O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZCHOD PŘED SVATBOU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červen 2014

Milá Danielo, je mi 24 let a mám problém. Rozešel se se mnou můj partner, se kterým jsem chodila tři roky a kterého jsem si měla před Vánoci brát. Můj partner mně před rokem požádal o ruku - řekla jsem tehdy ano. Svatba byla naplánována na začátek prosince, když on v listopadu řekl, že ruší svatbu.

 

 

 

 

 

 

 

      Že se vlastně ženit nechce, že se mu ani nelíbilo, jak probíhaly svatební přípravy ze strany jeho rodičů. Ale že mě miluje a nechce mě ztratit ani ranit. Paradoxně já jsem mu věřila, ale stejně to jeho rozhodnutí skutečně bolelo a bolí dodneška. Nikomu bych nepřála zažít pocit, když rušíte objednávku v půjčovně šatů. Pak jsme jeli na dovolenou – měla to být naše líbánková - a vše bylo v pořádku. Až do nedávna.

 

      Ovšem teď mi z ničeho nic řekl, že se rozejdeme, že už mě nemiluje (to mu nevěřím, přece jen ho znám celkem dobře, víc jak dva roky jsme spolu bydleli). Až po týdnu jako pravý důvod oznámil, že se mu nelíbilo, že jsme byli stále spolu a že se nechce zatím ženit.

 

       Já jsem mu ovšem kolikrát říkala, zajdi si někam s kamarády na pivo či na kuželky či jdi sám na hokej. Nikdy nechtěl. Teď mi říká, že chce být nějaký čas sám.

 

     Co mám dělat? Strašně moc se trápím, byly to krásné roky a já nechápu, proč on vše ničí, řekla bych, že jen utíká před problémy, než by je skutečně řešil. A co byste poradila jemu? Děkuji moc za odpověď.


TEREZA

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

 

Milá Terezko,

 

      je mi líto, jak to dopadlo, ale snaž se vše vidět ze dvou stran. Řekni si: ještě že je tak fér, že mi to řekl včas. Co kdybys teď byla vdaná, třebas už čekala miminko a on najednou přišel s tím, že to „byl omyl“? Uznej, to by bylo horší!

 

      Je jednoznačné, že ve vašem vztahu jsi byla ty ta submisivní. A troufám si říci i ta serióznější, uvážlivější. Ale bohužel, současně i ta, která je na tom hůř. Hele, moje maminka na tohle říkávala: “Když si ženská lehne mužskýmu před práh jako rohožka, tak se nemůže divit, že si o ni otře nohy.“

 

      Tím nemyslím žádnou urážku, opravdu ne! Ale prostě si tě přestal vážit. Měl stoprocentní jistotu, nemusel už o tebe nijak bojovat. Prostě jsi pro něj byla stabilní a neměnná – jako třebas věšák v předsíni. Přijde, pověsí si kabát. Ví, že ho tam kdykoli najde!  Katko, bohužel, nikdy nemůžeš nikoho přesvědčit, aby tě miloval. Na vždycky. Můžeš ho donutit, aby s tebou žil, ale lásku si nevydupeš, nevypláčeš, nevyprosíš.

 

 

      Řekni si jedno: Bylo to fajn, moc se mi to líbilo, ale nebylo to ono. A spíš si, až budeš schopna pozitivně uvažovat, řekni, co jsi dělala špatně a co dobře. To dobře, bylo nejspíš ze začátku. To špatně – ale to budeš už vědět sama!

 

      Jestli ti můžu poradit, snaž se odejít se štítem (tedy slušně a beze scén), třebas mu řekni, že si můžete telefonovat a občas spolu někam jít. Ale – proboha – rozhodně ho nevyhledávej ty! Nech ho, aby si opravdu oddechl, byl nějaký čas sám. Jestli v něm nějaký cit zůstal, třebas se vrátí. Ale v tom případě by ses musela chovat pak úplně jinak.

