O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FOTŘÍK - 49 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 srpen 2014
Přejít na obsah
FOTŘÍK - 49
Strana 2
Letní prázdniny jsou za dveřmi a k nim neodmyslitelně patří i vysvědčení. Zúčtování za celý školní rok dopadlo pro někoho lépe, pro někoho hůře. Srdce zaplesá nad upřímnou dětskou radostí a potutelným úsměvem ve tváři, když dítko ráno hezky upravené s květinou odchází plno očekávání natěšené do školy pro své vysvědčení, aby se posléze vrátilo, fort ho seřezal ve vzteku urvanou lištou z podlahy a místo na tábor nebo k moři vyráží nebohý potomek na celé prázdniny makat na chalupu za tu čtyřku z matiky.
 
 
 
 
     Člověku u toho vyvstávají krásné vzpomínky na dětství... Vzhledem k tomu, že Čeněk je ještě malej chcípáček, co je schopnej se udusit igelitkou a teprve nedávno se oklepal z novorozenecký žloutenky, školní docházka se ho zatím netýká (ještě pět let a pak potáhne do školy a já se konečně vyspím), tedy nezbylo, než abych mu vysvědčení vystavil sám. Rodiče chytrých dětí se jejich vysvědčením chlubí okolí. Rodiče hloupých dětí naopak vykládají, že děti nemají a nechlubí se tím pádem ničím.
 
       Inu, i já se tedy pochlubím Čeňkovým vysvědčením. Chlapec byl hodnocen ústně s kratším komentářem, protože nejsem zastáncem klasického nic neříkajícho známkování:
 
 
 
Český jazyk a literatura
 
- Student ve svém rodném jazyce pokulhává. Neovládá základní fráze a není schopen spojit podmět s přísudkem. Na dotaz odpovídá buď jednoslovným "ne" (na jakýkoliv dotaz) a nebo si uprdne a s vřískotem mávaje rukama ve vzduchu úprkem zmizí z dosahu.
 
- Velmi tristní jsou taktéž jeho diktáty, kdy v průběhu mého diktování triviálních gramatických frází není výjimkou, když student není schopen napsat dobře jediné slovo a místo toho raději pojídá papír a tužkou bodá do spolužáka - Pana Pandy.
 
- Slohové zdatnosti žáka jsou na minimální úrovni. Jako příklad uvedu slohové cvičení a to úvahu na téma uvědomění si sebe sama, když mu bylo po té, co vyjídal zbytky z odpadkového koše, řečeno, ať se nad sebou zamyslí. Student se pouze pitomě usmíval a pokračoval v koštování zbytků.
 
- Co se týče literatury, tak tam je to vyloženě špatné. Dítě je literárně zanedbané, a pokud v knížce nefiguruje kravička, aby chlapec na ní mohl půl hodinu ukazovat a dělat "bůůů", nemá student o tuto knihu zájem a raději se poflakuje, popřípadě lelkuje. Nezbývá mi tedy nic jiného, než chlapce z českého jazyka klasifikovat nedostatečně.
 
 
 
Matematika
 
- Student nemá ani základní algebraické znalosti a nemá snahu s tím něco dělat. Během obouvání bot byl po nazutí první boty jasně vyzván, ať mi přinese druhou botu. Student zmizel do kumbálu a dotáhnul koště. Možná to bude znít jako otřepané klišé, ale ten kluk neumí ani do dvou počítat.
 
- Co však ztrácí v počtech, dohání v geometrii. Student onehdá vyryl kovovou lžičkou do zdi kolem celého pokoje dvě výstavní rovnoběžky a rtěnkou zase na všechny dveře v bytě narýsoval ucházející mnohoúhelníky. Z toho důvodu hodnotím studenta dostatečně.
 
 
 
Cizí jazyk
 
- Student v tomto předmětu vyniká. Vypadá to, že cizí jazyk je jeho koníčkem, jelikož ho ovládá, jako když bičem mrská. Není výjimkou, že chlapec je v cizí řeči natolik obratný, že naprosto neomylně přechází ze své rodné řeči do řeči cizí. Dokonce ani přizvaný externí lingvista, který cizí jazyky ovládá bravurně, nebyl schopen žákovi rozumět. Sice není úplně jasné, jaký konkrétní jazyk chlapec ovládá, ale jisté je, že to čeština není.
 
- Z toho důvodu nemůžu jinak, než studenta hodnotit výborně.
 
 
 
Přírodověda
 
- Student se neorientuje v názvosloví zvířat a veškerou faunu souhrnně označuje jako kravičku. Při přepadovém testu na domácí zvířata nebyl schopen ve své učebnici (obrázkové leporelo) nalézt prasátko ani kačenku. Na dotaz, kde je pejsek, ukázal na koně a udělal "bůůů", což jsem vyhodnotil jako slabé.
 
- Během studijního pozorování ploštic v parku, tři ploštice zašlápnul a pět jich snědl, čímž jasně demonstroval svůj nezájem o tento předmět. Na exkurzi na statku mlátil klackem husu (přičemž dělal standardně "bůůů") a následně se ztratil. Nalezen byl až po dlouhých minutách, kdy byl přistižen na pískovišti při krádeži plastového bagra, kterého zcizil malému chlapečkovi, jenž ani nebyl v naší skupině.
 
- Nezbývá mi, než žáka hodnotit nedostatečně. 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]