O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK NA OTCE NEPLATIČE? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 srpen 2013

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 13 letého syna a  11 let jsem na něj dostávala 1 200 Kč. Poté půl roku nic. Pak jsem podala žádost o zvýšení a po půl roce nám bylo po třech stáních (kam se synův otec dostavil pouze jednou) výživné zvýšeno na 2 500 Kč. A to přesto, že otec měl napsáno 8 990 výplatu, i když jeho skutečný plat  byl v průměru 19 000 Kč.

 

 

 

 

 

     Byla bych spokojena, ovšem pokud by otec platil. Neplatí totiž... A tak mi bylo u soudu řečeno, že můžu podat exekuci na jeho plat. To jsem učinila, ale ejhle - otec se okamžitě  "hodil marod" a to na 8 měsíců.   Po dohodě se svým zaměstnavatelem chodil do práce až po osmé večer... Na noční. Tím pádem měl svůj plat... No, a mě bylo z jeho nemocenské oficiálně posíláno pouze 300-400 Kč. Když jsem se to dozvěděla, došla jsem za jeho zaměstnavatelem a řekla mu, že tohle jeho jednání ohlásím na hospodářské kriminálce, pokud s tím nic neudělá.

 

     Nato pak byl exmanžel ještě měsíc doma, ale už bez toho nočního vedlejšího příjmu. Poté ukončil nemocenskou a nastoupil zase do práce a nám konečně začalo chodit alespoň 2300 Kč, což bylo super. Dlužná částka tehdy přesahovala 20 000 Kč, ale placení trvalo jen krátce. Pracoval totiž zase jen 3 měsíce a pak šel znovu na nemocenskou... Ovšem, to ho už po 2 měsících vyhodili - dohodou. A on nenastoupil nikam, ani nešel na pracák ani nikam do práce... Jenže po dalších pěti měsících jsem zase zjistila,  že pracuje,  v TPCA v Kolíně pod jistou agenturou, a že má na hodinu cca 110 Kč. Tak jsem po něm chtěla výživné pro synka, a on se mi jen vysmál. On má teď další dítě, kterému bude rok.

 

    Pak už jsem i zavolala na policii a chtěla podat trestní oznámení, ovšem tam mi bylo řečeno, že to můžu jen na to období, kdy byl oficiálně nezaměstnaný, protože na dobu, kdy mu to bylo exekučně strháváno, má doklad, že nemohl platit víc než ty 300-400 Kč (to jak dělal v noci, načerno).

 

     Tak teď vůbec nevím, co ještě můžu dělat -  je to již 2 roky od podání žádosti o zvýšení výživného, a v lednu to budou 2 roky od rozsudku.  Vůbec nevím, co dělat? Zda mám podat žalobu o neplacení za ty poslední měsíce jeho neplacení?

 

     Nejhorší na všem je, že jsme změnili pobyt a syn musí do školy dojíždět vlakem. Je to potíž, každou korunu desetkrát obrátím ....prosím poraďte...

 

HANA

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
Hano, : Ivča
bohužel ti z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že toho moc nenaděláš. Protože ti otec tvého syna aspoň občas zaplatí, protože je ten ubožák v jednom kuse bez práce, máš smůlu... Ze stejného důvodu bylo trestní oznámení, které jsem podala na svého ex odloženo. Pán přece dělá co může... A to buď ráda, že dluží zatím jen co dluží... Mně otec mých synů dluží přes 80tisíc...., mají 17 a 21 let a platit na ně má dohromady jen o pár stovek víc než ten tvůj povedený expartner na jedno dítě... Oba studují a kdyby si občas sami nevydělali nějakou korunu, nevyšli bychom... Pokud znáš adresu jeho nového zaměstnavatele, nahlaš ji na exekučním na soudu včetně aktuální dlužné částky, pošlou jim příkaz strhávat mu to opět z platu.. Víc asi nenaděláš. Aspoň já mám takovou zkušenost.
srpen 27, 2013 15:30
Inu, : Sidon
těžká věc, pokud jsou zákony takto nastaveny. Některé země to mají zařízené tak, že tu dlužnou částku, docela jednoduše seberou z neplatičova konta, které má v bance, i kdyby neměl žádný příjem, ale pokud takový zákon není, tak je to potom těžké. Možná, že v příštím století se k tomu zákonodárci ČR taky odhodlají.

smilies/sad.gif
srpen 27, 2013 18:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]