O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

K ČEMU TAKOVEJ CHLAP? PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 červen 2013

Jsem vdaná 18 let.  Máme dvě dospívající dcery a jednu 6 letou. Máme byt ve SJM. Ale už delší dobu to naše manželství je toí nejhorší, co může být... Při poslední mojí mateřské dovolené mi manžel přestal přispívat na domácnost, na děti, na složenky, na stravu, doma nehnul prstem, děti ho nezajímají.

 

 

 

 

 

 

 

      Oficiální práci za těch osmnáct let měl několikrát, ale vždy jen na dva tři měsíce. Vydělává si tak, že se příjmy nedají zjistit. Nesmím opomenout ani ten fakt, že má samozřejmě i dluhy - pouze své, bankovní i nebankovní.

 

      O dětech se smíchem tvrdí, že nejsou jeho ale moje  (to je ale nesmysl, on ví, že jeho jsou), že když se k němu nechovají jako k tátovi (což také není pravda), tak na ně nedá ani korunu... Přitom já chodím do práce, a tak od něj taky nic neuvidím.

 

       A na byt, tj. poplatky - kolem 8000,- dávat nic nebude, když je jen v jedné místnosti a nic mu z jeho peněz nezbývá... Nutno říci, že hraje i automaty. Z obavy, že přijdu o byt kvůli jeho dluhům, tak mu je platím. (To vím, že jsem blázen, nemusíte mi to psát). Myslím že se mi akorát vysmívá. Platím veškeré inkaso, složenky, školní potřeby na všechny děti, stravu pro všechny - a jeho dluhy. Tři dny po výplatě už téměř nic nemám.

 

     Pak mě napadá, co jsem to za matku, že nemají děti ani co jíst. A on nemá co jíst, ať mu půjčím... Takto už mi dluží šedesát tisíc.... Když něco podniknu, vyhrožuje, že mi udělá ostudu v práci. Už dvakrát mě fyzicky napadl... Poradíte prosíííím, co dělat, nemám kam jít s třemi dětmi, nemám finance, nechci do nekonečna platit jeho nové a nové dluhy, vím, že má příjem větší než já, ale nemůžu to prokázat a nedonutím ho, aby mi něco dal.

 

 

Děkuji, EVA

 

  

  

  

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Evičko,

 

 

       hele, jak tak na to koukám, jsi pěknej poseroutka.  Takových let snášíš tohle všechno? Proč? Jakou to děláš práci, že se bojíš, že by ti tam udělal ostudu? To by přeci nebyla tvoje ostuda, ale jeho... Ale - ty sem píšeš o radu, a ne, abychom ti nadávali... Takže: dojdi si na sociálku a nech si děti svěřit do vlastní péče. A - vyměřit výživné.

 

      Dále, máš ještě někoho, na koho se můžeš ve svém trápení obrátit? Rodiče atd.?

      Když on žije ve svém pokoji - proč mu dáváš jídlo, peníze? Proč mu poskytuješ veškeré služby?  

 

manželé nemohou SJM zcela zrušit. Součástí SJM musí i po zúžení zůstat majetek, který tvoří obvyklé vybavení společné domácnosti. Obsah pojmu obvyklé vybavení společné domácnosti se bude lišit v závislosti na životní úrovni a majetkových poměrech manželů.

Zdroj: http://www.penize.cz/duchody-a-davky/18809-dohoda-o-zuzeni-spolecneho-jmeni-manzelu

manželé nemohou SJM zcela zrušit. Součástí SJM musí i po zúžení zůstat majetek, který tvoří obvyklé vybavení společné domácnosti. Obsah pojmu obvyklé vybavení společné domácnosti se bude lišit v závislosti na životní úrovni a majetkových poměrech manželů.

Zdroj: http://www.penize.cz/duchody-a-davky/18809-dohoda-o-zuzeni-spolecneho-jmeni-manzelu

     Já vím, teď budeš říkat, že jeho plat je těžko dohledatelný... Ne - určitě to jde nějak dokázat. Zapoj do toho všechny svoje "detektivní schopnosti". Uvědom si, že teď už bojuješ ne za udržení manželství, ale za živobytí svých třech holčiček.  Proto se snaž co můžeš si zapisovat, zjišťovat, fotit... Takže se s ním nijak nehádej, protože to nemá smysl, jak vidíš, ale naopak přesně zjišťuj, co a jak dělá. Každá černá práce se dá nakonec prokázat.

 

     Evičko, ty se nechceš s ním rozvést? Máš k tomu nějaký důvod? Protože být tebou, tak bych okamžitě podala žádost o rozvod. Uvědom si, že bydlení by zůstalo vám, takže - kam bys se třemi dětmi chodila??? A zaměstnání máš - pokud to budeš dávat jen "do dětí", tak vám bude lépe, ne?

 

     Jednoznačně - napiš víc...

 

d@niela

 

 

Komentáře (116)add feed
Nějak nemůžu najít jedinej důvod, : Krakonoš
proč ještě nejsi rozvedená. smilies/shocked.gif
červen 19, 2013 00:30
... : bb2
na tohle už dneska nemám sílu, sorry
červen 19, 2013 01:25
K ČEMU TAKOVEJ CHLAP? : jednababi
Jediná odpověď, která mě napadá je předložka "k" a sprostý slovo smilies/grin.gif
červen 19, 2013 08:21
nerozumím : Kamila
neumíš bejt sama nebo v čem je problém?
tohle je jak kdybys měla děti čtyři a to nejstarší je fracek...
jinak souhlas s bíbí, na tohle dneska taky nemám sílu...
červen 19, 2013 09:38
... : Sandra.
Podle popisu musíš být masochistka a vyžívat se v tom, jinak si to neumím představit. Ale mysli taky na děti, jednak tedy na jejich úkor dotuješ jejich otce a navíc co si asi tak odnesou do života za vzor? Máš ti holky, které vyrostly v tom, že si chlap může dělat z ženský rohožku- jaký typ vztahů mají asi šanci do budoucna navázat? U těch starších už je asi pozdě, ale u té mladší bys měla ještě šanci...pouvažuj.
červen 19, 2013 10:14
no - tyhleti gauneři si zásadně nevybírají sebevědomé ženské, ale : Puntíkatá
vždycky ustrašené chudinky, se kterými lze snadno manipulovat. A taky ti grázlové vědí, že se jim nic nestane.
Nebo vy znáte někoho, kdo byl potrestán za to, že neplatil na své děti? Naopak, když sem nějakej gauner napíše, co má dělat aby mu snížili výživný, tak mu se slzama dojetí v oku radíte, aby chudák nepřišel zkrátka.a protože je to do očí bijící, tak mě zajímalo, co udělají, když dotyčný "otec" prostě řidičák nemá.
A i kdyby mu ho nakrásně sebrali, vysvětlete mi někdo, jak funguje ten mechanismus, aby ta máma - za ten oderanej řidičák - mohla svýmu dítěti třeba koupit boty.--No, tak dneska :Kamila nerozumí, bíbí nemá sílu,

Sandra si myslí, že je Eva masochistka - a já pořád čekám, kdy která z vás, z rady moudrejch, jí něco skutečně účinnýho. No já bych takovýho chlapa zabila. Od pěti let čtu detektivky - on už by se způsob našel....ale já jsem zapšklá megera, co nenávidí brabečky. Bodejť byste něco chápaly, když jste se v podobné situaci nikdy neocitly.
Mám kmarádku, která na tom byla kdysi podobně. A nebejt toho, že si ten její grázl našel milenku, a rozvést se chtěl, tak tu chudinku tejrá dodnes.Tihle parchanti moc dobře vědí, jak to mají udělat, aby se jim "živitelka Moc necukala. A policajti jsou chlapi, ti budou vždycky na jeho straně.Hele, já se taky rozváděla - a to jsem na tom zdaleka nebyla takhle. A soudci? Když tam přijde vyjevená, vyklepaná a vyděšená ženská na konci svých sil, tak si řeknou, že je to hysterka a vždycky budou na straně usmívajícího se a bohorovného "manžela". A dokud on ji nezabije - orgány činné v trestním řízení rozhodně konat nebudou.

Jo pro místní pány: Já nikdy netvrdila, že chlapi jsou svině....ale tenhle konkrétní je - a pořáDná. A taky Evě pánové nic pořádnýho neporadili.
červen 19, 2013 12:37
Puntíkata : Algiz
Absolutní souhlas se vším.
červen 19, 2013 13:37
.. : kolemjdoucí
ježíšmarjá, jaká
vyjevená, vyklepaná a vyděšená ženská
. Ženský jsou přece ve všem stejně dobrý jako chlapi, alespoň to teda všude čtu.
červen 19, 2013 14:04
Zajímavé odkazy a vzory pro inspiraci : : mamča
červen 19, 2013 14:28
Puntíkatá : Euridika
Nesmysl. Přijdu vám jako puťka domácí? A přitom jsem zažila totéž, až na to fyzické napadání, to by se se zlou potázal.
Jde o to, že se ten chlap zpočátku projevuje jinak, když s lety vyprchá prvotní zamilovanost, nestačíte se divit.
Nejhorší na tom je, že ačkoliv jsem podala žalobu o rozvod, nikdo to jeho parazitování neřešil. Soudce dokonce zamítl mou oprávněnou žádost o vydání předběžného opatření, a to jsem chtěla jen to, aby přispíval alespoň dvěma tisíci měsíčně. Sociálka se sice velmi podivovala nad rozhodnutím soudce, ale neodvolala se proti jeho rozhodnutí (což neučinila ani moje advokátka, kterou jsem pak poslala do hajzlu a lépe se zastupovala sama). Rozvod trval PĚT let, protože choť se nedostavoval k soudu a působil průtahy. Po celou dobu jezdil domů jako do sokola, užíval byt a nepřispěl ani korunou na nájem nebo na dítě.
Dnes mi dluží na výživném bezmála milion korun.

Přesto paní radím, aby ihned podala žádost o rozvod a o vydání předběžnéo opatření (výživné, nájem). Má-li dluhy, mohl by to být veliký malér. Velkou podporu od státu ,ale nečekejte, spíš se spolehněte na rodinu jako já, můžete-li.
červen 19, 2013 14:35
Eva : Euridika
Ještě bych dodala, že můj manžel byl cizinec - vy to budete mít o něco jednodušší.
Mně se po osmi letech "podařilo" dosáhnout vlastním úsilím jedině toho, že Evropská komise nařídila Italům přidělit mi advokáta ex offo. Jsem moc zvědavá na to, jestli pro mě vůbec něco udělá. Moc tomu nevěřím , s těmi alimenty jsem se už rozloučila.
Nezbývá ,nežli doufat v boží mlýny...

Ale vy Neházejte flintu do žita!!!
Já se s tím peru tolik let, ale přesto to nevzdám. I když je to možná zbytečně vynaložená snaha. Zlu se nesmí ustupovat. Nikdy a za žádných okolností. Bojujte za sebe i za děti.
červen 19, 2013 14:41
Počkej Euridiko - : Puntíkatá
Vidíš sama, že nemusíš být zrovna puťka, abys dopadla podobně. Já prostě vím, jak tihle parchanti dovedou s člověkem manipulovat. Já jsem se taky nedala - rozváděl jsem se tři roky....ale každej tohle prostě nedokáže. A jak vidíš, s těmi soudci jsem měla pravdu.Eva je prostě na dně a krom dobré rady potřebuje pomoc.
Potřebovala by někoho, kdo by s ní ty ouřady obíhal, kdo by jí sháněl informace atd. atd. I když podá Eva žádost o rozvod - nebude to hned...a že jí to její miláčerk dá "sežrat horký" to se můžeš vsadit.

