O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VĚČNÝ STUDENT UČILIŠTĚ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 30 září 2013

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Můj manžel má syna z předchozího manželství, kterému je nyní 20 let. Po dokončení základní školy "studuje" již na třetím učebním oboru a navíc na soukromém učilišti. Ale nakonec to vždy dopadlo stejně - ze všech učňáků byl vždy vyloučen díky vysoké absenci. 

 

 

 

      Teď to už vypadá stejně, podle všeho nakonec dojde k dalšímu vyloučení ze školy. Chtěla bych se zeptat, jestli je v tomto případě možné zrušit vyživovací povinnost a případně, do kolika let trvá vyživovací povinnost - protože takhle může klidně "studovat" do sta...

 

Děkuji, LUCIE

 

 

 

Milá Lucinko,

 

       řekni svému manželovi, ať si pozve synka "na kobereček". A oznámí mu jedno: buď toto studium řádně dokončí, třeba i s odřenýma ušima, ale s výučním listem, nebo že se táta postará, aby synek už žádné výživné nedostal. (Ano, i na tohle jsou zákony...) Každopádně - jako první bych volila možnost, že táta si s mládencem promluví. Třeba to pomůže... Jaký mají spolu vztah, kontakt?

 

      Ono zas dvacet let není tak velké stáří -  u někoho znamená už zodpovědnost, u někoho to jsou ještě léta střečkování. Nejprve bych tedy volila domluvu, pak teprve soudy... Když tak zas napiš.

 

d@niela

 

 

Komentáře (11)add feed
Ano, : Macesska
vyživovací povinnost zrušit v takovém případě lze. A to tak, že otec pošle na soud návrh na ukončení vyživovací povinnosti, popíše situaci a na konci uvede, že navrhuje, aby soud rozhodl tak a tak (forma je u všech návrhů stejná, stačí kouknout na libovolný tady na kudlance nebo kdekoliv na netu).
V popsaném případě může být vyživovací povinnost zrušena proto, že je proti dobrým mravům - dítě svým "studiem" pouze oddaluje okamžik nástupu do práce a nechává se vyživovat bez důvodu. Pokud tedy není nějak těžce nemocné. Soud samozřejmě posoudí situaci celkově, ale na tyhle věčné studenty se moc milostivě neshlíží, pokud vím.
Jsem taková mrcha, že bych na místě otce napřed nechala zrušit výživné a se synem bych mluvila až pak, po vzoru tuším Roosevelta, který pravil "Mluv jemně, ale opatři si pořádnou hůl." Pokud se chlapec vzpamatuje, může mu tatínek přispívat dobrovolně a dle své úvahy.
září 30, 2013 23:27
Nevidim do situace : Alena P-H
ale napsala to tatinkova nova manzelka, takze to asi neni napsane s laskou v srdci...
Tomu chlapci je 20 takze z neho sice muze vyrustat fracek, ale taky muze mit jine duvody. Pokud ho tatinek ma doopravdy rad, asi by si meli promluvit.
Nemuzu si predstavit zlomit nad 20letym synem hul a proste se na nej vykaslat.
říjen 01, 2013 08:38
Alena P-H : mamča
Pravdu má i Macesska, i Ty. To záleží na konkrétním případě.
Je zajímavé, že tyhle dotazy na zrušení výživného posílají v 99% druhé manželky, kterým se nelíbí odliv peněz na "dítě z předchozího manželství".
Že se na totéž neptají houfně, výživné platící otcové ?
říjen 01, 2013 09:46
Protože výživný platící otcové : Krakonoš
a) neuměj na počítači
b) mají na něm windows neustále v pádu, případně virus nebo vobojí
c) maj počítač vod druhejch manželek zakázanej
d) maj vod druhejch manželek zakázanou a bloklou Kudlanku
e) nemaj čas na internetový dotazy, páč právě sháněj třetí nebo čtvrtou manželku
...
...
Prostě těch důvodů může bejt ranec a my nevíme nic, když taťka nenapíše, jak to vidí von.
smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/smiley.gif
říjen 01, 2013 11:33
mamčo, : Macesska
já se taky divím, proč to ty druhé manželky nepodepíšou třeba Karel smilies/grin.gif
Nebo proč to za ně neudělá Daniela, když příspěvky stejně upravuje a tuším i "anonymizuje" jiným podpisem. Oč by byla ta debata věcnější smilies/smiley.gif
říjen 01, 2013 13:55
Výživné platící otcové... : Giota
se možná nestarají o rodinné finance,takže netuší, jak moc rodinný rozpočet zatěžuje dítě z předchozího vztahu. Dítě samozřejmě má nárok na výživné,když se připravuje do života studiem, vyučením, ale pokud ta nová manželka má potíže vyjít do další výplaty a tady vidí lenocha - parazita, který jen využívá alimenty k bezpracnému životu, tak mu to asi právem chce zarazit. A protože opravdu chlapi spíše nechávají tyhle věci na manželkách, tak Lucie zjisťuje co a jak, aby pak manžela nasměrovala.
říjen 01, 2013 16:13
Macesska : mamča
Karel.... smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
říjen 01, 2013 18:21
Giota : mamča
Každá taková "druhá" manželka ví, že si bere chlapa s minulostí, tudíž většinou i se závazky. Chápu, že né každá si toho svého rozvedla, takže nemůže za špatné vztahy v manželově "první" rodině, ale ty "první" děti rozvod rodičů zpravidla těžce nesou, a občas reagují tím, že prostě na všechno kašlou, jako studující-nestudující synek v článku.
Když se rozváděla moje sestřenice, protože její manžel odskotačil k sousedce se slovy : "Ty jsi taková silná, Ty to zvládneš, zatímco ONA (sousedka) se chudák rozvádí a bez mé pomoci by to nezvládla".
Tak sestřenice s třema holkama v pubertě "zvládala" jak to šlo. Dvě z jejích dcer se bláhově domnívaly, že když začnou lajdačit a chodit za školu, že donutí tátu, aby se k nim vrátil. Jasně, že to byla hloupost, ale to se slečnám 12 a 14 špatně vysvětluje. Akorát si holky zadělaly na problémy.
Takže já bych se především ptala, PROČ
říjen 01, 2013 18:29
Pokračování : : mamča
Proč ten kluk tak blbne a nedokončuje žádnou školu ? Je tak hloupej, nebo je to zoufalá revolta ?
Jaké má vztahy s tátou ? Třeba se táta stydí za ukvapený a ubližující odchod od "první" rodiny, proto platí a "drží hubu a krok".
A jestli mu doma "druhá" manželka vyčítá těch pár korun, co platí na kluka, tak to taky brzy může být "bývalá druhá" manželka.
říjen 01, 2013 18:33
Ve dvaceti : Macesska
je to podle mě dospělý člověk a má nějakou zodpovědnost, minimálně za sebe. Do kolika omlouvat takové chování šokem z rozvodu rodičů? Do třiceti? Nebo do důchodu?
říjen 01, 2013 21:41
Tak někdy i penzista : Krakonoš
může bejt paralyzovanej šokem, když se mu nečekaně rozvedou rodiče. smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
říjen 01, 2013 22:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]