O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DĚTI TADY, DĚTI TAM... PDF Tisk E-mail
Středa, 22 květen 2013

Dobrý den, nastíním vám svůj problém velmi stručně a prosím o info, zda se vůbec mám nějak snažit, či zaplakat na nemožností domoci se, podle mě, spravedlivého vrácení peněz. Našla jsem si partnera, který je rozvedený a dvě děti. V listopadu 2009 se nám narodil chlapec. Můj partner své bývalé žen celou dobu platil výživné včas a řádně. 

 

 

 

 

 

 

      Vždy to posílal bez sebemenšího zdržení, a to i v době, kdy já a pak chvilku i on, jsme byli na rodičovské (naše malé jsem od jeho 1 roku dávala na hlídání, abych mohla také vydělávat). V květnu 2011 jsem byla ale bohužel na neschopence a od června 2011 bez práce (od července pak v práci nové). 

 

      Bohužel, v období těchto 2 měsíců jsme prostě už neměli z čeho žít a tak bývalé paní poslal místo 8.000,- měsíčně jen 5.000,- měsíčně (na děti ve věku 9 a 5 let). O důvodech, stejně jako o požadavku o posečkání, ji včas a písemně informoval. A hned v červenci ji poslal část dluhu - 5.000,- Kč, ale 1.000,- Kč jí bohužel zůstal dlužný, nezvládli jsme to.  

 

     Ona však již v červnu přes svojí právní zástupkyni podala návrh na exekuci na plat na celých 6.000,- a navíc se tam psalo, že on musí zaplatit cca 29.000,- Kč jako odměnu její právní zástupkyni!

Partner se ihned odvolal, že dluží pouze 1.000,-Kč, v čemž mu bylo vyhověno, ale těch 29.000,- musel zaplatit stejně!!!

 

     Loni (06/2012) okresní soud snížil výživné o 1.000,- Kč měsíčně a to ode narození našeho potomka (od 11/2009 zpětně). Proběhlo tam sice odvolání ze strany matky, ale to bylo na návrh krajského soudu staženo.

 

     Tzn. že podle nového rozsudku  -v době, kdy partner dlužil těch 1.000,- Kč - nedlužil už nic, a navíc už měl vlastně téměř 18.000,- zaplaceno navíc . To, že výživné zpět nedostane, je jasné a vím, že s tím se nedá nic dělat, ale prosím vás, nevíte, zda není nějaká možnost, jak dostat zpět alespoň ten poplatek pro právní zástupkyni?

 

     Jsme na tom opravdu finančně hodně bídně.

 

 

  

Moc děkuji za Vaše rady,

MAGDA 

 

Komentáře (16)add feed
Magdo, to fakt nevím, : Eva
zda je možnost dostat zpět ten poplatek, ale snad to budou tady jiní lidé vědět nebo se úplně nejlépe poraď s právníkem (třeba v bezplatné právní poradně).Ale sama doufám, že snad ano!

Ovšem je nehorázné, že za právní zastoupení při exekuci na dluh 6, resp. 1 tisíc je 29 tisíc!
A i když se snažím druhé nesoudit, tak ta bývalá se opravdu chová bestiálně. Škoda, že jste nezažádali o snížení výživného hned po narození syna, ale kdybyste to věděli, tak to určitě uděláte, to tu fakt nechci být generálem po boji.
Šílené je, že v tomto státě lítá 50% otců, co neplatí vůbec nic úplně beztrestně a alimenty jsou prakticky nevymahatelné a když je jeden slušný, což tak vypadá, tak ho stáhnou z kůže zaživa. Je to bordel v tomto státě!
květen 22, 2013 07:08
... : deeres
http://www.elaw.cz/cs/obcanske-pravo/716-vyvoj-situace-ohledn-nahrady-naklad-spojenych-se-soudnim-vymahanim-bagatelnich-pohledavek.html
Podle toho, co tady čtu, je částka 29.000Kč nesmyslná a nadhodnocená. Jak se proti tomu bránit nevím, nejlépe se obrátit na nějakou bezplatnou právní poradnu, která jsou ve větších městech, stačí si je hodit do vyhledávače, některé jsou online.
květen 22, 2013 07:53
"těch 29.000,- musel zaplatit stejně!!!" : jednababi
To bylo stanoveno rozsudkem? A bez možnosti odvolání? Nebo proč "musel"?