Kolemjdoucí - dobrou ženskou lze zastrašovat a psychicky týrat. Víš, kulový, za prvé nejsí ženská a za druhé - ten tyran budeš pravděpodobně ty.Jo, zlu se nesmí ustupovat....ale někdo v sobě prostě nenajde tu odvahu a sílu. Zkus najít někoho ve svém okolí /rodina, kamarádky/, kdo by stál na tvé straně a byl ti oporou.

Ono je blbý tohle všechno vůbec někomu vyprávět....podívej se na kolemjdoucího....ten z toho má srandu a nevěří ti ani slovo, zbytek dam se podivuje a myslí si, že jsi cvok. Ale kdo se do podobné situace nedostal - nepochopí... těžký tohle vůbec někomu vyprávět
červen 19, 2013 15:02
Puntíkatá, ty jsi usnula? než jsi to dopsala? : toulavej
:-)
červen 19, 2013 15:15
nojo, no... : d@niela
smilies/grin.gif
červen 19, 2013 15:18
ne : Puntíkatá
nějak to blbne, vždycky se mi tam ta velká mezera udělá - nvím proč
červen 19, 2013 15:20
Evo, pokud se vůbec chceš z toho dostat, : Eva
dokonce je to tak zlé, že není vyloučeno, že tobě i dětem půjde brzy o zdraví a život, okamžitě přestaň dávat jakékoliv peníze a zažádej ihned o rozvod!!! Chápu, že se ti o tom nikde nechce vůbec mluvit, ale ujišťujhi tě, že toto se už ututlat nedá!!!!!!!!!! Není to žádná tvá ostuda, to se může stát skoro každému! Normální lidi to pochopí, na ostatní se vykašli!
Neexistuje žádné jiné řešení, než rozvod, nikdy se nezmění, bude se to jen a jen zaručeně zhoršovat!!! Za každý den prodlení hrozně zaplatíš!!!
Jeho dluhy považuješ úplně chybně za jen jeho dluhy, ale to se setsakra mýlíš, ty budeš platit minimálně polovinu z nich, neb vznikly za dobu trvání manželství, pravděpodobně zaplatíš všechny!!! Ale čert vem peníze, budou ti sice citelně chybět, ale zbavíš se ho a přežijete!!!
Pokud máš někoho blízkého (rodiče, sourozence, kamarády), popros je o pomoc, sama nejsi už úplně ve stavu, kdy to racionálně zvládneš, to by ale nebyl v těch podmínkách NIKDO!!!
Podáním žádosti o rozvod ti sice začne doma ještě větší peklo, proto potřebuješ nějakou oporu jiného člověka, ale bude to peklo dočasné, toho se neboj, to určitě zvládneš, nebude tam už ta sžíravá nekonečná bezmoc, s nadějí, že se toho zmetka zbavíš. Pokud to teď hned neuděláš, zničíš stoprocentně všechny (kromě manžela)!
červen 19, 2013 15:29
Puntíkatá : Euridika
Jenže já měla "štěstí" na soudce gaunera. Taky ho za pár let poté svlékli z taláru pro úplatkářství a podvody.
Ale na soudu pracovala skvělá mladá soudkyně, která měla zcela odlišný morální kredit.
Proč by Eva měla mít smůlu na lidi jako já?!

To, co dělá, je fakt neskutečné. Toho grázla ještě živí na úkor vlatních dětí.
Peníze mu přece dávat nemusí.

Jinak souhlasím - do chlapa a do melounu nevidíš.
Ale jisté varovné signály jsem měla zaznamenat hned - chorobnou žárlivost a snahu manipulovat a ovládat.
Kde by mě ale napadlo, že mě nechá s dítětem na holičkách.
On ho tak strašně miloval a pak mu dokázal neposlat ani osm let ani pohled.
Neuvěřitelné, což?
Jenže je to mstivý parchant, když dcera před soudem prohlásila, že chce bydlet se mnou a ztrapnila ho dokonale výstižným popisem jeho chování (všichni se váleli smíchy pod stolem), začal ji ignorovat.
Tohle dokáže jenom chlap a já doufám, že se za to bude smažit v pekle.
Čert vem peníze, ale tomu dítěti to strašně ublížilo, i když dělá, že je jí to putna.
Dnes je to skoro dospělá holka a ten ubožák by ji na ulici ani nepoznal.
červen 19, 2013 15:41
Puntíkatá : Euridika
Jenže já měla "štěstí" na soudce gaunera. Taky ho za pár let poté svlékli z taláru pro úplatkářství a podvody.
Ale na soudu pracovala skvělá mladá soudkyně, která měla zcela odlišný morální kredit.
Proč by Eva měla mít smůlu na lidi jako já?!

To, co dělá, je fakt neskutečné. Toho grázla ještě živí na úkor vlatních dětí.
Peníze mu přece dávat nemusí.

Jinak souhlasím - do chlapa a do melounu nevidíš.
Ale jisté varovné signály jsem měla zaznamenat hned - chorobnou žárlivost a snahu manipulovat a ovládat.
Kde by mě ale napadlo, že mě nechá s dítětem na holičkách.
On ho tak strašně miloval a pak mu dokázal neposlat ani osm let ani pohled.
Neuvěřitelné, což?
Jenže je to mstivý parchant, když dcera před soudem prohlásila, že chce bydlet se mnou a ztrapnila ho dokonale výstižným popisem jeho chování (všichni se váleli smíchy pod stolem), začal ji ignorovat.
Tohle dokáže jenom chlap a já doufám, že se za to bude smažit v pekle.
Čert vem peníze, ale tomu dítěti to strašně ublížilo, i když dělá, že je jí to putna.
Dnes je to skoro dospělá holka a ten ubožák by ji na ulici ani nepoznal.
červen 19, 2013 15:41
Euridiko, tvojí dcery je mi fakt moc líto, : Eva
že to musela takto statečně ustát...., ale třeba i díky tomu z ní bude úplně fantastický člověk! I když jako máma chápu, že bys jí takové lekce chtěla za každou cenu ušetřit! Nevím jistě, zda některé věci můžeme vůbec zásadně změnit, i když bychom moc chtěly.
Pravděpodobně mu dcera bude, třeba až v hluboké dospělosti, muset (stačí jen sama v sobě)odpustit a co je ještě těžší, odpustit i sobě, že ho zavrhla, ač si nic jiného určitě nezasloužil. A to jen proto, že se tím konečně zbaví toho hrozného břemene, které nemá smysl vláčet celý život s sebou.
Ale ty neměj strach, ten si, i úplně bez tvého přičinění, sežere přesně to, co si navařil. Jen to někdy k pos....esouvání dlouho trvá, ta spravedlnost světa smilies/wink.gif
červen 19, 2013 15:55
Eva : Euridika
Já svou dceru znám jako nikdo druhý a když vidím (i teď ,kdy je skoro dospělá)jak kouká na otce ,co si venku hrají s dětmi, přesně cítím jak je jí to líto. I když řekne, že ji "ten debil nezajímá", samozřejmě to bolí.
Nedovedu si představit, že bych měla rodiče, který na mě kašle. Pro dítě je to hrozná zátět do života.
Ona taky není žádná puťka, naopak - vystupuje vůči chlapům velmi dominantě a mluví o nich jako o podřadném druhu. "Co bys chtěla, vždyť je to jenom chlap".

Naštěstí má v rodině pozitivního vzor - svého strejdu,který se jí odmalička věnuje. Sám děti nemá. Hodně do ní investuje citově i finančně, ale přesto se obávám, že její vztah k chlapů bude do budoucna dost pošramocený. Asi jako ten můj.

"Břemene" se asi nikdy nezbaví, protože tatínek býval její guru. Doma se vyskytoval vzácně, takže na něm hrozně visela. Já jsem vždycky byla ten, kdo vyžadoval řád, tatínek jí dovolil naprosto všechno. Tím je to asi horší.
červen 19, 2013 16:33
no, : mura1
nepochybně na tom máš i svůj podíl, že jo...
červen 19, 2013 17:17
No, to by mi právě srdce přímo usedalo, : Eva
kdyby má mladá dcera mluvila o mužích jako o podřadném druhu (vlastně o komkoliv). To musí být hrozná představa její budoucnosti!
Ale ne nezbytná, jak píši, jediným řešením odstranění břemene je jeho upuštění, odpuštění. Cokoliv jiného přijde ale člověku daleko snazší, ale zase to vůbec na "břemena" nefunguje. smilies/wink.gif
červen 19, 2013 17:45
dneska už pomalu není možné narazit na jinýho soudce než na gaunera. : Puntíkatá
Já dělala, na krku dvě děti, po večerech jsem chodila uklízet a pan soudce mi řekl, že se mám buď naučit hospodařit, nebo si najít další zaměstnání.Když jsem řekla, že tohle už nemůžu, protože jsem nemocná, tak mi řekl, že jsem to měla napsat do té obžaloby. Tak jsem se ho zeptala, jestli tu obžalobu vůbec četl, protože to tam je, tak mě seřval, vyhrožoval mi pokutou a pak mě vyhodil.Můj ex zdvihal oči k nebi a dělal tss tss, a všichni ho litovali, jakouže to měl doma megeru. Brala jsem tenkrát pět stovek na dvě děti, nepřidali mi ani korunu s tím, že se soud nenechá vydírat.Naštěstí jsem u odvolání měla soudkyni a když tam můj bývalej za'pózoval a ukázal, jak je krásnej a nanesl, že neumím hospodařit a že on nemá jistotu, zda ty prachy vůbec dám těm dětem - a že by mi to vůbec nedával do ruky (pětikilo), alébrž by jim to ukládal na knížku a předal to těm dětem, až jim bude osmnáct. Ale to už nevydržela ani ta soudkyně a vysvětlila mu, že mají-li se děti osmnáctky vůbec dožít, že musejí denně jíst. Tak mi přidali stovku. No a on za pár let zemřel a sirotčí dělalo jednou tolik, než co mi platil - resp. neplatil. Tohle vědět, tak jsem ho zabila hned po rozvodu. Jinak jsem pár měsíců dělal na prokuratuře na Praze 4 - tam se děli věci!!!! To byste čuměli. Naprosto zhnusená jsem odtamtud odešla.Evě bych taky doporučila, aby zalarmovala příbuzný a přátele a podobně -aby ten její hajzl pocítil, že není sama a že za ní někdo stojí. Ani u toho sudu si pak k ní tolik nedovolej.

