O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAMOTANÉ PŘÍBUZENSTVO PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 červen 2013

Vždycky, když někde visí parte, bývá tam napsáno, že např. po delší nemoci zemřela manželka, dcera, sestra, švagrová, maminka, teta Marie Vokurková... atd. atd. Vždycky mi to přišlo legrační, protože to vypadá - takhle napsané - že po delší nemoci náhle zemřelo nejmíň deset lidí. Ale není tomu tak, zemřela jen jedna paní, která měla víc příbuzných a osob blízkých.

 

 

 

 

 

 

 

     Když byly moje děti malé, jezdívala jsem s nimi ke svojí tetě na chatu na Sázavě. Ta teta byla manželkou mého strýce, který byl bratr mého otce. Někdy s námi jezdila i moje máma. Moje děti z toho byly úplně vyjevený, protože, když se rodina sešla, každej říkal každýmu jinak. Nedosti na tom, že já říkala jejich babičce "mami", mí bratranci a sestřenice ji oslovovali "teto", přičemž pro jejich děti jsem byla teta jednak já, jednak moje máma, a zase jejich babička - tedy moje teta, byla pro jejich rodiče "mami".

 

 

 

 

      Moje děti z toho byly vyjevené a neustále se tím zabývaly a hloubaly nad tím, jak je to vůbec možný. Když se řeklo "zavolej tetu", tak následoval dotaz, zda tetu maminku, či tetu babičku, či tetu tetu.
Moc jsme se u toho vyvztekali. No - a teď jsem si na to vzpomněla.

 

     Totiž, už tu bylo řečeno, že "-doktor" je můj příbuzný. Jelikož jsme skoro stejně staří, považovali jsme se za bratrance a sestřenici... ale není tomu tak. Můj dědeček - otec mé maminky - byl bratr jeho tatínka (doktorova tatínka), takže doktor je můj strýc.

 

     A já jsem sestřenice jeho dětí, které jsou mladší než moje děti...

 

     Když jsem tuhle něco hledala, objevila jsem staré fotky a na jedné z nich byla komplet celá rodina na výletě na hradě Střekově. Je tam prababička a pradědeček, jejich synové a ženy jejich synů, jedna z nich je moje babička - to je ta, která drží na klíně moji mámu, které byly tenkrát asi tři roky.

 

     Doktor ještě nebyl naživu a já už vůbec ne.

 

    Tu fotku jsem mu přeposlala a pak jsme se dohadovali "who is who". Pod pojmy babička, dědeček, prababička, pradědeček, strýc, teta a tak podobně, jsme každý měli na mysli někoho jiného. Docela se u toho vyblbneme, než se dohodneme, že né ten dědeček, co byl strejda, ale ten dědeček, co byl pradědeček, že teta Milka byla maminka, zatímco teta Máňa byla babička.

 

 

 

     Už se to začíná vykristalizovávat, takže můj bratrancostrýc ví, že hovořím-li o dědečkovi, mám na mysli jeho strýce Františka a když on hovoří o dědečkovi, má na mysli mého pradědečka. A tak si říkám, jaké zmatky musely vznikat v opravdu velkých rodinách, kde všichni měli spoustu dětí a nesčetně dalších příbuzných - a jestli se v tom vůbec někdo dokázal vyznat.

 

     Asi jo - tenkrát rodiny držely víc při sobě... takže, až mě konečně klepne, dočtete se , že zemřela: maminka, teta, sestřenice, sestra, švagrová, atd.atd. - akorát babička ne - ale třeba to moje děti nějakým nedopatřením ještě stihnou...

 

PUNTÍKATÁ ALENKA

 

 

Komentáře (14)add feed
Já mám taky super zmatek v prapříbuzenstvu : : mamča
Můj dědeček z tatínkovy strany byl původně jedináček. Pak jeho maminka v mladém věku umřela a jeho otec se znovu oženil s vdovou se dvěma dětmi. Společně s vdovou č. 1 měli společné dítě - dceru. Při porodu dalšího dítěte vdova č.1 umřela. A protože pradědeček nestíhal postarat se o 4 děti, oženil se s vdovou č. 2, která měla z manželství opět 2 děti. Společně pak měli další dítě - syna.
Takže v rodině se nacházelo 7 dětí, někteří byli sourozenci, někteří polorodí sourozenci a pár úplně cizích dětí.
Přesto se měli všichni vesměs rádi a vzájemně si pomáhali.
Dříve se prostě víc umíralo v mladém věku, ženy často při porodech.
Dědeček z maminčiny strany pocházel z bohaté rodiny a byl nejmladší ze sedmi synů. V době, kdy se narodil, už dva jeho nejstrší bratři měli rodiny a zavedenou firmu. Takže můj dědeček byl strýc chlapců, kteří byli o 10-20 let starší než on.

červen 17, 2013 22:24
alčo, : bb2
a není doktor tvůj prastrýc? Když jeho tatínek a tvoje maminka jsou, tedy byli bratranec a sestřenice.

