O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOMBINOVANÉ STUDIUM A VÝŽIVNÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 červenec 2014

Dobrý den, mám dotaz ohledně vyživovací povinnosti na zletilou dceru (23 let), která dokončila bakalářské studium. Dcera nebyla přijata na magisterské studium denní formou pro nedostatek získaných bodů v přijímacím řízení. Nyní mi oznámila, že půjde na magisterské studium kombinovanou formou.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Školní rok 2010/2011 studovala ekonomickou školu, kterou přestala navštěvovat po neúspěšném zakončení zimního semestru. V letním semestru do školy nechodila, ovšem byla dále vedena po statutem studenta a já dál platit výživné. Školní rok 2011/ 2012 začala studovat další vysokou školu, kterou v červnu 2014 ukončila titulem Bc.


      Dcera žije přes 2 roky s přítelem v jeho rodinném domě, ovšem trvalé bydliště má stále u matky. Přítel mé dcery podniká, dcera v žádném případě nestrádá (chodí ve značkovém oblečení, jezdí na dovolené do zahraničí, má se opravdu nadstandardně).

 

     Proto bych se chtěl zeptat, zda jsem povinen platit dceři výživné i v případě, pokud bude navštěvovat magisterské kombinované studium? 

 

Děkuji za odpověd,

MIREK

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milý Mirku,

 

      jak z níže psaného vyplývá, dcera už má své studium zakončeno a nyní se sice rozhodla k dalšímu, ovšem to je už v její režii - případně v režii jejího přítele. Ale každopádně: ne abyste jen tak přestal platit! K soudu, který vám výživné vyměřil podejte žádost o jeho zrušení spolu s tímto zdůvodněním. 

 

Prezenční forma studia = dříve denní forma – výuka může probíhat kterýkoliv všední den, dopoledne i odpoledne, student má povinnost navštěvovat povinné semináře, člověk, který studuje VŠ v prezenční formě má status studenta (a z toho vyplývající výhody).


Kombinované studium
je studium, při němž student navštěvuje školu s nižší frekvencí než při prezenčním studiu; mnohdy probíhá formou blokové výuky; nahradilo tzv. dálkové studium. Ten, kdo studuje kombinovanou formou, nemá status studenta a z něj plynoucí daňové úlevy.

 

 

Srdečně zdravím,

d@niela
 
 

 

Komentáře (1)add feed
Klidně : Ňuňinka
platit přestaňte, pokud jste si jist formou studia a dceru dále podporovat nechcete.
Nárok na výživné zanikl ukončením prezenčního studia. Soud to jen potvrdí. Případně si dávejte částku odpovídající výši výživného stranou, pro případ, že by u soudu vyšly najevo nějaké skutečnosti, o kterých nevíte a díky kterým by dcera nárok na výživné měla - pak by to bylo splatné ihned.

Návrh samozřejmě podejte, ale pokud budete dceři platit do rozhodnutí soudu, tak není jasné, jak z ní ty peníze dostanete zpět. Samozřejmě můžete platit dál a pojmout to třeba jako dar k ukončení studia, to už je na vašem rozhodnutí.

Status studenta má i student kombinovaného studia (minimálně z pohledu školy - co jiného by byl?), ovšem nepožívá řady výhod, které "denňáci" mají, mimo jiné nemá nárok na to výživné.
A taky na hrazení pojistného státem. Jestli s dcerou dobře vycházíte, tak ji upozorněte, ať si to zkontroluje a ošetří na své ZP, aby jí nenabíhal zbytečně dluh.
červenec 29, 2014 18:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]