červen 19, 2013 18:29
Vy všechny , : xxx
co se tu zastáváte žen neberete v potaz, že jsou mezi nimi také pěkné hyeny, závistivé a pomlouvačné slepice. Nejlepší kamarádka klidně přebere své nejlepší kamarádce manžela....
Takže ne všichni muži jsou šmejdi a ne všechny ženy jsou "světice".... :-)
červen 19, 2013 19:37
Puntíkatá : Euridika
Taky mám pracovní zkušenost ze soudů - otřesnou.
Staří soudci jsou nejhorší, nechtějí si přidělávat práci, všechno je obtěžuje a tak se netrápí s prověřováním výdělků otců. Soudkyně zpravidla vědí, kolik děti stojí, i když jsem narazila i na hydru, co vysloveně nadržovala chlapům, ale to byla spíš výjímka.
Oni berou na naše poměry královské platy a nemají minimální schopnost empatie pro matky samoživitelky.
Proto taky z duše nesnáším jakoukoliv pozitivní diskriminaci cikánů - ti si vyřvou všechno, slušná pracující matka dostane od státu kulové a dokonce jí upřou i základní právo - výživné na děti (mám na mysli zamítnutí předběžného opatření na výživné 2000 !!! korun - v té době jsem vydělávala pouhých 7 tis. a soudce pravil,že dítě není v ohrožení).
Takové máme soudy. Nebýt rodiny, tak jsme skončily někde pod mostem.
červen 19, 2013 20:05
xxx : mamča
"Nejlepší kamarádka klidně přebere své nejlepší kamarádce manžela...." smilies/grin.gif
Zatímco ten chudáček manžel u toho vůbec nebyl. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
červen 19, 2013 20:08
Kdepak, : xxx
vůbec žádný chudáček.....ale že jsou i mezi ženskými zákeřné a zlé
potvory, to nelze popřít.....takže nejen chlapy můžete kritizovat,
ale i ženské si zaslouží svůj díl....když už chcete být spravedliví... :-)
červen 19, 2013 21:16
xxx : mamča
Nikdo nepopírá, že jsou i ženy-potvory.
Ale tady píše "Eva" o svém nefunkčním manželství, ve kterém hraje hlavní roli její manžel-parazit. Takže teď zrovna řešíme hajzly-chlapy. Neboj, na potvory rodu ženského taky čas od času dštíme oheň a síru, když si to zaslouží. smilies/wink.gif
červen 19, 2013 21:27
Mamčo, : xxx
díky, máš pravdu. Ale např. Puntíkatou či Euridiku asi nikdo
"nepřesvědčí", že nejen chlapi, ale i ženské jsou "bestie".
No - třeba se mýlím....je fakt, že nereaguji na dopis Evy.....:-)
červen 19, 2013 21:38
takovej chlap : micka
Takovej chlap je doma jen ku škodě. Jediný řešení je rozvod a vyhazov. O tom žádná.
Jen mi někdo vyložte, proč na tohle přijde ženská až po osmnácti letech a třech dětech?

Je to blb. Jasně! Ale proč proboha přišly na svět ty děti? Žádná oficiální práce, dluhy, žádná perspektiva ... no sorry ... jedno děcko chápu ... láska, hormóny, neodolatelný puzení ... ale druhý už nechápu, neb pak ho paní musela znát a to třetí děcko ...
červen 19, 2013 23:33
ok, tak abych Alenu nezklamala, poradím Evě : bb2
a já pořád čekám, kdy která z vás, z rady moudrejch, jí něco skutečně účinnýho


aby se hlavně neřídila radou Aleny, tj. zabít svého muže, ne proto, že to je rada tak nějak virtuální, protože Alena by nikdy nic takového neudělala (proto o tom asi ráda píše), ale hlavně proto, že by to odnesla Eva a její dcery,které by zůstaly napospas sobě, příbuzným a státu, a to až do své hluboké dospělosti.
Žádné kraviny jako "měli by se líp, protože by dostali sirotčí a vdovský důchod" neplatí, protože sirotčí důchod nenahradí život bez mámy v děcáku nebo u příbuzných, a vdovský důchod vražedkyně po své oběti nedostane.

Jinými slovy - Alena si tu jako obvykle vyleje své hořké zkušenosti s otcem svých synů, ale neporadí taky nic.
My, co tak hořké zkušenosti třeba nemáme, a nebo se je někomu nechce vylívat při každé příležitosti, holt mlčíme.

Pokud vím, není tu, na Kudlance, žádná povinnost radit každé trosce, že ne?
červen 19, 2013 23:42
ale abys neřekla, tak ti vysvětlím ten princip s řidičákem : bb2
Je hodně chlapů, co by platit mohli, ale nechtějí, nebo platí méně. Přitom to nejsou ani nemocní invalidi, ani nuly z okraje společnosti, ale průměrně nebo nadprůměrně vydělávající zdraví chlapi. Takoví bez auta většinou nemůžou existovat - jezdí do práce, na jednání, na pracovní cesty, pro materiál, za klientem...atd.
Jakmile se jim pohrozí odebráním ŘP, jsou namydlení. A tak se tomu snaží vyhnout, a jdou a platí.
A ta matka pak jde a koupí dítěti ty boty, Alenko.
A neřvi zase , že ne, protože jo. Ne vždycky, ale funguje to.
červen 19, 2013 23:46
XXX : Euridika
Já mám v této oblasti pracovní zkušenosti a mohu konstatovat, že krkavčích matek je celkem mizivé procento. Podle statistik neplatí řádně výživné ,tuším, až 50 procent otců.
A jelikož jsou děti zpravidla svěřovány matkám, je jasné, kdo nese veškerou ekonomickou i výchovnou tíži.
Najděte ve svém okolí jedinou matku, která by se vypařila, neplatila výživné a o děti se nezajímala.
Pokud ji najdete, asi to bude alkoholička nebo narkomanka. Kdežto ti pánové, co zapřou vlastní krev, jsou takzvaně "slušní", často vysokoškoláci s velmi dobrým postavením.

červen 20, 2013 07:12
bb2 : kolemjdoucí
Takoví bez auta většinou nemůžou existovat
to Alenka nepochopí, ona bydlí ve Vodičkový, tam se autem (skoro) nedostaneš...
červen 20, 2013 07:44
Bb, : Sinix
přesně.

Hlavně číst ty její slinty, jak jsou všichni chlapi gauneři, tyrani a nevěrníci atd., neustále dokola nezávisle na tématu, už je trochu nuda a únavné.
červen 20, 2013 09:54
Evo : Milene
Asi ti poradím to stejné jako téměř všichni. Rozvod. Proč vůbec s takovým člověkem jsi? Udělej to alespoň kvůli dětem. Co mají z takové rodiny? Nejdřív ale můžeš požádat soud o vyměření výživného na děti. Na to máš právo i když nebudete rozvedeni. A na peníze, které ti dluží, máš nějaký papír s jeho podpisem? jestli ne, tak asi blbý. Záleží to jenom na tobě. Přece nečekáš, že se změní. Tak se seber. smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 20, 2013 10:29
kolemjdoucí : Puntíkatá
já už dobrejch dvacet let ve Vodičkový nebydlím.A jak to funguje, když takovej otec - z nějakého důvod - prostě řidičák nemá? Takových lidí znám dost... Sinixi - tak t slinty prostě nečti....neříkám, že jseou takovýhler všichni - ale mrkni se občas na Kudlanku...tam se na toto téma dovíš víc....možná budeš zírat.
červen 20, 2013 11:29
Alíku, : Sinix
ano jistě, popření je předvídatelná lidská reakce. Nicméně mám v živé paměti, jak jsi za nevěrníka označila dokonce i mě a to ani nevíš, jestli jsem vůbec ženatý. A Kolemjdoucího za tyrana. Nic jiného tu posledích několik let nepíšeš.

Neboj, já už ty tvoje slinty ani nečtu. Je to furt dokola a už mě to fakt nudí.
červen 20, 2013 11:37
Puntíkatá : Euridika
Nechápu, proč to nemůžou řešit stejným způsobem jako Slováci.
Jestliže stát zavinil situaci, kdy je zde vymahatelnost práva velmi obtížná (ne-li nulová), nemohou důsledky bordelu vlády a politiků nést ti ekonomicky nejslabší.
Až 40 procent rodičů (matek) se soudí o dlužné výživné. Dost otřesná statistika.
Lze to vyřešit jednouduše tak, že stát z dlužníků vymlátí alimenty, protože na rozdíl od matek (event.otců) může využít veškerý svůj potenciál. Dlužník je pak povinen celou částku ( administrativní poplatky) uhradit přímo státu.
Eliminují se tím situace, kdy nevinné děti přežívají na hranici chudoby, zatímco tatíček (event.matička) založí novou rodinu a žije si nad poměry.


červen 20, 2013 11:39
Jak je možný Sinixi, : Puntíkatá
že to nečteš, když na to reaguješ?
červen 20, 2013 11:45
A.... : Puntíkatá
slyšel jsi Sinixi někdy něco o potrefené huse?
červen 20, 2013 11:48
Já na to nereaguji. : Sinix
Já jsem reagoval na příspěvek Bb a ty ses toho chytla. Jestli sis nevšimla, tak na tvé poslední příspěvky už právě nereaguji, protože jsou stále stejné, ploché, jednoduché atd.

Hele, tahle diskuze už je na mě příliš sofistikovaná. Mysli si o mně, co chceš, necítím potřebu se před tebou obhajovat.

Howgh!

červen 20, 2013 11:53
A jak to funguje, když takovej otec - z nějakého důvod - prostě řidičák nemá? : .bb2
V tom případě samozřejmě pohrůžka odebrání řidičáku nefunguje. Tohle je páka na ty, co ŘP mají a dá se předpokládat, že imobilita jim bude natolik komplikovat život, že se jí budou snažit vyvarovat, tzn. nepřijít o řidičák, tudíž zaplatí, třeba po částech, dlužné výživné svým dětem.

Je to prostě jedna možnost, která se konečně začala využívat a docela to má výsledky. I kdyby to pomohlo jen pár ženským, tak je to dobře.

Jinak i já bych samozřejmě byla pro, aby odpovědnost převzal stát a od určité částky, dejme tomu 10 tisíc, platil alimenty dětem erár a vymáhal to po otcích.
Ale nevidím to nadějně, stálo by to moc peněz, jak systém, tak samotné výživné. Chlapi, co bydlí v nemovitosti svých příbuzných a žijí ze sociálních dávek, by dál nebyli motivovaní k práci a placení svých dluhů, takže stát by jejich děti živil třeba 25 let, pokud by děti studovaly.Vzhledem k tomu, kolik je neplatičů výživného, a že leckdy mají víc dětí, kterým neplatí, tak by to erár zatížilo docela dost. Nejsem v zásadě proti, ale na všechno se v naší vykradené státní kase prostě prachy nenajdou a nejsem optimista, že zrovna tohle by bylo možné upřednostnit.
Osobně by mi bylo sympatičtější dát ty peníze těm, kteří už nebudou nikdy zcela zdraví a nemohou svou situaci ovlivnit, než dětem, za které nesou odpovědnost ti, co si je pořídili, a děti se mohou jednou postarat dobře samy o sebe.

Tak třeba něco jako státní půjčku, bezúročnou, rodičům, kterým druhý rodič dluží na výživném, a ta půjčka by se začala splácet jakmile by se dítě bylo schopné uživit samo.
červen 20, 2013 11:57
Proč by to měl přebírat stát, Bb? : Sinix
Stát přece nemůže nést odpovědnost za naše špatná rozhodnutí nebo životní smůlu. To by brzy zkrachoval. To můžeme také platit odškodnění obětem dopravních nehod, kde se nepodaří dohnat viníka (pokud je to např. feťák, který kromě nádobíčka nic nemá), okradené, podvedené atd. atd.

To by stát nic jiného nedělal. Nehledě na to, že ani na to nejsou peníze. Stát opravdu nemůže každého vodit za ručičku.
červen 20, 2013 12:05
Stát nikoho nemusí" vodit za ručičku," : Euridika
pokud zajistí vymahatelnost práva!!!
Ovšem tu není schopen zajistit, protože je justice zcela rozvrácená a zákony píše Mareček Bendů z plzeňského institutu rychlokvašek.

