O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ PRO MANŽELKU? PDF Tisk E-mail
Středa, 18 září 2013

Dobrý den, víc hlav, víc ví, snad mi poradíte. Jsem rozvedená 8 let. Až do loňska mne celkem dobře živilo vlastní s.r.o., kde jsem zároveň byla zaměstnancem. Jenže pak už žádné zakázky nebyly, tak jsem pracovní místo zrušila a snažila se najít něco jiného.

 

 

 

 

     Jenže - bude to rok, co beznadějně hledám místo, je mi už 50 a neumím řeči. Tak jsem požádala o podporu v nezaměstnanosti. K podpoře beru příspěvek na bydlení, což ale nestačí ani na nájem, bydlím v malém bytě v Praze.

 

     Požádala jsem proto v červnu o podporu v hmotné nouzi. Dodnes nic, a tak jsem ÚP  postupně dodávala stav mojí situace, měsíc po měsíci. Dnes jsem se zase byla ptát na vyřízení mojí žádosti a dozvěděla jsem se následující:

 

  • Nemám nárok, protože jsem majitelem s.r.o., nemám nárok, i když z toho nemám žádné příjmy. Jenže - zbavit se s. r. o. bez peněz nejde, je zadlužené. Doporučili mi tedy, že mám požádat soud o výživné na rozvedenou manželku. No, bývalý manžel mi dluží stejně peníze, chtěla jsem na něj podat žalobu, ale k soudu nejspíš nedojde, protože nemám na soudní poplatek (žádala jsem o prominutí, ale byl mi pouze trošku snížen a ani na to nemám).
  • Taky - když  mi přátelé půjčují, tak to ÚP bere jako příjem.

 

 

     Jsem z toho všeho už neuvěřitelně zoufalá, je to hrozná bezmoc. Mám strach, neseženu-li práci, nejspíš rozšířím stavy bezdomovců. Nemůžu si stále jen půjčovat. A proto prosím o odpověď - opravdu mám i po 8letech nárok na výživné rozvedené manželky?

 

     Děkuju vám předem,

DANA

 

 

 

Komentáře (7)add feed
Jestli máš nárok, : Macesska
zjistíš asi jen u toho soudu. Mám dojem, že toto výživné lze přiznat, pokud není v rozporu s dobrými mravy, což je poněkud mlhavá definice.
Je nebo není v rozporu s dobrými mravy požadovat peníze na živobytí po člověku, kterého jsem 8 let neviděla a vztahy s ním neudržuji? (Navíc do finančně tísnivé situace ses asi nedostala rozvodem.) Patrně co člověk, to názor, navíc záleží na dalších okolnostech.

V každém případě bych to na soud podala - a případně bych se zamítavým rozsudkem opět nastoupila na ÚP, aby viděli, že tudy cesta nevede.
září 18, 2013 23:50
Nárok na výživný máš, : Krakonoš
pokud nejsi schopna se sama živit. Bude záležet na výkladu soudu toho pojmu "schopen / neschopen se sám živit". Podle mýho soudu jenom to, že je někdo nezaměstnanej a nemůže najít práci, nic nevypovídá vo jeho neschopnosti se sám živit a nárok neexistuje, leč nejsem právník. Myslím, že "duch zákona" měl na mysli vochranu různě postiženejch a nemohoucích vosob. Představa, že po libovolně dlouhý době po rozvodu má každej člověk, kterýmu se zrovna nedaří, možnost nastoupit na bejvalýho manžela a nechat se živit, mi připadá značně zvrácená. Ale fakt je, že v našem právním řádu je zvráceností až až. Dej to k soudu a uvidíš. Jen ti bude muset někdo pučit na ty poplatky. Mimochodem tvůj příběh mě znovu ujistil v mým záměru nikdy, ani v pominutí smyslů, nezakládat v naší zemi žádný eseróčko. Zlatá živnost! Jak z tohodle ven, to poradí jedině hodně kovanej právník. smilies/sad.gif
září 19, 2013 02:45
Vyčerpávající a srozumitelné : xxx
září 19, 2013 06:42
Mně se zdá nemorální žádat exmanžela po osmi letech o výživné. : Myška
Vím, že jsi zoufalá, ale já bych se tak strašně styděla, a nešla do toho. S ex jsme si jednou řekli sbohem a jsme vyrovnáni. Mně by snad hanba fackovala... Radši bych dělala někde hajzlbábu nebo kosmetičku podlah, cokoliv.
září 19, 2013 06:56
Nevím, kolik ti bývalý manžel dluží, : jednababi
ale když už si máš od koho půjčovat, půjčila bych si i na ten poplatek, pokud existuje reálná možnost, že z něj ten dluh dostaneš.
To jsou totiž peníze, na který ten nárok skutečně máš, jestli máš taky pravdu a důkazy.
září 19, 2013 07:07
Oprava - : Myška
MĚ by snad hanba fackovala... To je tak, když člověk napřed napíše větu, pak ji částečně smaže, a napíše znovu a úplně jinak.
září 19, 2013 07:12
děkuji za názory : DanaKa
Děkuji vám všem za názory a rady.
Na peníze, které mi ex dluží mám nárok z vypořádání po rozvodu, platila jsem za něj dluh.
Ale jde mi spíš o to, že člověk celý život maká a nic nechce, měla jsem rezervy na 3/4 roku a teprve, když jsem je spotřebovala, obrátila jsem se na ÚP. Žádost jsem podala 30.5., dodnes mám pouze ústní vyjádření, že bude žádost zamítnuta z důvodů, které jsem psala - chodím se tam, ustavičně ptát.
Soudy u nás trvají dlouho, i když vyhraju, není níkde psáno, kdy svoje peníze uvidím. Tak pomalu rozprodávám co se dá.
A tomu ex je to fuk.
Kdyby bez řečí zaplatil, co mi dluží, na ÚP bych nežebrala.
září 25, 2013 13:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]