O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DVĚ SESTRY A PARTNER JEDNÉ Z NICH PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 prosinec 2013

Moje sestra chodí s pijavicí. Nevím, jak jinak to nazvat. Je to kluk, o 13 let mladší než ona, který zjistil, že sestra má nějaké peníze; nemá jich sice moc, ale má. Rozjela teď novou práci, ve které jsem s ní byla i já. Angažovala jsem se ale méně, protože mám malou dcerku, se kterou chci být doma a tak jsem se s ní dohodla na 1 - 2 dnech. 

  

 

 

 

 

       Práce mě strašně bavila a byla jsem ráda, že jí můžu pomáhat (mj. zcela zadarmo, mám také peněz dost, jsem sama a sama jsem si je v minulosti vydělala), než se to celé pořádně rozjede. V podstatě  jsem dělala nejnáročnější práci na čas, snažila jsem se totiž, abychom se to všichni co nejrychleji naučili; brala jsem si proto práci domů. Ale to všechno trvalo jen měsíc - protože mne pak sestra vyhodila...  Její přítel, kterému dává na hodinu 200 Kč  + provizi z prodeje, totiž v téhle práci vycítil svůj zlatý důl a začal dělat  všechno proto, aby nás rozhádal a aby mohl být s ní jen on a pochopitelně kasírovat hodně peněz od ní.

 

      Stalo se totiž, a byla to pro mne poslední kapka, že jedna jeho klientka se přeobjednala na jiný datum - na tehdy, kdy jsem v práci já (s klientkou se znám, je to moje spolužačka, se kterou se kamarádím dodnes a znám celou její rodinu). Řekla mi, že jí o mě sestřin přítel vykládal nějaké trapnosti, jako že jsem nepříjemná a že se prý nediví, že mám nějaké zdravotní potíže, protože to na sebe prý přitahuju! A že se rozhodla raději přeobjednat ke mě, a také i z toho důvodů, že se známe. Ovšem, jak jsem řekla sestře o klientčině přání, tak sestra okamžitě na mě vypálila,  že ona se s ním přece nebude hádat, a že to nejde, aby se přeobjednávala ke mě, když před tím byla u něj.

 

     A nakonec mi řekla, že už tam pracovat nebudu, že mám padáka, protože si myslí, že jsem své známé o jejím milém asi něco napovídala... Což pochopitelně nebyla pravda. Je vych*aný jak mraky (omlouvám se) a je to křivák prvního stupně. Chová se opravdu děsně. Např. s kolegou, se kterým jsem tam pracovala a který je od 6ti let také mým nejlepším kamarádem, se na něčem dohodl a pak za jeho zády se to snažil zrušit, naléhal na moji sestru, aby to změnila tak, jak to  vyhovuje jemu atd. Je to sobecký parchant a ona dělá všechno, jen aby mu vyhověla, aby se s ním nemusela hádat. A to jí ještě, když nepracoval a než mu dala  tu práci u sebe, nabídl, že jí bude klidně hlídat její děti - ale že jeho cena je min. 250 Kč na hodinu. No, tohle naštěstí odmítla.

 

       

     Ale později sestra říkala, že prý on jako důvod vyhazovu není, prostě že už žádný rodinný bussines nechce. Trapná výmluva... Ono je toho více, co se tam odehrálo, ale protože jsem s ním nepřicházela téměř vůbec do styku,  nevěděla jsem, že on ji pořád prudí proti mě, např. že ať se podíváme, kdo má jaké tržby a podle toho by tam také měla lidi mít apod. Strašně mě tímto chováním sestra zranila.

 

     Je mi z toho smutno, protože jsme spolu žily roky ve společně domácnosti v USA a nikdy jsme žádný konflikt neměly. Teď jsem z toho opravdu špatná, jsem o 5 let mladší, já jsem ten, kdo pro ni celé roky všechno dělá a pořád se snaží; stejně, jako když jsme byly malé. Ona se taky dlouho nemohla smířit s tím, že jsem do rodiny naráz přibyla já, že se jí narodila sestra, ale já za to přeci nemohla, že naši chtěli ještě jedno dítě.Ted cítím zase to stejné, jako když jsem byla dítě, zase se mě zbavila a odkopla mě, stejně jako v minulosti.

 

      Přitom jsem pro ni byla přínosem, chodila jsem pomáhat, věnovala čas tomu, čemu jsem se věnovala tolik let před tím (alternativní medicína), na rozdíl od jejího přítele, který do dneska nezná ani základy z toho,  co umím a znám já.  Ten můj kamarád - kolega v práci -  byl v šoku z jejího chování; sice tam zatím je, ale asi také ne nadlouho... 

