O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DALEKO A JEŠTĚ BEZ PRÁCE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 květen 2013

Dobrý den, potřebovala bych radu pro kamarádku. Ona odjela na dovolenou do USA, kde se ale zamilovala a rozhodla se tam zůstat (na černo). Ten její přítel tam také je už pár let bez povolení. Protože ale teď je kamarádka teď bez prostředků, nemůže posílat domů manželovi výživné na jejich dvě děti (13 a 17).

 

 

 

 

 

      Ale jakmile si práci najde, bude peníze ihned posílat. Jenže - jak má postupovat, když jí teď manžel chce udat za neplacení výživného? Ona tam zatím bydlí u onoho přítele, který ji tam také živí.  Ale zase tolik peněz nemají, aby ještě mohli posílat peníze.

 

      Ovšem - ona doma zanechala veškerý společný majetek, bohužel ale žádné peníze. Takže teď potřebuje radu, co dál...

 

Děkuji vám za kamarádku,

EVA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Evo,

 

      nebudu se bavit o tom, jestli tam měla či neměla zůstat, a pevně doufám, že tuhle otázku ponechají mimo i případní další komentátoři. Takže teď k tomu výživnému. Hele, jak to vlastně ona s tím manželem má? Jsou v rozvodovém řízení? Nebo nic? Má snad ona už  určeno soudně výživné, které by měla posílat? Jsou mu už soudně přidělené děti do péče?

 

       Jak je to vlastně dlouho? Evo, je potřeba vědět víc věcí. Mj. zkoušela se ona nějak s manželem dohodnout? Napiš víc, takhle není možno řádnou konkrétnější radu napsat!

 

       Měj se hezky i ta tvá zamilovaná kámoška... Přeci jen si neodpustím malou otázku: nestýská se jí po dětech?

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (22)add feed
Tak kritizovat nemáme, tož mne napadá jediné řešení, : Eva
ať se kamarádka urychleně přihlásí do nějaké olympiády "Krkavčí matka", její šance na vítězství jsou mimořádně nadějné a výhru poté může poslat dětem alespoň jako výživné smilies/wink.gif
květen 28, 2013 08:24
... : bb2
jak má postupovat, když jí teď manžel chce udat za neplacení výživného?

začít na své děti platit

Ona tam zatím bydlí u onoho přítele, který ji tam také živí. Ale zase tolik peněz nemají, aby ještě mohli posílat peníze.

A co děti, mají si kde hrát? teda co jíst? tak by se měla kamarádka ptát především, a podle toho se zařídit. Ne podle toho, co jí velí rozkrok. Rozkrok, nikoli srdce (to by bilo za nehladovějící děti), natož rozum (ten by velel nenechat se po návratu do ČR zavřít pro neplacení výživného).
květen 28, 2013 08:30
... : Sandra.
Tak ono tady se toho moc poradit nedá, kamarádka si zadělala na pořádný průser- v US je na černo a u nás jí bude za chvíli také hrozit, že jí zavřou. Možnosti má 2- buď začne na děti platit, nebo se s manželem domluví buď tak, že jí počká (což předpokládám, že se mu nechce- já bych také neměla valné chuti dělat ústupky manželovi, který by se odjel rekreovat a už se nevrátil a nechal by mě tu s dětmi samotnou, bez peněz- a starej se) nebo tak, že mu nechá veškerý majetek, co tady spolu měli a on jí na základě toho nějakou dobu alimenty odpustí.

Mimochodem, to výživné jí bylo nějak soudně stanoveno? Protože jen na základě nějakého rozsudku o výši výživného ho může manžel vymáhat.
květen 28, 2013 09:12
No tak dát sem tohle : Krakonoš
a zakázat kritiku, to je jako hodit před dobrmana kus flákoty a říct mu: "Nesmíš!"
Ale protože jsem dobře vychovanej dobrman, držim hubu. Kdyby se chtěla Eva dozvědět, co si vo její kamarádce myslim, nechť mi to sem napíše a já to doplnim. Jinak z mý strany nemá smysl sem cokoli psát. smilies/wink.gif
květen 28, 2013 12:16
vauuu : d@niela
:-))))
No, já věděla... znám své pappenheimské. Tak proto jsem raději dobrmanovi řekla "Nesmíš".

