O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MANŽELSKÉ VÝHODY A ZPLNOLETNĚNÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 24 srpen 2014
Vážení, předem upozorňuju, že pokud někdo zase napíše, že jsem si to vymyslela, tak riskuje, že nebude týden spát, protože na něj pošlu můří prokletí, kočičí svědění, a neutuchající a nepřestajnou diarrhoeu!! Většinou text fakt jen drobně upravuju, tzn. gramaticky, ale teď jsem ponechala vše "in natura". Tak. To by snad jako upozornění stačilo, můžete číst a radit...

 

 

 

 

 

 

Ahojky,

 

     píši sem za mojí přítelkyní, pač je hodně stydlivá.

 

     Potřeboval bych poradit, jak je to se zplnoletněním v 16 letech z důvodu těhotenství. Přítelkyně je již v 6. měsíci těhotenství a už víme, že by jsme se rádi vzali skrze malé mimčo, aby mělo mé příjmení a hlavně, prý by to mělo pro nás nějaké výhody. Ale nikdo na úřadech mi nedokáže vysvětlit, jaké budeme mít výhody.

 

     Pro úplně informace, je mi 26 let, přítelkyní 16 let a je v 6.měs. těhotenství. Já jsem evidován na ÚP a práci bohužel zatím nenám a přítelkyně přerušila nyní studium. Můžete mi vysvětlit jaké výhody tedy nás čeká v manželství a bez manželství ? Až na to, že přítelkyně bude mít mé příjmení a budeme sví.

 

     A mohla by jste mi poradit se žádostí k soudu o zplnoletnění? Nikdy jsem ji nepsal a ani netuším, jak se tato žádost píše.

 

 

Děkují moc. S pozdravem

Playboy

 

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

 

 

Milý Playboyi,

 

      Tady si přečti Zákon o rodině §13:

 

 

"(1) Manželství nemůže uzavřít nezletilý. Výjimečně, jestliže to je v souladu se společenským účelem manželství, může soud z důležitých důvodů povolit uzavření manželství nezletilému staršímu než šestnáct let. Bez tohoto povolení je manželství neplatné a soud vysloví neplatnost i bez návrhu."

      Návrh na povolení uzavřít manželství musí podat sám nezletilý snoubenec, nikoli jeho rodiče nebo druhý snoubenec, ale v žádném případě není na povolení právní nárok - to je na uvážení soudu. Soud posuzuje důvody nejen z hlediska osobních zájmů snoubenců, ale posuzují i zájmy společnosti a zejména zájem budoucích dětí z takového případného manželství. Těhotenství nemusí být nutně automaticky dostatečným důvodem pro vyhovění návrhu.


     Návrh se podává okresnímu soudu, v jehož obvodu má nezletilý bydliště, je osvobozen od poplatku, jako účastníci vystupují nezletilý navrhovatel a jeho zákonní zástupci (nejčastěji rodiče) a k doložení tvrzených skutečností je nutné připojit nejlépe písemné důkazy: lékařské potvrzení o těhotenství, potvrzení ze školy, o zaměstnání a pod.

 

         Ohledně případného formuláře - tady je perfektní návod. Nemusíte tam uvádět všechno, vyberte si to, co potřebujete.

 

       Jinak - ohledně těch výhod, které vám manželství přinese, jste mne dostali trochu do rozpaků... Protože převážnou většinou se dva lidé berou proto, že chtějí být spolu, případně spolu vychovávat potomstvo. To je asi ta hlavní výhoda instituce, zvaná "manželství". Jenže v současné době to není vždy zas až tak nutné ....

 

       Ale třeba o těch dalších výhodách se dočtete v komentářích.

 

 

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (12)add feed
Nemuzu : Lenka1
si pomoct, první věc, která me napadla, byla, ze bych oba aktery chtela osobne poznat. Něco jako studijni materiál.

Ale nebudu oskliva, at se mají radi, no. smilies/grin.gif

Ohledne dotazu Playboye, taky me zadne "vyhody" manzelstvi nenapadaji.
srpen 24, 2014 23:25
Jediná výhoda je asi ta, tedy to, co asi má playboy na mysli, že uzavřením manželství je holka jakoby plnoletá, : Myška
proto se užívá také termín zplnoletnit... ale nevím, na co je to konkrétně využitelné v tomto případě. Aby se mohla holka odstěhovat od rodičů i bez jejich souhlasu a dělat si "co chce" (to už jak vidno, stejně dělá)?...