 

      Jsem z toho dost nešťastná a mám pocit, že už si k sobě nenajdeme cestu, protože toto už je opravdu moc i na mě, a už jí nechci dát šanci, aby něco podobného mohla udělat znovu. Co se ještě jeho týká, neví o něm sestra nic moc, on jí nic o sobě neřekne. Bydlí asi hodinu cesty autem, ale ani náhodou by ji nevzal s sebou domů; tuším, že má někoho jiného ještě tam doma, což ostatně tuší i sestra.  

 

      Tak jsem se vám tu vypsala ze svého současného trápení, nechci to říkat lidem známým...

 

 

Můžu se zeptat, co si o tom myslíte?

 

KÁJA 

 

 

 

Milá Kájo,

 

     tohle se špatně snáší mezi cizími lidmi, natož mezi příbuznými. Ani nevíš, jak moc tě chápu. Ale bohužel, nejsi jediná, která doplatila na společné podnikání v rodině. Však možná znáš i přísloví  "Po přízni řízni", jen potvrzuješ smutnou statistiku, že když mezi sourozence vstoupí peníze, majetek - nebo jiný člověk (přítel, manžel atd.),  začne být v mnoha případech zle. Je to zvláštní, říká se, že krev není voda, a přesto mezi sourozenci bývají ty nejkrvežíznivější hádky.

 

     Ještě si vzpomínám na jedno přísloví: "Nepřátelství příbuzných bývá mnohem obtížnější než nepřátelství cizích."  To je právě to, co prožíváš teď ty. Bereš sestru jako svého nejbližšího člověka, ale bohužel, mnohdy to tak není, a někdy je to horší, než by člověk čekal. U tvé sestry se k tomu přidalo ještě něco, co to všechno umocňuje - láska. Má tu "pijavici" ráda, a děsně moc o něj nechce přijít. Udělá asi téměř všechno, aby si ho udržela... Tohle je bohužel u mnoha ženských běžné - kvůli mužskému odhodí všechno... rodinu, kamarády, cokoliv. Tady asi nemáš šanci.

 

     Nejlepší bude, když si teď dáte na nějakou dobu odstup. Nevolej jí, nechoď za ní, nechoď tam, co ona. Nech sestru teď být, ona má nyní oči a uši jen pro něj. Najdi si nějaké nové zájmy, naštěstí máš svou malou holčičku, se kterou se můžeš na procházkách a jiných aktivitách seznámit s dalšími lidmi. Máš dvě možnosti - buď se tím i nadále trápit, myslet na to, nebýt spokojená, nebo si to zakázat a věnovat se svému životu. Podle všeho jsi mladá ženská, máš co jíst, kde bydlet, takže ty nejzákladnější věci k životu máš zajištěné. Snaž se myslet pozitivně - je to výhodnější :-)))

 

     Třeba jednou budeš ještě ráda, že to takhle dopadlo, co ty víš... A třeba tě sestra po čase vyhledá a zase bude všechno OK. Ale třeba taky ne. Ovšem ty musíš teď myslet především na sebe a své dítě, vy dvě jste pro tebe prioritou. Tak nesmutni, ono to přebolí, neboj.

 

 

d@niela

 

 

Komentáře (14)add feed
Smutné. : Euridika
Taky znám dost případů, kdy se sourozenci rozhádali kvůli majetku, sestry kvůli chlapovi...

Sestra časem těžce upadne na ústa, to je téměř nevyhnutelné.

Díky bohu, nám se tohle nikdy nestalo a doufám, že ani nestane. Bratr své partnerky do rodiny netahá a mému ex se nepodařilo (ač se usilovně snažil) vrazit mezi nás klín.
Sourozenci by měli držet spolu, jsou si vlastně jeden druhému nejbližšími bytostmi (poté, co ztratí rodiče), když tomu tak není, je to hodně smutné.