Vono by to totiž stejně k ničemu nebylo...
květen 28, 2013 13:22
Manžel může soud požádat : jednababi
o předběžné opatření, co se výživného týče. Ale bude mu to asi stejně platný jako rozsudek v právní moci.
Tady je k tomu něco pro info
www.umpod.cz/fileadmin/user_upload/vyzivne/dotaznik_pro_vymahani_vyzivneho_z_USA_01.doc

Nicméně sebekriticky přiznávám, že dobrmanem bych byla taky radši smilies/grin.gif
květen 28, 2013 14:02
Kdyby to sem napsal chlap, tak zákaz kritizovat nebude, že... : Myška
Proč si autorka úvodního článku, Eva, nemá přečíst, co si myslíme o její kamarádce?
Ze ženské solidarity, Dani?

Evo, pokud tvoje kamarádka klidně nechá děti na jiném kontinentu a dá přednost svému rozkroku, co k tomu říct a nekritizovat?
Dám radu, kterou bych počastovala chlapa, kdyby sem napsal to samé - zařiď si to jak chceš a začni fofrem platit. Tvoje děti potřebují jíst každý den, ne až se ti to bude hodit. A přemýšlej o svém vztahu k vlastním dětem - pamatuj, že tak jak se k nim chováš teď ty, tak se jednou zachovají ony k tobě.
A já ti to přeju.
květen 28, 2013 14:07
Myško, máš pravdu - : d@niela
ale ta dotyčná si to nepřečte. A naši kritiku by si vlastně odnesla její kamarádka.
Jinak - asi jsem fakt moc "samička s mláďaty", protože si neumím představit, že bych ty svoje opustila. Do jejich 18 let jsem jen jednou byla týden pryč, na dovolený u moře, a nestálo to za to... Nic jsem z toho stejně neměla smilies/cheesy.gif
květen 28, 2013 15:26
No, tak si to přečte aspoň ta kamarádka... : Myška
Já si taky neumím představit opustit své děti. Něco jiného je dovolená, něco jiného je se vykašlat na děti. A proto nemám pro Evinu kamarádku ani špetku pochopení.
květen 28, 2013 15:36
znám jednu, : Ivča
co , když odcházela od svých dětí za hlasem rozkroku, řekla svým dětem: Jdu pryč, protože mě zlobíte....

květen 28, 2013 17:16
Sandra.09:12 : mamča
"...nebo tak, že mu nechá veškerý majetek, co tady spolu měli a on jí na základě toho nějakou dobu alimenty odpustí".

No, to je fajn. A děti zatím můžou okusovat nábytek, co jim tady jejich jinde zamilovaná maminka nechala.
květen 29, 2013 11:45
je to nějaké zmatené : PetrW
Jsou už rozvedení, rozvádějí se nebo jak to je ?
Pokud jsou rozvedení, nemají už společný majetek, ale někdo má vyživovací povinnost - pak asi má exmanžel děti ve vlastní péči (kamarádka vypadá natolik vyšinutá, že bych se tomu ani nedivil) a kamarádka má vyživovací povinnost.
Jinak jak získat peníze coby nelegál v Americe - uklízet načerno a doufat, že to bude procházet.
Mimochodem jednou se člověk vrátí ze států, a zjistí, že doba, po kterou byl ve státech na černo, se mu (jí) jaksi nepočítá do odpracované doby pro výpočet a nárok na důchod...

květen 29, 2013 12:36
... : Sandra.
mamčo, tak majetek se snad dá prodat, ne?
Nebo já bych alespoň na místě toho otce brala raději majetek, než se domáhat nějakých finančních prostředků od manželky, která je někde bůhvíkde ve Státech. Neříkám, že je to výhra v loterii, ale je to aspoň něco. Soudní cestou jí tak možná může zatopit, až se bude chtít vrátit, třeba až jí z Ameriky vyhostí, tak jí u nás zavřou, ale těžko z ní v historicky krátké době vymůže nějaké prachy po zlém. Podle mého by měli mít oba dva zájem na tom, se dohodnout.
květen 29, 2013 14:15
Daleko a ještě bez práce : Paola
Děkuji všem za vyjádření.Na začátku musím vysvětlit ,že děti manžel plně zmanipuloval proti matce našel si milenku a i s dětma trávil veškerý čas u ní.Starší syn ještě má svůj rozum a je na tom tak 50/50.Ale mladší vůbec neragoval ani doma ,prostě tatínek si ho zpracoval.J to těžké,ale zkoušela snad tisíckrát synovi vysvětlit ,ale nevěřil jejím slovům.Takže přítel z Ameriky je její první láska z mládí a on ji přesvědčil ať tam zůstane.V každém případě chce posílat výživné ,jen třeba s 2měsíčním zpožděním.proto mně poprosila o radu a mně napadly tyto stránky.