Jinak tady http://www.mesec.cz/clanky/kolik-zaplatite-protistrane-kdyz-prohrajete-soudni-spor/ jsou docela zajímavý informace. Mimo jiné i:
Z nálezu Ústavního soudu spis. zn. I. ÚS 3698/10 ze dne 14. 9. 2011:
„Je na pováženou, stává-li se pro procesní strany otázka nákladů řízení důležitější než věc sama; situace, kdy se soudní řízení vedou nikoliv kvůli úspěchu ve věci samé, ale především kvůli náhradě nákladů řízení, je dokladem patologického stavu českého civilního procesu, a je nejvyšší čas, aby se jí zákonodárce začal seriózně zabývat. Náklady řízení by vždy měly být přiměřené hodnotě předmětu sporu, a neměly by ji převyšovat, natož mnohonásobně."
květen 22, 2013 08:18
... : deeres
Já to nechápu, podle toho, co je na odkazu výše, by odměna advokáta měla dělat 2.500,-Kč, nebo dvojnásobek jistiny, t.j. 2.000,-Kč podle druhu žaloby. Datum by tam neměl hrát roli, novela vyhlášky 484/2000 Sb., byla schválena před rozhodným datem, stejně tak spis
zn. I. ÚS 3923/2011 ze dne 29. 3. 2012
Opravdu to chce zajít osobně do právní poradny a předložit všechny písemnosti.
květen 22, 2013 08:25
mně to přijde jako nesmysl, Magdo, : bb2
určitě se poraď právníkem, protože co vím, tak i když právník svému klientovi účtuje smluvní cenu, na které se dohodli, tak ten, kdo hradí náklady sporu, platí paušální sazbu podle nějaké vyhlášky - nevím teď které a nemám čas to hledat, ale poradí ti jistě na soudě

