O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TRVALÝ POBYT A ROZVOD PDF Tisk E-mail
Středa, 22 květen 2013

Bydlíme v rodinném domě. Náš syn si zřídil podkrovní byt, oženil se, a manžel jako vlastník domu snachu přihlásil k trvalému pobytu na naši adresu. Snacha si však našla jiného partnera, odstěhovala se a manžel tudíž jako vlastník objektu podal na MěÚ žádost o zrušení údaje o trvalém pobytu. MěÚ ale rozhodl žádosti nevyhovět.

 

 

 

 

     Prý není splněna podmínka zániku užívacího práva, manželka syna má odvozené právo bydlení. Žádost o rozvod je teprve podána. Chtěla bych se zeptat: je postup MěÚ správný?

 

Moc děkuji za odpověď,

ALENA

 

 

 

Komentáře (5)add feed
Podle uvedených informací : jednababi
bych řekla, že MěÚ se mýlí.
Snacha se v bytě trvale ani dlouhodobě nezdržuje a zároveň není jeho oprávněným uživatelem, protože byt užívala na základě souhlasu uděleného majitelem domu - tchánem, ale bez existence jiného právního titulu (např. nájemní smlouvy).
Syn s rodiči bydlí na základě rodinně právního vztahu, ale pro manželku potřebuje souhlas majitele, který může být kdykoli odvolán.
Odvozené právo bydlení by manželka měla do nabytí právní moci rozvodového rozsudku v případě, že by manžel byl (i částečným) vlastníkem nemovitosti, což zjevně není.
květen 22, 2013 08:03
Řešením je : lp
podat proti rozhodnutí odvolání příslušnému krajskému úřadu.
květen 22, 2013 08:20
Úřad má pravdu. : Sinix
Předpokládám, že syn má užívací právo k předmětné nemovitosti.

Dokud jsou manželé, má užívací právo odvozené od užívacího práva svého manžela. Nejdřív musí zaniknout manželství, pak teprve zanikne její užívací právo k nemovitosti.

Manželství je velice mocná právní instituce...
květen 22, 2013 08:45
Aleno, : bb2
ano - pokud nejsou ještě rozvedeni
květen 22, 2013 09:48
... : bb2
pokud to chcete urychlit, domluvte se s budoucí bývalou snachou, jestliže začala nový život jinde, nebude snad dělat problémy se změnou adresy trvalého pobytu
květen 22, 2013 09:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]