O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OTEC, PŘÍTEL DCERY, PŘÍTEL MATKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 26 březen 2013

Dobrý den, ráda bych položila dotaz, to je přímo rebus! Starší dceři se narodilo miminko, má status studentka, ale od září nenastoupila do školy, neboť byla na riziku. Ve škole byla omluvena. Její otec ji neviděl od rozvodu 12 let, posílal minimum, ale na druhou stranu, lepší něco než nic.

 

 

 

 

 

      Otec této dcery podniká, má příjem a další vyživovací povinnosti. Tak bych ráda věděla, jak je to teď dál s výživným?

 

     Od příštího měsíce by měla dostávat rodičovský příspěvek, který bude pobírat její přítel, otec miminka. Vyživovací povinnost od jejího přítele se nevztahuje na ni, neboť nejsou oddáni. Ta je dle zákona až na manželku. Studovat hodlá dálkově od září.

 

      Já - její matka jsem žena v domácnosti, bez příjmů. Denně a řádně pečuji o 4 letou dceru, mladší. Je správné, že u soudu zajímají mého exmanžela i jakým vozem jezdí můj přítel a jaké jsou jeho finanční poměry  a daňové přiznání?

 

     To, že spolu žijeme a máme malou dcerku, nemá nic společného s dětmi z prvního manželství. Přítel je (všechny mé děti) zaopatřuje, stará se o ně, vychovává  je a je ještě hnán "na pranýř". To mě přijde šílené.

 

Děkuji za odpověď

VĚRA

 

 

 

Milá Věrko,

 

      Pár dotazů: to jsi celých těch 12 let nepožádala o zvýšení výživného? Mj. nenapsala jsi, kolik je té tvé těhotné dceři let, zda tedy bere výživné od otce už ona, nebo ještě ty... Zda žije s otcem svého očekávaného dítěte, či ne? Takže jen všeobecně:

 

      Každopádně: otec jejího dítěte je povinen přispívat na výživu dítěte až do doby, než je dítě schopno se samo živit. Vzhledem k tomu, že situace s těhotenstvím, porodem a následnou péčí o dítě je finančně náročná, pamatuje zákon o rodině také na příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce. Otec dítěte, za kterého není matka dítěte provdána, je povinen matce přispívat přiměřeně na úhradu výživy po dobu dvou let, jakož i na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a slehnutím. Právo žádat úhradu těchto nákladů se promlčí ve třech letech ode dne slehnutí.

 

     Ode dne porodu dostane rodičovský příspěvek, jehož výši si bude moci zvolit v závislosti na výdělečné činnosti otce dítěte. Také by mohla mít nárok na porodné. Doporučuji vám se obrátit na úřad práce, oddělení dávek státní sociální podpory, zde vám poradí ve vaší situaci podle vašich nároků - rodičovský příspěvek, porodné, přídavek na dítě, příp. příspěvek na bydlení. Podle  své konkrétní situace také navštivte oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi a nechejte si posoudit nárok na tyto dávky.

 

     Ohledně toho, že se soud zajímá i o finance tvého přítele: jako společně posuzované se posuzují všechny osoby, které mají v bytě či domě trvalé bydliště.

 

 d@niela

 

 

Komentáře (60)add feed
Pokud dcera nebyla účastna nemocenského pojištění, tedy pokud nemá nárok na mateřské dávky, tak : Myška
neplatí "rodičovský příspěvek, jehož výši si bude moci zvolit v závislosti na výdělečné činnosti otce dítěte", ale rodičovský příspěvek bude automaticky ve čtyřleté variantě. To znamená do 9 měsíců dítěte 7.600,--Kč a potom 3.800,--Kč měsíčně.

Z textu jsem vyrozuměla, že rodičovský příspěvek bude pobírat otec dceřina dítěte. Proč?
březen 26, 2013 07:01
... : mia I
na dotazy ohledne vyzivneho reaguji malokdy a spis ve smyslu , ze rodice by si nemeli az tak peclive hlidat kazdou korunu a taky pomoci detem neco do zacatku.

