O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO DĚLÁM ŠPATNĚ? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 červen 2014
Milá Danielo, pravidelně čtu Váš internetový časopis, ale až teď jsem se odvážil do něj přispět. Je mi 45 let. Jsem VŠ s dobrým platem. Žil jsem asi pět let se ženou, náš vztah byl vcelku pohodový, ve všem nebyl žádný zádrhel - ale ona se se mnou před třemi měsíci rozešla  a já ani nevím proč. Momentálně žiji sám. 

 

 

 

 

 

     Veškerý můj život se skládá z práce, záliby,  kterou je rybářství a občasného posezení s přáteli u piva. Také trochu sportuji.  Žiji v činžovním domě, kde je zhruba 10 bytů. Většinou se jedná o důchodce.  Takže ani v nejbližším okolí není nikdo, s kým bych se nějak mohl stýkat. Ale v posledních několika týdnech o mě projevila zájem moje sousedka. Je o něco mladší než já, rozvedená s dětmi. Občas zazvoní, dáme si kávu, nebo sklenku vína, popovídáme si a ona jde nejpozději za hodinu domů.

  

     Mám z ní pocit, že jsem pro ni jako jen trošku jiná kamarádka,k nikdy o mě neprojevila zájem jako o muže, nikdy po mě nevyjela, vždy si jen vypije svoji kávu, nebo víno a jde domů. Na společné chodbě mě zdraví,   příjemně, prohodí  se mnou pár slov, zapřede rozhovor a pak jde po svých.

 

     Jak tohle její navštěvování mám brát, co myslíte, mám zkusit projevit zájem, ale zase si říkám, kdyby ona měla zájem, dala by ho najevo? Připadám si jako školák a nevím, jak se mám zachovat. Vlastně se v tom vůbec nevyznám. Chce mě, nebo ne? Je příjemná a milá, ale nevím,  jak se mám zachovat.

 

     Budu vám moc vděčen za odpověď,

 

PETR

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milý Petře,

 

      chápu, že ti ten rozchod hodně ubral na sebevědomí. Ale nemá cenu se zase kvůli tomu hroutit... Jednoznačně to z její strany už skončilo, vypršelo a ty musíš jít také "o dům dál". Víš, co je ženských, které zrovna teď také nikoho nemají? Vřele ti doporučuju se podívat na několik seznamek, pročíst si tamější inzeráty - a to jak dam a dívek, které si dávají inzerát, tak i pánů a mládenců - to zase proto, abys věděl, jak takový úspěšný inzerát vypadá.

 

        Rozhodně nevystavuj žádný skuhravý text - nikdo, žádná ani žádný nechce být jen věšákem, na který se nějaký zoufalec pověsí. Inzerát by měl být vtipný, přátelský, můžeš v něm napsat i o tom svém rybaření, také se trochu popiš a přimlouvám se i za fotku. Není dobrá taková, na které budeš sedět s kamarády u piva... :-)

 

          A pak poctivě odepiš, pokud možno všem. A přidej i pár otázek, abys se dozvěděl něco víc o té, která ti odpověděla... Stejně tak si myslím, že není moc dobré okamžitě chtít rande - není špatné si párkrát vyměnit e-maily, případně prohodit pár slov telefonem. Trochu se otrkáš a ztratíš tu svou mizernou náladu... Víš, musíš si víc věřit - jsi přeci zaměstnaný, máš kde bydlet, uživíš se, nejsi vetchý páchnoucí bezdomovec, feťák ani alkoholik (pevně doufám) - tak si to uvědom!

 

        Hlavně nebuď umíněný, netrvej na tom, že "teď a hned" si musíš nějakou najít - nech tomu čas, uč se jednání se ženskými... Já vím, že je ti už pár let, ale s tím se jen málokdo narodí. Některý chlap "ukecá každou", jiný s tím má potíže. Ovšem, ženy mají rády chlapy věrné, i když jim dělá dobře, když jsou středem těch galantních slovíček... Které by to nedělalo dobře... Jenže - všeho s mírou. A teď si tedy řekni jedno: "Fajn, jsem volný, nikomu a žádné tím neublížím, budu dvorný, vtipný - a třeba mi osud nějakou tu prima holku do cesty přivede!"

 

          

 Hodně štěstí,

d@niela

     

 

 

 