 

      Když tak se ještě ozvi, držím ti palce i pěsti,

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (12)add feed
Dvacet čtyři a tolik nářku. : Pepa Kouba
Terezko z toho se vystůněte, ten verš z lidové písničky platí i pro Vás.


I když mě má milá zanecháš
přeci jsem na světě rád
může mi pán Bůh dát
že budu milovat
děvče jak karafiát.
červen 27, 2014 00:47
I když tě to bolí, buď ráda, že se to stalo teď, a ne až byste měli dvě děti. : Myška
Evidentně to není ten pravý. Přebolí to a aby to přebolelo co nejdřív, měla by ses s ním přestat stýkat, vídat ho, prostě se odstřihnout od toho vztahu. Máš celý život před sebou a co teď vypadá jako tragédie bude se jevit za pár let zcela jinak. Tak hlavu vzhůru, život jde dál.
červen 27, 2014 06:25
.. : kolemjdoucí
řekla bych, že jen utíká před problémy, než by je skutečně řešil
ono je to, Terezo, trochu jinak. On totiž předchází problémům, které by nastaly, kdyby se oženil. A jak sama uznáš, vždycky je lepší problémům předejít, nežli je řešit.
červen 27, 2014 08:12
..... : Nona
...... jsem maličko starší ročník a proto taky asi podezřívavá, co se vysvětlení rozchodu týká.....
Nicméně se tím Terezko netrap, jsi ještě mladá holka a určitě se objeví nějaký chlap, který bude o tebe stát!!
červen 27, 2014 08:51
Nona : Espi1
Vidím to stejně.
červen 27, 2014 10:10
No, řek bych, : Krakonoš
že to bylo hochovo první zralý a dospělý rozhodnutí, který v životě udělal - tak je třeba mu pogratulovat k prvnímu kroku na cestě stát se mužem. Protože vzít si někoho, když to necejtim, znamená zničit život několika lidem najednou.
Smiř se s tim, že to nejni ten pravej, respektive že jste se potkali moc brzo - von jednou možná tím pravým bude, teď ale ne - nejni na manželství zralej a je dobře, že na to přišel. Až budu v penzi, napíšu knížku vo tom, jak je to bezva, když na tohle přijde váš partner až potom, co si s váma pořídí dvě děti. Bude to takový lehký veselý čtení na dovolenou k vodě. smilies/grin.gif
Držim palce, najdeš lepšího, máš celej život před sebou a biologický hodiny ještě ani nejsou natažený. smilies/wink.gif A kdo ví, když se uklidníš a začneš si žít po svým a bez něho, von za čas přiběhne s prosíkem. A možná budeš překvapená sama sebou, že už ho nechceš.
červen 27, 2014 10:16
Terezo, dej na kolemjdoucího a Krakonoše, : bb2
ne proto, že s nima naprosto souhlasím.. ;-) Jsou to chlapi, tak mají k myšlení tvého bývalého blíž, než my, a to, co ti říkají, dává smysl.

Jinak řečeno - on tě nijak nepodrazil, je vidět, že to nebylo z jeho strany unáhlené rozhodnutí, když už jednou tu svatbu odložil, hodně to promýšlel.

Souhlas s chlapy odsud - tak rozumné, rozvážné a nesobecké jednání se málokdy vidí. Sobec by tě nechal žít v tom, jak se milujete, v domnění, že chce to co ty by tě nechal chystat svatbu, klidně by ti udělal dítě, dokud by ho to ještě chvíli bavilo, zapil by narození dcery syna, a nejpozději po šestinedělí by ti řekl "hele, je mi fakt strááášně líto, jsem vůl, já vim, blbec, hele alá já to fakt nedám, sorry...".

Děkuj nebesům, že stojí nohama na zemi za vás oba. Jsi mladičká, máš před sebou deset let mládí, nic jsi neztratila, naopak. Co jste si měli dát, to jste si dali, potkala jsi slušného chlapa, teď jdete dál.
červen 27, 2014 10:39
a pokud jsem dopisu porozuměla správně, : bb2
nebyl to tak úplně rozchod před svatbou, že? Chodili jste spolu tři roky, loni plánovali svatbu, svatba zrušena, dál chození, teď rozchod.
To si jen tak upřesňuju.