U tohohle konkretniho dotazu mi ale prijde zvlastni jedna vec. Narodi se studentce dite. Dostane od statu materske davky o. k. jako kazda jina. Dal uz ale nechapu co psano jest. Tatinek miminka nebude mamince prispivat , protoze nejsou oddani. Proc nemuze prispet dobrovolne, kdyz si dite udelal, nechapu. Babicka ditete, tazatelka, ma ctyrlete dite, je bez prijmu. Nechapu,proc neuvazuje o navratu do prace, aby dceri studentce nejakou korunou prilepsila. Pokud ctyrlete dite Very neni invalidni, nechapu proc by uz nemohla pracovat. Zbyva dedecek miminka, otec studentky, tomu se taky moc nechce, prestoze stabilni prijem ma. Ten ukazuje na manzela Very a poukazuje na jeho financni situaci. To zas ale neprijde spravedlive Vere. A tak nakonec prichazi na radu stat.
březen 26, 2013 07:34
mio - proč by měla babička : jednababi
jít "do prace, aby dceri studentce nejakou korunou prilepsila"?


březen 26, 2013 07:59
... : Sandra.
Mio, tak babička třeba nejde pracovat buď proto, že pro dítě nemá školku- jsou oblasti, kde berou jen předškoláky a i ty mají problém umístit. Nebo třeba proto, že je to její poslední dítě a chce si ho užít. Proč by měla vrznout své dítě do školky a jít hákovat jen proto, že se její dceruška nechala zbouchnout? Vždyť to je přeci absurdní, tu holku a její mimino by měl živit její partner, otec dítěte. Nebo já nevím, jestli to vnímám nějak špatně, ale také jsem měla dítě za svobodna a studovala jsem u toho VŠ a hanba by mě fackovala, kdybych měla přijít za rodičema a říct jim, ať koukají vyklopit nějaké love, protože můj partner má ze zákona povinnost mě živit až po svatbě...
březen 26, 2013 08:02
jednababi : mia I
nevim jestli jsem psany text pochopila spravne. Ale kdyz mam ctyrlete dite, tak uz se prece poohlizim po navratu do prace. Kdyz bude mit navic moje dcera studentka dite, tak budu koukat jak si najit zaroven nejaky privydelek a prilepsit ji nejakou korunou na miminko. Coz samozrejme otce studentky nezbavuje vyzivovaci povinnosti. Rozhodne hned nepobezim na socialku.
březen 26, 2013 08:10
Sandro : mia I
ale ja jsem otce miminka nevyjimala, ten by mel nastouit jako prvni. Mne prijde absurdni, aby stat krome zakonneho materskeho prispevku, porodneho resil takoveto pripady. Ten tu ma byt pro lidi, kteri skutecne nemohou. Rozumime si uz snad lepe. Konec tecka.
březen 26, 2013 08:15
mio, se čtyřletým děckem : jednababi
nemusí bejt až tak jednoduchý tu práci najít, natož pak "zaroven nejaky privydelek" - ony mají školky taky nějakou pracovní dobu a předškoláčkovi je taky nutný se věnovat.
Tak proč by sakra měla suplovat "nejakou korunou na miminko" jeho otce?
Nebo že by se o mladší holčičku ve volném čase staral její tatínek, aby maminka mohla vydělávat na vňoučátko?
Já svý děti i vnoučata mám ráda. Hodně. Ale přijít za mnou s podobným požadavkem, jeli by jak dráha smilies/grin.gif
březen 26, 2013 08:17
O těhotnou dceru se má postarat její partner, otec dítěte. : Myška
Já si zase trochu rejpnu, ale proč zde řešit, proč nejde babička pracovat, když má čtyřleté dítě, když je to zcela irelevantní. Důvodů může být více, některé zde už zmínila Sandra a jednababi.
Danielina rada obrátit se na ÚP odd. dávek SSP je naprosto v pořádku.
březen 26, 2013 08:25
Mysko : mia I
to je asi podle povahy. Vzdycky jsem si v zivote snazila nejak pomoci sama, i pomoci v ramci rodiny , nez honem bezet na oddeleni davek v hmotne nouzi.
březen 26, 2013 08:30
Možná ti, mio, uniklo, : jednababi
že v dotazu nepadlo slovo o "oddeleni davek v hmotne nouzi". Věra se jasně ptá "Tak bych ráda věděla, jak je to teď dál s výživným?" Tomu se nelze v týhle situaci divit.
březen 26, 2013 08:40
ale : mia I
v odpovedi , rade Daniely se odd. davek v hmotne nouze zminuje. A ja na to reagovala , sdelila sve videni situace.. Ze mi zrovna tahle rodina neprijde jako pripad hmotne nouze.
březen 26, 2013 08:45
... : Sandra.
Ve Věrčině dotazu nebylo o dávkách ani slovo, nejspíš to nějak v rámci rodiny vykryjí...ovšem holku by měl živit její partner. Přijde mi ujeté, aby si u soudu Věrka, její současný přítel a její bývalý manžel předhazovali kdo kolik co vydělává a kdo co má či nemá a kolik má kdo dceři platit. Dcera má někoho, kdo jí udělal dítě a ten by se měl o oba postarat. Stejně tak jako Věrka nechápu, proč by v tomto měl jakkoliv figurovat přítel holčiny matky a jeho výdělky.
březen 26, 2013 08:48
sandro : Kamila
pěkné shrnutí, podepisuji!
Dcera je plnoletá a má partnera - nechápu, co je komu do toho, co má babička a její přítel. A pokud chce babička pomoci, je to od ní hezké, ale fakt to není ani trochu její povinnost - byla by mi hanba něco po babičce chtít. Naopak by mi v této situaci vůbec nebylo hanba si požádat o dávky, pokud na ně mám nárok.
Zároveň bych ráda také věděla, proč by měl dávky pobírat přítel - a naopak mi tam chybí informace, co ten přítel dělá, aby ženu a dítě zabezpečil - tady přeci vůbec nejde o to, zda jsou oddáni nebo ne!
březen 26, 2013 08:55
"v odpovedi , rade Daniely se odd. davek v hmotne nouze zminuje" : jednababi
No jistě - jako jedna z možností. To tak v odpovědích bejvá, že se uvádí všechno, co by mohlo přicházet v úvahu smilies/cheesy.gif