květen 29, 2013 16:29
Cože??? : Krakonoš
Jak se manipulujou 13 a 17 letý kluci proti mámě, pokud je to dobrá máma a žije s nima? A jak se s nima tráví veškerej čas u milenky? Jak se tohle dělá? Kde na to ten chlap a ty děti berou čas? Můj táta si našel milenku, když mi bylo těch 13 a bráchovi 15. Tak si zkouším představit, jak by nás chtěl vzít na jednu jedninou krátkou návštěvu k tý milence (no ten by si vyslech věci! smilies/wink.gif). Máma nás vychovala a starala se vo nás, byli jsme pro ni první na světě. V mejch 13 letech si nemoh taťulda dovolit ani minimální pokus začít nám tvrdit něco jinýho, to už člověk ví velmi dobře, jak se věci maj. Manipulovat se dá jedině proti nepřítomnýmu rodiči. Ne proti rodiči, se kterým má dítě každodenní dlouholetou pozitivní zkušenost. Takže sorry, ale týhle storce nějak vodmítám věřit. Leda by to byl ňákej vzácnej případ, jeden z miliónu...
P.S. A dobře tedy, ať to nejni úplně bez rady: Jestli teda ta tvoje kamarádka nejni to, co mě napadlo při prvním vobjevení se tohodle článku, a jestli ten její vobrovskej první láska ji tak strašně miluje, tak si seženou voba dva spolu legální místo pobytu a legální práci tak, aby byli co nejblíž jejím dětem, vo který se bude jakoždo dobrá máma dál zajímat, a aby byla schopná platit výživný, až jí ho určí soud. Člověk, kterej to má v makovici aspoň trochu v pořádku a má aspoň minimální právní vědomí, se nebude v takový situaci zdržovat jako nelegál v nějaký cizí zemi, tohle s nějakou manipulací vůbec nesouvisí. Asi tak.
květen 29, 2013 17:30
přesně tak, : bb2
jsem ráda, žes to napsal, lépe bych to nenapsala.

jen drobnost - s výživným nebude normální máma čekat, až jí ho určí soud, protože normální máma ví, že její dva synové v tomhle věku mají spotřebu všeho minimálně jako dospělý. Tak i bez úředního lejstra něco svým synům dá, nepočká na soud.

květen 29, 2013 19:40
... : Sandra.
Tak to já si umím představit docela dobře, jak se dá manipulovat se 13letým puberťákem, stačí mít dostatek peněz a dopřát mu to, co by mu druhý rodič koupit nechtěl/nemohl, nechtít po něm žádné povinnosti, dopřát mu dostatek svobody, neprudit...zvlášť pokud máma není 100% a milenka je poměrně rozumná, sympatická bytost...
Akorát mi nedochází, jak uvažuje máma, která už o jedno dítě díky svému manželovi- manipulátorovi přišla, že zahodí i vztah se starším synem...ten, pokud dosud váhal, tak asi bude mít brzy jasno. Co je to za mámu, která tady nechá 17 letého kluka, který si zrovna prošel nelehkým obdobím rozpadu vztahu rodičů, a odstěhuje se za oceán, kde na ni jakožto na ilegála, žádná zářivá budoucnost nečeká? I když se pomine to výživné, které věřím, že časem doplatí, až bude mít z čeho, tak jinak má pocit, že její děti mámu nepotřebují?
květen 29, 2013 20:00
Ja se pridam s radou.... : Mikin
necht jde zamilovana divcina nekam umyvat par hodin denne nadobi. Sice nezbohatne, ale pri kurzu 20:1 penizky na vyzivne budou.
květen 30, 2013 00:00
Sandro, : bb2
jo, tohle si umím taky představit, ale pokud má máma s klukem dobrý vztah, tak tátova manipulace, bude-li šikovná, povede jen k tomu, že se na něj kluk nebude zlobit, bude s ním trávit čas rád, a nebude mít nic proti jeho milence, protože oba budou "v pohodě a fajn a co proti nim, mami, máš".Ale určitě nebude odmítat mámu, nenechá na ni nasazovat, nebude proti ní.