prosinec 03, 2013 23:32
Neber si to tak, : beata
ona má zapálená lýtka a nevidí, neslyší.
Pokud to pro tebe nebylo zaměstnání, jako že píšeš, že ne, tak se tím vůbec nevzrušuj.
Ona zase přijde, až ji ten mlaďoch opustí.
prosinec 04, 2013 11:12
... : bb2
Bratr své partnerky do rodiny netahá

nerozumím, s bratrovými partnerkami se nestýkáte, nechodí k vám společně, bratr chodí za tebou a rodiči sám, bez ní?
prosinec 04, 2013 11:29
BB2 : Euridika
Jelikož se nechce ženit a nechávat po sobě genetický otisk netouží (jeho vlastní slova), o ženských s námi vůbec nemluví. Když přijede na návštěvu k nám nebo my k němu, po babách ani stopy.Myslím, že to bere jenom tak relaxačně a nemíní tím obtěžovat příbuzné (zřejmě se protagonistky často mění). Taky bychom my, rodinné drbny, rády věděly víc.
prosinec 04, 2013 14:40
... : bb2
třeba je gay, tak po babách ani stopy a kluky vám do cesty radši nestaví :-)
prosinec 04, 2013 18:06
BB2 : Euridika
To bych neřekla. Je to po otci sólista.
Nedávno měl malér, nějaký úlet s ženou kamaráda, která ho začala uhánět. Tehdy už nevěděl kudy kam, tak se svěřil mámě. Ale dostal za to kartáč.
Docela obyčejný egoista. A takový materiál je skoro všude kolem, pak si sežeňte nějakého solidního chlapa. smilies/grin.gif
prosinec 04, 2013 20:47
ačkoli je moc hezké, : Petronila
když spolu mají sourozenci blízký vztah, tak aby ho měli NEJBLIŽŠÍ, to mi už zavání nějakou
chorobností.

Dost by mi třeba vadilo, kdyby můj manžel měl lepší vztah se svými sourozenci než se mnou.

(Což samozřejmě nevylučuje, aby si byli hodně blízcí, měli se rádi a podpořili se, ale ten nejbližší by měl být u dospělého člověka partner, nikoli bratr, sestra, a dokonce ani rodiče.).


prosinec 04, 2013 21:39
Co si vo tom myslim? : Krakonoš
Že jsi na ségře přehnaně závislá, strašně řešíš jenom vaše vztahy a když se v nich něco nedaří, jsi nešťastná, jako bys ani jinak nežila. Hele, Kájo, nezlob se na mě, ale dospělej člověk by měl mít svůj vlastní život postavenej na vlastních nohách tak, aby se nehroutil ze sourozeneckýho karambolu či neporozumění. Zaměř se na sebe, na svůj život, svoje přátele, svoji dceru atd. Ségru vynech a jestli jste si skutečně blízký, vona se časem sama přihlásí, protože jí budeš chybět. Ale je taky možný, že vona vaši "blízkost" vnímá úplně jinak. A ty bys měla makat na tom, aby s tímhle nestál a nepadal tvůj vlastní svět. Držim palec.
prosinec 05, 2013 00:39
Petronila : Euridika
My to asi máme hozené v rodině jinak. Pro mě byl muž sice osoba blízká, ale nikdy tak blízká jako má pokrevní rodina (k dítěti mám samozřejmě jiný vztah). Ale dílem si za to může sám, když brácha přivezl dceři hezkou hračku, tak se tvářil nasraně, protože "jeho" dcera neměla radost skrzevá tatíčka, ale strejdu. Viditelně mu vadilo, že má ráda kohokoliv jiného nežli jeho. A brácha jako úspěšný a pohledný chlap mu byl vysloveně tnem v oku. Na tom vzájemném odcizení pracoval leta tím, jak hnusně se ke mně choval.
Na druhou stranu to byl pokrytec, který se na mou rodinu cenil a dělal milouška, přitom je nemohl ani cítit. Podotýkám, že ke své averzi neměl žádný důvod, moje rodina ho přijala hezky, přestože asi rodiče nebyli nadšení o 16 let starším cizincem.

Nevidím nic špatného na tom, když k sobě mají sourozenci blízko. Dnes je to velká vzácnost. Jsme malá rodina a já mám tak úzký vztah i k mámě. Nikoho jiného už nemám.
Vůbec si nedovedu představit, že by mi mohl nějaký "cizí" chlap být někdy blíž nežli brácha.
prosinec 05, 2013 08:59
Možná ani tak nejde o chlapa, : jednababi
ale o tohle:
"já jsem ten, kdo pro ni celé roky všechno dělá a pořád se snaží... zase se mě zbavila a odkopla mě"
Skoro se mi chce dodat "a vděk žádnej"smilies/wink.gif

prosinec 05, 2013 10:12
Euridiko, : Petronila
já taky nevidím vůbec nic špatného, když má k sobě pokrevní rodina hodně blízko. Naopak si myslím, že je to moc hezké.

