O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MÁM STRAŠNÉHO ŽÁRLIVCE PDF Tisk E-mail
Středa, 28 květen 2014
Milá Danielo, v úvodu Vám chci moc a moc poděkovat za veškerou energii kterou rozdáváte. Moc by mne zajímalo, jakým způsobem ji vlastně dobíjíte, neboť Vaše vitalita je obdivuhodná. Vím, že dostáváte strašně moc dotazů a i já se připojuji do té řady tazatelů. Mám manželské problémy, a vzhledem k tomu, že vím, že máte moc schopností lidem pohladit duši, obracím se na Vás s prosbou o toto pohlazení a Vaši radu.

 

 

 

 

 

 

     Mám strašně žárlivého manžela, nejhorší pro mne je snad to, že je to mé druhé manželství. To první skončilo ze stejného důvodu, tzn. pro žárlivost. Nevím čím to je, že přitahuji takového muže. Moc bych Vám byla vděčná, za jakoukoliv radu, sice jsem již využila porad u psychiatra ((já, manžel a posléze oba společně) - došlo totiž i k fyzickému napadení, ale bohužel situace se v podstatě nezměnila. Myslíte, že existuje nějaké přijatelné řešení?

 

     Oni mi říkají, že se s ním musím rozvést, že to je neměnné, že by to mohlo zle dopadnout atd. 

 

  Přitom on je jinak nesmírně hodný, vím, že mne opravdu miluje, nemohu si na něj v ničem jiném stěžovat - ve všem si pomáháme, rozumíme - jen tohle je veliký balvan, který nějak nezvládám...

 

 

     Moc děkuji za Váš čas, který mi budete věnovat.


Darina

 

 

Milá Darino,

 

      s námi lidmi je to asi jako s pejsky, každý si najde toho svého, který mu nejvíc voní… A bohužel, některá má smůlu na alkoholiky, jiná na žárlivce, další si vybere obojí :-))). Nejspíš ti všichni moudří pánové-psychiatři řekli, že žárlivost je příšerná a hlavně nevyléčitelná. A pryč od něj!

 

      Ale ono se to jim hezky říká, když nejsou na tvém místě. I žárliví mužští jsou někdy velice milí a pomilováníhodní. Protože kdyby nebyli, tak by nám přeci nešlo o zachování vztahu, že? Taky si uvědomuji, že se říká, že mužského nemůžeme předělávat. Ale i v takovémhle případě se o to někdy můžeme pokusit. Zkus si vzít papír a na jednu stranu si napsat jeho žárlivecké projevy snesitelné, na druhou nesnesitelné. (Nenapsala jsi konkrétně, co například "vyvádí", tak když tak napiš do komentářů nebo znovu e-mailem!)

 

     Nedá se nic dělat, něco třeba zvládneš tolerovat. To, co nejde, je nutno vyřadit. Hlídá tě na každém kroku? Moje kamarádka to řešila tím, že se mu občas hlásila mobilem, pár slov s ním mile popovídala (dala mu trošinku jistoty, že na něj myslí). A hlavně se snažila dodržovat přesně domluvené doby. Což pro ni bylo příšerné, bylo to taková „volnomyšlenkářka“, ale on, když byl načasován na určitou dobu bez ní, a pak byl ubezpečen, že opravdu za tu dobu ji zase uvidí, že je tam, jak mu řekla… atd. atd.

 

     Ano, to jsou věci, které vlastně vyhoví jeho manii. A recipročně můžeš zase od něj požadovat, aby odstoupil od  projevů, které jsou pro tebe nesnesitelné. Víš, máš vždycky dvě možnosti: buď s ním být a v něčem jeho neřest tolerovat, nebo to skončit. Musíš se sama rozhodnout, jak moc to zvládneš, jak moc ti za to stojí, jak moc mu jinak věříš...

 

Napiš mi svůj názor,

případně odpověz na můj výše uvedený dotaz,

 

d@niela 

 

 

 

 