Proč to mají tedy odsírat děti?
Navíc -" nezodpovědně" se chová 50 procent sezdaných párů, protože každé druhé manželství se rozvádí!

Samozřejmě nepředpokládám, že by stát tuto situaci řešil za mne, protože můj ex je cizinec a v takovém případě nemá příliš možností.
Na mém případu je ovšem vidět, jak celá ta slavná EU s jejími směrnicemi o právní a policejní spolupráci (eurojust a europol) je úplně na houby.
Děti jsou všem ukradené , ať se matky postarají , a když ne, tak ať pochcípají i s dětmi hlady.
červen 20, 2013 12:35
Sinixi, : .bb2
z těch důvodů, co psala Euridika. Pokud není schopen zajistit rodičům vymahatelnost jejich oprávněných nároků, pak se měl podílet na důsledcích svého špatného vedení státu.

Ani mně se to nelíbí, jak jsem psala, erár by to neutáhl a
Osobně by mi bylo sympatičtější dát ty peníze těm, kteří už nebudou nikdy zcela zdraví a nemohou svou situaci ovlivnit, než dětem, za které nesou odpovědnost ti, co si je pořídili, a děti se mohou jednou postarat dobře samy o sebe.


červen 20, 2013 13:05
... : Sandra.
Proč to mají tedy odsírat děti?


Euridiko, děti prostě žijí podle toho, jaké mají rodiče. Někteří mají rodiče, který stojí oba dva za starou belu, ty to odserou totálně, někteří mají jen jednoho rodiče, který se na ně vykašle, tak tam to odserou z poloviny. Matka holt pak musí makat za dva, aby jim to vynahradila, ale jsou to následky jejího rozhodnutí. To ona si vybrala za otce svých dětí idiota. Charakterní člověk se na své děti ani po rozchodu nevykašle-a charakter se celkem odhadnout dá, když s tím člověkem žiješ. Jenže pak jsou tu takové Evy, které sice vědí, že mají doma idiota, jenže si s ním pořídí děti pro jistotu hned tři...a ano, pak je problém na světě. Idiot se na své děti pochopitelně po rozvodu vykašle (kašlal na ně dokud je měl doma, tak se to těžko bude měnit k lepšímu) a sama ženská se bude muset hodně otáčet, aby z jednoho platu uživila tři děti. Ale řekni mi- proč bychom toto rozhodnutí pořídit si děti s idiotem, ten dopad její osobní volby, měli platit my všichni? V situaci, kdy se opravdu berou peníze lidem, kteří se ocitli ve špatné životní situaci ne svou zásluhou a neměli šanci to nějak ovlivnit. Navíc- jak píše bb, kdyby za tyto otce platit stát, jejich motivace vydělat a zaplatit aspoň něco, by se limitně blížila nule.

červen 20, 2013 19:43
SAndra : Euridika
Ale vy to špatně chápete - tento systém funguje i v jiných evropských zemích a neznamená rozhodně, že vy, jako daňoví poplatníci, budete nějak přispívat na ty ubohé děti!
Dlužník bude povinen! svůj dluh vůči státu uhradit a udělá to jistě ochotněji, nežli vůči matce, která nemá takové právní "páky" jako ten stát.

Vždycky mě pobaví poznámky o tom, jak si ty ženy "špatně vybraly" - to si tedy vybrala "špatně" každá druhá vdaná.
Není pravdou, že charakter člověka vždy včas poznáte, dokud se pár miluje, oba partneři se chovají úplně jinak. Můj ex se nezodpovědně mnoho let nechoval, naopak, byl velmi velkorysý k celé rodině, choval se jako milující otec.
Kéž by se vám to( nebo vašim dětem) nikdy nepřihodilo - odříkaného chleba největší krajíc, říká jedno staré přísloví.
červen 20, 2013 21:35
... : Sandra.
A u těch otců, z kterých se to vymoci nedá (třeba proto, že nemají) to bude platit kdo? A kdo bude platit celý ten aparát potřebný k tomu, aby se jednak vyplácelo matkám, jednak aby se to vymáhalo z otců?

Že je 50% rozvodovost neznamená, že 50% otců na své děti kašle. Špatně odhadnout partnera ve smyslu, že ta láska na věky nebude na věky, to se opravdu může stát každému, lidi se mění...ale na své dítě se vykašle jen hajzl (což rozhodně není každý rozvedený otec, naopak si troufám tvrdit, že takových je menšina.) A řada z těch, co se na své dítě vykašlali, pro to měla také své důvody. Třeba že si expartnerka představovala, že otec bude solit, ale jinak jim ze života nejlépe zmizí. Navádí dítě proti otci, návštěvy sabotuje...a pak se hrozně diví, že se otcův zájem na dítě platit klesá.... neříkám, že je to takhle pokaždé, ale znám dost i těchto případů.
červen 20, 2013 22:04
Bb, : Sinix
a jak si tu vymahatelnost představuješ?

Kdo nic nemá, tomu nic nevezmeš, komu nic nedokážeš, toho neodsoudíš atd.

Nemyslím si, že je justice v rozvratu a že nefunguje. Ostatně, pokud ty ženy vědí, že jejich ex má příjmy, které u soudu tají, mají možnost na to poukázat. Soudci v těch rodinách nežijí, tak jak to mají vědět??? Můžou rozhodovat pouze podle toho, co zjistí. U mezinárodních manželství je to ještě o to těžší, že tam platí nějaké mezinárodní dohody a jsme omezení suverenitou jiného státu. Vše ostatní by byl mezinárodní incident.

Demokracie to má o to těžší, že musí hrát podle pravidel, což nikdo jiný nemusí. Ale je to ze všech zřízení to nejlepší. Opravdu bych nechtěl ani komunismus, ani fašismus ani nic jiného... Buďme rádi, že máme svobodu, byť má své "vedlejší účinky"...
červen 20, 2013 23:12
Bb, : Sinix
dětí, kteří měly tu smůlu, že se narodili lidem, kteří - obrazně řečeno - by neměli mít právo se rozmnožovat, je mi opravdu líto. Narodit se matce prostitutce, feťačce, alkoholičce aj. je opravdové peklo. Ale je jich tolik, že jim není možné pomoci všem. Jak to říkal Ježíš v Jesus Christ Superstar: "Vždy tu budou chudí, žalostně živořící..." Ale státní kasa zdaleka není bezedná. Kdyby měl stát odškodňovat všechny, na kom byla spáchána křivda, tak můžeme rovnou vyhlásit státní bankrot, jako Argentina nebo Maďarsko.

Není možné to ani udělat jako půjčku. To je to samé. Jaké páky stát má??? Dát dotyčného k soudu. Zanedbání povinné výživy je trestný čin, soud dá povinného zavřít. A co dál? Pokud dlužné výživné činí statisíce až miliony Korun, je vůbec reálné, aby běžný občan vykonávající - dejme tomu - dělnickou profesi takový dluh za svůj život splatil? Asi ne, že?? Co pak tedy může stát - tedy my všichni - dělat, kromě toho, že bude dotyčného opakovaně zavírat? A co nám to přinese, kromě toho, že ho ve výsledku budeme vlastně živit my, daňoví poplatníci??? Víte vůbec, kolik takový vězeň stojí??? To je trochu začarovaný kruh, že?

Není to tak jednoduché. Takže znovu: Ne. Vsadily jste na špatného koně, máte smůlu. Ale ty děti lituji, ano, ty za to opravdu vůbec nemohou.
červen 20, 2013 23:57
Sinixi, : deeres
ono to je nejspíš tak, že "dobří koně" vymřeli. Jinak by sem nepsalo tolik matek v bezvýchodné situaci a zhrzených žen.
červen 21, 2013 07:53
Především- v žádné demokracii, ani právním státě nežijeme : Euridika
a nikdy jsme nežili. A kdoví, zda někdy žít budeme.
O soudech toho vím více, nelži bych chtěla (profesní zkušenost kolizního opatrovníka dětí).
Narazit na schopného a slušného soudce (který si nebude usnadňovat práci a prověřuje výdělky) se rovná zázraku.
Je dokonce problém sehnat i solidního advokáta (osobní zkušenost), jenž se bude vůbec za vaše peníze nějak exponovat.
V rozvalu není jenom úplatná justice, ale celý stát na všech úrovních (korupce, klientelismus).
červen 21, 2013 08:01
Akorát, že, Sinixi, otec dělnické profese, : Eva
asi těžko "nashromáždí" miliónové dluhy na výživném smilies/wink.gif

Jinak: "vsadit na špatného koně" se může v životě celkem přihodit fakt každému, k tomu není zcela imunní nikdo.
A každá vyspělejší společnost chrání své dočasně slabé členy, a to tedy hlavně děti.
červen 21, 2013 08:03
... : Sandra.
Evo, však taky ten stát své slabé chrání- jsou různé formy přídavků pro sociálně slabé, přídavek na děti, příspěvek na bydlení...a různé jiné. U dětí ze špatných sociálních poměrů se odpouští řada věcí, třeba u nás v hudebce odpouštěli školné, na výškách bývají sociální stipendia...není to tak, že by se na chudé matky samoživitelky společnost vykašlala. Jen prostě těžko může stát suplovat roli druhého rodiče u každého dítěte, co na něj otec nechce platit.
červen 21, 2013 08:11
dobří koně vymřeli : mura1
Jinak by sem nepsalo tolik matek v bezvýchodné situaci a zhrzených žen.

ty nezhrzený nebo nejdebože spokojený prostě nepíšou. a kromě toho, se asi kudlanka dobře umísťuje ve vyhledávačích, takže tý zhrzený na dotaz vyběhne mezi prvníma smilies/smiley.gif
červen 21, 2013 08:13
Sandra : Euridika
Z vlastní pracovní zkušenosti vám musím oponovat.
Systém je nastaven takovým způsobem, aby slušná pracující matka(otec) na podporu nedosáhli.
Jen minimum rodičů z majority dostává tak štědré soc.dávky jako jedno etnikum.
Jestliže rodič pracuje, ocitá se zpravidla nad hranicí, kdy je dávka poskytována.
Logicky je zvýhodněn ten, kdo nikdy nepracoval a naseká si hromadu dětí.
Již před dvaceti lety!!! mne šokovalo, že rodina cikánského etnika byla schopna přijít si měsíčně na 20 tis.korun. Nešokovalo to jenom mne, ale i soudce.
Nešťastné matky, zaměstnané třeba na dva úvazky, mi pak ponížením plakaly v kanceláři. Na sociálce s nimi vyběhli jak s horkým popelem. Na druhou stranu tam byli podělaní z každého uřvaného cikána, takže dostal i to, nač neměl nárok. Za prvé se báli fyzických útoků , za druhé se báli svých šéfů, protože nevyhovění mohlo být pokládáno za "diskriminaci".
červen 21, 2013 10:10
Nechť teda soudy : Krakonoš
svěřujou děti do péče otců ve všech případech, kdy vo to otec stojí. Potom velmi ubyde otců, který maj problém s placením alimentů, ubyde matek, kterým se nebude alimentů ve výši dle jejich představ dostávat a navopak si matky vyzkoušej, jak jednoduchý to je, platit alimenty dle představ druhýho rodiče. smilies/grin.gif smilies/wink.gif
Současnej stav je prostě daň za asymetrii v rodičovskejch právech. Ta asymetrie je daleko větší, než voblíbený platový rozdíly. Střídavá péče? Ani náhodou, přece toho haj*la nenechám vychovávat moje dítě! Velmi častá reakce "zhrzenejch" matek je snaha vomezit kontakt s otcem na minimum (ani vo hodinu víc, než uložil soud). Ano, jistě jsou chlapi šmejdi, který na svý děti kašlou (jako zde uvedenej idiot). Ale je taky spousta chlapů, který maj natolik ztíženej kontakt se svejma dětma, že vcelku logicky ztratěj chuť cokoli platit. Můj táta na nás platil vždycky podstatně víc, než mu určil soud. Taky ho nikdy máma před náma nevočerňovala a mohli jsme se vidět, jak často jsme chtěli. V kolika rozvedenejch rodinách tohle ale nefunguje?
červen 21, 2013 10:52
Sinixi : bb2
vždyť jsem psala, že se mi institut náhradního výživného zrovna moc nelíbí, nechce se mi doplácet na něčí neschopnost nebo zlovůli. A částečně souhlasím i s tím, že je to věc osobní volby, tedy i osobní odpovědnosti, pořídit si dítě s lemplem. Je moc žen, které si pořídí druhé dítě s chlapem, co propije půl výplaty a pracuje tu a tam.
Je ale taky moc chlapů, co když se s nima žena rozvede, jsou uraženi a výživné neberou jako peníze pro své děti, ale jako dar pro bývalku - a podle toho se chovají. Dělají to i takoví, do kterých bys to určitě neřekl, co jsou jinak fajn a dokud s tou rodinou žili, tak se starali. A dovolí si to proto, že jim to systém umožňuje.

