co nic neřeší, u čeho se zasměje a nemusí u toho přemýšlet. Přemýšlení mozkem je práce, za kterou je placen, a jemu by se proto hodilo alespoň chvíli nepřemýšlet.

 

 

 

 

 

     Pokud vím, existuje spousta lidí, kteří přemýšlení mozkem vysloveně nenávidí. Jedná se o zvláštní typ jedinců, kteří naplnění svých životů spatřují v tom, že mi zamořují Facebook a email chytrými nápisy, vyvedenými růžovým Comic Sansem nad obrázky srdíček a sluníček a kytiček a kočiček.

 

      Tyhle chytré nápisy se většinou týkají lásky, přírody, chudých dětí s čistým srdcem, delfínů a přátelství a nabádají mě, abych i já začal myslet srdíčkem. Když těmhle lidem navrhnete, že se o to pokusíte, jakmile oni pro změnu začnou myslet vlastním mozkem, urazí se a většinou dostanou záchvat zuřivosti, při kterém se samozřejmě nepřestávají usmívat. Někdy mívám strach, aby z toho nedostalo jejich srdíčko infarkt, protože pak už by jim nezbyl žádný orgán, kterým by mohli myslet.

 

       Všem těm lidem, co mi posílají chytré citáty, bych chtěl vzkázat toto: Až bude pokácen poslední strom a otrávena poslední řeka, zjistíte, že zatímco jste vodnatýma očima zírali do obrazovky a posílali si mezi sebou cizí chytré myšlenky, někdo pokácel poslední strom a otrávil poslední řeku.

 

 

       Pak existují lidé, kteří třeba ani nepřemýšlejí výhradně srdíčkem, ale jejich mozek jim vynechává v jakýchsi občasných záchvatech. K takto postiženým patří například:

 

  • lidé, kteří volí komunisty, Zemanovce, Dělnickou stranu a Bobošíkovou

 

  • lidé, kteří přeposílají úplně všem lidem na světě maily o recyklovaném mléce, nemocných dětech, falešných mailech a opravdických výhrách

 

  • lidé, kteří si kupují výrobky na základě reklam, které dávají v televizi Nova uprostřed filmů Zdeňka Trošky, o kterých četli v Blesku

 

  • lidé, kteří zaměňují povrchní ironické fejetony bez myšlenky za sociálně-kritické eseje, jejichž autor se hrubě mýlí

 

 

X X X

 

 

       Možná ale patříte ke skupině lidí, která má právě opačný problém: mozek vám pracuje i proti vaší vlastní vůli a vy přemýšlíte, kudy chodíte. Přemýšlel jsem, kudy jsem chodil, abych při tom pro vás vynalezl těchto několik jednoduchých relaxačních protipřemýšlecích technik, které vám pomohou pročistit si mozek:

 

  • Naplňte dvě plechovky šrouby a připevněte je k uším. Následně nasedněte na traktor a vyražte mezi brázdy. Nemáte-li traktor a šrouby, nalaďte si Evropu 2, vyjde to nastejno.

 

  • Jezte zelí. Je zdravé a bohaté na vitamín C a obsahuje vlákninu a kyselinu zelnou. Jezte proto hodně zelí. Zelí. Zelí. Až vám bude zle, jezte další zelí. Bude se vám dělat špatně, budete koulet očima, žaludek se vám bude obracet, zelí vám poleze z uší a váš hltan bude psát protestní dopis ombudsmanovi, ale nesmíte přestat jíst zelí. Po patnácti hlávkách zelí nebudete myslet na nic jiného, než je zelí. Zelí. Zelí.

 

  • Procházka lesem vám prospěje. Nadechněte se čerstvého vzduchu, zamávejte sojce, potřeste pacičkou divokému praseti, obejměte jezevce. Lehněte si do lesního podrostu, zadívejte se vzhůru k nebi a spočítejte jehličí na stromě. Dávejte si pozor, abyste se nespletli, jinak byste museli začínat znovu od začátku.

 

  • Nic nepročistí mozek jako příjemné zábavné odpoledne. Zajděte třeba do cukrárny a dejte si pořádný kopec dobré smetanové zmrzliny a velkou porci šlehačkového dortu a pak ty dobroty řádně zapijte pár korblíky hořkého piva v útulné hospůdce. Klidný den zakončete troškou adrenalinu na centrifuze v zábavním parku.

 

 

      Zaručuji vám, že výše zmíněné relaxační metody dopřejí vašemu mozku alespoň krátkou dovolenou. Mentální odpočinek dodá vašim myšlenkám novou svěžest, originalitu a schopnost uvažovat o věcech v nečekaných souvislostech a bez předsudků.

 

       Já třeba po jedné takové relaxaci přišel na to, že je dobře čas od času zamyslet se nejen mozkem, ale i srdíčkem.

 

 

JAN FLAŠKA
autor je přítelem chudých delfínů s čistým srdcem
Komentáře (6)add feed
Miluju pana Flašku!! : Ketrin
smilies/grin.gif smilies/grin.gif Díky!
září 04, 2014 07:25
dnes : mura1
zvláště výborné smilies/grin.gif
září 04, 2014 08:32
... : deeres
Hurá,jdu pro zelí!!!! Konečně vím, jak nastartovat svojí mozkovnu. smilies/grin.gif

Vlastně je správně jíst ho za syrova, vařené, kysané, či sterilované? Nebo je to šumák a účinkuje vždy?
září 04, 2014 09:08
Jak pročistit (nejen) hlavu ?? : mamča
Snězte dvě kila třešní a zapijte litrem podmáslí. Garantuju vám, že budete myslet jen na jednu věc, čímž si krásně pročistíte hlavu. O pročištění zbytku těla nemluvě... smilies/wink.gif
září 04, 2014 10:43
:))) : bb2
jak píše Mura, dnes obzvlášť povedené :-)
září 04, 2014 11:20
mamčo :) : bb2
to člověk hned přijde doslova a do písmene na jiné myšlenky, žejo :-) Jednou jsem takhle docela uvítala - nikdy bych neřekla, že to jednou řeknu - menší střevní virozu. Najednou se všechny problémy mého světa staly zcela podružnými a zajímalo mě jen jak daleko to mám na záchod a zda je tam dost toaletního papíru :-)) A nebyla ta pauza vůbec na škodu, člověk se skutečně pročistil tak nějak i mentálně. Zajímavé, s čím vším může duše souviset..ehm.
září 04, 2014 11:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]