Sandro - "přítel holčiny matky a jeho výdělky" v tom figuruje pravděpodobně vzhledem k posouzení životní úrovně jeho přítelkyně (babičky mimina) a případně stanovení jejího výživného vůči starší dceři.
březen 26, 2013 08:56
... : Sandra.
Jednababi, to je zajímavé, takže zatímco dcera má přítele, ale to je jen přítel a není to její manžel, tudíž nemá povinnost ji živit, tak matčin přítel- což je taky jen přítel a ne manžel- má povinnost živit nejen ji, ale i její děti z předchozího manželství?
Asi si budu muset přesednout, zřejmě si sedím na vedení....
březen 26, 2013 09:02
Sandra. : mamča
"...proč by v tomto měl jakkoliv figurovat přítel holčiny matky a jeho výdělky."
Možná proto, že těhotná dcera bydlí s matkou a jejím přítelem v jedné domácnosti ?
Pak i na té sociálce posuzují všechny jako jednu rodinu, a ze společných příjmů všech, pak vypočítávají dávky.
Taky to vidím tak, že pokud nemá Věra velký dům nebo hodně velký byt, měl by těhotnou dceru po všech stránkách zabezpečit ten, s kým to dítě čeká. Samozřejmě, že v normálních rodinách přispěje svou troškou každý podle svých možností.
Otec těhotné studentky asi už žádné "povinné výživné" platit nemusí. Záleží na něm, jestli bude chtít ještě dceru podporovat, třeba aby dostudovala.
březen 26, 2013 09:03
"není to její manžel, tudíž nemá povinnost ji živit" : jednababi
Ale má, Sandro. Viz výše v odpovědi daniely.

mamčo, otci studentky podle mého názoru vyživovací povinnost trvá. Minimálně do doby, než by mu byla soudem zrušena, ale vzhledem k tomu, že slečna zjevně není schopna se sama živit, pravděpodobně by byla nanejvýš upravena výše alimentů podle toho, jaké jsou její celkové příjmy. Ovšem názor soudu se může lišit.
březen 26, 2013 09:09
... : Sandra.
Mamča, pokud bydlí v jedné domácnosti (což tedy v tom dopise psáno není), tak bych chápala, že se při výpočtu dávek zohledňují příjmy všech členů domácnosti. Ale Věrka nepsala o dávkách, psala o tom, že její exmanžel u soudu (o výživném pravděpodobně) argumentuje výdělkem jejího současného přítele, který s dcerou z prvního manželství nemá nic společného.