Ještě si pamatuju svého syna v tomhle věku, i kdyby mu někdo snesl modré z nebe, na našem vztahu by to nic nezměnilo. Užíval by si všeho, co by se mu nabízelo, ale neobrátil by se proti mně jen proto, že mu neposkytnu totéž. Naopak, spíš si umím představit, že i když by byl na větvi ze všeho, co by mu protistrana nabízela, tak přede mnou by to své nadšení spíš tlumil, aby mě nezraňoval, aby mi to nebylo líto.
Jasně, někdo je odolnější, někdo méně, ale i tak.

Podle mě to oba vnímají přesně tak, jak píšeš - co je to za mámu, když nás tady nechá, ať si poradíme jak umíme?


květen 30, 2013 12:01
Daleko a ještě bez práce : Paola
Páni,tak abych vám popsala celou situaci tak je to na román.Rozvedení zatím nejsou .Kamarádka dělala na 3 směny takže děti mněl na starosti tatínek docela často .Manžel ji nepodved poprvé ,ale kluci byli malí a ona neměla kam odejít,bydleli u jeho rodičů.A tatínek jako velký sportovec si syny vedl od malička ke svému oblíbenému sportu ,že maminka je vyzvedávala z tréninků před noční jezdila se dívat na zápasy,fandit,doma vařit a starat se o domácnost,to bral manžel jako samozřejmnost.Nebudu tady vypisovat ,jaký je bezcharakterní hajzl a nechtěla jsem aby jste ji soudili ,ale jen o radu než se tam zmátoří.Nikdy neřekla ,že nebude přispívat na syny .Než odjela kluci měli nachystané peníze na celý měsíc na veškeré potřeby ,protože manžel nadělal nějaké dluhy a dlouho táhla sama domácnost.Starší syn už žije delší dobu s kamarádkou,mamince řekl ,že ji drží pěsti a mladší s ní vůbec nekomunikuj ,ani když byla tady v ČR.Je to moc hodná holka ,žádná co myslí rozkrokem .Ani nevíte co se nabrečela ,že nemůže najít cestu k mladšímu synovi a zkoušela to mockrát,ale on bral jen tatínka.Myslela jsem ,že tady někdo poradí jak třeba co má udělat v první řadě,ale spletla jsem se.kritizovat umí každý. Díky těm co poradili smilies/smiley.gif
květen 31, 2013 20:23
Paolo, : bb4 (bb2)
ale to je pořád totéž. Mladší syn s ní nekomunikuje, peníze měla našetřené na měsíc, odjela na dovolenou do Států. Proč se v takové situaci nevrátila a odjezd za láskou neodložila na později. Odjela do USA na dovolenou, syny tu nechala s tím, že se tedy po dovolené vrátí a bum, tam se zamilovala a rozhodla se tam zůstat i v tak nejisté situaci (bez práce, bez víza), místo se vrátila a řešila nejdřív svůj vztah s mladším synem a současně svou finanční situaci, aby mohla platit a případně něco našetřit klukům na dobu, až odjede za přítelem.

Promiň, ale máma, která odjede na měsíc na dovolenou do Států, tady nechá dítě u bývalého manžela a druhého nedospělého syna u kamarádky, a na dovolené se během měsíce tak zamiluje, že se domů za syny nevrátí - je divná.

Jinak rady jsi dostala jediné možné - co nejdřív pořešit přísun peněz tak, aby kluci nebyli závislí jen na tátovi, a aby jí po případném návratu domů nehrozilo vězení.
květen 31, 2013 21:53
... : Paola
Vím že máte všichni pravdu.Ja sama to nechapu ,jak to mohla udělat,ale jako kamaradka jsem ji chtěla pomoct zjistit co a jak.Snad si uvědomí že se unahlila ve svém rozhodnutí a vrati se domu vše vyřešit.
červen 03, 2013 18:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]