O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZLETILÝ SYN PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 únor 2014

Dobrý den, chtěli bychom se informovat, tedy manžel  a já, protože si nevíme rady. Jedná se o jeho 22 letého syna. Po maturitě nastoupil na vyšší střední, (nástavbové studium), ale je tam pouze veden a školu vůbec nenavštěvuje. Na to se tam byl manžel osobně zeptat.  Když se zeptal syna, co chce dál, tak do práce prý chodit nebude, ale na výživné že má nárok, když se sám neuživí!

 

 

 

 

 

 

      Zatím jen chodí po kasínech a hraje karty o peníze. Bere si půjčky, chodí mu exekuce. Myslíme si, že je to dosti sprosté z jeho strany vůči tátovi. Tak by nás zajímalo, jestli se otec může vůbec nějak ohradit, jestli má nějaká práva, když stále platí výživné.  

 

      Můžete nám poradit co v téhle situaci dělat. Může se otec nějak bránit?

 

Děkuji za odpověď 

MONIKA

 

Milá Moniko,

 

 

      bohužel, občas se stane, že se nějaké to dítě zrovna moc nevyvede, nebo si - slušně řečeno - osobuje víc práv, než mu náleží. Nenapsali jste, jestli syn bydlí s vámi, sám, nebo se svou matkou. Každopádně, teď by měl otec napsat dopis soudu (doporučeně, nebo osobně odnést do podatelny soudu a nechat si kopii potvrdit), který mu výživné vyměřil. A v něm požádat o zjištění, zda syn školu, ve které je přihlášen ke studiu, navštěvuje a v případě, že ne, o zrušení výživného. Snad ještě by mohl přetím požádat - zase doporučeným dopisem - syna o "potvrzení studia" ze školy. Pokud tam opravdu nechodí, tak mu to samozřejmě nevydají...

 

      Pokud bez nějakého závažného důvodu syn studium nenastoupil či přerušil, nemá na výživné nárok. Zvláště pokud se opravdu chová tak, jak píšete. Ale opravdu bude nejlepší to řešit těmi  dopisy. Dále můžete to výživné do doby, než bude znovu rozhodnuto a vydán rozsudek, dávat "stranou"... kdyby se náhodou přeci jen potvrdilo, že do školy řádně chodí a studuje... :-)))

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (1)add feed
Moniko, : Krakonoš
dyk tohle už tu bylo tolikrát. Návrh k soudu na ukončení vyživovací povinnosti, kam uvede otec to, co stojí ve tvým dotazu. Nárok synek nemá, vyživovací povinnost zanikla momentem, kdy synek nenastoupil další studium. Dokonce má otec nárok na vrácení výživnýho za všecky měsíce, co synek jenom fiktivně studoval. Ale z gamblera tohle stejně nevyrazí. Chjo.
únor 20, 2014 21:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]