O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZMĚNY V DĚDICTVÍ, ANEB DĚTIČKY, POZOR! PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 prosinec 2013

 Vedou vaše děti nezřízený život a vám to vadí? Pak je můžete zcela jednoduše vydědit. Umožňuje to nový občanský zákoník, který začne platit od ledna. Navíc navrací do české legislativy speciální formu dědictví - takzvaný odkaz. Pokud se člověk rozhodne vydědit své děti a majetek odkázat "cizím", nemusí nikomu nic vysvětlovat.

 

 

 

 

 

 

 

     Novinku zavádí nový občanský zákoník. Důvod je podle ministerstva spravedlnosti známý oběma stranám, jak tomu, kdo se k takovému kroku uchýlil, tak potomkovi, a proto není nutné ho zveřejňovat. Každý má totiž právo své potomky vydědit a existují pro to čtyři důvody.

 

     Prvním je situace, kdy se syn či dcera o rodiče nestarají a neposkytnou jim pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech. Dalším důvodem je nezájem o rodiče. Potomci by si také měli dát pozor na svůj styl života. Pokud by vedli nezřízený život, mohou přijít o dědictví. Vydědění hrozí také v případě, že byl potomek odsouzený pro úmyslný trestný čin minimálně na jeden rok.

 

 

 

 

 

 

      Potomci, kteří jsou jinak ze zákona neopominutelní, se proti vydědění mohou odvolat, o výsledku ale bude rozhodovat soud.

  

      Nový občanský zákoník navrací do české legislativy speciální formu dědictví - takzvaný odkaz. "Lidé mohou své sousedce odkázat například jídelní servis, a ona přesto nebude účastníkem dědického řízení. Tím odpadnou časté průtahy v dědickém řízení způsobené neshodami dědiců," uvádí ministerstvo spravedlnosti. Možnosti odkazu ovšem umožňují velmi zajímavou dědickou kličku.

 

     Dotyčný může totiž jako odkaz určit i věc, která je ve vlastnictví jiné osoby... Například, když dotyčný má dva kamarády Honzu a Petra. Honza má motorku, po které touží Petr. Člověk se proto rozhodne něco odkázat Janovi a zároveň ve své závěti přikáže, aby Honza vydal Petrovi zmíněný motocykl. Honza má dvě možnosti: buď dědictví přijme a rozloučí se s motorkou, nebo dědictví odmítne a motorku si ponechá.


       Stále ale bude platit ustanovení, že svým přátelům nebo sousedům nelze odkázat úplně všechno. Každému z dědiců musí zůstat z hodnoty dědictví alespoň čtvrtina.

 

kudl@nka

(zdroj: internet)

 

 

Komentáře (1)add feed
Tohle : kim
bude změna taky pro manželky. Pokud manžel odkáže část domu milence, jistě to vdově může znepříjemnít život. Jsou to brutální změny hlavně pro slušné lidi. Změnit dědictví jde taky v nemocnici a to ústně při svědectví starosty, nebo faráře a ošetřujícího lékaře. Čas ukáže komu to bude hrát do kapsy. Mi je to jasné.
prosinec 08, 2013 22:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]