O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TÁTA SE ROZHODL VÝŽIVNÉ NEPLATIT PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 srpen 2013

Dobrý den, můj bývalý manžel platí výživné na dceru pravidelně, ale sdělil mi, že až jí bude osmnáct let, tak končí s placením a už neuvidíme ani korunu. Mám sice rozsudkem stanoveno, že musí výživné platit, ale v té době, kdy se to stanovovalo, tak byla nezletilá.           

 

 

 

       Tak bych potřebovala vědět, jak mám postupovat dál, když opravdu přestane platit? Dcera studuje Střední školu elektrotechniky a strojírenství, obor finanční specialista, a měla dokonce vyznamenání. V září jí bude 18 let, ale půjde teprve do třetího ročníku.

 

 

       Každopádně, já sama to pak nezvládnu. Tohle bude je pro mne doopravdy likvidační. Myslíte, že platí ten starý rozsudek? Nevím, jak bychom měly postupovat. Je mi jí líto, že jí dospělost začíná zrovna takto. 

 

Děkuju předem za všechny rady, 

   VĚRA

 

 

  
Komentáře (3)add feed
... : Macesska
1. Ujistěte ho, že koruny jistě uvidíte (tedy dcera uvidí, jako zletilé bude posílat výživné přímo jí), a to i zpětně. Doporučte mu jako četbu před spaním zákon o rodině. Dokud dcera studuje na řádném denním studiu a soustavně se připravuje na budoucí povolání, tak mají oba rodiče vyživovací povinnost.

2. Nachystejte si jménem dcery žádost o výživné, kterou podáte na soud, pokud otec skutečně přestane platit. Daniela tu má nějaké vzory, případně vypomůžou na OSPODu (sociálka). Zvažte, jestli při té příležitosti nežádat zároveň o zvýšení, když už se to podává (záleží, kdy se výše výživného naposled stanovovala a co se od té doby změnilo).

3. Snažte se odložit si nějaké peníze bokem, abyste měly rezervu, pokud otec od osmnáctin dcery po nabytí právní moci rozsudku skutečně platit nebude.

Dceru u soudu můžeš zastupovat ty (nebo kdokoliv jiný), stačí, když napíše plnou moc.
Pokud si to dcera bude přát, může samozřejmě výživné (po rozsudku) chodit dál na tvůj účet, jen musí dát najevo, že si to tak přeje (možná by bylo fajn napsat to do toho návrhu).
srpen 14, 2013 01:55
Ne. : Sinix
Pokud přestane platit, není nutné podávat nový návrh na určení výživného. Leda byste chtěli jeho výši upravit. Pokud stále trvá jeho vyživovací povinnost k dceři, pak mu začne naskakovat dlužné výživné. Rozsudek, který máte, je zároveň exekuční titul.

Stačí podat návrh na vykonání rozsudku. Většinou to skončí exekucí na jeho plat. Dále se může dopouštět trestného činu Zanedbání povinné výživy, za který může i skončit ve vězení. Ale může to být jen takové chřestění zbraněmi, řešil bych to, až to opravdu nastane.
srpen 14, 2013 04:55
jak píše Sinix : .bb2
soudní rozhodnutí o stanovení výživného je exekučním titulem, pokud otec chce přestat platit a vyhnout se exekuci, případně trestnímu stíhání, má jedinou možnost - podat k soudu žádost o ukončení vyživovací povinnosti. Soud vás o tom bude informovat a vyzve vás k vyjádření, resp. dceru, která bude plnoletá. Dcera nebo ty jejím jménem a s jejím podpisem napíšete, že studuje a přidáte potvrzení o studiu. Tím je to vyřízeno, soud jeho žádost o ukončení vyž.povinnosti zamítne.

Pokud mezitím přestane platit, tak tím vznikne jeho dluh na výživném, které můžete okamžitě začít vymáhat.
Až to proběhne, podejte si žádost o zvýšení. Když je dcera tak šikovná, třeba půjde ještě dál, na VOŠ nebo VŠ.
srpen 14, 2013 09:04
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]