O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POMLUVY, POMLUVY PDF Tisk E-mail
Středa, 06 srpen 2014

Dobrý den, nevím jestli mi budete moci poradit, co mám dělat. Mám (máme) problém s bývalou ženou mého přítele. Nějak se nemůže smířit s tím, že jsme spolu, a tak nás,  hlavně ovšem mne, všude pomlouvá. Je to neuvěřitelné, ale trvá to už 4 roky. A nejsou to jen nějaké hlouposti: vykládá o mně například,  že jsem byla těhotná a protože jsem nevěděla s kým, tak jsem šla na potrat. Nebo že prý náš syn, kterého s přítelem máme, že není jeho.  

 

 

 

 

 

      Zneužije cokoliv, aby mne nějak pomluvila. Např. můj syn má ADHD s poruchou pozornosti a  tak opakoval 1. třídu; a ona hned roznášela, že to je ostuda a vykládala to jejich dětem. Děti jsou kruté, to se ví, a tak se mu pak posmívali...  atd. Je toho za tu dobu více. Už jsem z toho byla tak zoufalá, že jsem se odstěhovala. Ale ani pak to nepřestalo, naopak. To zase chodily mě a matce mého přítele od ní sms, že  jsem si ukradla jejich nabýtek  a používám ho!!! Přitom jsem to byl můj, který jsem měla už předtím, a ten jsem si odvezla. Potom zase, že jsem odvezla její nádobí atd.

 

      Jenže teď se k příteli mámi vrátit, chceme být spolu a také  kvůli našemu synkovi. Ale ta, když se to dozvěděla, tak to všechno zase začlo znova -  že prý nemám ráda její děti, prý jim určitě nadávám a budu je bít,psala to i matce mého přítele ať na ně dávají pozor, že má o ně strach! V životě jsem žádným dětem neublížila a jejich už tuplem ne, a ani bych jim nenadávala, proč taky!!!

 

      Začala vypisovat další sms, že s tím půjde na sociálku atd. Už mi píšou i různí známí dotazy, jak to vlastně je a podobně. Ona chodí po příbuzenstvu přítele a vykládá jim,  že jsem labilní, že tyrám její děti, atd. Vypadá to, že asi zase dosáhne svého, protože už jsem příteli zase řekla, že už nemám ani chuť se stěhovat, protože mám strach, že to bude ještě horší.

 

     Ona už vi přišla kvůli tomu o práci,  protože  pořád vypisovala jen píše jedno sms za druhým a práce žádná. Já si už i změnila telefonní číslo, takže mně už psát nemůže, ale tak to píše všem ostatním a kam nemůže, tam zase jde osobně.

 

      Myslíte, že byste mi mohli poradit, jestli je možná nějaká obrana, nějak jí to zarazit? Jsem z toho dost nešťastná a vlastně jen stále čekám, co se zase kde dozvím nového....

 

Děkuju, že jste mne vyslechli,

JARKA

 

 

 O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Jarko,

 

    nejprve začnu paragrafem: 

 

 

§ 206 Pomluva
 
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
 
 
     Jenže -  abys se mohla účinně bránit, musíš ty pomluvy nějak prokázat - například mít ty sms uložené v telefonu, mít zajištěno od svých známých, že ti to, co jim ona říkala o tobě, že to dosvědčí....
Pokud ne, tak se musíš proti tomu sama obrnit - tj. nebudeš na její sms odpovídat, rozhodně ne jí, a pokud se to bude týkat jejích dětí, můžeš naopak na sociálku jít ty a tam to oznámit. Jinak znáš to staré přísloví: "Čím víc se s h...em mažeš, tím víc smrdíš".  Také je mi dost divné, že se tě tvůj partner nějak nezastane, vždyť se jedná o vaše dítě, o váš vztah... 
 
    

 

Komentáře (7)add feed
Daniela : Lenka1
byla o chlup rychlejsi, je to presne tak, jak rika. Jenom bych podala trestni oznameni i bez dukazu.Policie ho prijmout musi (i kdyz maji tendence to lidem rozmlouvat, aby jim takovehle pripady nekazily statistiky - carkovy system ). Podstatne je to, ze se tim behem tech 60 dni, ktere maji ze zakona na prosetrovani, museji zabyvat a existuje nenulova pravdepodobnost, ze az ta nana dostane vyzvu k podani vysvetleni, tak dostane strach a da pokoj.
srpen 06, 2014 22:29
prosim : Kamila
co znamená tahle věta?
Jenže teď se k příteli mámi vrátit, chceme být spolu a také kvůli našemu synkovi.

srpen 07, 2014 08:58
Asi : Lenka1
se ji povedlo, to co obcas kazdymu. Myslim, ze spravne ta veta zni "jenze ted s k priteli MAM vratit".
srpen 07, 2014 09:18
Lenka1 : Kamila
aha, díky, přehlédla jsem, že se odstěhovala smilies/smiley.gif nebylo to rýpnutí, jen jsem si chtěla udělat obrázek...
srpen 07, 2014 10:24
Na hruby pytel : romanB
hruba zaplata. Cim drive a silneji, tim lepe. Mimochodem ... pritel o tom vi a dela s tim co?
srpen 07, 2014 10:59
Blbé je, že : Giota
pomluvy se špatně vyvrací? Jak máš dokázat, že jsi NEBYLA na potratu? Atd.atd.
Můžeš se bránit zákonem. Ale šuškandu nezastavíš.
Lenka radí dobře, to by mohlo tu bejvalku přibrzdit, ale pokud její chování takto graduje, není psychicky normální a je na místě obava, že ji to nezastaví. Ona si vymýšlí křivdy a veří jim. Může to dojít tak daleko, že tě někde polije kyselinou. Nestěhuj se zpátky, naopak, ať se přítel s Tebou odstěhuje co nejdál.
srpen 07, 2014 11:28
Co nejdál od blbce : babi
to je moje rada.Žila jsem v jednom domě s příbuznou a ta mě pomlouvala podobným způsobem,jako píše Jarka .Manželova tetička se snažila, abychom se rozvedli.Ale my jsme se odstěhovali 120 km daleko a byl pokoj.Další takové individum jsem bohudík už v životě nepotkala.
srpen 08, 2014 13:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]