No nic, já se loučím a jdu něco dělat, myslím, že už jsem se tu podivovala dostsmilies/smiley.gif
březen 26, 2013 09:11
jednababi 09:09 : mamča
Já se v tomhle nevyznám. Jen by mi přišlo normální, že pokud je dcera dost stará na to, aby otěhotněla s dospělým chlapem, tak by ten dospělý chlap měl převzít veškeré povonnosti jak rodičů své partnerky (vyživovací povinnost), tak na sebe vzít rodičovskou povinnost svoji a matku svého budoucího dítěte všestranně zabezpečit.
Vždyť kdyby byli manželé, tak by to tak bylo, nebo ne ? smilies/shocked.gif
březen 26, 2013 09:26
"Vždyť kdyby byli manželé, tak by to tak bylo, nebo ne ?" : jednababi
Ne vždycky. Manželé mají sice vzájemnou vyživovací povinnost ze zákona, ale představ si například a teoreticky manžele a rodiče, kteří oba studují v řádném denním studiu. Oba jsou nezaopatření, oba se řádně připravují na budoucí povolání atd. - takže pořád mají oba nárok na výživné od svých rodičů - vlastně příjmy pro svoji rodinu. (Pomíjím dávky a pod.)
I když si studenti pořídí mimino a oddací list, těžko požadovat, aby jeden z nich převzal povinnosti a šel vydělávat.
To je ale jen obecný vyjádření - jak je to konkrétně u Věry si ani odhadovat netroufám.
březen 26, 2013 09:39
otec, přítel dcery, přítel matky : asi asi
Dobrý den, všem velice děkuji za komentáře a rady. Bohužel žijeme v zákonné džungli zvaný Absurdistán. Logicky vzato, že nemám žádnou povinnost se starat o vnouče mé 22leté dcery. Ale protože má stále ještě statut studenta a nemůže se o sebe sama postarat finančně, neb má týdenní miminko, je závislá na rodičích a příteli.
S přítelem není žádný problém. Stará se s láskou a respektem k ní i k dítěti. Za to máme zde atakující telefonát od bioligického otce, který by dceru na ulici, kdyby se potkali ani po 12letech nepoznal. Tu mu vychoval a živil celou dobu můj přítel a já. Já mu nechala u rozvodu veškerý majetek a to na základě ústní dohody, že nikdy nebude problém s výživným. Ten je po celou dobu 12 let.
Když byt prodal za více jak milion Kč, nechtěl přispět ani o 1Kč nad rámec výživného. Soud trval 2 roky, já skončila na neurologii a soud mi navýšil o 500,-Kč více.

Takže vítězství jak prase, s prominutím, když dcera studovala nákladnou SŠ (uměleckou školu) poté v Praze soukromou školu.

Co se týče mého zaměstnání? Zpět jsem nastoupila, když dítěti,dnes 4 leté dceři bylo půl roku. Pracovala jsem u toho kojila, byl to kolotoč a mám čisté svědomí, že jsme s přítelem, který dopoledne hlídla malou, udělali pro děti maximum.

Oproti biolog.otci, který jen falšoval doklady, aby měl co nejmenší příjem a nejmenší alimenty. Zaměstnavatel moji pracovní pozici zrušil a já se zpět vrátila k dítěti. To začalo být vážně nemocné. Část života jsme tak strávili v nemocnicích. Pracovat zcela jistě budu, ale z domova, a to říkám zcela zodpovědně, pro blaho mé vymodlené nejmladší dcerky.

Celá diskuze je pouze na bázi toho, jak je to nyní s výživným od otce mé nejstarší dcery? S přítelem dítěte není problém, není problém se mnou a ni s mým přítelem.

Jediný problém je a byl biologický otec. V momentě, až se má dcerka, kterou vdá, uslyšíte ohromnou ránu. To mi spadne kámen ze srdce, neb se už nebudu muset konfrontovat s člověkem, který bere mé - naše dítě jako finanční zátěž. Nebudu muset brát Neurol a datlovat do počítače otázky tohoto typu.
Zatím se však domnívám, podotýkám domnívám, že jeho povinnost k dceři trvá a to do chvíle, než ji tzv. odpíská soud. Poslala jsem mu dopis, že od následujícího měsíce, odpadá vyživovací povinnost na dceru, ale poté mi bylo porazeno, že je to špatně. proto zde můj dotaz. Všem velice děkuji
březen 26, 2013 09:42
Vyživovací povinnost na dceru : jednababi
trvá, dokud ji nezruší soud.
Pokud by přestal otec platit, je možno postupovat cestou práva.
březen 26, 2013 09:46
jednababi : mamča
Dík za vysvětlení. Jasně, že pokud oba studují, a přesto si nezodpovědně pořídí dítě, tak mají oboje prarodiče o zábavu postaráno.
březen 26, 2013 09:59
pak : mia I
si myslim, ze ma Tva dcera dve moznosti.

Bud se obratit obvyklou cestou na soud, s tim, ze soud posoudi, vynese rozsudek. Ze Tebe to bude stat spousta energie, Neurolu, je smutne. Ale neni to nic ojedineleho. Moje dcera pracuje u soudu a vim od ni, ze povinnych rodicu kteri se handrkuji o kazdou stovku u soudu je mnoho. Tvuj muz neni vyjimka.