Uvádí se, že kolem 40% českých rodičů neplatí na své děti vůbec, nebo platí nepravidelně, méně než by měli. To je dost vysoké číslo na to, aby se to dalo svést pouze na neschopnost žen vybrat si dobrého otce pro své děti, případně obhájit si svá práva.

Jak bych si představovala vymahatelnost? třeba tak, jak si stát ohlídá vymožení jiných plateb, třeba před VZP, finančákem, dopravní pokutou aj. tak snadno neunikneš.
U výživného se mi to zdá snazší i proto, že lze, díky zákonu o rodině, přenést odpovědnost, alespoň částečně, na prarodiče. Ovšem mělo by to jít rychleji, než aby chudák matka (většinou je to matka, kdo má děti v péči a vymáhá výživné) musela absolvovat několik žalob a soudních jednání.

Zkus se rozvést ve Švýcarsku, nedejbože rozvést ze své vůle, opustit ženu a děti. Nedoplatíš se.
červen 21, 2013 11:20
... : bb2
Nechť teda soudy : Krakonoš
svěřujou děti do péče otců ve všech případech, kdy vo to otec stojí.


No, ono to není tak divoké s chutí otců popadnout po rozvodu své dvě tři děti předškolního nebo raného školního věku a začít se o ně starat sám a nafurt. Nejsou všichni jako ty, ani většina není jako ty, vlastně je jich hodně málo.

Ale abych byla spravedlivá, není to jen o nechuti, oni si to prostě nemůžou dovolit. Ty budeš řvát že jo, žes to zvládl, jenže ty nepracuješ od 5 ráno do 8 večer, často i o víkendu, po stavbách, abys vydělal 25-28 tisíc čistého. Všichni prostě nejsou techničtí odborníci s diplomem nebo ajťáci nebo bankovní úředníci, a míst, kde se dá takhle slušně vydělat při základním nebo středním vzdělání, zas tolik není. Míst, kde stačí pracovat 6-8 hodin denně tak, aby rodič mohl ve tři vyzvednout dítě u školy, odvéz(s)t ho na kroužek, trénink, a v pět vyzvednout další dítě u MŠ, pak vyzvednout to první a jet s nimi nakoupit, domů napsat úkoly, uvařit jim večeři, vykoupat, pohádku a až usnou, tak obstarat domácnost.
Pokud si vyučený klempíř nebo řidič náklaďáku takovou práci najde, tak v tu ránu spadne s příjmem někam pod 10 čistého a neuživí svou rodinu. A že by to dohnaly alimenty od jejich bývalé, s tím se počítat nedá, protože žena, která donedávna byla na mateřské, nebo dělala takovou práci, aby při ní obstarala děti i domácnost, obvykle žádné závratné sumy nevydělává.
A nebo prostě nebude chtít platit, jako ti chlapi:-) Protože mluvíme o matce, která přenechala své děti svému bývalému.

červen 21, 2013 11:30
BB2 : Euridika
Nejen ve Švýcarsku, ale i v Itálii. Tam se dokonce muži po rozvodu stali ohroženou soc.skupinou a stát jim poskytuje "chráněné bydlení" (dům, v němž žijí za pakatel jen rozvedení muži, nemající na tržní nájem). Manželka je po rozvodu orve o dům a peníze a oni se musí ve čtyřiceti i více letech pověsit zase na krk rodičům.

To je druhý extrém.

Ovšem něco podobného jako naprosto benevolentní postoj našeho státu k neplatičům výživného v civilizovaném světě neexistuje.
Ono to koresponduje také s nefungováním našeho právního systému /proto tvrdím, že právní stát nejsme/ v otázce exekutorských mafií. Nikde v západním světě nemají exekutoři nekontrolovatelnou moc a možnost zničit celé rodiny kvůli bagatelním dluhům.


Jinak zásadně nesouhlasím s tím, aby byly děti do deseti let (vyjma případů záporných typů matek) svěřovány do výchovy otce. Větší děti by měly mít možnost rozhodnout se samy.

V mém případě došlo přesně na to, o čem píše BB2 - choť mi už před rozvodem oznámil, že od něho neuvidím ani korunu, nedej bože, abych se měla dobře. Radši dceři koupil za pět tisíc naprostou zbytečnost. Poté, co mu vysvětlila, že se ke mně nechová dobře a nemíní se nechat manipulovat (byla na osm let obdivuhodně zralá), nekoupil jí víc ani lízátko.
A takových prachatých otců, kteří o své děti neprojevují nejmenší zájem, znám ze svého okolí hafo.
červen 21, 2013 12:01
tak to už potom vůbec nechápu, : mura1
Nejen ve Švýcarsku, ale i v Itálii. Tam se dokonce muži po rozvodu stali ohroženou soc.skupinou a stát jim poskytuje "chráněné bydlení" (dům, v němž žijí za pakatel jen rozvedení muži, nemající na tržní nájem). Manželka je po rozvodu orve o dům a peníze a oni se musí ve čtyřiceti i více letech pověsit zase na krk rodičům.

jaktože nemůžeš z italského exe ty alimenty dostat
červen 21, 2013 13:11
mura : Euridika
Protože, bohužel, jsem trvala na svatbě u nás a myslela jsem si, jak jsem na to nevyzrála. Tím pádem mají rozvod na starost české soudy a já mám smolíka. Itálie uplatňuje v soudních sporech tzv."římské právo" a své občany chrání i přes mezinárodní úmluvy (á la eurojust, europol, mez.úmluva o právech dítěte z N.Y.).
Dnes bych každé holce, která má v úmyslu si vzít cizince, doporučila, ať si to třikrát rozmyslí. Mohla jsem klidně přijít o dítě, protože soudce byl hajzl, jenž za pár let poté přišel o talár kvůli podvodům a úplatkům.

červen 21, 2013 13:33
Jen ještě jako názorný příklad práce it.justice a policie : : Euridika
V případě, že si berete cizince z EU nespoléhejte na její směrnice a zákony. Jsou jen na papíře a nijak vymožení vašich práv nezajistí.


Já jsem se oprávněně obrátila na Evropskou komisi se stížností na italský soud, ale má stížnost byla EK zamítnuta jen proto, že pochybil vážně také soud český.Díky tomu jsem nemohla požadovat odškodnění od it.soudu (otce vyslechl až po třech letech!!!, lhůta je přitom podle evr.směrnic asi 3 měsíce, a jeho výdělky řádně neprověřil, spolehl se pouze na jeho tvrzení).
Český soud se mi ani nebotěžoval omluvit, udělal to až poté, kdy jsem si na jeho chování písemně stěžovala. o nějakém odškodném za desítky procesních pochybení, která jsou označena ve spise, nemůže být ani řeč.
Tudíž jsem obětí dvou stejně strašidelných soudních systémů- českého i italského.

It. policie pracuje tím způsobem, že si dlužníka předvolá (po několikerých urgencích české strany-co urgence, to minimálně půl roku) a zeptá se ho přátelsky, zda platí výživné. Italský občan samozřejmě sdělí, že platí a tím je záležitost pro polici skončena. Dále pak reagují devět let tím, že neznají místo bydliště otce.

Po devíti letech jsem se domohla alespoň přidělení it.právníka ex-offo. Ale ten se neobtěžoval mne dosud ani kontaktovat, vyjma toho, že mi poslal kopii smlouvy.
Mnohem lépe postupuje v těchto záležitostech Německo, jižní státy jsou katastrofa (viz případy zavlečených dětí).

Několikrát jsem žádala o pomoc MZV (jmenovitě Schwarzenberga), ovšem ten se neobtěžoval vůbec angažovat.

Stejně tak nespoléhejte v ničem na UMPOD v Brně. Neznám nikoho, komu by pomohli.
Ombudsman jim v mém případě také vytknul nečinnost.
Nejsem pasivní a ve svém případě jsem udělala maximum, státní orgány na obou stranách neudělaly nic. Nezájem.

červen 21, 2013 13:47
Brát si cizince má svá úskalí. : Sinix
Ale to je známá věc. Když to klapne, tak je to nádhera, když ne, je to katastrofa. Je to jako se vším.

Přesto odmítám ty zahořklé řeči typu: "No jo, čeští kluci vám nevoní, vy radši "bohaté" cizince, tak si teď nestěžujte." On se žádný stát nehrne do vydávání svých občanů ke stíhání do jiné země. Já bych to Německo zase tak neglorifikoval. Zářným příkladem jsou Američané. USA jsou mistři v zametání zločinů svých občanů v zahraničí pod koberec, vemte si takový Irák, Afghánistán i ČR. Škodí tím však pouze sami sobě.

Tak už to chápu. Když se - coby kolizní opatrovnice - brodíš bahnem a vidíš, co si jsou bývalí partneři schopni navzájem provádět, nedivím se, že tím bahnem také smrdíš. Nicméně podobnými peripetiemi si tu prošel víceméně každý a nezahořkl kvůli tomu jako ty.

