O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OBA DALŠÍ DÍTĚ, OBA BEZ PENĚZ ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 říjen 2013

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2009 byl náš rozvod - společná péče o 13ti letou dceru. Od té doby jsem vše finančně zvládala a v září 2012 se dcera na vlastní žádost nastěhovala ke mně. To jsme ještě finančně v pořádku zvládali. Dohoda o výživném ale nebyla možná.

 

 

 

 

 

 

     Žádost o svěření dcery do mé péče a výživné byla podána v květnu 2013. Soud pak 16.10. mi svěřil dceru do péče a rozhodl, že otec musí uhradit  vše zpětně a to do 3 měsíců a dále pak 2 800,- / měs. posílat výživné.  Výplata otce v HPP je 16 200,- , ale zatajil soudu ještě živnost (tj. svůj vedlejší poměr). Kolik si tam vydělá nevím.

 

     Já s mým novým manželem jsme po celou dobu ve finanční tísni, otěhotněla jsem a už v březnu 2013 jsem musela na rizikové těhotenství; má nemocenská byla pouze 5500,-  a múj přítel a později manžel, přišel na jaře o práci a teď teprve hledá stálou práci (pracoval  pouze příležitostně na dpp).

 

     Vše se strašně protahuje a já mám strach, že se bývalý manžel odvolá a bude to všechno naschvál protahovat až do narození jejich potomka (má to být únor 2014). Taky bych se chtěla zeptat, zda může odvolací soud povolit splátky dlužné sumy? A ještě: nedopustil se zatajením živnosti podvodu?

 

Děkuji za odpověď,

GABRIELA

 

Komentáře (3)add feed
... : bb2
Odvolat se může, pomoct mu to může a nemusí, například pokud předtím zapomněl soudu sdělit, že čeká dítě s druhou ženou, tak teď by to mohl uvést v odvolání a soud by k tomu přihlédl.
Stejně tak se ale můžeš odvolat ty s tím, že neuvedl příjmy z podnikání. V živnostenském rejstříku na internetu můžeš vyhledat, zda má platnou živnost, nemá ji přerušenou (pozastavaenou), čili podniká, a jeho IČO uvést do odvolání. Soud ho pak nejspíš vyzve k doplnění informací a k předložení daňového přiznání. Pokud je zaměstnaný a současně podniká, je povinen podávat přiznání k dani z příjmu.
Živnost zatajovat neměl, pokud bude říkat, že zapomněl, že si to neuvědomil, tak mu asi podvod neprokážeš, a já bych se o to ani nesnažila. Jde o to přimět ho k placení výživného a zajistit, aby výživné odpovídalo příjmům otce a potřebám dítěte, lepší pro tebe bude, když bude platit, ne když bude stíhán pro podvod.

říjen 31, 2013 12:55
na to je lehka pomoc : mila1
takze
1) je jedno, zda se odvola ci ne, ted plati to, co rozhodl okresni soud - Rozsudek o výživném pro nezletilé děti je předběžně vykonatelný, to znamená, že platí, i když proti němu podáte odvolání. Není tedy třeba vyčkávat na rozhodnutí odvolacího soudu, platit se musí okamžitě, a to i s tím rizikem, že odvolací soud rozsudek soudu prvního stupně nepotvrdí. V takovém případě se ale spotřebované výživné (jde-li o výživné pro nezletilé děti) nevrací.
2) Pokud máte důkazy o zatajení jeho živnosti, tak se odvolejte taky a soudu tyto důkazy předložte. Ale i tak plati to, co jsem psala v bode 1. Pokud se bude zdrahat platit, tak mu pohrozte exekuci na plat,protoze alimenty maji přednostní právo na výplatu
listopad 01, 2013 14:43
... : bb2
Gabriela asi nemá strach o to, že by neplatil, když je zaměstnaný a pobírá mzdu, ze které to půjde srážet. Bojí se, že mu vyměřené alimenty sníží.
Tomu by právě mohlo pomoct to, že se Gabriela sama odvolá s poukázáním na nepřiznané příjmy z podnikání.
listopad 04, 2013 00:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]