O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘISTIŽENÁ MÁMA - KONEC PDF Tisk E-mail
Pondělí, 25 srpen 2014
Milá Danielo a vy všichni, co jste se tu ozvali. Tak nejprve bych vám všem chtěla poděkovat, je to fajn se moct takhle poradit. Hodně jsem o tom přemýšlela, jak a co vůbec udělat. Přitom doma byla absolutně pohoda a já nevěděla, jestli to nezničím. Nakonec jsem se rozhodla. Protože máma ke mně vždycky byla a je moc fajn, tak jsem si řekla, že snad to tak bude i dál. 
 
 
 
 
 
 
     A tak jsem jí to opravdu taky tak napsala. Udělala jsem to v sobotu večer, když jsem šla spát a dala jsem jí to do ruky. Ale ona za mnou asi tak za půl hodiny přišla a všechno mi to vysvětlila. Že prý před třemi roky jí táta řekl, že se zamiloval do jiné ženy a že by se chtěl rozvést. Máma z toho byla prý fakt dost nešťastná. Po nějaké době prý tedy souhlasila, ale po další době se pak zase dohodli, že spolu zůstanou. Napřed kvůli klukům, pak se dohodli, že spolu budou žít jako přátelé.
 
     Protože ta tátova přítelkyně by si ho stejně nevzala, právě proto, že má tři děti. Máma to nakonec zkousla, za což ji hodně obdivuju. A obdivuju, že dokázala všechno před námi utajit. I když já zase mám školu a svoje zájmy, tak jsem si ničeho doma nevšímala, taky nebyly doma nikdy žádné scény. No a před půlrokem si našla právě toho, kdo jí psal to sms. Je to kamarád, kterému si nejprve jen postěžovala, co se stalo a pak že si spolu začali. Znám ho, je rozvedený, má dvě děti, které má u sebe.
 
     Je to všechno trochu zamotané. Máma byla teď hlavně hodně nešťastná kvůli tomu, že jsem viděla to sms, že jí nedošlo, že je to na tomhle mobilu vidět. Má ho krátce, dostala ho v práci. Nakonec jsme obě brečely, ale musím se to snažit nějak zvládnout v sobě udržet, i když jsem z toho hodně rozhozená. Slíbila jsem mámě, že nedám tátovi vědět, že to všechno vím. Že je to takhle lepší. Prý jsou z nich teď docela fajn parťáci. To je pravda, protože to by nikdo nepoznal. Ale kdo ví, jak to bude někdy v budoucnu...
 
      Rozhodně jsem ráda, že žádný rozvod zatím nehrozí, že vlastně bráškové o rodinu nepřijdou. O tom, že bych to napřed řekla tátovi, jsem neuvažovala ani okamžik. Ale tohle, jak je to ve skutečnosti mě opravdu nenapadlo.
 
Ještě jednou vám děkuju, jste všichni moc prima,
SAŠA
 
 
 
Komentáře (24)add feed
Tak to rád slyšim. : Krakonoš
A držim všecky palce! smilies/wink.gif
srpen 25, 2014 23:54
Haha, : Sidon
tak, a už je to venku ! Každopádně je to od Saši pěkné, že sem znovu napsala a ujasnila situaci. To se tady tak často nestává, ale oto víc se pak může polemizovat a diskutovat. Takže se připojuju ke Krakonošovi a Saše přeju snesitelnou jízdu tím močálem černým, kolem bílých skal.
smilies/wink.gif
srpen 26, 2014 00:01
Sašo, : bb2
jsi statečná a hodná holka a tvá rodina má velké štěstí, že má takovou dceru a sestru.
srpen 26, 2014 01:59
...zase jsem to poslala dřív, tak dodatek: : bb2
Tohle se mi vůbec nelíbí
Nakonec jsme obě brečely, ale musím se to snažit nějak zvládnout v sobě udržet, i když jsem z toho hodně rozhozená. Slíbila jsem mámě, že nedám tátovi vědět, že to všechno vím. Že je to takhle lepší

Když už máš nést takovou odpovědnost, když už jsi mámě tolik pomohla a ulevila, bylo by dobře, kdyby ses mohla někomu svěřit a probrat to. Někomu bližšímu, než je diskuzní fórum na internetu. Nejlepší kamarádka, teta, sestřenice, komu budeš důvěřovat.
srpen 26, 2014 02:03
.. : kolemjdoucí
takže fšechno je naprosto fpořádku, protože za to vlastně může chlap...a jaké z toho plyne poučení:no přece, že i k mobilu je dobré si nejdřív přečíst návod smilies/wink.gif
srpen 26, 2014 06:52
Svěřit se : Petronila
Kamarádce, tetě, sestřenici?