Nebo si proste reknete, ze zatnete zuby, nejak situaci zvladnete v ramci rodiny a nebudete ho o nic zadat. Nevim z jakeho duvodu neni otec miminka schopen zabezpecit rodinu. Pokud rovnez studuje, mozna by stalo za zvazeni, aby prerusil studium a sel vydelavat.
březen 26, 2013 10:00
Tvuj : mia I
BYVALY muz samozrejme
březen 26, 2013 10:03
otec, přítel dcery, přítel matky : asi asi
dovětek k úvaze o nezodpovědnosti: Dcera je studentka , přítel nikoli, pracuje. Otěhotněla i přes veškerou zodpovědnost antikoncepce prášků. Jelikož její gyn. diagnóza byla už leta komplikovaná, že jednou bude problém s otěhotněním, zvolila cestu být matka. Nemusela by už třeba jindy být. Tudíž její postoj hodnotím jako matka zodpovědným, ač komplikovaným. Co se týče jejího pracujícího přítele, toho v otázce neřeším, jak jsem uvedla. Řeším jen a jen biologického otce mé nejstarší dcery. Pokud si tu hrajeme na zákony, tak by se měly dodržovat. A to je má otázka, zda je dcera v právu a nároku výživného od otce či nikoli. Jiné osoby ani soc. dávky tu neřeším. Děkuji
březen 26, 2013 10:33
"zda je dcera v právu a nároku výživného od otce či nikoli" : jednababi
Já nevím, co znamená, že "že u soudu zajímají mého exmanžela i jakým vozem jezdí můj přítel a jaké jsou jeho finanční poměry" - ale pokud dcera podala žádost o zvýšení výživného a toto se řeší v jejím rámci, tak o jejím ne/nároku rozhodne soud.
Vzhledem k nemožnosti dohody jiná cesta není.
březen 26, 2013 10:44
... : udivená
myslím si, že dokud je dcera vedena jako studentka na denním studiu tak má na přídávky nárok, na dálkovém studiu už nárok nemá, ale pokud jí a dítě živí její přítel tak mi přijde zbytečné soudit se o přídavky
březen 26, 2013 10:49
asi asi : mamča
Jestliže je dcera plnoletá, její partner pracuje a stará se o ní i o dítě, které je „chtěné“, tak je všechno v nejlepším pořádku. Vyživovací povinnost převzal partner dcery, a teď ať třeba dceřin bio-otec dá na soud žádost o zrušení vyživovací povinnosti. Soud mu buď vyhoví, nebo naopak potvrdí vyživovací povinnost k dceři, která se dosud připravuje na budoucí povolání, i když teď z důvodu péče o dítě studium přerušila.

březen 26, 2013 10:57
... : bb2
Jak psala Jednababi - vyživovací povinnost tvého bývalého muži k vaší dceři trvá, dokud ji nezruší soud. Soud ji zruší na základě návrhu, který si otec podá (teoreticky samozřejmě i na základě návrhu, který by podala dcera...), pokud soud dojde k názoru, že dcera je schopna se sama živit (nebo vyživovací povinnost k dceři může převzít někdo jiný, např. manžel).
Následně vyzve soud dceru, aby se k tomu vyjádřila, tzn., že dcera může namítnout, že není schopna se sama uživit, a doloží důvody (čím víc kopií dokladů přiloží, tím lépe, nebude se to zdržovat). Studentka s miminem se těžko může živit sama, tak předpokládám, že soud vyživovací povinnost nezruší, nanejvýš sníží částku výživného (a to nevím, jestli se děje automaticky v řízení o zrušení výživného - setkala jsem se s tím jen když si žadatel podal žádost o zrušení a současně o snížení, pokud nebude zrušeno - takže nevím, poradí právník, leccos řeknou i na soudě).

Čemu úplně nerozumím je tohle:
V momentě, až se má dcerka, kterou vdá, uslyšíte ohromnou ránu. To mi spadne kámen ze srdce, neb se už nebudu muset konfrontovat s člověkem, který bere mé - naše dítě jako finanční zátěž

Zaprvé - dceři je 22, takže si vše ohledně výživného musí vyřídit sama, resp. podat, podepsat, ty jí to můžeš nanejvýš odnést do podatelny. To samé při dohodách s otcem - pokud nemáš její generální plnou moc.

