O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ OD BABIČKY PDF Tisk E-mail
Středa, 07 srpen 2013

Dobrý den, prosím  Vás moc o radu. Jedná se o mou drogově závislou dceru. Bohužel, po všech peripetiích jsem dceru byla nucena vydědit a nestýkáme se. Už jsem ji patnáct let neviděla. Nepracuje, její náprava je nemožná. Nyní čeká už čtvrté dítě. Můj dotaz se týká výživného na to třetí dítě.

. 

 

 

 

 

 

 

    A protože u tohoto dítěte neuvedla do rodného listu jméno otce, a vůbec se o ně nestará, má ho v péči pěstoun. Předchozí dvě děti, u kterých jsou uvedeni otcové, ale taky nemá u sebe. A jak jsem psala, nyní bude mít už čtvrté dítě. Neviděla jsem ani jedno.

 

    Jenže, protože neuvedla otce, soud po mně nyní chce, abych jako babička dítěte a její matka, zaplatila na toto dítě (zpětně od roku 2009) 4000 Kč měsíčně! A nadále platila výživné! 

 

    Jsem z toho nesmírně zoufalá, protože jsem důchodkyně, opravdu žádné peníze nemám! Co mám dělat? Chtěla bych se zeptat, zdali je proti tomu nějaká obrana, zda se můžu odvolat.. Jak říkám, jsem v důchodě, takže peníze na to nemám.

 

Děkuji za jakoukoli radu..

EVA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Tak nejprve strohá fakta:

 

    Vyživovací povinnost vůči svému dítěti, mají především jeho rodiče, popř. není-li rodič znám nebo v případě úmrtí, pouze rodič jeden. Nemá-li dítě ani jednoho z rodičů nebo nejsou-li rodiče schopni své vyživovací povinnosti k takovému dítěti dostát, vzniká vyživovací povinnost prarodičům dítěte.
     
     V případě, kdy se povinnými stávají prarodiče, trvá jejich vyživovací povinnost po dobu tzv. potřebnosti resp. odkázanosti, která je dána tehdy, kdy rodiče nemají náležitý zdroj obživy, popř. není-li tento zdroj dostačující. Na straně prarodičů musí ale být schopnost živit jak sama sebe, tak i plnit případnou vyživovací povinnost vůči svým potomkům.

     Vyživovací povinnost předků vůči potomkům je založena dnem, kdy byla podána žaloba o stanovení takovéto vyživovací povinnosti. V první řadě soud zjišťuje a hodnotí existenci stavu potřebnosti oprávněného dítěte. V případě, že dojde k závěru, že jde o stav nutné potřebnosti, zjišťuje rovněž i jeho míru neboť toto kritérium je rozhodné pro určení vyživovací povinnosti.
Tato povinnost pak zaniká jednak opětovnou schopností rodičů vyživovat své dítě a jednak i ztrátou možností či schopností prarodičů tuto vyživovací povinnost poskytovat.

    Na rozdíl od vyživovací povinnosti rodičů, kdy dítě má právo podílet se na životní úrovni svých rodičů, je vyživovací povinnost ze strany prarodičů poskytována pouze v rozsahu tzv. slušné výživy. Zde se jedná především o zajištění průměrného životního standardu s přihlédnutím k věku, zdravotnímu stavu a obvyklému způsobu života oprávněného dítěte.

 

 

 

    Z čehož jasně plyne, milá Evo, že záleží opravdu na tom, jak jsi na tom finančně, jaký máš důchod... Dost pochybuju, že by pro tebe "nebyl problém" zaplatit padesát tisíc... Takže všechno sepiš a ihned podej odvolání - ať neprošviheš lhůtu...

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

Komentáře (7)add feed
Neskutečný... : Karlos...
... co za výroky z těch našich soudců občas vypadne... smilies/angry.gif
srpen 08, 2013 06:57
... : katka *
není to náhodou taky proti dobrým mravům? Dcera rodí jedno za druhým, ani o jedno dítě se nestará a babička by měla platit? To by se taky mohli ozvat ti, kdo se starají o druhé dvě děti... a co to čtvrté? kam půjde?
Neměla by matka být nějak potrestaná -napadá mě vězení - když se neplatí alimenty, může jít člověk sedět, tak když se nestará, měl by taky, nebo ne?
ach jo, ta doba je fakt divná... smilies/sad.gif
Evo, přeji ti hodně síly a pevné nervy!
srpen 08, 2013 08:05
Co mne překvapuje : Giota
Zajímavé je, že dítě nebylo babičce nabídnuto k vychování ale chtějí od ní jen peníze.
srpen 08, 2013 19:14
"dítě nebylo babičce nabídnuto k vychování ale chtějí od ní jen peníze" : jednababi
Protože prarodiče (či výjimečně i jiní příbuzní) mají vyživovací povinnost ze zákona, kdežto výchovu striktně nařídit nelze, tam je to podmíněno souhlasem:
Zák. o rod.,§ 45, odst. 1
"Vyžaduje-li to zájem dítěte, může soud svěřit dítě do výchovy jiné fyzické osoby než rodiče, jestliže tato osoba poskytuje záruku jeho řádné výchovy a se svěřením dítěte souhlasí. Při výběru vhodné osoby dá soud přednost zpravidla příbuznému dítěte."

srpen 09, 2013 07:26
Vyživovací povinnost prarodičů : Krakonoš
je legislativní perverze jako prase. A když je zákon perverzní, Karlosi smilies/wink.gif, tak soudce nemá moc možností jak nevydat perverzní rozsudek.
srpen 09, 2013 16:58
Krakonoš : Karlos...
Ale míru perverze ovlivnit rozhodně může smilies/wink.gif
srpen 10, 2013 09:35
Karlosi, : Sidon
to by asi mohl, ale silně pochybuju, že šalamounsky, protože to bude nejspíš taky podle rčení - koho chleba jíš, toho píseň zpívej ! Takže prvotní zájmy budou jistě ty státní. Ale souhlasím s Krakonošem, zaplést prarodiče do takovéto situace, to je snad možné jen v některých, opravdu zaostalých zemích. Ačkoliv ČR je v tomto smyslu taky na takové úrovni, jak se lze jednoduše přesvědčit.
smilies/cheesy.gif
srpen 10, 2013 18:35
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]