Moji rodiče kdysi zdědili po tátovo prapraprastrýci kozu. Naštěstí se kozy ujala tátova sestřenice, která nezdědila nic. Říkali jsme jí teto, ale vlastně to byla naše prateta. A nebo teta z druhého kolena?
červen 18, 2013 00:24
... : Olina
Taky me to spis vychazi, ze doktor je k Ali prastryc.
jinak moje sestra se dala do vytvareni naseho rodokmenu. Tak ji to zacalo bavit, ze nakonec zatim z maminy strany dosla nekam do roku 1640 , pak zjistila, ze priradila jedno jmeno spatne a celou vetev delala odznovu, hodne deti umiralo , hodne jmen se casem trosku menila, takze to neni az tak jednoduche, ale uz se tesim, az dojedu domu, jak to vse spolu projdeme.
červen 18, 2013 04:42
ne, je-li doktor bratranec mé maminky, : Puntíkatá
tak je strých.Doktorův tatínec byl mé maminky strýc - neboť můj dědeček a zároveň maminčin tatínek a doktorův tatínek byli bratři.Takže mým prastrýcem byl doktorův tatínek. Ještě chvíli mě blbněte a budu sama sobě dědečkem.
červen 18, 2013 06:24
... : Sandra.
Proto je nejlepší, když má každý v příbuzenstvu svou přezdívku. Ne vždy je to tedy přezdívka žádoucí, např. děda Jarda by nad dědou Rajdou jistě nejásal, ale protože se v rodině jméno Jarda dědí, tak se rozlišení hodí- druhý děda Jarda je "děda z hor"...když se přezdívka vžije, je po problémusmilies/smiley.gif
červen 18, 2013 07:38
... : deeres
Dneska v době jedináčků, tyhle starosti ubydou. Moje máma byla z deseti dětí, tři její vlastní sourozenci a ostatní vlastní jenom z půlky. Aby to bylo ještě zamotanější, tak byla nejmladší a rozdíl tam byl od jejího předposledního sourozence deset let. Také táta byl z deseti dětí a i on byl nejmladší. Tak já i moje ségra jsme byly vrstevnice už prabratranců a prasestřenic a že jich bylo, vlastně jsem je ani všechny neznala, protože se rozprchli do světa a někteří hodně daleko. Z mých opravdu sestřenic žijí už jenom tři a bratranci ani jeden, protože mužský nic nevydrží.
Také já kdysi sestavila v programu Heritage rodokmen, nacpala tam včechny poděděné fotky a naštěstí jsem si alespoň větev vytiskla, protože program mně spadl a všechno šlo do háje a možná do ještě černějšího místa. A znovu se s tím patlat nemám čas. Ale díky tomuto programu, jsem našla příbuzné ve státech, kam se vyvdaly v 45.roce dvě mé sestřenice, dvojčata, za americké vojáky a tak mám ve vzdáleném příbuzenstvu i nějaké ty černoušky.
červen 18, 2013 07:55
aleno, : mura1
jestliže tvoje maminka a doktorův tatínek jsou bratranec a sestřenice, pak doktor nemůže být tvůj strýc. tvůj strýc je sourozenec někoho z tvých rodičů, tedy bratr maminky nebo tatínka (případně manžel sestry tvých rodičů).
červen 18, 2013 08:29
oprava : mura1
maminka a doktor jsou bratranec a sestřenice smilies/smiley.gif což na zbytku nic nemění, pořád doktor tvůj strýc není
červen 18, 2013 08:31
máma žádné sourozence neměla- : Puntíkatá
doktor je tedy strýc z druhého kolena - nebo jak se tomu říká.Každfopádně pokrevní příbuzní jsme - jeho tatínek byl bratr mého dědečka.

červen 18, 2013 08:48
rodina??? : Roubíčková
U nás je to ještě zamotanější. Už za vdanas jedním dítětem jsem se zamilovala do otcova bratrance. Bzl vdovec a měl 3 děti. Rozvedla jsem se a vzali jsme se. Naštěstí jsme si už společné děti nepořídili. Takže moje prateta byla moje tchýně, můj otec byl vlastně můj strýc(přes manžela) a manželovy děti byli moji prabratranci. Moji babičku měli za tetu -taky se jí dodnes říká babička teta Milča. To ještě nemluvím o tom, že moji rodiče se rozvedli a znovu oženili a vdali a tím nám přivedli do rodiny další-milé příbuzné. Dohromady je nás něco kolem padesáti a to máte vidět, když se sejdeme!
Karina
červen 18, 2013 11:10
já bych řekla, že tohle je tak malá země, : Puntíkatá
že jsme příbuzný prakticky všichni.Nebýt nájezdníků, obchodníků a dobyvatelů, bylo by z nás dávno stádo degenerovanejch debilů. Taky si myslím, že tu neexistuje nikdo, kdo by byl absolutně čistokrevnej Čech, když začnete pátrat po předcích, tak to by v tom byl čert, abyste dvě tři generace zpátky nějakého "cizáka" nenašli.
červen 18, 2013 11:23
Ta fotka je krásná památka : babi
nedávno jsem také trochu "bádala" na acta publica,našla jsem tam své předky.A přišlo mi líto,že po většině zůstal jen zápis v knize narozených,oddaných a zemřelých.Jiná památka ne.
Čím je člověk starší,tím víc se ptá:"kdo jsme a odkud jsme přišli".
červen 18, 2013 12:47
halooo,haloooooooooooo : doktor
Tady doktor,hrdě se hlásím k té úžasné rodině.Je přece super mít rodinu i když většinou už jen ve vzmomínkách.Je supeer mít i vzpomínky na naše rodiné bratrstvo.Na té fotce jsou moji rodiče....dole v levo...mamina a otec.Ahoj všichni!!!!!!!!!!!!!!Děkuji Puntíkatá......
červen 18, 2013 14:13
no a je tam taky moje babička zamlada : Puntíkatá
a moje maminka - tehdy hluboce nezletilá. smilies/cheesy.gif No vidíš, Vojanovka - taková to by la hezká příjemná ulice - dneska je tam Bronx. Ještě by tě tam dneska zabili - ačkoli - nás dva zrovna ne - nejsme na to dost nordické typy. smilies/cheesy.gif
červen 18, 2013 15:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]