Zadruhé - jestli tě to tak strašně stresuje, že jsi na práškách, a čekáš jen na to, až se vdá, tak tím spíš bych komunikaci s otcem ohledně výživného přesunula na dceru. Chápu, že jí chceš pomáhat, taky bych pomáhala, ale na druhou stranu dcera zase musí pochopit, že když se rozhodla být matkou, tak odpovědnost je hlavně na ní a nemůže po mámě, která se stará o malého nemocného sourozence, chtít, aby se kvůli ní ládovala Neurolem.
Promluv si s dcerou o tom, jak to je, že jí pomůžeš, ale vyřizování bude na ní.
březen 26, 2013 10:58
Právně zcela jistě má nárok na výživné od svého biologického otce, : lp
morálně si už však nejsem jistá. Zákon o rodičích mluví o právech i povinnostech. Na ty často někteří rodinní příslušníci neslyší. Kromě práva na výživu má dítě povinnost rodiče ctít a respektovat. Občas stačí jen málo a pohled z druhé strany může vypadat tak nějak pokrouceně. Místo zákonné povinnosti a vyhrožování soudy by možná nebylo až tak od věci, kdyby již zletilá dcera osobně biologického otce slušně požádala o výživné a i poděkovala za finanční obnos, který dostává. Možná by byla sama překvapena, že otec není takový parchant, jak celé roky vypadal. Teprve v případě, že neuspěje, tak je prostor pro soud. Ale to už i tak vypjaté vztahy ještě zhorší a pak jen stěží lze cokoli od biologického otce očekávat. Zákon akce a reakce v běžném životě.

březen 26, 2013 11:01
Věro, : Jolanda.
pokud řešíš jen to výživné, tak při neplacení je snad možná jedině soudní cesta. Pokud se dceři zdá, že na ni platí málo, tak ať požádá o zvýšení výživného. Soud bude brát v potaz životní úroveň a příjmy vás všech, to je běžné.
Co se týká dcery, tak o ni a dítě by se měl postarat spíš v první řadě otec toho dítěte. Rodičovský příspěvek bude brát ten z rodičů, který bude s dítětem doma a bude o něho pečovat, což asi bude tvá dcera. Nepředpokládám, že by po porodu šla pracovat a otec dítěte by s ním byl doma na rodičovské dovolené. Takže bez peněz nebude, na jejich obživu by měl přispívat i ten její přítel, čili otec dítěte. Nechápu, co tu tak řešíte a jestli energie vynaložená na tyhle úvahy stojí za to.
březen 26, 2013 11:02
jeslize : mia I
otec ditete pracuje a jeste bude on, jak v uvodu psano, pobirat rodicovsky prispevek, pak vyzivne na studentku, pokud je na nej pravo , maji povinnost platit oba rodice studentky. Tudiz soud naprosto opravnene bude zkoumat vydelkove a majetkove pomery obou rodicu studentky. Tedy i Very.
březen 26, 2013 11:05
si teda : mia I
myslim.
březen 26, 2013 11:06
Mio, : Jolanda.
takže by to byl takový menší papírový podvůdek kvůli více penězům? Rodičovský příspěvek bude brát otec dítěte, který nejspíš ani nebude žít s nimi v jedné domácnosti, a ještě bude nadále chodit do práce, protože o dítě se postará Věřina dcera. Ta bude bez jakéhokoliv příjmu, takže z bio otce bude chtít ještě větší výživné, protože je chudinka bez peněz? A ještě se Věřině matce nelíbí, že by se soud zajímal i o jejich poměry a příjmy celé její domácnosti? smilies/wink.gif
březen 26, 2013 11:09
Možná mi něco uniklo, ale... : Pernella
Dcera je dospělá, má dítě a přítele, který ji živí, má nárok na rodičovský příspěvek, tak jsou jako každá jiná mladá rodina a nepotřebuje už výživné od svého otce, ne? Proč nebude pobírat rodičovský příspěvek ona sama, to její přítel zůstane doma s dítětem a ona bude pokračovat ve studiu? Asi ne, že. Jsem možná moc tvrdá, ale pokud jsou dva, mají dítě, tak alespoň jeden z nich bude muset pracovat a tu rodinu živit. Studium bohužel zůstává až druhé v pořadí.
březen 26, 2013 11:09
"maji povinnost platit oba rodice studentky" : jednababi
To ano - ale jestliže slečna bydlí u maminky (což nevíme), bere se při určení výše výživného v úvahu například i to, jestli tam nežije takzvaně "zadarmo", teď navíc s miminem(což zase nevíme).
březen 26, 2013 11:10
Věro, odpověz mi, prosím, proč rodičovský příspěvek pobírá přítel tvé dcery - otec dítěte. : Myška
Považovala bych za přirozené, že rodičovský příspěvek pobírá tvá dcera a tím má příjem, její přítel pracuje a má mzdu, takže příjem má taky. V tomto případě považuji za zbytečné, aby ji ještě otec vyživoval.
Připadá mi účelové, že přítel pobírá rodičák i mzdu, takže dcera tím pádem nemá příjem a chtěla by dál výživné od otce.
březen 26, 2013 11:15
Myško, : Pernella
to jsem přesně měla na mysli. smilies/smiley.gif
březen 26, 2013 11:20
Já teda nevím, : jednababi
ale
"Nárok na rodičovský příspěvek má rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně celodenně a řádně pečuje o dítě..."
To dcery přítel přestane pracovat?
březen 26, 2013 11:21
jednababi : mia I
ano. Matka muze rici, ze svoji vyzivoaci povinnost vyvazuje poskytovanim ubytovani atd. ale rozhodne tim chci rici, ze se Verka nemuze divit, kdyz soud bude stourat i v jejich majetkovych pomerech. A Verka se tomu divi, divi se tomu Sandra, Kamila,.. Mne to az tak divne neprijde.

