O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SLEČÍNKA A DVA CHLÁPCI PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 srpen 2013
Přejít na obsah
SLEČÍNKA A DVA CHLÁPCI
Strana 2

 

 

 

 

 

 

 


    Nedávno u nás spala holčičina nejlepší kamarádka. Zrovna jsme byli doma v plné sestavě a vzhledem k tomu, že kamarádka je jedináček, tak se snad divila i ušima. Večeře se nesla ve znamení vzájemného překřikování, boje o místo a v poslední době i o lepší sousto.

 

     Když naložím do misek zmrzlinu a potřebuji, aby se donesla k jídelnímu stolu, tak nezaváhá nikdo, protože ten první si vždycky vybere největší porci. I když, z mého pohledu, dostanou všichni stejně. A tak si někdy připadám, že nejspíš žijeme v hlubokém středověku a v chudé chýši, kde si jen ti nejsilnější mohli urvat dostatek žvance do žaludku. Jim je úplně jedno, že lednička je plná...

 

      Sourozenecký boj je ale nejspíš jen bojem o pozice. Žárlí na sebe. Škubou se a žduchají, občas se popadnou za vlasy a já to klubko od sebe musím odtrhávat. Ale pak jedeme autem a já pronesu nějakou nejapnou a úplně debilní poznámku, a jeden z nich mě vtipně usadí a ti ostatní se zasmějí a ukážou si zvednutý palec na znamení vítězství nad matkou.

 

      V tu chvíli mě to zahřeje. Sourozenecká láska mezi mými dětmi existuje.


     Občas, když vypukne opravdu velká bitva, nebo řev a nespravedlnost, tak si je posadím ke stolu se slovy, že si s nimi musím promluvit. Následuje většinou pohled na několik očních bělm, ale nic naplat, maminka se musí poslouchat. A pak už můj velmi intenzivní a tlačící monolog o tom, jak jsou sourozenci hrozně důležití, a až já nebudu, tak budou mít jen jeden druhého... Však to znáte. Dívají se na mě, a když udělám pauzu, tak hned prchají se slovy, jestli už jsem skončila a můžou jít na PC.


     No, nemám já to doma očistec? A to jsem zdaleka ještě neskončila... Myslím si, že se mnou ještě užijou.

 

PAVLÍNA

 

 

 

Komentáře (4)add feed
:) : bb2
jojo, známe. A to jsou tvé děti ve sladkém věku, v té době jsem netušila, co z nich bude padat na adresu sourozence tak za tři, pět let. Co mě naprosto vyvádělo z míry, že to běží doteď. V době, kdy dámy vzdychají nad úžasným mladým gentlemanem s šarmem a skvělým chováním, počastuje svou starší sestru nepublikovatelným jménem a řevem jen proto, že se nevzhodně zeptala, podívala, hnula.
Naštěstí je to prokládané těma chvilkama, o kterých píšeš. Semknou se před celým světem,aby si pomohli,brácha peníze z brigády určené na prázdniny zčásti utratí za sestřin oblíbený parfém, protože ona je zrovna plonková, ne jako půjčku, ale jako dárek než odjede.
srpen 12, 2013 09:46
Pavlínko : doktor
..hojka zlatá jsi šťastná to žena,jsou to nádherné děti a co si přát vícc.Děkuji i za fotky,jsou to milí čertíci.papapa
srpen 12, 2013 14:08
... : Vodoměrka
Krásná sebranka... taky se mi líbí, když je doma veselo a šrumec... sice o to víc pak oceňuji ticho u korálků, nerušené ani televizí nebo hudbou, ale fakt jen cinkání korálků, drátů a kleští... a vidím, že ti nejmenší mají vždy nejlumpovatější jiskřící oči... nejen u vás... smilies/grin.gif
srpen 12, 2013 15:38
u nás podobné, : Aknela
jen opačně co se pohlaví týče. Nejstarší bratr s dvěma otravnýma sestrama. A jeho nejlepší kamarád je také jedináček, který z naší rodinné dynamiky většinou moc nechápe.
Když jsou všichni spolu, tak si vážíme těch malých momentů kdy fungujou jako tým a pomáhají si a hrajou si spolu. Pak jsou ty momenty kdy se z nich stanou samostatné jednotky které bojují o pozornost, o moc a k nepřátelům nemají žádné slitování. To jsou momenty kdy se mi zvedá tlak a hlas.
A ta nejmladší má ty největší rarášky v očích, u nás taky smilies/grin.gif
srpen 13, 2013 04:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]