O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ NA ZLETILÉHO 500 KČ? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 leden 2014

Dobrý den, píšu jako matka zletilého syna. Syn měl určeno výživné od svých 3 let, kdy jsem se s jeho otcem rozvedla na 1200 Kč. O zvýšení si požádal syn až jako zletilý loni v únoru. Soud mu určil výživné v částce 4500 Kč. Na tomto se také u soudu se synem dohodl. Otec pak párkrát peníze poslal, načež mi volala sestra bývalého manžela, že se zhroutil (prý z vysoké částky výživného), přestal chodit do zaměstnání, načež pak byl z práce propuštěn.

 

 

 

 

 

 

      Prosila mě, aby syn nepodal trestní oznámení pro neplacení výživného, že za svého bratra bude peníze posílat. To také dodržela a peníze zasílá. Teď ale synovi přišla výzva od soudu, aby ve lhůtě 15 dnů se vyjádřil ke skutkovým tvrzením žalobce a zaslal soudu listinné důkazy, jichž se dovolává. Krom toho otec uvedl, že přišel o zaměstnání, ale že si aktivně hledá práci (neuvedl ale, že o ni přišel tím, že tam přestal chodit).

 

 

      Dále uvedl:

 

  • Žalobce byl spoluvlastníkem družstevního bytu 2+1, ale byt na žádost bývalé manželky opustil a své poloviny se po rozvodu vzdal rovněž na žádost manželky ve prospěch svého tehdy nezletilého syna. Od rozvodu se také na žádost manželky se synem nestýká. Poprvé od rozvodu syna viděl až u soudu, kdy již byl zletilý a žaloval jej o zvýšení výživného.

 

  • Žalobce se se synem na žádost matky nestýká a ani již plnoletý syn o setkání s žalobcem nikdy zájem neprojevil. Jediný zájem, který o žalobce projevil, byla žaloba o navýšení výživného. S ohledem na uvedené skutečnosti  žalobce žádá o snížení výživného  na pro něj únosnou míru tj.  500 Kč.

 


K tomu musím napsat pár poznámek na vysvětlení:

 

       Naše manželství skončilo díky hráčské vášni mého bývalého manžela; prohrál na automatech v r. 1995 100.000 Kč. Zmíněný družstevní byt byl na půjčku, kterou jsem po rozvodu platila sama, taktéž celou novomanželskou půjčku jsem platila sama. Bylo to pro mě tedy samozřejmé, když si z bytu odnesl jen své osobní věci. Odešel dobrovolně, a myslím, že se mu i ulevilo..

 

      Na styku s dítětem jsme se spolu domluvili, je pravda, že jsem nechtěla, aby měl syn před očima nevyléčitelného gemblera (myslím, že hraje dosud). Ale musím zdůraznit, že ani jednou od rozvodu sám nepřišel, nenapsal, nezavolal, nezeptal se on ani jeho rodina na synka, neposlal mu ani pohled, neposlal synovi dárek k narozeninám, Vánocům.... Za celá ta léta vůbec nic. Ano, teď je nezaměstnaný, na nájem bytu pobírá sociální příplatek. Ještě musím uvést, že v srpnu 2008 jsme se sami mezi sebou bez soudu dohodli na zvýšení výživného, a on posílal 2000 Kč. Tuto skutečnost pochopitelně syn uvedl i u žaloby o zvýšení výživného.

 

xxx

 


     Náš syn teď končí osmileté gymnázium, má rozesláno několik přihlášek na vysoké školy, platíme mu s mým druhem přípravné kurzy, cestovné, jezdí na Scio testy. Je pochopitelné, že bude potřebovat nějaké peníze na studium. My máme ještě další tři děti. Sice oba s partnerem pracujeme, ale je to těžké, to jistě chápete...


Tak se Vás prosím pěkně ptám, co napsat, jak se vyjádřit soudu a jestli nám to bude co platné.

 

Moc vám děkuji za jakoukoliv odpověď 

HANKA

 

 

Komentáře (3)add feed
... : bb2
Napište se synem v podstatě to, cos napsala tady. Všechno jak píšeš.
Pokud nenapíšeš nic, tak žádosti o snížení výživného vyhoví, i když ne asi tak, jak si otec představuje. V tomto smyslu to platné bude určitě.
Výživné 4500 Kč nezaměstnanému otci asi neponechají, je to poměrně dost vysoká částka a u vysokoškoláků se předpokládá, že už si něco vydělají sami. Ale to se jen dohaduju, může to dopadnout jinak.

leden 23, 2014 23:58
Přsně jak píše bb2, napiš to, co jsi napsala sem, soudu. : Myška
I to, proč přišel o práci - že do ní sám od sebe přestal docházet a tak ho vyhodili.
Držím palce, ať se syn nevzdává.
leden 24, 2014 06:29
Přesně tak. : Sinix
Ať tam napíše to, co jsi napsala sem. Pokud si není jistý, ať mu to napíše právník.

Těch termínů se neboj. V občanskoprávním řízení se strany sporu nazývají žalobce a žalovaný. V trestním řízení je to pak státní zástupce a obžalovaný.
leden 24, 2014 08:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]