Jolando podvudkem bych si nedovolila to nazyvat. Jen mi to uz rano prislo zvlastni a pozastavila jsem se nad tim vsim, ac fakt na tyhle pravni otazky reaguji malokdy.
březen 26, 2013 11:22
Mně přijde, : mamča
že Věra neřeší přednostně dceru, její dítě a její dálkové studium, ale to že "ten parchant bio-otec" dcery si klidně podniká, má utajovaný příjem, prodal jejich byt za milión a nic jim nedal, na holku platil málo a teď už nechce platit vůbec.
Zatímco Věra je bez práce, vychovává x dětí, z toho jedno nemocné a sama má rovněž zdravotní obtíže.
Je jí z toho všeho smutno, tak by ráda nějakým způsobem donutila exmanžela, aby dceři přispíval na živobytí aspoň teď, když na ní 12 let kašlal.
To je můj dojem z psaného textu. Třeba je to všechno úplně jinak.
březen 26, 2013 11:23
Pernello, : Myška
trvalo mi poněkud déle, než jsem mezi prací příspěvek vypotila, a mezi tím jsi to napsala ty.
březen 26, 2013 11:23
... : Jolanda.
Při rodičovském příspěvku může chodit do práce a vydělat si neomezeně, pokud zajistí, že mu o dítě bude někdo celodenně a řádně pečovat. Od dvou let dokonce může dítě chodit do jeslí nebo do školky neomezeně.
březen 26, 2013 11:35
mamco : mia I
ono se mozna ale nelze divit ani tomu otci. Ta slecna podle toho co se pise v doplnujicim info, studovala nakladnou soukromou umeleckou skolu, po jejim ukonceni soukromou skolu v Praze. To bylo urcite financne narocnejsi nez studium bezneho statniho studenta, tak i to vyzivne od otce nemuselo byt az tak nizke. Nizke se mohlo jevit vzhledem k nakladum na onu soukromou skolu.

Ted si slecna poridi miminko, chce dal studovat. Chce toho moc najednou, Verka ji to chce splnit, otec to vidi odlisne . Mne by prislo lepsi, kdyby jak uz tu nekdo psal, zasla nebo informovala otce o svych zamerech a spis formou domluvy nez stylem dat ho pred soud zadala o finance.
březen 26, 2013 11:47
mia I : mamča
Každá máma chce pro svoje dítě to nejlepší. Věra se snaží, aby si její dcera mohla plnit své sny. O vzdělání, o dítěti. Jenže člověk prostě nemůže mít všechno. Dcera má zdravé dítě, má i partnera, který se o ně stará. Dálkové studium bylo vždycky už v režii samotného studenta. Neznám případ, kdy by rodiče živili dospělé dítě, které má ukončenou střední školu, na další škole, kterou si ze zájmu studuje dálkově.
Možná by bio-otec nějaké peníze dceři dal spíš pro čerstvě narozené vnouče. Záleží na vztazích a dohodě mezi dcerou a otcem.
Jestli i v tomhle případě má dcera nárok na nějaké výživné od otce, si netroufám odhadnout.
březen 26, 2013 12:03
mamco : mia I
ja myslim, ze v podstate rikame totez. Ze se nazorove shodujeme, i kdyz kazda jinymi slovy.
březen 26, 2013 12:09
otec, přítel dcery, přítel matky : asi asi
Tímto uzavírám celou diskuzi, všem děkuji. Nejsem podvodník a nehodlám dělat, jak zde někdo uvedl nějaké podvůdku. V této zemi je neskutečný binec a v zákonech dvojmásob. Jen jsem se dovolila dotázat. jsem to já, která napsala dopis svému ex, že již mu končí vyživovací povinnost. Právně vzdělaný člověk mi řekl, že to byla chyba, že dcera má nadále nárok na výživné. A protože jsem typ člověka, který se raději dvakrát zeptá, dotázala jsem se. Je pravdou, že celou věc nechám na právníkovi. A ještě jedna zkušenost. Již nehodlám nikdy se dotazovat veřejně. Jsem pak označena co kdo ví co a kdo ví koho. Všem těm bych půjčila jeden den z těch 12 let. Všem děkuji a to za všechny názory. Skutečně mne posunuly dál. Věrka