Jinak tedy k situaci - Playboyi, ihned si najdi JAKOUKOLIV práci, protože až se vezmete, vyživovací povinnost tvé těhotné teď už manželky přejde z jejích rodičů na tebe. Samozřejmě budeš mít vyživovací povinnost i k dítěti, až se za tři měsíce narodí. Doufám, že s tím počítáš, máš pro svou rodinu odpovídající aspoň základně zařízené bydlení a pomalu nakupujete výbavu pro dítě.


srpen 24, 2014 23:49
Vyživovací povinnost : Ňuňinka
má Playboy i bez uzavření manželství. Na dítě, dokud dítě není schopno se samostatně živit (zpravidla dokud nedostuduje), na matku do dvou let věku dítěte plus příspěvek na "výbavičku".

Doporučuji četbu Nového občanského zákoníku, část o rodině.
Výhody jsou např. společné jmění, společné dluhy, informace o zdravotním stavu, pokud je partner neschopen komunikace (tuším, že i rozhodování za partnera ohledně léčby), manželé za sebe snad můžou částečně i provádět některé právní úkony - mám dojem, že se to týkalo hlavně případu, že je partner ve vazbě, vdovský-vdovecký důchod, dědění ze zákona.

Pokud myslíte výhody ve smyslu vyšších sociálních dávek, tak to ne. Leda daňový odpočet na nevydělávajícího manžela - manželku.
srpen 25, 2014 01:10
... : mikin
Ajajaj, vetsinou se nesnazim byt cynikem, ale shookat o 10 let mladsi nezletilou holku bez kondomu a pak se ptat po vyhodach manzelstvi…… to zase bude rodinka !
Ale preji jim vsechno nejlepsi, i zazraky se deji. smilies/tongue.gif
srpen 25, 2014 05:57
Jen bych připodotkla, : jednababi
že soud může, nikoli je povinen:

§ 672 NOZ
(2) Soud může ve výjimečných případech povolit uzavření manželství nezletilému, který není plně svéprávný a dovršil šestnácti let věku, jsou-li pro to důležité důvody.

a "pouhé" těhotenství partnerky (zvláště pak v popsané situaci) za onen důležitý důvod považovat nemusí.
srpen 25, 2014 06:44
Bez práce, bez příjmů a s dítětem na cestě s mladistvou. : mamča
Doporučila bych "hravému hochovi", aby si současně zažádali o "chráněné bydlení", ev. ten budoucí otec o invalidní důchod na hlavu. Při takhle hodně sníženém IQ má šanci uspět.
Písemný projev není nejhorší, ale ten obsah ! Ten obsah !
srpen 25, 2014 08:49
Tak já bych o jedné výhodě manželství věděla, Playboyi : Lotka
- že si můžeš zaš... i když se ti nechce. smilies/grin.gif
srpen 25, 2014 12:24
Když nejde o život,jde o h...., : babi
stalo se a dítě se narodí.Soud budoucí matce a dotyčnému sňatek povolí.Teď jde o to,najít si práci a dokázat se postarat o ženu a dítě.A to v obou případech,jak v manželství,tak bez něj.
Já lidi předem neodsuzuji,protože znám manžele,kteří se brali,když nevěstě bylo 16 a ženichovi 22.Světe div se,jsou spolu 33 let ,mají 3 děti a žijí šťastně.Tak vám přeji,ať to také takhle dopadne.
srpen 25, 2014 12:44
Lotko, nějak tomu nerozumím : RomanX
Jaká je výhoda š...., když se ti nechce ?
Nebo to bylo myšleno obráceně, moci si zaš...., když se ti chce ?

(to první mi nedává smysl, a nevím, jak by manželství mělo pomoc v tom druhém).

výhody - vystupování vůči úřadům, poštám, dědictví, ..


srpen 25, 2014 16:18
RomaneX to je legrace! : Myška
A to tam Lotka ještě pro jistotu dala smajlíka...
srpen 25, 2014 17:51
Myška: Aháá : RomanX
tak jenom nerozumím vtipu. Asi sarkasmus ;-)
srpen 26, 2014 08:40
RomaneX : Lotka
přesně - sarkasmus. smilies/cheesy.gif
Pokud se někdo ptá po výhodách manželství, nelze než nenabídnout i tuto. smilies/grin.gif
srpen 26, 2014 09:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]