Proboha, jen to ne!!!!

Kdyz uz by měla tu potrebu (což si myslim, ze by mozna ani nemusela), tak JEDINE nekomu anonymnimu, treba psychologovi!

Tohle neni vec, která by se měla rozkecavat po okoli nebo pribuzenstvu!
srpen 26, 2014 08:17
Souhlas s Petronilou, : Faidra
pokud se potřebuju s něčím svěřit, něco probrat, poradit se... a zároveň chci snížit pravděpodobnost, že se to proflákne, na minimum, tak jedině někomu, kdo má v popisu práce lidi vyslechnout a nerozkecat to. Ideálně psychologovi (a myslím, že by rozhodně nebylo od věci, kdyby nějakého odborníka navštívili i Sašini rodiče), podle víry třeba i farářovi, ale rozhodně ne kamarádům nebo příbuzenstvu.
srpen 26, 2014 08:26
Sašo : mia I
je vidět, že Daniela Ti uměla ušít radu na míru. smilies/smiley.gif

Je dobře, že se tu Tvůj příspěvek objevil. Velice často totiž čtu na Kudlance názory, že držet manželství jen kvůli dětem nemá smysl a že dítě stejně vycítí, že něco není mezi rodiči v pořádku. Ty jsi tři roky nic netušila , takže tohle tvrzení tím vyvracíš. Tvá máma si za sebezapření se kterým ustála tátovu nevěru a udržela Vám domov zaslouží dík. Lidé se mohou přestat milovat, ale měli by k sobě zůstat slušní a to se u Vás podařilo.

Udělala jsi velký krůček k dospělosti Sašo, držím palce.
srpen 26, 2014 08:49
Už nikdy to nebude jako dřív, : mamča
ale Saša s mámou si tímhle společným trápením utužily vztah. Teď aby se Saša dokázala dívat na tátu stejně jako dřív. Nebude to lehké. On "začal" bořit rodinu. Při každém jeho odchodu na delší dobu, služební cestě...bude Saša podvědomě přemýšlet, jestli je s NÍ ?
srpen 26, 2014 09:02
mamčo : mia I
to máš pravdu. O tom jsme ale mluvili už v minulé diskusi, že se Saša současně s pravdou od mámy dozví možná i to co by raději ani slyšet nechtěla.
srpen 26, 2014 09:06
mio, je to případ od případu, rodina od rodiny. : Myška
Sašini rodiče to dokázali před dětmi skrývat, jinde se to nemůže podařit.
srpen 26, 2014 09:16
Myško : mia I
ano, je to případ od případu. Saši rodiče to dokázali a jsou příkladem toho , že to lze. Netvrdím, že to je ideální situace, ale je to situace, která vyhovuje přání Saši a jejích sourozenců, stejně jako mnoha jiných dětí, mít úplný domov. Já ovšem v diskusích na Kudle čtu občas striktní názor , že držet rodinu při nevěře pohromadě je nesmysl, protože děti vycítí napjatou situaci. Na tyto názory jsem narážela.
srpen 26, 2014 09:24
Děti velice často, i když se rodiče snaží, opravdu vycítí, že něco doma není v pořádku. : Myška
Tady, u Saši se povedlo to před dětmi utajit. Rodina funguje, a nebýt té sms,... Jak moc se museli její rodiče snažit, aby děti nic nepoznaly, nevíme. Ale museli se snažit oba. Většinou to ale takhle idylické není. A potom je lepší manželství ukončit, než ho prožívat v hádkách a napětí. I dětem se v takovém prostředí moc dobře nežije.
srpen 26, 2014 10:31
Petronilo, Faidro, : bb2
proč rozkecávat? I dneska se najdou lidi, dokonce i příbuzní, co důvěru nezradí, kamarádky, co podrží. Pokud někoho takového Saša má a bude to pro ni schůdnější, než vyhledat psychologa, objednat se a u něj na gauči ve vymezeném čase spustit řeč, tak proč ne.
srpen 26, 2014 12:09
její mámě takhle totiž posloužila vlastní dcera, : bb2
mně to na mladou holku Sašina typu přijde jako dost velká kláda, v podstatě na ni přehodila zodpovědnost za klid a štěstí v rodině a ať si to sama nějak zpracuje jak umí.
Jedině snad, že by se k tomu byla ochotná vrátit a mluvit o tom kdykoli bude Saša chtít, mít potřebu, a v míře, v jaké bude Saša potřebovat. Aby to máma nepovažovala za vyřízenou ukončenou věc.
srpen 26, 2014 12:13
No a nenapadlo vás nikoho, že si to máma vymyslela, aby obhájila svou nevěru? : mila1
a souhlasím s bb, že by měla Saša zajít k psychologovi, ono zatěžovat mládě problémy dospělých není pro jejich psychiku moc fajn...aby se jí to někdy nevrátilo, až bude sama navazovat a řešit vztahy
srpen 26, 2014 13:51
... : bb2
ale to víš, že napadlo, jen jsme my, které to napadlo, nechtěly asi přidávat Saše dalšího brouka do hlavy :-)
srpen 26, 2014 13:59
... : bb2
psychologa navrhují Petronila a Faidra, aby byla zaručena diskrétnost a anonymita, což je určitě vhodné, ale zrovna tak dobře může posloužit blízká duše
srpen 26, 2014 14:03
děvčata, : d@niela
"zalistujte" si dozadu - v devatenácti už člověk zas takové mládě není, některé jsou už vdané, některé už mají za sebou třeba vážný vztah i s rozchodem, některé mají dítě...
Saša v podstatě má kliku, že se to dozvěděla takhle (i když taky nic moc), než nějakou domácí hysterickou scénou...
Ono tam asi jde o víc, většinou při podobné příležitost vyvstane nejen rozvod a rozestěhování, ale i dělení majetku. A jak to všichni známe, o peníze jde až v první řadě. (to prosím myslím v tom dobrém!!!) Zvláště, když je to všechno společné, společně nabyté. Takže nakonec to rodiče vyřešili v dobrém, žijí jako kamarádi, nehádají se a každý má "tu svou novou" lásku.
Kdyby nebylo chytrých telefonů, to by nebylo určitě hoooodně průs-švihů :-)
Snad jim to vydrží... snad.

