O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ JE CHLAP NEROZHODNÝ PDF Tisk E-mail
Neděle, 20 červenec 2014
Dobrý den. Můj příběh začal v roce 1991, když jsem se vrátil domů po půlroční montáži.  Koupil jsem starší domek a šetřil na rekonstrukci. V roce 1994 mě jedna slečna začala posílat milostné dopisy, když jsem nereagoval, tak další a další, pak mě začla uhánět osobně. Jsem celkem poddajný typ a taky mi to dělalo dobře, takže jsem jí ve všem jejím naléhání vyhověl.

 

 

 

 

     V roce 1997 na jaře jsem započal kompletní rekonstrukci domu, ona když později viděla,  že je to už k bydlení, tak mě začala lámat do manželství. Vzali jsme a tím se odstartovalo moje nejhorší období života. Po pár letech života ve scénách a vyhrožování  (2001 jsem měl už různé potíže, takže jsem musel navštívit psycholožku, která mě proklepla a řekla, že všechny moje potíže jako dezorientace, zvýšené zapomínání a jiné trampoty, má na svědomí moje paní, která je dost "nervák".

 

     Dopadlo to tak, že v roce 2007 jsme se za hodně dramatických podmínek rozvedli. Vyhrožovala mi tehdy smrtí syna,  zničením všeho majetku atd., jestli ji nenechám dál bydlet ve svém domě. Tak jsem zase souhlasil...   Já jsem  raději stále na montážích, takže bydlím po ubytovnách, nebo, "když jsem doma", tak v garáži.  Náš syn ted v září jde do učení a bude na internátu, je mu už 16 let. Tak jsem si řekl, že bych to měl řešit.

 

     Jedná se mě o to, aby mě bývalá se svou matkou, která hlavně za vším stojí, postupně nezničily majetek. Vždyť právě její matka to byla, která zjistila, že jsem si tenkrát koupil domek a přiměla dceru k tomu všemu. A od té doby mám peklo. Tak bych se chtěl zeptat - mám šanci se jich zbavit? Můžu tuhle pijavici vystěhovati?

 

      Celá ta léta platím kompletně spotřebu elektriky, plynu, vody, zajistím dřevo na zimu, ostatně domek je jen můj a ona nemá žádný podíl...

 

      A ještě dodatek - pochopitelně výživné platím pravidelně, a také synovi platím další potřebné věci, jako v poslední době autoškolu - 4000 Kč. Syn za mnou přišel, že by chtěl řidičák na motocykl 125 ccm, že na to potřebuje 4000 korun, a je to prý hodně a nemá na to. Tak jsem mu je dal, a myslel,  že to je vyřízené. Asi po týdnu jsem s ním mluvil a povídal mě, že to bude stát 4500, ale matka mu slíbila, že mu těch potřebných 500 korun doplatí. Pak ale volal znova, že matka mu najednou řekla,  že mu nic nedá, at si dělá co chce. Já byl zrovna na montáži,syn měl další den už nastoupit do autoškoly a neměl na to všechny finance, byl z toho dost psychicky zdeptanej, tak jak jsem býval častokrát já, za dob manželství. (To jsem pak samozřejmě vyřešil.)

 

       To je jen pro ukázku, je to jenom špička ledovce.Takže budu rád za každou radu co ted dál,díky.

 

 

     Poradíte mě,  jak se mám zachovat?

 

Děkuji moc,

MIREK

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milý Mirku,

 

     usuzuju pochopitelně jen z toho, co  jste vy sám napsal. I když se mi nezdá, že byste v tom všem byl tak úplně nevinnej :-). Určitě se vám tenkrát líbila, bylo vám s ní dobře - alespoň někdy - přeci jinak byste se neženil... Neříkejte mi, že chlap, co jezdí po montážích je taková křehká květinka, že se nechá znásilnit a uhnat do svatby... Ale bez legrace, docela chápu, že to musely být většinou fakt dost mizerné roky...

