O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZRUŠIT OTCOVSTVÍ? ZE STRACHU O DÍTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 prosinec 2013

Dobrý den Kudlanko, potřebovala bych radu. Chtěla bych zažádat soud o zrušení otcovství. Jak dlouho to  trvá? Otec mého dítěte alimenty platí pravidelně, ale jelikož má z předešlého manželství dluhy a nemají to vyřešené, chtěla bych moje dítě ochránit, aby nemuselo ty dluhy za něj v budoucnu  platit. Otce jsem kontaktovala, vysvětlila mu,  o co chci požádat a  musím říct,  že s mým návrhem souhlasil. Tak bych chtěla vědět, jesli bude platit alimenty i nadále, nebo ne... Ja žiju sama  s dítětem. NOLA

 

 

 

Ty hlupáčku,

 

     to bys tomu dala! Tak zaprvé - pokud by se opravdu to otcovství zrušilo, tak pochopitelně tím ten pán nebude otcem, takže proč by měl nadále platit alimenty??? Chápeš to? Ani se mu nedivím, že s touhle tvou nabídkou tak vřele souhlasil.

 

     Napsala jsi, že se bojíš, aby tvoje dítě jednou nemuselo tatínkovy dluhy platit. Tak v tom tě můžu ujistit, že pokud by zadlužený tatínek zemřel (a v tom případě by dluhy "mohly" přejít na dítě), tak by to ono dítě muselo s tím souhlasit. Protože pokud by tatínek neměl nic jiného, než dluhy, tak prostě dědic dědictví odmítne. Samozřejmě, že nedostane po tátovi ani kapesník, ale ani ty dluhy... Dále jsi taky nějak přešla to, že ty dluhy on získal v manželství s jinou ženou, takže to je jejich záležitost.

 

     A nakonec to nejdůležitější: nepřipravuj své dítě dobrovolně o výživné, které má otec jako svou nejhlavnější povinnost. Ať má dluhy, nebo ne... A co ty víš, že je třebas za rok dva mít nebude. A ty bys už navždycky byla na všechnu režii spojenou s dítětem sama! Nehledě na to, že pokud to není zrovna úchylný vrahoun, tak mají oba na sebe nárok... Na to, aby se tatínek choval jako tatínek, a aby dítě vědělo, že se nevylíhlo z nějaké kapustičky na poli, ale že má tátu. :-)))

 

     Když tak se ještě ozvi, pokud budeš potřebovat poradit...

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (7)add feed
Nolo, : beata
co tě to napadlo za hloupost?
Připravovat dítě o alimenty. To by ti snad ani nikde nepovolili.
prosinec 04, 2013 11:10
... : rybka
Otcovství není možné zrušit.
prosinec 04, 2013 11:13
Nolo, : mamča
jestli máš zbytečně moc peněz, takže výživné teď hned nepotřebuješ, můžeš ty peníze ukládat dítěti třeba na Stavební spoření. Nevíš, co v životě přijde, a až bude dítě studovat nebo se vdávat/ženit, peníze se budou hodit.
I z pohledu genetického je dobré, aby Tvoje dítě vědělo, kdo je jeho otec. Nikdy nevíš, co vás v životě může potkat.
Předešlé nevyřešené manželství a případné dluhy asi nebudou takový problém, když otec dítěte platí alimenty pravidelně.
Dědictví s dluhy je možné odmítnout, jak Ti píše nahoře Daniela.

prosinec 04, 2013 11:46
... : bb2
zrušit otcovství biologického otce zapsaného v rodném listu dítěte můžeš jen tak, že se provdáš, tvůj manžel bude chtít tvé dítě osvojit a biologický otec dítěte bude s osvojením souhlasit. Pak bude v rodném listu dítěte jako otec napsán tvůj manžel.

To má smysl, když o to tvůj budoucí manžel bude stát, bude chtít mít s tebou kompletní rodinu a starat se o tvé dítě. Jen kvůli dluhům bio otce nic takového ale nepodstupuj, je to zbytečné. Dítě (plnoleté, nebo jeho zákonný zástupce) se může dědictví vzdát a tím se "vzdá" i dluhů.

Když je majetek větší než závazky, tak se závazky umoří z výnosu z prodeje majetku a ještě něco zbude, pak se vyplatí dědictví nevzdávat. To, jak velký je majetek a jak velké jsou závazky, zjistí dědic u notáře.
Osobně bych si dala pozor s přijetím dědictví po člověku, který nabral víc závazků typu kreditní karty, kontokorent, spotřebitelské úvěry. Něco může vylézt na povrch dávno po skončení dědického řízení, nějaká ta rychlá půjčka apod., a dědic spláče nad výdělkem. Naopak hypotéky bývají kryty nemovitostí a pokud hypotéka běží delší dobu, bývá zbývající dluh menší než hodnota nemovitosti, pak se vyplatí dědictví přijmout. Chce to pečlivě zvážit, počítat, radit se s odhadcem, notářem, právníkem..

prosinec 04, 2013 11:50
Se zrušením otcovství : Sinix
musí souhlasit nejvyšší státní zástupce. Ten souhlas vydá pouze v případě, že je to v jednoznačném zájmu dítěte (ve všech ohledech, i finančním). Pak to jde k okresnímu soudu, místně příslušném trvalému pobytu otce dítěte.
prosinec 04, 2013 14:32
... : bb2
ano, to je formální postup, ale ve chvíli, kdy rodný otec se chce vzdát svého dítěte - souhlas s osvojením vlastního dítěte cizím člověkem v podstatě nic jiného není - a kdy je manžel vhodným osvojitelem, je shledán způsobilým, tak se osvojení novým manželem matky nebrání
prosinec 04, 2013 18:05
zrušeni otcovství : jana p.
Ahoj.Prosim mam dotaz.Uvedla jsem před lety do rodneho listu mé dcery cizince za otce.A ted bych vše chtéla vrátit.Dcera ho nezna'ani nechci,aby ho znala.Platí pouze výživné.Je možne žádat soud o zrušení otcovství a zapsánípravého otce?
srpen 07, 2014 19:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]