srpen 26, 2014 14:34
No, tak teď : Sidon
už zbývá Saše jenom rozmluva s tatínkem, aby to měla pěkně "ucelené" a věděla, jak to teda vlastně je, nebo bylo, jestli si maminka náhodou nevymýšlí. Jenže on jí může klidně zalhat a všechno popřít, anebo bude ještě překvapenější, než Saša, když našla tu SMS, takže nejlepší asi bude nešťourat se v tom a tvářit se příjemně, jako dřív.
smilies/smiley.gif
srpen 26, 2014 19:41
..... : Nona
..... když jsem byla 8-leté dítě, moje maminka se zamilovala do jiného a rodiče se doma domlouvali o rozvodu. Začaly k nám chodit sociální pracovnice a vyptávaly se nás, dětí, s kým bychom zůstaly radši apod.... naši se pak domluvili, že zůstanou spolu dokud nebudeme my, děti, plnoletí. Skoro to vydrželi - do mých 17-tin a bratrových 18-tin. Poté šli vzorně od sebe.... Po celou dobu však naše dětství nestálo za nic, protože i když se rodiče snažili, maminka na víkendy odjížděla za svou láskou a my doma s tátou nějak přežívali. Táta byl hodně smutný a nešťastný, mamku měl rád a nám nechtěl bořit rodinu....
Nevím, zda za to gratulovat či kondolovat?
Nicméně, Saša je šikovné děvče, bohužel brzy postavené před krutou realitu života.... ách jo. smilies/angry.gif
srpen 27, 2014 08:40
krutá realita : Iris
života? Chudák devatenáctiletá Saša? No ano, JÁ souhlasím. Nicméně se u některých reakcí některých kudlanek divím.Za 6 let, co tu jsem, jsem z mnohých debat nabyla dojmu, že manželství je nepodstatná a pro dnešní společnost zbytečná věc, důležité je přeci žít a užívat, jsme tu jen jednou a děti musí pochopit naši touhu po lepším atd.....V pondělní MF jsem četla titulek:"Konec manželství na celý život", dílčí podtitulky jsou:"..svoboda po padesátce".. "..sériová monogamie" nebo "kdo odchází, bere si děti".Já sama jsem tu dostala stokrát "čočku" za svoje odpouštění, toleranci a snahu vychovat kluky v rodině. Božíčku, tak čemu se divíme?
Velmi dobře si pamatuji, jak jsem už jako dospělá a vdaná strašně smutnila, když jsem se dozvěděla, že táta snad nespí doma u mamky, zdálo se mi, že přicházím o domov i když jsem z něj byla už pryč a navštěvovala jej s vnoučaty.Každý človíček i velký člověk chce mít svoje rodiče i prarodiče pohromadě a jednoduchost, s jakou se vztahy ukončují, je trestuhodná.Pro společnost skoro likvidační. smilies/sad.gif
srpen 27, 2014 09:29
Iris, : bb2
myslím, že to je nedorozumění. Čočku jsi určitě nedostávala za odpouštění, toleranci a snahu vychovat kluky v rodině. Ale za to, že tě tvá opakovaná odpouštění a tvá tolerance ničily, ubližovaly ti. Nevedlo k tvé spokojenosti a klidu to, že jsi opakovaně odpouštěla notorickému nevěrníkovi. O zachování rodiny musí stát a usilovat všichni členové rodiny, jinak se prostě rozpadne. Rodiny se rozpadají i jinak, třeba tak, že rodiče s pocitem splněné povinnosti přestanou jejich dospělé děti v podstatě zajímat. Nebo naopak, dospělé děti, nesvázané poslušností, přestanou vyhledávat rodiče, sourozence. Okolí je pak překvapeno, že ta rodina, co navenek tak dobře fungovala, najednou nefunguje.