Ta částka náhrady se odvíjí právě od částky, která byla předmětem sporu, takže za 1000 Kč dlužného výživného nebude náhrada právních nákladů 29 tisíc, ale přiměřená suma.
Vždyť jsou právníci s desetitisícovou hodinovou sazbou..Proto ta vyhláška existuje, aby se zabránilo podobným nemravnostem. Poptej se na soudě a u právníka, jak postupovat.
květen 22, 2013 08:30
Máme s přítelm úplně stejný případ : Aňa
A to podání exekuce kvůli opoždění s 1500 Kč z 3000 alimentů o 3 týdny...přišel od právního zástupce návrh na exekuci, o týden později staženo zpět (jakmile jsme to doplatili ona to stáhla), exekutor a výsledek 16 000. Jojo, to znám, chce se mi vzteky brečet ještě dneska. Zažádali jsme o splátkový kalndář, splácíme to po 1000/měsíčně. Jako blbečci:-( Mimochodem jsem z ní byla tak vynervená, že jsem o pár měsíců později vložila peníze na jiný účet (místo koncovky čsob jsem zadala ČS), ona se neozvala a udělala to ještě jednou! Peníze leželi na sběrném účtě v CSOB 14 dní, nez jsme na to přišli, když nám odmítla pujcit malou na víkend se slovy ,, že žebrá před Hypernovou, aby měla co žrát'' (doslovně). Takže to bylo dalších 9600...a to jsme dávali nad rámec alimetnů peníze na skolu v prirode, 2x do roka na krouzky, zimní boty, sustakovou soupravu, tábor...samozřejmě to všechno padlo, platíme 3000 měsíčně a konec. Je mi líto holky, ale tohle se prostě překousnout nedá:-( Jinak těch 29 000 je opravdu šílená částka, jdi po tom, najdi si právníka, to za to stojí.
Mimochodem by mě zajímalo, co se děje s chlapama, kteří roky neplatí a ženský vykladají, že s tím nic nezmůžou, když sama vím, jak to jde rychle...
květen 22, 2013 09:12
Hm, : Sidon
problém je v tom, aspoň mně se to tak jeví, že tohle všechno, mají na svědomí právníci, kteří právě utváří ty zákony a nařízení. No, a ti si právě v tom "nevěstinci" lebedí, protože ať jsou na jedné, či na druhé straně, pořád z toho mají zisk. Takže pro ně je ta situace vlastně dobrá a vyhovuje jim. Kapři si svůj rybník nevypustí. Mluvit zde o nějaké "cti" a "bezúhonnosti", by bylo asi velice přehnané. On už Shakespeare řekl, že právníci by se měli vyhubit a byl by klid. Jsem docela zkroušený, když čtu o tom, jak se provádí ty různé exekuce a často i docela poctiví lidé přijdou o majetek, díky právě těm zrůdnostem, které právníci vyprodukují. Ani mě moc netěší, že patřím k národu, který je takto zmítán nepravostmi ve velkém měřítku, vůbec nepřipouštím námitku, že jinde je to taky. JINDE je to taky ale o moc lepší !!!
Omlouvám se Magdě, že jsem jí nepřispěl nějakou radou, někteří to už udělali za mě, pokud však někteří z Vás, chcete najít jakýsi nástin toho všeho, proč to tak je, tak si přečtěte ještě jednou to Hedvíčkovo "Závidím". Ještě jednou se omlouvám, že jsem si "dovolil" říct svůj názor, protože si myslím, že se to některým asi nebude líbit, ale je to jenom můj názor.
smilies/cool.gif
květen 22, 2013 09:50
Aňo, : bb2
ti chlapi, co léta neplatí, nemají legální příjmy, takže nejsou postižitelní exekucí. Jinak to funguje jako u tvého. Máme několik zaměstnanců, kteří dlužili výživné a mají exekuce na mzdu, v podstatě než přišli k nám, tak neplatili, protloukali se různě na černo, jakmile byli na smlouvě, vlítlo to na ně poměrně rychle. No ale to dlužné splácí po 500, po 1000, a platí i běžné, nechodí jim domů modré pruhy a jejich děti mají co jíst, tak jsou všichni tak nějak v klidu.
květen 22, 2013 09:55
... : bb2
Dokonce kdysi přišel jeden, co měl za sebou už kriminál, kvůli neplacení výživného, a hrozil mu další. U nás to všechno splatil a tím, že zůstal než děti vystudovaly, tak se zbavil všech dluhů. Pak mu odešla záda, teď má novou ženu, částečný invalidní důchod a jinou práci, a je spokojený.
květen 22, 2013 09:57
Aňa: : Pernella
Myslím si, že ženské, které brečí, že s neplatícím otcem nic nezmůžou, hlavně s tím nic nedělají. Jistě jsou výjimky, ale často to táhnou samy, dluh nechají narůst do nebetyčné výše a pak je řešení o to těžší. Otec ví, že matka si to nechá líbit, tak proč by se snažil?
Takže Magdě bych v tomto duchu radila: řešte to a zabojujte. Pokud jste přesvědčeni, že je to vůči vám nefér, udělejte vše pro to, abyste to změnili. Pokud se to přesto nepodaří, budete aspoň vědět, že jste nic neprošvihli.
Je to bohužel ale i dost citlivé, je třeba taky hledět na to, aby vzájemnými spory nebylo příliš postiženo dotčené dítě. smilies/cry.gif