Komentáře (18)add feed
... : Meggy
Já bych řekla, že paní sousedka už zájem projevila tím, že se s tebou baví, navštěvuje tě a je milá a přívětivá. Většina žen čeká, že první se projeví muž. Zkus jí dát najevo, že se ti líbí a uvidíš, jaká bude reakce. Pokud nebude mít zájem, tak tě odmítne. Tohle už bys měl mít ve 45 letech vychytané. Pokud by byl takto nejistí sedmnáctiletý kluk, to by bylo víc pochopitelné.
červen 19, 2014 10:03
:-) : Karlos...
Trošku nesmělej v pětačtyřiceti, ne ? smilies/grin.gif smilies/wink.gif Pozvi jí k tobě domů na víno, nebo na něco a až budete v náladě, normálně to na ní zkus smilies/smiley.gif
červen 19, 2014 10:24
Taky myslím, že sousedka už zájem projevila a teď čeká co ty na to. A ty nic. : Myška
Většina žen čeká iniciativu od muže, už to píše přede mnou Meggy. Tak nějakou projev, pokud máš o sousedku zájem.
červen 19, 2014 10:27
... : šídlo
normálně to na ní zkus? A čo si Kefalín predstavujetě pod takým pojmom "normálně zkus"? Doufám že ne povalení na gauč smilies/shocked.gif
Jako bezpečnější cestu bych si přestavovala nějaké pozvání do kina, na výlet..
Ale trochu mě zaráží, že Petře řešíš "co myslíte, má o mě zájem?" Na tom přece probůh nezáleží ne? Důležité je, jestli máš zájem TY o ní, ne?
červen 19, 2014 11:27
Inzeráty : opas
Zkus si dát do seznamek profilů hned několik.
Od "je mi smutno, škyt..." přes "pohodář hledá pohodářku" až po "mám spoustu peněz, pomůžeš mi je utratit?"
Uvidíš, jaký můžeš čekat úspěch a jaký typ holky na daný profil zareaguje. Pak můžeš bádat, co dál :-)
červen 19, 2014 11:46
..... : Nona
Pokud žena navštěvuje muže v jeho bytě (kávička, vínečko), tak tím jasně dává najevo svůj zájem.... udivuje mě, Petře, že toto ve svém věku nevíš?
Nicméně, internetovou seznamku bych nedoporučovala, člověk je tam jako "houska na krámě" a navíc účastníků výběrového řízení je nepřeberné a hlavně nekonečné množství.... z vlastní zkušenosti vím, že častokrát nejsi jediným vyvoleným.... což ne každý zkousne, že?
To už bych zkusila seznámení přes agenturu, takové ty single zájezdy apod....

červen 19, 2014 11:57
No, já Petra docela chápu. : mamča
Řídí se heslem "Co je v domě, není pro mě". Ono pak není příjemné se na společné chodbě potkávat, kdyby to nedopadlo k oboustranné spokojenosti.
Paní sousedka se nemůže moc okatě angažovat, protože má děti. Určitě jim nechce servírovat každý týden jiného "strýčka", tak našlapuje opatrně a sonduje půdu.
Jestli máš Petře o sousedku zájem, pozvi jí třeba i s dětmi na výlet. Někam na zříceninu (ne na hrad s průvodcem, kde se děti nudí), nebo do jeskyní...nebo na nějakou akci, která by se líbila i dětem. Najíte se v zahradní restauraci, svezete se třeba vláčkem s parní lokomotivou, atd.
Sám uvidíš, jestli bys dokázal žít nejen s ní, ale i s jejími dětmi.
Přece jenom už Ti je 45 let, a jsi zvyklý na svoje pohodlí a určitý řád. S dětmi je soužití jiné, zvlášť, když nejsou Tvoje vlastní.
Ale třeba by některé z dětí zaujalo Tvoje rybaření, a měl bys časem príma parťáka, kterého bys mohl zasvěcovat do tajů svého koníčka.
Rozhodně to zkus a neboj se. V nejhorším případě budeš za "hodného strejdu od vedle".
červen 19, 2014 12:00
Ještě mě napado : : mamča
Petr je sám teprve tři měsíce. A už "několik týdnů" kolem něj ne-ná-pad-ně krouží sousedka :-).
Tak trocha ostražitosti je namístě...
smilies/wink.gif
červen 19, 2014 12:34
mamčo, s prvním komentářem souhlas, ale - ostražitost - k čemu? : bb2
sousedku zná roky, dá se předpokládat, že stříbrné příbory neotočí, drogy nedealuje.
Co může ztratit? nic.

Nejhorší, Petře, co se může stát, je to, že budeš tam, kde jsi teď - nebudete milenci.
Kamarádi stejně kdovíjací nejste, tak nemáš vážně co ztratit.
Naopak získat může velmi mnoho, a to i když to nedopadne tak, jak by sis přál. Získáš zkušenost, nabudeš sebevědomí, jistoty.