Jinak samozřejmě, že máš plné právo na lítost, i vztek, jsi člověk :-) plač, nadávej na něj, nadávej sobě, polituj se, to všechno k tomu patří a proč si to nedopřát :-) Pak využij léta a všeho, co tyhle nádherné měsíce nabízejí, k rekonvalescenci :-)
červen 27, 2014 10:44
Milá Terezko, : Magdalenka
začnu jiným příběhem, je pravdivý. Moje kamarádka chodila s klukem, pak se vzali. Ani po sedmi letech neměli dítě. Požádali o adopci. Když prošli všemi kontrolami a čekáním, zazvonil jednoho dne telefon a druhý den mohli jet do kojeňáku pro zdravé bílé miminko. Nejeli. Kluk si to ten večer rozmyslel. Ačkoliv to ženu moc bolelo, chápala ho a rozhodla se s ním zůstat v manželství bezdětná. A od té doby nechce miminka ani vidět. Proč ti to píšu? Myslím si, žes chtěla svatbu a rodinu, ale tvůj partner ne. Já bych například asi s tím mužem už dál nechtěla žít ve vážném vztahu, poněvadž bych se bála, kdy mně zase zdrhne. Ne že by na to neměl nárok, to jo, čestnější je to říct před svatbou než po dvou dětech, ale stejně je to vypovídající. Třeba je nezralej, třeba mě nechce, třeba nechce papíry, třeba se bojí mít děti, na důvodu nezáleží. Nechce. Tobě bych poradila, abys to neřešila a nechala ho plavat. Jemu to samé. Začínat záplatovat a sešívat vztahy je příliš brzy pro vás pro oba.
červen 27, 2014 22:43
.. : kolemjdoucí
budu se opakovat, ale za veliké moudro považuju to co mi kdysi řekli američtí kolegové.
Ve třech věcech musí být shoda:
Kids / No kids
Pets / No pets
Flat / House
ve všem ostatním lze najít kompromis.
červen 28, 2014 07:40
... : bb2
Já bych například asi s tím mužem už dál nechtěla žít ve vážném vztahu, poněvadž bych se bála, kdy mně zase zdrhne. Ne že by na to neměl nárok, to jo, čestnější je to říct před svatbou než po dvou dětech, ale stejně je to vypovídající.

asi vůbec nejde o to, zda s ním Tereza chce nebo nechce žít dál, protože on nechce, on se rozešel s ní, takže opravdu není co řešit.

Vypovídající je to o čem? Vypovídá to, že vztah se naplnil a tak, jako naprostá většina vztahů, končí. Kolik vztahů má člověk za život a kolik z nich končí trvalým společným soužitím, založením rodiny?

Možná by byla pro nás zajímavá informace o věku partnera a o tom, co má za sebou, pokud je mu tak nějak jako Tereze, dejme tomu do 30, tak se možná cítí na rodinu moc mladý, pokud doteď studoval nebo splácel závazky, nebo šetřil na byt, tak si chce orazit a trochu užívat, než zahnízdí.
Ale to by bylo tak na další splknutí pro nás, pro Terezu to význam nemá.
červen 29, 2014 14:17
ano mozna : kajuli
Mám takový pocit, ze u něj kamarádi zapracovali a možná taky nějaká dost dobra " kamarádka "to ale neres,to stejně zjistíš pozdeji.Chtěl se rozejit, tak at jde svojí cestou. Není to jediný chlap na světě, chlapů je jak máku.Buď ráda, že je pryč,aspoň budeš mít možnost začít s někým novým a před tím si trochu odpočinout a zjistit, že i život bez partnera je v pohodě. Máš možnost více se seberealizovat a starat se jen o sebe a o svoje zájmy, využij toho, protože manželství a děti ti tyto možnosti značně omezí.Přeji ti hodně štěstí !!!!!
červenec 01, 2014 12:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]