 

     A jistě vám vadí, že to teď schytává i kluk. Jenže, už to není malý chlapeček, už z toho má určitě svůj rozum. V případě, že váš syn jde od září na intr, tak by to bylo vhodné řešit. Nejspíš je tam trvale hlášen, takže jeho se nic netýká. 

 

     Máte několik možností: 

 

  • Jestliže je někdo ve vašem bytě přihlášen k trvalému pobytu, nesvědčí to o automaticky také tom, že má k bytu či domu užívací právo, neboť trvalý pobyt má především evidenční charakter. Toto mimo jiné potvrzuje také zákon o evidenci obyvatel, který stanoví, že z přihlášení občana k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k přihlašovanému objektu ani k vlastníkovi nemovitosti. Pokud se proto jedná o osobu, která není společným nájemcem, spoluvlastníkem, oprávněným ze služebnosti, či jiným oprávněným uživatelem domu, můžete proti ní podat žalobu na vyklizení bytu a její námitky, že má v domě právo bydlet na základě trvalého pobytu, můžete považovat za neopodstatněné. 

 

  • z právního hlediska nejlepším a zároveň zákonným postupem je podání žaloby na vyklizení nemovitosti, a pokud se ani ve lhůtě určené v rozsudku žalovaná osoba nevystěhuje, můžete podat návrh na její vystěhování soudním vykonavatelem nebo exekutorem. Můžete zvážit také podání trestního oznámení pro neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru či pro neoprávněné užívání cizí věci.

 


     Dejte vědět, každopádně - myslím, že pokud je vše tak, jak jste napsal, tak už máte fakt čas na to, abyste si taky trochu užil normálního klidného života...

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
já mám : kolemjdoucí
docela jednoduchou radu. Prostě na letošní zimu už to dřevo nezajišťuj, elektriku a plyn neplať. Ty budeš na ubytovně a syn na internátu.
červenec 20, 2014 18:46
Kolemjdoucí - ale vždyť ten dům je jeho... : d@niela
smilies/sad.gif
červenec 20, 2014 20:19
Ještě před tím, : mamča
než započneš kroky k vystěhování dotyčné (nyní již cizí osoby) si ten dům dobře pojisti.
Jestli Ti exmanželka vyhrožovala smrtí syna a zničením majetku, tak aby si na to teď nevzpomněla v souvislosti s vystěhováním.
Syn už snad ohrožen není.
červenec 21, 2014 08:35
danielo : kolemjdoucí
já vím, ale nějak ji vystrnadit musí...
červenec 21, 2014 15:43
"Poradíte mě, jak se mám zachovat?" : mamča
Jo, Mirku, chovej se jako chlap !
Pak se Ti nebudou dít takový věci, jako že Tě někdo někam tlačí (svatba), chodíš si poplakat k psycholožce, místo abys doma praštil do stolu a nastavil pravidla k žití.
A né abys ve svém vlastním domě pobýval v garáži.
Promiň, ale takovýho chlapa bych si nedokázala vážit.
Seber se aspoň kvůli synovi, nebo tenhle model soužití bude považovat za normál.
červenec 21, 2014 19:30
pokračování : já
Tak jsem všechno probral s právničkou,dodal potřebné doklady,sama se docela divila že jsem nechal bejvalku tak dlouho bydlet ve svém domě.Ujistila mě že jsem já v právu a nebude problém s vystěhováním.Ted bude velké divadlo až těm dvěma pijavicím dojde dopis s oznámením že se má odstěhovat.Můj pohár trpělivosti opravdu přetekl,a to jsem klidas uplně čítankovej,lidi co mě znají desítky let by to mohli potvrdit.Pak napíšu jak všechno dopadlo,moc díky za rady a komentáře,když je chlap měkkej tak fakt je to chyba,ahoj.
srpen 28, 2014 17:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]