Komentáře (17)add feed
Žárlivost. : Pepa Kouba
Žárlivost je neléčitelná. Velice podobné chování ale mají psychopati. Má žena mi vyprávěla o svém čtyřletém vztahu s psychopatem.
Jejími slovy: To jak se ke mě choval, jak byl pozorný, nedokázal žádný muž které jsem měla možnost poznat. Ale v okamžiku jakákoliv nevinná pozornost jiného muže jej přivedla k nepříčetnosti. Ve společnosti se choval nadále kultivovaně, ale doma tekla krev. Mně.
květen 29, 2014 05:47
Žárlivost je nevyléčitelná, : mamča
zvlášť, když už dojde "na krev". Proč bys měla kolem žárlivce našlapovat jak v minovém poli a kontrolovat každý svůj krok, abys náááhodou nezavdala příčinu k jeho žárliveckým scénám ?
Často to tak bývá : Jeden z páru je blázen, ev. psychopat, a ten druhý (druhá) běhá po psychiatrech a cpe se antidepresivama.
Ačkoli kdyby našla v sobě dost síly kopnout milého žárlivce do zadní části těla, žádná antidepresiva by nepotřebovala.
květen 29, 2014 09:25
Moje máma vždycky říkala: : Faidra
"Lakomce, opilce a žárlivce nebrat." Ono je teda víc typů, které brát je rizikový podnik, ale podstatu to shrnuje celkem dobře.
Stejne tak dobře realitu vystihuje rčení, že každá oběť si hledá svého vraha. Narazíš-li na vykuka jednou, dá se to brát jako smůla, vybírá-li si člověk stejně problematické partnery opakovaně, je dobré zamyslet se nad tím (klidně s odbornou pomocí), co mě k tomu asi vede. Oni žárlivci dokáží být zpočátku miliónoví a chovat se k protějšku jako ke královně, ovšem brzy se z královny stane nevolnice. Věrnost se jaksi dokázat nedá, zatímco i odpověď na pozdrav od jiného muže je pro žárlivce důkazem, že jsi lehkých mravů.
A dodatek: vždycky mě pobaví, jak dotyční partneři sice dusí, žárlí, chlastají, prohrávají byty v automatech, slovně a fyzicky protějšek napadají a dohánějí ho k psychiatrii, ovšem jinak jsou miliónoví, hodní a nemůžete si na ně ani slovem stěžovat smilies/grin.gif Pokaždé si přitom vzpomenu na vtip z časů, které díkybohu nepamatuju:

Američan se ptá občana ČSSR, jak se u nás lidem daří, a ten odpoví: "Daří se nám dobře, nemůžeme si stěžovat."
"Hm," Američan na to, "tak my se máme taky dobře, ale stěžovat si můžeme."
květen 29, 2014 10:22
Darinko, : mamča
Faidra to shrnula správně. Ten důvod, proč si vybíráš pořád stejné typy chlapů, vězí v Tobě a v Tvém pravděpodobně nízkém sebevědomí, ev. v Tvých samaritánských sklonech.
Ty potřebuješ, aby Tě někdo hodně miloval, protože sama sebe moc ráda nemáš. To by sis nenechala líbit násilí od člověka, který by Ti měl být nejbližší.
Nenamlouvej si, že Tě Tvůj muž miluje. To by na Tebe NIKDY nevztáhl ruku.
Na chlapovu nesmyslnou a neopodstatněnou žárlivost Ti žádné prášky nepomůžou.
Budeš čekat, až Tě zabije ?
květen 29, 2014 10:50
napadlo mě, : Gréta
že si je možná přitahuješ, protože ti tento způsob vztahu přijde jako "vím, že mě opravdu miluje".
Jinak se dá jen říct obligátní - žárlivost je nepevné vlastní sebevědomí, závislost. Pokud je to pro tebe jinak přitažlivé, má to tuhle odvrácenou stranu. Naopak - co s tebou udělá představa nezávislého, sebevědomého muže?
květen 29, 2014 10:59
děkuju za odpověď všem, : Darina
uvědomuju si, že jsem neřekla nic konkrétního:
to, že mi pod rouškou "nabiju nám telefony" vždycky projede kompletně mobil,
vím, že mi projíždí i e-maily, poznala jsem to podle toho, že se se mnou bavil o věci, kterou jsem mu neříkala, ale o které jsem psala jedné známé,
občas ho "potkám", když jdu nakoupit, hlavně se mi stalo, že jsem se v obchodě bavila s jedním prodavačem a pak mne "potkal" a hned se vyptával, odkud že ho zknám,
a to, jak mi dal tu facku bylo, když jsem byla na narozeninách kamarádky a vrátila jskem se o dvě hodiny později a nezavolala jsem mu, že přijdu později. Pak plakal, zoufal si a nakonec jsem ho musela konejšit já.

Je toho víc, ale dohromady je to někdy očistec.
Ale jinak bych přeci jen nerada o něj přišla, kdyby se mi povedlo tohle trochu zmírnit. Zkusím si to tedy všechno napsat, o víkendu si to dám jako domácí úkol a ozvu se.
Ještě jednou moc Vám paní Danielo děkuju a stejně tak všem ostatním za ty rady a názory!
květen 29, 2014 11:33
Eh, : Faidra
"to, jak mi dal tu facku bylo, když jsem byla na narozeninách kamarádky a vrátila jskem se o dvě hodiny později a nezavolala jsem mu, že přijdu později. Pak plakal, zoufal si a nakonec jsem ho musela konejšit já"

