O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOMU CO DÁT? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 červenec 2014

Dobrý den, před dvěma lety jsme si pořídili s manželem dům na hypotéku.  Manželovi  je 44 let a mně 52 let. Manžel má z prvního manželství 2 dcery, se kterými se  vůbec nestýká. Je to jak z jejich strany, tak pak i ze strany manžela. Jen ta mladší dcera  u nás jednou, asi před devíti lety byla, chtěla půjčit peníze.

 

 

 

 

 

      Jinak se nestýkají, maximálně 1x za rok si s manželem zavolají. O té druhé ani neví, kde přesně bydlí.

 

     Manžel se mnou vychovával mého syna  (dnes mu je 24 let) a spolu máme syna jedenáctiletého. Jde nám o to, zda jde nějakým způsobem převést nebo darovat tento dům pouze synům. Přesto že tento dům je zatížený hypotékou, kterou budeme splácet ještě 18 let. Víte, dům byl pořízen za naše peníze, my splácíme hypotéku, dům udržujeme a opravuje, v čemž nám oba synové pomáhají. 

 

     Takže jistě chápete, že se nám nelíbí, kdyby si na něj pak dělaly nárok manželovo dcery, protože se k otci obrátily zády, nijak na domě neúčastnily -  jak finančně, tak prací.

 

 

Děkuji, s pozdravem

IRENA

 

 Milá Irenko,

 

 

     málo informací... Jen vy víte, jak a proč se otec s dcerami nestýká, jak se s nimi a z jakého důvodu ve zlém po rozvodu s jejich matkou rozešel. Jestli jim něco nechal, nebo jestli "odešel s igelitkou"...

V každém případě, jsou to jeho dcery a určitě k nim choval nějaký cit...  Ale jak říkám, to jsi nenapsala.

 

     Tudíž záleží na tom, zda jim otec něco bude chtít po sobě nechat. Pokud se - dejme tomu - k němu dcery chovaly zle, pokud má nějaké další důvody (mimo finanční a toho, že na domě nepracují), aby je vydědil, může svou část domu - mj. také jsi nenapsala, na koho je dům napsaný - darovat tvému a vašemu společnému synovi. I když - pokud se podíváš na internet, a vyhledáš si dědictví, které se týká několika lidí, tak se dozvíš, že to je vždycky jen a jen průser. Protože čím víc lidí se na tom podílí, tím méně se shodnou, co s tím pak bude...

 

     Tohle by bylo vhodné vyřešit ještě teď, "za mlada". Pokud nechcete riskovat, že se někdy v dalekém budoucnu buď všichni čtyři - nebo i jen oba dva - pro korunu porvou...

 

     Ohledně darování nemovitosti píšu např. zde.

 

Když tak ještě napiš,

d@niela

 

 

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
Dům s hypotékou : irka
Děkuji za odpověd. Ale já jsem chtěla vědět, zda jde v době, kdy máme hypotéku na dům platit ještě dalších 18 let, převést tento dům nebo jej darovat jen na jednoho nebo druhého syna. Dům je napsán na nás na oba. Manžel opravdu odešel po rozvodu jen s igelitkou.
červenec 08, 2014 08:20
Ireno : kim
Nemůžeš vědět jak to všechno dopadne. Dopředu neodhadneš jestli tvůj mladý manžel zůstane s tebou nebo tě vymění za mladší model. Nevíš jak odpovědný jedinec vyroste z vašého 11letého syna. Nevíš ani jak do budoucna se zadluží tvůj dospělý syn. Nevíš jak budou vycházet bratři jako spolumajitelé. Já bych si rozhodně svou polovinu nechala a ošetřila závětí. Tobě, ale jde hlavně o polovinu manžela a to musíš nechat hlavně na něm. Darovat můžete i když je dům zatížen hypotékou. Manžel může své děti z prvního vztahu v závěti vydědit pro důvody tebou popsané. Podle nového OZ. je to možné. Vaši situaci nejlépe ošetří dobře napsané závěti. Darovací smlouvy tvým synům můžou do budoucna komplikovat život i tobě a bratry rozhádat. Svou polovinu můžeš darovat ovšem komu chceš.
červenec 08, 2014 10:02
Irko, a co jen zúžit SJM? : bb2
jak píše Kim, nevíš, co bude. Pokud banka bude souhlasit, což asi bude, když dál budete oba plátci hypotéky, tak si jen zužte SJM, takže dům bude výhradně v tvém vlastnictví. Tím ošetříte to, že dcery nedostanou nic. Současně zřiďte pro manželův klid věcné břemeno bydlení a užívání pro něj.
Pokud by se s tebou něco stalo, bude dědit tvůj manžel, tvůj syn a váš společný syn. Pokud by se stalo něco s manželem, bude dům dál v tvém vlastnictví a ostatní majetek, který ponecháte v SJM, budeš dědit ty a váš společný syn.
Poradila bych se s notářem, pak domluvila s bankou.
Rozhodně bych se nevzdávala domu, který bych měla dalších 18 let splácet. To je hazard.
červenec 08, 2014 13:07
a vyhnete se tak i vydědění dcer, : bb2
a tomu, že to dcery jednou napadnou a budou se s vašimi syny soudit.
červenec 08, 2014 13:08
Ireno, podle NOZ jsou vlastni deti nelze vydedit : moira2
z jedne ctvrtiny majetku. Nelze osetrit ani zaveti. Pokud by nededily dcery podle zaveti nejmene ctvrtinu, mohly by zavet u soudu napadnout a vyhraly by. Takze zaveti nelze osetrit 100% vydedeni. Ve prospech synu bych se ale take predcasne domu nevzdavala. To je riziko. Nikdy nevis, jak budou v budoucnu resit svoje pripadne problem.
červenec 08, 2014 14:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]