Já samozřejmě nevím, proč ses se svým Italem rozvedla, ani to nechci vědět, ale s tvými názory hrubě nesouhlasím. Nejsme o nic horší (ani o nic lepší), než kterýkoli jiný stát na světě. Prostě všude je něco. Odmítám jakékoli generalizování a jsem demokrat.
červen 21, 2013 17:16
Chápu, : Sinix
že jsi zahořklá vůči Italům, přestože s tím nesouhlasím. Taky jsem s nimi měl incident, ale potkal jsem mezi nimi i velmi veselé a přátelské lidi. Přece je nehodím všechny do jednoho pytle. Ale nechápu tvou nenávist vůči Romům. Co ti ti udělali?
červen 21, 2013 17:22
Nejsem zahořklá vůči Italům, to v žádném případě. : Euridika
Jezdím tam, mám tam rodinu a známé. Dceru dál učím italsky. Ale nelíbí se mi její nefunkční byrokracie.
Cikány nemusím z již mnohokrát uvedených důvodů. Krom toho, že mne okradli, má s nimi minimálně jednu negativní zkušenost každý člověk, kterého znám. O tom, jakým způsobem marginalizují vlastní trestnou činnost dokládá článek o Duchcově - útočníci drze proklamují, že se těm napadeným vlastně nic nestalo a "normálně chodí po Duchcově". Naprostý nedostatek sebereflexe.
červen 21, 2013 22:31
A dodatek : Euridika
Cikány nemám ráda už díky svému(bývalému) zaměstnání a můžu vás ujistit, že tentýž postoj k nim zaujímali všichni!!! kolegové. Nepotkala jsem nikoho, kdo by raději nevěnoval svůj čas někomu, kdo pomoc opravdu potřebuje a nesnaží se jen zneužívat systém.
Snad si naivně nemyslíte, že je lidi ze sociálek a neziskovek nějak milují. Neziskovky z nich žijí,sociálky je berou jako nutné zlo.

červen 21, 2013 22:39
... : deeres
Kdyby to bylo jenom tohle
normálně chodí po Duchcově
, včera vyšel článek, jak otec jedné z útočnic, žádá omluvu a chce pořádat protestní pochod. Jako důvod uvádí, že na Romy se uplatňuje kolektivní vina.
http://zpravy.idnes.cz/demonstrace-dsss-a-romsky-mitink-v-duchcove-fzg-/domaci.aspx?c=A130621_122300_usti-zpravy_alh
A důsledek: Policie v sobotu v Duchcově, kvůli možným střetům, nasadí těžkooděnce, psovody i antikonfliktní tým.

červen 22, 2013 07:57
tak teď nevím, : mura1
A důsledek: Policie v sobotu v Duchcově, kvůli možným střetům, nasadí těžkooděnce, psovody i antikonfliktní tým.

jestli ti to přijde správný nebo tě to šokuje. měli by policajti zůstat doma a nechat duchcovský, ať se vzájemně vymlátej?
červen 22, 2013 08:06
Mura1, : deeres
samozřejmě, že mně to přijde správné, ale je to jenom důsledek romské provokace. A to je to, co mně vadí,určitě by se teď po povodních fyzická síla policie a finanční prostředky daly využít ve prospěch lidí postižených záplavami. V tomto případě se prostředky jenom mrhá, díky naprosto nulové sebereflexi romské komunity v Duchcově.
A tobě, Můrinko, vážně připadá normální, aby útočník ještě žádal omluvu, mně ne ?!?
červen 22, 2013 08:20
Tomu nevěřím. : Sinix
Že úplně všichni (100%) sociální pracovníci a kolizní opatrovníci jsou rasisti a fašisti. O tom mě nepřesvědčíš, ani kdybys to do mě mlátila kladivem.

Deeres,

...na Romy se uplatňuje kolektivní vina.


A neuplatňuje? Podívej se na Euridiku. A ona je na to ještě pyšná! smilies/angry.gif
červen 22, 2013 08:40
Že lidé nemají soudnost, : Sinix
je známá věc. Ale zdaleka to nejsou jen Romové.
červen 22, 2013 08:42
drs : mura1
A tobě, Můrinko, vážně připadá normální, aby útočník ještě žádal omluvu, mně ne ?!?

to jsem snad nikde nepsala, ne? jsem jen reagovala, na to, že jsi vypíchla, že důsledek, že se někde pořádá protestní pochod, nastoupí policajti v plné polní. to naopak přijde normální mně
červen 22, 2013 08:49
Sinixi, : deeres
ono to platí u té kolektivní viny i naopak, všichni neromové v česku jsou podle pseudohumanistů rasisté. Dílčí skupiny nezvladatelných Romů nám tady kálejí na hlavu a příslušné orgány se bojí jednat proti nim podle zákona, aby jim nebyla kladena za vinu diskriminace Romů.
Ano, jsem tedy rasistka, když mně vadilo, že u nás v baráku noc, co noc, vysedávali romští kluci na schodech a čekali na sex a drogy od dvou vietnamských prostitutek, které bydlely v 1.patře. Všichni obyvatelé našeho domu a stejně tak naše domácí,tedy byli rasisty, když trvali na vystěhování Vietnamek.
Chtěla bych tě, Sinixi, vidět, jak bys jim šel na ty schody, ve dvě hodiny v noci, domlouvat.
červen 22, 2013 08:54
Deeres, : Sinix
všichni neromové v česku jsou podle pseudohumanistů rasisté


Někteří lidé rádi létají od zdi ke zdi. Nepopírám nic z toho, co tu píšete, jen bych byl rád, kdybyste víc přemýšleli a míň tady psali rozohněné projevy na téma zlých "cikánů" a ubohých "bílých". Na rase to nezáleží. Všude jsou zlí a slušní lidé. Suďte lidi, ne rasy. Nevím, co je na tom nepochopitelné. smilies/undecided.gif
***
červen 22, 2013 09:05
Akorát mezi těmi cikány je těch dobrých jako šafránu. : Euridika
Těžko pak nepaušalizovat.
červen 22, 2013 09:18
... : Sinix
Paušalizují jen primitivové.
červen 22, 2013 09:22
Sinixi, : deeres
pokud paušalizují pouze primitivové, tak platí, že všichni ti,co dělají a uveřejňují výzkumy, kde českou majoritu označují za rasisty, mezi ně také patří. smilies/cry.gif
Pokud mám osobní zkušenost,tak si podle toho utvářím názor. Z baráku domácí Vietnamky vystěhovala a nikdo nám už tu nehřaduje na schodech. Všechny tři ubytovny v okolí, ve kterých Romové bydlí, jsou tu pořád. Z toho dvě načerno a protože nemají popelnice, odpad se neustále hromadí v celém okolí. Není to jenom jejich vina, další na vině jsou alternativci, kteří se shromažďují naproti v Cross clubu a zfetovaný a opilý se po nočním představení "také hudby", tady válí přes den po chodnících a dělají binec, nebo spí. Nikdy nevím, jestli jsou ještě naživu. Ano, ti jsou bílí, poznat se to moc nedá, většinou jsou tak špinaví, že to nerozeznáš.

červen 22, 2013 09:56
Nevím o průzkumu, který by říkal, : Sinix
že VŠICHNI bílí jsou rasisti. Ty ano? Pak v tom případě souhlasím.

Stejně tyhle průzkumy beru s velkou rezervou, protože jsou často založeny na osobní výpovědi tázaných. A pravda se dá různě ohýbat, popř. prostě jen něco nepřiznáš... Statistika nuda je... S čísly lze dělat taková kouzla, že by ses divila.
červen 22, 2013 10:05
Vadí mi vobecný paušalizace, : Krakonoš
kterejma se za "zlo" voznačujou celý skupiny lidí nebo duchovní směry (cikáni, židi, muslimové, islám....). Na druhou stranu mi vadí i připos*anej pseudohumanismus, kterej kastruje vodvěkou podstatu mužství - schopnost a možnost bránit se zlu jakýmkoli, třeba i neadekvátním způsobem. Chtěl bych žít ve společnosti, kde důsledně platí 3x a dost. Kde můžu bránit svůj majetek a svoje blízký způsobem, kterej klidně přinese úmyslnýmu narušiteli několikanásobně větší újmu, třeba i smrt. Chtěl bych žít ve společnosti, ve který nedodržování pravidel dlouhodobě znamená pro toho, kdo je nedodržuje, nemožnost přežít (tj. doživotní trest nebo smrt z ruky obránce). Teď o minulým víkendu nedaleká rozvodna (která jakožto technický zařízení nemůže bejt vodsouzená za nepřiměřenou vobranusmilies/wink.gif) usmažila smažku, kterej si tam přišel asi pro kabely. Přiznávám - a jsem možná asociální fašista - že mi toho chlapce nebylo ani trochu líto, protože nejenže byl nemorální a špatnej, byl navíc ještě úplně, ale dočista blbej. Tuším, že to byl příslušník bílý majority, je mi to vcelku fuk.
Svým dětem říkám: Mám vás rád, robátka, ale pokud by vás náhodou někdo zastřelil při nějaký vykrádačce jeho nemovitosti, dobře vám tak (i když si popláču). Žijte tak, aby vám takováhle situace nehrozila ani teoreticky - je to vcelku jednoduchý.
Myslím, že ve společnosti nefrustrovaný nemožností bránit svůj život a majetek, případně neúčinným postihováním dokola se vopakující trestný činnosti, ubude i rozšíření rasismu a primitivních paušalizací - ponechaj si je jen skutečný primitivové (ne že by jich bylo nějak zoufale málo). smilies/cheesy.gif
červen 22, 2013 15:03
Krakonoši, : Sinix
v USA je kultura zbraní. Právo na zbraň každému zaručuje přímo Ústava USA. A zbraň tam má úplně každý, dokonce i děti. Jsou tam firmy, které vyrábějí naprosto funkční zbraně přímo pro děti. A podívej, jak to tam vypadá. Pak tam zastřelí Mexičana, kterého na cizí pozemek dovedla omylem navigace, střílí se tam ve školách, na ulicích atd. Někomu se znelíbíš, dáš mu nedostatečnou, nebo ho propustíš, prásk! je po tobě.

Kdykoliv tam někdo řekne byť jen náznakem, že by zákony týkající se získání, držení a používání zbraní neměly být tak benevolentní, div že ho nezastřelí taky. Okamžitě se začnou ohánět Ústavou. Já bych v takové zemi žít nechtěl. Tady se říká, že vláda, která zdraží pivo, padne, tam totéž platí o zbraních... smilies/undecided.gif
***
červen 22, 2013 15:40
Sinixi, : Sidon
sorry hochu, ale někdy mi připadáš, řečeno slovy Švejka, že jsi se napil nějaké "bahnité" vody a zase slovy Pepina, bych Ti doporučil omývat si přirození vlažnó vodó, protože jsi asi chabrus na nervy. Nevím, odkud máš ty Tvoje údaje o těch strašných a početných vraždách v USA, ale tady máš tabulku Světové Zdravotnické Organizace, počet vražd na 100 000 obyvatel -

From the World Health Organization : The latest Murder Statistics for the world: Murders per 100,000 citizens . [I think I'll avoid Central America & the Caribbean]

Honduras 91.6
El Salvador 69.2
Cote d'lvoire 56.9
Jamaica 52.2
Venezuela 45.1
Belize 41.4
US Virgin Islands 39.2
Guatemala 38.5
Saint Kits and Nevis 38.2
Zambia 38.0
Uganda 36.3
Malawi 36.0
Lesotho 35.2
Trinidad and Tobago 35.2
Colombia 33.4
South Africa 31.8
Congo 30.8
Central African Republic 29.3
Bahamas 27.4
Puerto Rico 26.2
Saint Lucia 25.2
Dominican Republic 25.0
Tanzania 24.5
Sudan 24.2
Saint Vincent and the Grenadines 22.9
Ethiopia 22.5
Guinea 22.5
Dominica 22.1
Burundi 21.7
Democratic Republic of the Congo 21.7
Panama 21.6
Brazil 21.0
Equatorial Guinea 20.7
Guinea-Bissau 20.2
Kenya 20.1
Kyrgyzstan 20.1
Cameroon 19.7
Montserrat 19.7
Greenland 19.2
Angola 19.0
Guyana 18.6
Burkina Faso 18.0
Eritrea 17.8
Namibia 17.2
Rwanda 17.1
Mexico 16.9
Chad 15.8
Ghana 15.7
Ecuador 15.2
North Korea 15.2
Benin 15.1
Sierra Leone 14.9
Mauritania 14.7
Botswana 14.5
Zimbabwe 14.3
Gabon 13.8
Nicaragua 13.6
French Guiana 13.3
Papua New Guinea 13.0
Swaziland 12.9
Bermuda 12.3
Comoros 12.2
Nigeria 12.2
Cape Verde 11.6
Grenada 11.5
Paraguay 11.5
Barbados 11.3
Togo 10.9
Gambia 10.8
Peru 10.8
Myanmar 10.2
Russia 10.2
Liberia 10.1
Costa Rica 10.0
Nauru 9.8
Bolivia 8.9
Mozambique 8.8
Kazakhstan 8.8
Senegal 8.7
Turks and Caicos Islands 8.7
Mongolia 8.7
British Virgin Islands 8.6
Cayman Islands 8.4
Seychelles 8.3
Madagascar 8.1
Indonesia 8.1
Mali 8.0
Pakistan 7.8
Moldova 7.5
Kiribati 7.3
Guadeloupe 7.0
Haiti 6.9
Timor-Leste 6.9
Anguilla 6.8
Antigua and Barbuda 6.8
Lithuania 6.6
Uruguay 5.9
Philippines 5.4
Ukraine 5.2
Estonia 5.2
Cuba 5.0
Belarus 4.9
Thailand 4.8
Suriname 4.6
Laos 4.6
Georgia 4.3
Martinique 4.2

And ................... The United States 4.2 % !!!

