O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOLIK VÝŽIVNÉHO? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 listopad 2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit... Můj současný manžel se rozvedl před pěti lety. Má dvě dcery, 26 letou, která již pracuje a 23 letou, která začala studovat magisterské studium na vysoké škole. My jsme se s manželem vzali letos v dubnu. Můj syn z prvního manželství bydlí s námi - je dvacetiletý a studuje VOŠ - rozvoj venkova. To pro seznámení, kdo jsme.

 

 

 

 

 

 

 

      Včera dostal manžel obsílku k soudu. Ta jeho třiadvacetiletá dcera žádá o zvýšení alimentů. A to dost podstatně...

 

      Tím, že jsem se nyní znovu vdala, můj syn, který s námi žije, přišel o veškeré sociální příspěvky, protože manžel se stal naše "posuzovaná osoba". Manželovy dcery s námi nežijí. Já jsem bohužel již celý rok bez práce a nemůžu nic sehnat. Manžel tedy táhne celou domácnost sám. Té dceři platí 5000,- Kč měsíčně, ale ona chce nyní 8.500,- Kč měsíčně.

 

      Když se manžel tenkrát rozváděl, tak bývalou manželku vyplatil z domku, který spolu postavili, takže si na to vzal půjčku. Z toho vidíte, jak a kolik mu z platu zůstane. Když spočítal všechny své příjmy a výdaje, tak nám toho opravdu moc nezbyde a pokud by mu nyní zvýšili výživné ještě o těch dalších 3.500 Kč, tak by to pro nás bylo opravdu dost těžké. Chci se proto zeptat, jestli se do toho všeho počítají i manželovy půjčky, a také to, že živí mě a mého syna.

 

Děkuji za odpověď,

ALENA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Alenko,

 

    než ti nějak poradím, tak jednu větu: ono něco jiného je chtít, a něco jiného je opravdu dostat... Musíte si s manželem doma sednout a opravdu si vše sepsat - dejme tomu tak za dva tři měsíce dozadu a taky dopředu - vaše příjmy a především vydání. A počítejte vše, opravdu vše. Věřím, že kdybyste nebyli v současné finanční nouzi, že bys tenhle dopis nepsala, ale platit splátky, režii domku a životní potřeby vás tří - tedy veškeré energie, nutná vydání, vaše potřeby každého z vás a pochopitelně i potřeby studenta, to je opravdu dost velké vydání. To je pak dobré mít s sebou v případně soudního jednání.

 

     Každopádně: Ditě má právo se podílet na životní úrovni rodičů. Toto právo je nutno chápat nejen v kladném slova smyslu, ale i v tom negativním. Pokud je životní úroveň rodiče průměrná či podprůměrná, nelze stanovit vyživovací povinnost "nad" poměry plátce, a to ani v případě, kde jsou zde oprávněné zvýšené potřeby dítěte.

 

    Ještě se ale zeptám, Alenko - má tvůj syn nějaké výživné od svého otce? Napiš!

 

d@niela

 

  

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]