"Ale jinak bych přeci jen nerada o něj přišla"

smilies/shocked.gif
No, tak o něj nepřicházej. Ona Simona Monyová o toho svýho asi taky přijít nechtěla.
květen 29, 2014 11:39
Děvče zlatý ! : mamča
Ty si vlastně sama zdůvodňuješ, že sis tu facku zasloužila. smilies/angry.gif
Jak můžeš milovat někoho, kdo Tě šmíruje na každém kroku, leze Ti do mobilu i do mailu, fackuje Tě a pak "plakal, zoufal si a nakonec jsem ho musela konejšit já". smilies/shocked.gif
Takovýho sraba a slabocha !
květen 29, 2014 11:53
Holky, : Lotka
řekly jste to už samy - ona si prostě takový typy vybírá, protože je prostě nějakým způsobem potřebuje. Proto bych vycházela z této situace. Prostě jinýho nechce, jen by tenhle nemusel tak žárlit - jinými slovy, trochu žárlit může, to je zřejmě žádoucí. Co když si tak Darina opravdu myslí, že to důkaz lásky a bez jinýho "důkazu" žít nemůže?
Darino - první věc je ta, jestli on si uvědomuje, že chorobně žárlí a chce s tím něco dělat. Zdá se, že mu to moc nedochází a že má pocit, že je v právu. Proto možná není špatný to, co doporučuje Daniela. Zavést nějaká pravidla, aby měl jakýs takýs pocit jistoty. Doporučuju přečíst knížku od Dr. Plzáka - Othelon aneb manuál o žárlivosti.
A na druhou stranu - můj manžel by byl taky naštvanej, kdybych přišla o dvě hodiny z večírku později, než jsem řekla, protože by o mě měl prostě a jednodušše strach. Už jsme to taky řešili. Takže z toho důvodu buď neříkám čas příchodu vůbec nebo průběžně informuju, že se prostě zdržím a basta.
květen 29, 2014 12:36
.... : Nona
.... já si myslím, že hrabat se někomu v meilu je dokonce trestný čin! To, aby mi drahý "projížděl mobil", to si ani neumím představit. Nemám co skrývat, ale považovala bych to za naprostou drzost. V rodině to nikdo nikomu neděláme, včetně pošty apod.
Darinko, to, co popisuješ, nejde zmírnit, max. to tvůj drahý bude chvíli tajit..... smilies/angry.gif
květen 29, 2014 13:39
Darino, : Bara
kdyz ho nechces opustit, ale chces ho jaksi "vylepsit" tak jedine snad stejne, oplacet stejnym. Proste bych mu predvadela zarlive sceny, zensky bych prehanela a i tu facku bych mu lupla. Taky bych ho pozadala o jeho mobil s tim, ze on ten muj prohlizi potajmu, ale ja nechci delat nic za jeho zady, ale chci proste do detailu vedet - kde, skym a pro koho....Jak rika jedno ceske prislovi, kdyz je to kysele, tak at je to jako ocet. Jak daleko zajit, musis odhadnout sama. Kdyz mu to nedojde, situace by se hrotila, tak to snad dojde tobe.
Mozna je to blaznivej napad, ale dost mozna lepsi, nez nejakej psycholog. Muj nazor ovsem je, ze notorickej zarlivec se nezmeni. Sedi mu to na mozku, jako zaba na prameni.
květen 29, 2014 14:33
Moje bývalá kolegyně : babi
měla za manžela velkého žárlivce,nechtěl ji pouštět ani na posezení s kamarádkami,nebo ji šmíroval za oknem restaurace.Byla už zoufalá a jednnou mu řekla,že ji k nevěře donutí.Stalo se.Sice ji nevěru občas připomenul,ale k rozvodu nedošlo.On věděl,že žárlil oprávněně a to mu ke spokojenosti stačilo.
květen 29, 2014 19:14
... : bb2
.On věděl,že žárlil oprávněně a to mu ke spokojenosti stačilo.
:-)))
květen 29, 2014 20:37
babi, to jsem nepobrala, : moira2
a to potom jako prestal zarlit?
květen 30, 2014 07:37
Udavačka, a kam až vede žárlivost. : Pepa Kouba
Můj přítel se po "sametová", zajímal o udání o jeho osobě v archívech. Našel šokující informace. Udávala jej vlastní žena. Začal stavět první dům ve věku 25 let. V šedesátých letech. Jeho žena jej policii udávala, aby se pomstila za "nevěru".
Dům byl prodán za 18 milo. Kč letos. polovinu bez práce a a za udávání na manžela má v kapse. To jsou lidské charaktery??
květen 31, 2014 11:47
mám známou : alka..
Která dala svému dědečkovi pusu když mu gratulovala k 80 narozeninám. Její manžel odešel z oslavy a demonstrativně se oběsil. povedlo se mu to...
červen 01, 2014 10:22
Pepo, : bb2
proč se s ní nerozvedl hned když to zjistil? Že barák prodávali až teď, čtvrt století poté co zjistil to, co zjistil
červen 01, 2014 19:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]