ALL the countries above America have 100 % gun bans . It might be of interest to note that Switzerland (not shown on this list) also has ... NO MURDER OCCURRENCE! However , SWITZERLAND'S law requires that EVERYONE.... 1. Own a gun 2. Maintain marksman qualifications....regularly 3. "Carry"........a Weapon. You never hear about this!

GO ON YOU TUBE...ENTER SWITZERLAND GUN LAWS OR ANY INFORMATION RELATING TO SWITZERLAND AND GUNS. This AMAZING, VERY SMART, GUN POLICY , has been in effect since before Hitler's reign of terror in Europe . Hitler never considered an attack on SWITZERLAND soil because of their GUN OWNERSHIP LAWS. He knew the SWISS would defeat his evil, cowardly tactics. PRAY for our Country ... that we will maintain our GUN OWNERSHIP UNDER THE SECOND AMENDMENT OF THE CONSTITUTION .Všechny země uvedené nad USA, mají 100% zákaz zbraní!!!! Švýcarsko, které není na seznamu, nemá žádné vraždy…????!!!!!, avšak každý občan musí vlastnit zbraň!!!, chodit pravidelně na střelnici - cvičit!!!, a zákon taky vyžaduje, aby každý měl zbraň při sobě!!!

smilies/grin.gif
červen 22, 2013 18:42
Ta neustálá obrana a omlouvání cikánů je krajně podezřelá! : Euridika
Dotyčný je na tomto etniku evidentně nějak citově či finančně zainteresován.
To se pak argumentuje těžko, když na jakkoliv objektivní názor (a to člověka s profesní zkušeností s tímto etnikem), reaguje stejným způsobem jako jeho oblíbené etnikum - RASÝZMUS....
To se nedá.
Stejně těm pohádkám o hodných cikánech a zlé paušalizující majoritě nikdo nevěří!
Sociálka je má ráda jak osiny v ....., její zaměstnanci z názorového rámce majority nijak nevybočují.
Pokud si něco hodně přeju, tak aby konečně v Duchcově ti grázli dostali pořádnou nakládačku a ochutnali vlastní medicínku.
červen 22, 2013 18:46
Sinixi, : Krakonoš
kultura zbraní může bejt různá. Může to bejt vo idiotech, co střílej na všecko, co se hne. Nebo to mlže bejt vo vědomým a promyšleným použití zbraně dle situace. Když mi někdo poleze přes zeď na pozemek, i vozbrojenej ho napřed vyzvu k tomu, aby vypadl nebo vysvětlil, proč tak činí. Tím eliminuju kluka, kterej mi leze na třešně, nebo mexikána s vadnou navigací smilies/wink.gif. Ale hlavně mi vadí číst si cosi jako "vosumnáckrát trestanej recidivista".... - proboha na co by tu měli mezi náma chodit takoví paraziti?
červen 22, 2013 18:51
Sidone, : Sinix
statistika nuda je. Určitě je dobré vědět, že USA jsou na tom relativně lépe, než třeba Demokratická republika Kongo, co se týče počtu zavražděných v přepočtu na 100k obyvatel; ale to my určitě taky, že? Přesto, co vídám v televizi, je neveselé... Zajímalo by mě, zda bys to bral stejně, kdyby mezi těmi zastřelenými byla třeba tvoje rodina. Předpokládám, že by tě nějaká relativní statistika asi neuspokojila...

:-/
***
červen 22, 2013 18:57
Krakonoši, : Sinix
problém je, že takové idioty nemáš šanci eliminovat. Proto je uvolnění pravidel o zbraních tak nebezpečné.

Nemám rád generalizování. Chápu, že spousta Američanů má zbraň pouze pro sportovní účely, pro legální chov, nebo na svou obranu. Chápu, že jich je většina a že zbraň používají pouze s rozmyslem a v situacích, kdy je to opravdu potřeba. To všechno beru. Ale těch pár debilů (chceš-li) jim to prostě kazí. Takže prostě není možné ta pravidla uvolnit. Podívej se třeba na naše myslivce. Co se týče zbraní, měli by to být odborníci na slovo vzatí a stejně se jsou schopní postřílet navzájem... smilies/shocked.gif
***
červen 22, 2013 19:05
Pardon: : Sinix
Ne chov, ale lov... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 22, 2013 19:06
Tady jde spíš o něco, co je velice : Sidon
"ožehavé"! Nikdo si netroufne říct naplno, že některá etnika jsou prostě nevzdělatelná, obzvlášť za situací, ve kterých jsou teď, kdy je jim vlastně "umožňováno" doslova parazitovat a nesnažit se o nic, aby se nějak sami o sebe postarali. V mezích zákona a slušných mravů, samozřejmě. Proč skoro všude v parcích a sadech, jsou cedulky, nabádající, nebo i zakazující krmení ptáků a zvířat. Je to odůvadněno tím, že tito si na to zvyknou a nebudou schopni se pak sami o sebe postarat, čili uhynou. Proč tohle nařízení, nebo poučku, neuplatňují některé státy, které mají problémy s "parazitující" menšinou ?! Je to úplně stejné i s lidmi. Hlavně to taky závisí na dodržování zákonů, nařízení a omezení, pro které český člověk zrovna moc "pochopení" nemá, viz řidiči aut a spousta dalších. Za další taky to, jak se příslušné orgány "snaží" tyto zákony uplatňovat. Jak říká Krakonoš - na hrubý pytel, hrubá záplata ! Vlastně to říkám já, ale mám dojem, že on měl něco podobného na mysli, když se zmiňoval o tom 3x a dost. Mě skoro vždycky trošku rozesměje ta dnešní "nasranost" na Ameriku, kterou ještě před 25i lety skoro všichni zbožňovali, ale kdo Vás proboha nutí se podle ní řídit ??!! Vždyť ta lidská "blbost" je všude stejná, jak vidět, je to jedno kam se člověk koukne. Je mi z toho koikrát i smutno, jak všemožně se ten "český" člověk chce těm Američanům podobat a někteří i lézt do zadku, jak to dělali odjakživa jiným jejich předchůdcům.
smilies/smiley.gif
červen 22, 2013 19:23
Sidone, : .bb2
zabití, nebo zranění v sebeobraně se do vražd asi nepočítá, nebo ano?
(údaj u USA má být asi bez %..)
červen 22, 2013 19:26
Bíbí, : Sidon
já právník nejsem, jen docela obyčejný člověk, ale řekl bych, že vražda je klasifikována tím, že se ten vrah na ten čin připravoval předem a šlo mu především o zabití určitého člověka. Jinak vražda není to, když při autonehodě někdo někoho zabije, je to třeba neúmyslné zabití, ale od vraždy to má daleko. I když autem se dá vraždit taky, ale to snad víš, ne ? V té statistice se mluví o MURDER, což je vražda, česky taky MORD, ne o zabití, to by bylo asi několikanásobně větší. A máš pravdu, ta procenta tam nepatří, je to asi překlep, čili 4,2 vražd na 100 000 obyvatel USA. Co mě však velice udivuje, je to, že ve Švýcarsku nemají vraždy vůbec. To je mi podezřelé. Ono by se asi spousta lidí poněkud umravnilo, kdyby si byli vědomi toho, že při páchání nějaké napravosti, můžou přijít o kejhák. Noale, ani to některé desperády neodradí od jejich nekalých úmyslů.
smilies/wink.gif
červen 22, 2013 19:52
... : .bb2
V té statistice se mluví o MURDER, což je vražda, česky taky MORD, ne o zabití, to by bylo asi několikanásobně větší.

právě, to si říkám, že kdyby se do statistiky započítávaly všechna zabití způsobená legálně drženou zbraní, vypadala by ta statistika asi jinak
červen 22, 2013 20:00
Sidone, : Sinix
Nikdo si netroufne říct naplno, že některá etnika jsou prostě nevzdělatelná, obzvlášť za situací, ve kterých jsou teď, kdy je jim vlastně "umožňováno" doslova parazitovat a nesnažit se o nic, aby se nějak sami o sebe postarali.


Je mi z toho koikrát i smutno, jak všemožně se ten "český" člověk chce těm Američanům podobat


Už zase to hloupé generalizování... (blicí smajl) smilies/undecided.gif smilies/sad.gif
červen 22, 2013 20:37
Sinixi, : Sidon
až se Ti z toho blití trošku uleví, tak mi teda vysvětli, proč je v české TV tolik amerických (hloupých) pořadů, proč se spousta lidí snaží přebírat věci (posuňky, gesta, slova) od Američanů (taky ty hloupé), proč má většina lidí na tričku nějaký (taky hloupý) nápis v angličtině, proč většina rádiových stanic hraje anglické (americké) písničky a pod. ??? Vím, že je ještě spousta lidí, kteří to nedělají, ale to "stádo", které to dělá, se nedá přehlédnout. Ty sám třeba taky posuzuješ Ameriku podle svých představ a pocitů, ale myslím, že jsi v Americe nebyl, a to, co se dozvíš z novin a TV, je sice vydatné, ale zdaleka ne objektivní. O tom by Ti mohl něco říct třeba Toulavej, který si tu Ameriku aspoň kousek procestoval. Nezapomeň, že to srovnávání je velice problematické. USA - to je 50 států, takže je to skoro jakobys to chtěl srovnávat s kusem Evropy, i když ta má asi 46 států, taky mnohdy velice rozdílných, nejen jazyky a národnostmi.
smilies/cool.gif
červen 23, 2013 00:01
Opět cikánský útok na bílé v Českých Budějovicích na pískovišti a média pol.korektně mlží. : Euridika
Nejdříve začaly být na pískovišti agresivní malí cikáni (to znám z našich hřišť), pak se do toho vložili jejich rodiče a dali do huby bílým rodičům. V iDnes se ovšem dočtete jen tolik, že se poprali" rodiče" na sídlišti Máj, což každému ihned dojde. Teprve z lokálního tisku člověk získá představu, oč šlo.