Zájem už projevila a rozhodně velmi decentně, žádná barová dračice to není, teď je řada na tobě.
červen 19, 2014 13:10
pokud je ti sympatická, přitahuje tě, : bb2
a nezkusíš to, tak si to vyloží tak, že o ni nestojíš, a protože je sama, zaměří svou pozornost jinam.
Litoval bys toho, co se nestalo, a to je blbý :-)
červen 19, 2014 13:20
bb2 13:10 : mamča
Ostražitost ?
No, Petr je teprve 3 měsíce sám. A sousedka to nepřehlédla, ačkoli Petr nepíše, že by rozchod s jeho dlouholetou partnerkou probíhal nějak bouřlivě, že by z toho měl estrádu celý dům.
I mohla si rozvedená sousedka říct : "Ha, volnej chlap !" (lovná zvěř) smilies/cheesy.gif
Celkem dobře vydělávající, díky dlouhodobému vztahu vychován k partnerskému soužití, bezdětný, tudíž neopotřebovaný... smilies/wink.gif
Má základní hygienické návyky, tj. nesmrdí smilies/grin.gif, což u kategorie dříve označované jako "starý mládenec" není vždycky pravidlem. smilies/grin.gif
červen 19, 2014 14:22
... : bb2
Dobře, tak si sousedka všimla, že Petr je sám, vydělává a nepáchne (po tvém:-) - po mém: všimla si, že ten sympatickej soused, co se jí vždycky líbil, je sám, ví o něm, že to není socka, kterou bude muset živit, že má kde bydlet, je docela ke skouknutí a navíc, když se potkají ve výtahu, pěkně voní..Tak projevila zájem.
Proč ostražitost?

Podezřelé by bylo, kdyby si Petra vyhlídla proto, že JE troska bez peněz a lehce zapáchá. Takhle provedla jen normální výběrové řízení slušného samce :-)
červen 19, 2014 15:47
.. : kolemjdoucí
Ostražitost je na místě. Nejdřív si musíš ujasnit, jestli si opravdu chceš uvázat na krk ženskou s cizíma dětma. Potom si musíš uvědomit, že naprosto a ze všeho nejvíc důležité je, jaký se ti podaří navázat s nima vztah. Hodně záleží na tom, jak jsou staré a jestli jsou to kluci nebo holky. Děcka totiž můžou takovej vztah úplně zničit. Takže jak nahoře radí "mamča", začni společnejma vejletama. Jo a taky bych se tak trochu zajímal o důvody k rozvodu.
červen 19, 2014 16:00
... : bb2
vy děláte, jako by si Petr už už paní nastěhoval domů i s dětmi, všechny živil a oni by si ho zotročili, takže nakonec by se jich nemohl zbavit, až si z toho hodil mašli

přitom on chudák řeší, jestli ji má vzít za ruku nebo ne

červen 19, 2014 16:05
Překvapuje mne : Iris
kudlanky, že tentokrát jasně nezakážete Petrovi seznamovat se nahonem hned 3 měsíce od rozchodu. Jindy před tzv."převoznictvím" trochu varujete.

Petr - podle mého - je mužský, který bude velmi, ale velmi žádaný. Absolutně přece nemusí vůbec navštěvovat žádné seznamky probůh. Pokud je skutečně bezdětný, dobře vydělávající VŠ dosud bez dětí, tak se o něj ženské přetrhnou. To zní skoro až neskutečně, že se někdo takový pro dámy nad třicet a víc uvolnil.Samozřejmě i pro mladší,svobodné holky.

Petře - budou se kolem Vás rojit zástupy žen, krásných, mladých bezdětných nebo i dětných, ale bude z čeho vybírat, to mi věřte. Podle mne nemusíte hned skončit svou znovunabytou svobodu (byť trochu nechtěnou) s první ženskou, která si tak báječné partie všimla, to jest se sousedkou.Přidávám se k mamče. Neřekla bych tomu přímo ostražitost, ale rozvaha. Dejte si trochu času na výběr. Copak Vy nesledujete Petře, jak strašně málo takových chlapů je v nabídce oproti ohromné poptávce?

Samozřejmě jiná situace by byla, pokud byste k sousedce něco silného cítil. Ale to jsem z Vašeho psaní nepostřehla.

Moje rada zní - nespěchejte, VÁM nic neutíká. smilies/wink.gif
Hodně štěstí.
červen 19, 2014 17:59
kolemjdoucí : Karlos...
Kdo ví, třeba Petrovi jde jenom o to jedno a v tom případě děti nevadí. Pokud by si opravdu chtěl uvázat na krk první ženu s dětma, která si ho po rozchodu všimla, je to na pováženou smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 20, 2014 05:36
Ono ale : Roman X
Jenže Petr asi není lamač dívčích srdcí - a i když se člověk podívá na hlavní zálibu - rybářství - tak to je také spíše útěk od lidí. A jestli veškerý čas jak píše je "práce, záliby, kterou je rybářství a občasného posezení s přáteli u piva. Také trochu sportuji. " tak tam nikde nevidím čas pro tu přítelkyni. A to je možná důvod, proč odešla. Jestli je Petr opravdu tak uzavřený, jak to vypadá.
červen 20, 2014 07:52
k sousedce nic jiného, než již bylo řečeno, nemám : mura1
Žil jsem asi pět let se ženou, náš vztah byl vcelku pohodový, ve všem nebyl žádný zádrhel - ale ona se se mnou před třemi měsíci rozešla a já ani nevím proč.

ale zkusila bych přijít (přemýšlením či přímým dotazem) na to, proč ex odešla. abys za dalších 5 let opět nepsal "...a já nevím proč"
červen 20, 2014 07:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]