květen 22, 2013 11:22
Jojo, : Krakonoš
právníci si svoje prachy uměj vošéfovat. Já jsem nedávno psal Policii ČR vodborný vyjádření k vyhořelýmu baráku. Slíbil jsem jim to, byli v časový tísni. Následně (to už jsem to měl napsaný) přišla vod nich vobjednávka. V ní uvedenej honorář podle vyhlášky 23/2002 Sb. Tam se stanoví vodměna za úkon 75,- až 125,- Kč na hodinudle náročnosti úkonu. Takhle jsem se zasmál: smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
Tak jsem to panu veliteli vobvodního voddělení přivezl bez faktury. "A faktura?" ptá se ten dobrej nadporučík. "Faktura nejni a nebude," já na to. "Cena, kterou mi podle tý vyhlášky stát za moji práci přiznává, je někde na úrovni platu ukrajinský uklizečky a mě, nezlobte se, uráží. Takže to vode mě máte grátis - jako dobrej skutek. Já radši dělám dobrý skutky než žebrám vo almužnu." Byl rudej až po kořínky vlasů a vomlouval se, tak jsem mu vysvětlil, že se vomlouvat nemusí, pakliže nejni autorem tý vyhlášky. V dobrym jsme se rozešli. Vodměny právníků v tomhle kontextu pobavěj.
Nevim, jestli jde vymoct poplatek, kterej už někdo zaplatil. Něco mi řiká, že co ouřední šiml jednou sežral, už nevydáví ani za nic! smilies/sad.gif
květen 22, 2013 12:31
... : deeres
Pokud byl poplatek zaplacený advokátovi neoprávněný a podle vyhlášky zřejmě byl, dá se vymáhat jediným způsobem - soudní žalobou. Pochybuji, že advokát peníze vrátí po nějakým bu-bu-bu. A proto to chce tu právní poradu od někoho, kdo ví, jak na to!
květen 22, 2013 13:28
Pernello, tak matky s tím hlavně nic nedělají??? : Eva
No, snad si to nepřečte zdejší Ivča a mnohé jiné, tohle zasvěcené prohlášení by je mohlo totálně už dorazit smilies/angry.gif
Netvrdím, že taková matka neexistuje, ale obávám se, že, bohužel, nemáš vůbec ponětí.
květen 22, 2013 17:55
... : .Pája
Myslím, že pokud bývalá žena podala exekuci, pak zřejmě ty peníze jsou jako náklady exekutora a s tím bych řekla, že asi těžko něco naděláte. Došlo mu usnesení o exekuci nebo exekuční příkaz k prodeji nemovitosti nebo exekutorské zástavní právo?
květen 22, 2013 19:03
vysvětlení : Magi
Šlo o exekuci na plat a tam se poplatek nevypočítá z dluhu, ale asi takto: Předpokládáme, že nebudeš platit dalších 5 let a protože máš platit 8.000 Kč výživného x 12 x 5 = 480.000,- tak z toko zaplať mojí právní zástupkyni 6% 2.000,- poplatek za ten 6.000,- dluh. A to přišlo schváleno soudem a platit to musel, protože mu to prostě strhávali z platu exekučně. A protože splácí 1/2 hypotéky z původního vztahu, tak 8 měsíců neměl ani na tyto splátky, natož na život (na výplatě mu nechali neodebratelnou část - asi 7.600,- a splátka hypotéky je 8.200,-). Odvolal se - na radu právníka pouze na ten dluh (a opět platil nejen svého právního zástupce, ale musel, podle rozhodnutí soudu, zaplatit i 1.500,- za vyjádření právní zástupkyně své ex, jenž napsala reakci na toto odvolání). Odvolání dopadlo dobře, uznali dluh jen 1.000,-. Ale pokud by se odvolal i k tomu poplatku za exekuci, prý by mu hrozilo, že by to platil znova, tak tam pouze zkoušel žádost o prominutí z morálního hlediska - to mu však soud zamítl. Takže má strach do soudu jít. Ale možné nejprve podá žalobu na neoprávněnou exekuci na plat s nějakým návrhem na zastavení této exekuce a teprve pak, podle výsledku, se pokusíme dostat z paní právničky zpět i ten poplatek. Sice to asi nedopadne a pravděpodobně to bude stát spoustu peněz a nervů, ale pak se s tím dá jít dál a volat po změně zákona, protože to, jak jsou nyní postaveny vlastně může povinného - pokud je jeho bývalá podobná sv..ě, dostat na ulici i kvůli 10,- nedoplatku. Takže jen doufám, že nás snaha o spravedlnost nepřivede pod most všechny. A vzkaz všem, co podávájí exekuci a nemusí (ona nemusela, na dvě děti dostala 5.000,-Kč a nám zůstávalo 4.000,- na celý měsíc pro 4 lidi 2xdo měsíce lidiček 6). Uvažujte, zda to skutečně děláte V ZÁJMU DĚTÍ. Děkuji za Vaše rady, i když jich moc nebylo.
květen 24, 2013 08:12
Ano, měli bychom se do holé zadnice stydět, : Eva
že jsme Magdě byli tak málo ochotní a schopní poradit!!!

Kde to jsme? Copak Kudlanka nejsou Právní rozhledy!

Tolik skromný příspěvek k vděčnosti tohoto světa
smilies/wink.gif
květen 24, 2013 10:36
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]