Taky chápu, že když je partner nějak "defektní", tak se oddálí tak, že už není tím nejbližším člověkem (a brzo se třeba stane bývalým partnerem), a pak je technicky vzato ta rodina skutečně bližší.

Ale trvalá vázanost na sourozence nebo rodiče určitého typu opravdu s patologií hraničí. Vem si třeba "mamánky", kteří jsou jako partneři naprosto nepoužitelní, protože vždycky upřednostní maminku před partnerkou, a taky by se dalo říct, že je přece hezké a žádoucí, aby člověk měl rád svou mámu.

Myslím, že by to dospělý člověk neměl mít hozené tak, že nejdůležitějším člověkem v jeho životě je sourozenec, a pokud už to tak nějakou shodou okolností je (dotyčný nemá partnera ani děti), tak by měl vzít ohled na to, že ten sourozenec to tak vůbec mít nemusí, že může chtít partnera a děti a logicky této vlastní rodině dá přednost před tím druhým sourozencem.

Pozor - to v žádném případě neznamená, že by se k němu mohl chovat hnusně jako v tom úvodním příspěvku!
prosinec 05, 2013 11:14
Petronila : Euridika
Brácha tedy rozhodně není žádný mamánek.
Ale ženskou nepotřebuje, protože má dost peněz na to, aby si všechno ,co potřebuje, zaplatil nebo udělal sám (teď nemám na mysli sex, ale vaření, uklízení atd.). Má spoustu kamarádů a jejich děti ho berou jako strejdu. Pořád je někde na cestách nebo v posilovně.
Prostě takový ten egoistický životní styl.
Doma ho vidíme tak jednou za dva měsíce.
Máme k sobě blízko, ale já jsem na něm určitě závislejší nežli on na mě.
prosinec 05, 2013 17:14
Nevim : K
Myslim si, ze jsme na sobe citove zavisle obe dve, kdyz se dostanete se sourozencem do sveta kde ani jeden nikoho neznate, spoji vas to jinak nez kdyz zijete tam kde jste se narodily a nebo jen nekolik set kilometru od sebe.Z me strany citim predevsim bolest z toho, jak se mohla sestra ke me takto zachovat a hlavne ,jak slepe duveruje hlupakovy ,ktery to s ni momentalne umi a dostane ji presne tam kde ji chce mit, on sam ma pouze negativni zkusenosti s rodinou a prenasi to vsechno na ni.Vim, ze za mnou sestra prijde, jenze me se uzavrelo srdce bolesti. Vzdycky jsme meli kazda svuj zivot svoje partnery a svoje deti, byly jsme nejlepsi kamaradky a vsechny neshody nebyli nikdy takto zavazneho razu, citim, ze spadne na dno, je nervozni, vystresovana,na decka jen krici, vubec s nima neni, vsechen cas venuje jemu, poslednich par mesicu- jako by byla uplne jiny clovek, zcela vymenena, ale ne stastna, tak jak tomu v zacatcich vztahu byva.takova vec rozhodne prekvapi kazdeho blizkeho clena v rodine.Nejsem sama kdo si zmeny jejiho chovani vsiml, krome rodiny jsou to i jeji pratele.
prosinec 06, 2013 10:53
K : Euridika
Já tě úplně chápu.

Můj ex byl taky takový rozesírač rodiny.
Před vánoci už z něho měli všichni stažený žaludek, já nejvíc, protože pravidelně udělal nějaké dusno. Úplně mi zhnusil vánoce, které od té doby nesnáším.

Podobné je i to, že pocházel z disfunkční rodiny.
Rodiče mu zemřeli někdy kolem 50 let jejich věku a s bratry byl rozhádaný. On se nesnesl v podstatě s nikým a měl potřebu udělat totéž i s mou rodinou. Aby mě mohl snáze ovládat.
Bylo mi divné, že o svých rodičích příliš nemluví a nikdy nás ani nevzal na jejich hrob. Pochybuju, že tam sám jezdil.

U té pijavice přisáté na tvou sestru jde asi o totéž.
Až ji obere o všechno, tak jí dá sbohem.
Tvá sestra je hodně hloupá, když dává přednost někomu, koho zná chvíli, před někým, koho zná celý život a na koho se může spolehnout.
Vidím to stejně jako ty.
Ale dokud je zamilovaná, tak s ní nehneš.
prosinec 06, 2013 11:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]