"Dva lidé skončili s oděrkami v nemocnici? Já četl na méně korektním serveru: "Moje těhotná dcera je v nemocnici na pozorování. Má přeražený nos a otřes mozku. Její přítel skončil pořezaný od skla a má natržený žlučník.

Také tam jasně píšou, že to byli cikáni (ti agresoři, ne ti zranění), i když 100 lidí, co nemají co na práci a tak přihlíží, je celkem jasný náznak... " (Robert Horký)


http://budejovice.idnes.cz/bitka-na-sidlisti-maj-v-ceskych-budejovicich-fzh-/budejovice-zpravy.aspx?c=A130622_192420_budejovice-zpravy_brd
http://budejovice.idnes.cz/na-sidlisti-v-ceskych-budejovicich-roste-napeti-primator-slibil-vic-hlidek-1ua-/budejovice-zpravy.aspx?c=A120604_155104_budejovice-zpravy_sor
červen 23, 2013 07:46
Euridiko, : Sinix
už jsi trapná. Jak zaseknutá gramofonová deska. smilies/angry.gif

Hodláš to tu zaspamovat černou kronikou? smilies/undecided.gif
***
červen 23, 2013 08:09
Sidone, : Sinix
s tím anglikanismem/amerikanismem s tebou souhlasím. A není to jen násilné přebírání anglických slov a jejich skloňování/časování. Rozčiluje mě i například: "Dotazuji příslušnou osobu." To je naprosto úchylné!!! bléé, bléé, blééé. Česky se vždycky říkalo: "Zeptám se příslušné osoby."

Na druhou stranu, když se někomu líbí americké filmy, kdo jsme, abychom říkali, co se komu má líbit a co ne? Mně se některé americké písničky líbí. Odmítám létat z extrému do extrému.
smilies/wink.gif smilies/cool.gif
červen 23, 2013 08:41
Já jen, že nemám paušalizovat! : Euridika
KDE jsou ti SLUŠNÍ???

KDY se naposled psalo o útoku bílých na cikány?

Když se o nich píše, tak jedině v tom negativním slova smyslu.
V dobrém o nich totiž nic napsat nejde. Kdyby šlo, tak to ta pol.korektní média zvěční na titulní stránce. Jenže by si to musela vymyslet a to i jim (zatím)přijde žinantní.
Tak aspoň informují takto zkresleným způsobem.

Já tady tohle téma nerozvířila(vyjma pozn., jak to chodí se soc.podporou v případě bílých matek) a nehodlám nechat bez reakce vaše hloupé a manipulativní lži.
I ten brutální útok v Duchcově nakonec média obrátí proti majoritě.

Fialový hnus.
červen 23, 2013 09:57
hehe, : Krakonoš
proč většina rádiových stanic hraje anglické (americké) písničky

Třeba proto, že angloamerická populární a rocková hudba, vycházející z černýho blues, má kořeny právě v tý Americe a udává hlavní směr vývoje už cca 100 let? smilies/grin.gif smilies/wink.gif
(Prostě ruský častušky maj tu smůlu, že hudební světový dění nijak zásadně nevovlivnily smilies/grin.gif.)
červen 23, 2013 12:03
Jinak mi nějak uniká, : Krakonoš
proč se debata stočila na cikány, když ten popsanej Evin kret*n je zjevně bílej a je to větší šmejd než i ten nejhorší cikán, se kterým jsem zatím měl vlastní vosobní zkušenost. smilies/wink.gif
červen 23, 2013 12:15
také : Iris
proto, že tázající Eva sem nenapsala už ani ťuk, tak se holt mlelo až se přemlelo.
červen 23, 2013 12:29
... : bb2
tady se to vždycky stočí na cikány, nebo na politiku ;-)
ačkoli v úvodu se jedná pokaždé o bílého hajzla, co ženskou mlátí, neplatí na děti nebo nasekal dluhy a hodil je na partnerku. Nebo všecko dohromady. Ale je to Čech, hop hop hop!
červen 23, 2013 15:25
Hloupá jsi ty, Euridiko. : Sinix
My dva si nemáme o čem povídat. Tebe bych tedy opravdu doma mít nechtěl. smilies/undecided.gif
***
červen 23, 2013 16:38
Sinixi, nepásli jsme spolu krávy, tak mi laskavě po soudružsku netykejte. : Euridika
To jste si všiml brzy, že se nemáme o čem bavit.
S fanatikem, jenž nemá ani minimální schopnost objektivního pohledu na své etnikum, se diskutovat prostě nedá.

Používáte stejné argumentace jako ti vaši, když jsou přichyceni při činu - RASÝZMUS, FAŠÝZMUS.

Kdekoliv se vyskytne vyšší koncentrace cikánů, nastane peklo pro majoritu.
Vyskytují-li se ti špatní v tomto etniku jen excesivně (jako v majoritě), jak je možné, že k takovým problémům vůbec dochází?

Nebude to nepřizpůsobivostí, primitivismem, nevzdělaností a bezohledností majority?


smilies/grin.gif
červen 23, 2013 18:35
Euridiko, : Iris
jen poznámku - když jsem začala psát na Kudlanku, byla jsem upozorněna, že si tu tykáme. Za dobu, co sem chodím se tomu nikdo nebránil.V reálném životě také trvám na vykání, tady mi to nevadí. smilies/smiley.gif
červen 23, 2013 18:55
skutečně : Iris
opravdu jen pro pořádek v mé hlavě - kde je v úvodu napsáno, že Evin manžel je bílej? Nehodlám do téhle debaty přispívat, ale tohle mi vrtá palicí, čtu špatně?
červen 23, 2013 19:56
Iris, : Sinix
a není to jedno??? Důležité je, jak se k ní chová, ne jakou má barvu pleti, ne?

To už snad stačí, ne? Už to opravdu začíná být nuda a trapárna. Když čtu diskuzi na Novinkách, nebo Aktuálně pod těmi články z Duchcova, Budějovic a další, je mi z toho na zvracení. A to diskutující musí být registrovaní pod svým skutečným jménem. Ale když ty příspěvky čtu, tak bych se nikdy nesnížil k tomu, abych tam k nim vložit ten svůj. Tak je tamní fórum "kvalitní". smilies/undecided.gif smilies/sad.gif

Napíší článek, že někdo kradl v samoobsluze, a první příspěvek je: "Jakou barvu měl pachatel?" Jako by bílí nekradli. (blicí smajl) Chcete snad z Kudlanky udělat něco takového jako je fórum na Novinkách? Jestli ano, tak to řekněte a já sem už nebudu chodit.
smilies/undecided.gif
***
červen 23, 2013 20:38
Sinixi samozřejmě, : Iris
je to jedno, chová se k ní prostě ten člověk hnusně, souhlasím. Ale ve dvou příspěvcích se píše ne, že je jedno, jakou barvu má ten pacholek, ale přímo že je bílej, tak se divím, kde to je psáno. Jinak k tomu nic nedodávám, nic.
Ty diskuse o kterých se zmiňuješ už záměrně neotvírám, jsou skutečně odporné.
červen 23, 2013 20:47
Sinixi, klid :) : bb2
Iris poukázala na Krakonošův a můj komentář, kde se zmiňujeme, že ti zmetci, o kterých jsou tady často články, ti co neplatí na děti, mlátí své ženy, nechávají se živit atd., jsou obvykle bílí. No a my s K. tím poukázali na to, že diskuze plná "hnusných líných cikánů" se rozvine právě pod takovým článkem, kde jde přitom vždycky o hnusného líného bílého Čecha..
červen 23, 2013 21:38
Iris, : bb2
nepíše se to tam, a proto to tak bereme. Kdyby Helenin, Evin atd. partner byl cikán, zmínila by to, nebo by sem vůbec nepsala, protože tuší, co by se dozvěděla - "cos čekala, když sis brala takového".

Může to být samozřejmě pověstný výjimka potvrzující pravidlo :-) ale to by nic neměnilo na faktu, že cca 40% rodičů neplatí výživné svým dětem jak má, a vzhledem k poměru menšin k většině to s tím slušným bílým člověkem nějak skřípe :-)
červen 23, 2013 21:43
bb : Iris
já rozumím a chápu. Jen jsem trochu dnes šťoura, Krakonoš píše:
, když ten popsanej Evin kret*n je zjevně bílej

tak mne zaujalo to "zjevně", zajímalo mne, čím se odlišuje "bílý" popis situace..pravopisem?
Také tak úplně nevím, jestli je nutné při psaní dotazu zmiňovat, že jsem já nebo můj parner jiné barvy...ale myslím, že dobře chápu, co máš na mysli. A s tím druhým odstavcem souhlasím bez problému. Nemám ráda tyhle debaty.
červen 23, 2013 21:59
Bb, : Sinix
aha, tak to jo. To je něco jiného. smilies/wink.gif smilies/smiley.gif

Jistě, takových článků se právě rádi chytají primitivové a fašisti a snaží se nás přesvědčit, že mají pravdu. "Tady to máte, vidíte, že mám pravdu, pořád to říkám. Zase ti cikáni..." smilies/undecided.gif
***
červen 23, 2013 22:09
Iris, : Sinix
já taky ne. Přijde mi to dospělého rozumného člověka nedůstojné. Jsem rád, že většina lidí zde na Kudlance je slušná a inteligentní. Myslím, že vše už bylo řečeno, takže končím... smilies/wink.gif
červen 23, 2013 22:14
Sinixi, : Iris
tak ahoj zase příště, jo? smilies/smiley.gif smilies/wink.gif
červen 23, 2013 22:25
Iris, : Sinix
100% smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 23, 2013 22:32
Iris : Euridika
Já o vaší dohodě o tykání nic nevím, nechodím sem příliš dlouho a často. Nevadí mi, ale s lidmi, kteří si dovolí mi nadávat do fašounů a xenofobů jen proto, že ukážu na problém, si opravdu tykat nemíním!


"Jistě, takových článků se právě rádi chytají primitivové a fašisti a snaží se nás přesvědčit, že mají pravdu. "Tady to máte, vidíte, že mám pravdu, pořád to říkám. Zase ti cikáni..." "
***
Aha, takže by majorita měla hezky držet hubu a na články tohoto typu reagovat pochvalně nebo vůbec?!
Když probíhala mediálně dva roky uměle přihřívaná kauza Natálka, prudila nás s tím média imrvére. To vám jistě nevadilo, že?

Mimo jiné - mnoho těch lidí, co píšou své "fašistické" příspěvky v diskusích, mají se soužitím s cikány velmi intimní zkušenost a mají na to plné právo!
Stát totiž neudělal vůbec nic v tom, aby jejich životní podmínky zlidštil, přestože většinou platí, na rozdíl od uřvané minority, daně.

A až bude psát zase o "fašistech", tak si to kapičku srovnejte v hlavince.
Fašistické je napsat - "cikáni do plynu", nikoliv upozorňovat na svinstva, jichž se objektivně dopouštějí a požadovat změnu postoje státu.
Rasistou je zase člověk, jenž pokládá bílou rasu za nadřazenou a opovrhuje ostatními etniky.
Většina Čechů nemá problém ani s Vietnamci, ani s černochy pocházejícími z civilizovaných zemí, ale má špatnou životní zkušenost s cikány - to přece není rasismus!
Pletete si pojmy s dojmy.
červen 24, 2013 07:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]