Má smysl zachovávat funkční partnerství, funkční rodinu, funkční nemusí nutně znamenat procházku růžovým sadem na obláčku nekonečné lásky. Partneři nemusí být do sebe furt zamilovaní, ale musí se milovat, tedy mít se rádi plus mít k sobě úctu plus vážit se sami sebe i toho druhého plus mít starost o sebe navzájem plus udělat všechno, aby druhému partnerovi neublížili plus ochraňovat partnera před útoky zvenčí, přičemž tím útokem může být i milenka.
Když se toho všeho drží jeden a druhý na to zvysoka kálí, tak nejde o funkční partnerství, a to se dřív nebo později odrazí na rodině, dětech, na kondici toho zraněného partnera. A v takovém vztahu nevztahu setrvávat není dobré. My jsme to tu tak z tebe cítili, vnímali jsme tvoji obrovskou nepohodu, a proto se ti asi dostávalo čočky. Ne proto, že ses snažila udržet rodinu zuby nehty.
Ostatně, teď už jsou kluci velcí a vědí, jak se věci mají, takže nemá smysl nic držet, udržovat, manžel žije s jinou ženou, s kterou má dítě, a ty jsi stále duchem napůl u něj, s ním, držíš se minulosti stůj co stůj. To není snaha o zachování rodiny, Irisko. Ale je to tvá volba, tvůj čas, nikdo nemá právo to soudit, ale pochopitelně máme názor i na tohle, když už ho tu máme skoro na všechno :-)

Saša není partnerka, která by roky setrvávala v něčem, co ji deptá. Saša je mladá holka, která zjistila, že její rodiče žijou něco jiného, než se domnívala, je to čerstvé a snaží se s tím nějak vypořádat. Ale ať už se s tím vypořádá jakkoli, navždycky to budou její rodiče, nemá jinou volbu, nemůže se vrátit do dělohy jiné ženy :-))
srpen 27, 2014 19:53
ahojky : kordulinka
tak to tady zas dvě hodiny pročítám, zajímavé a poučné. Taky jsem jako jedenáctiletá dívenka přichytila otce s milenkou. Mámě jsem nic neřekla a nosím to v sobě dodnes. Takové moje tajemství, třináctá komnata. Otec už umřel a máma žije v pečovatelském domě. Opustila ho však sama v 74 letech si po 55 letech manželství řekla dost. Trápil jí celý život. Půl roku po mámině odchodu on umřel. Ztratil objekt k týrání a ovládání, umřel sám s ovladačem v ruce, který 15 let nepustil z ruky, nikdo se ho nesměl dotknout,..
A tak si říkám, jestli jsem neudělala vlastně chybu? Možná kdyby??? Je to tolik všechno složité a každý jsme jiný a jinak vychovaný a uznáváme své pravdy a ospravedlňujeme svoje lži. Máma o něm od té doby nepromluvila. Ožila a je z ní úplně jiný člověk. A to jí brzy bude už 80 let. Jak se to někdy zamotá, že? Život je srandovní.
srpen 29, 2014 11:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]