březen 26, 2013 13:48
Ale no tak, Věrko, nejsi jediná rozvedená, které ex platil málo na své dítě. Některým ex neplatil a neplatí nic. : Myška
Škoda, že jsi nám neodpověděla na naše dotazy. Třeba bys nám naše domněnky, které tě naštvaly, vyvrátila.
březen 26, 2013 13:56
Ale no tak, Věrko, nejsi jediná rozvedená, které ex platil málo na své dítě. Některým ex neplatil a neplatí nic. : Myška : asi asi
... ale ono to je o tom, co si ta druhá strana nechá líbit. Nejde nikdy o pravdu a spravedlnost, ale jen a jen o dobré právníky. Je škoda, že se lidi nemohou, nechtějí a neumějí domluvit... ale to už je zase o něčem jiném. Věřte mi, že nemám touhu ani potřebu někomu něco vyvracet. Životní energie není kus papíru. Mějte se krásně a děkuji za vše... a ještě takový trapný dovětek, víte na co já věřím? Na Boží mlýny, co melou pomalu , ale stále ...
březen 26, 2013 14:04
OTEC, PŘÍTEL DCERY, PŘÍTEL MATKY : asi asi
... poslední dotaz na vás všechny. Je tu odpověď mezi těmi všemi od právně vzdělaného člověka? Děkuji velice. Věrka
březen 26, 2013 14:15
Věrko, proč chceš otce své dcery pumpnout až teď, když je dospělá, má své dítě a svého partnera, který by se o ni měl postarat? : Myška
Proč jsi tu energii nenapnula k získání více peněz výživného v době, kdy jste dceru živili ty a tvůj přítel?

březen 26, 2013 14:16
no, věrko, : mura1
možná bys měla, místo prskání na okolí, zapracovat na formulování problému. páč z původního dotazu ani z doplňujících příspěvků není vůbec jasný, oč ti jde.

pokud bys hned na začátku napsala "moje zletilá studující dcera má malé miminko, její přítel - otec dítěte pracuje a svou rodinu plně zabezpečí. proto jsem napsala otci své dcery, s kterým jsem již dlouho rozvedená, že mu končí vyživovací povinnost. po té jsem byla upozorněna, že možná nekončí. proto bych ráda věděla, jaké kroky má moje dcera podniknout, aby již nadále výživné od svého otce nedostávala", tak jsme si nemuseli půl dne slintat pentli zbytečně...
březen 26, 2013 14:17
"Boží mlýny, co melou pomalu , ale stále" : jednababi
Proč se oháníš Božíma mlejnama až teď, proč ti 12 roků nevadilo že "posílal minimum"?
Přijde mi takový jednoduchý říkat "lepší něco než nic" a pak se divit, že pán nehodlá měnit svý zvyky.
březen 26, 2013 14:19
Já to pochopila jinak muro. : Myška
Kdyby to bylo jak píšeš, stačila by dohoda mezi otcem a dcerou o konci vyživování. Pokud se obě strany dohodnou, tak proč soud. Leda jako zajištění, aby dcera jednou nezačala vymáhat výživné...
My, tedy vlastně mí synové se ústně dohodli se svým otcem, jakmile si začali vydělávat, že jim přestane platit výživné. K soudu to nedávali. Je to už pár let.
březen 26, 2013 14:22
ale oni : mura1
žádný výživný nechtějí. naopak by rádi věděli, jak se ho zbavit smilies/smiley.gif

alespoň tak já rozumím větám "až se dcera vdá a nebude pobírat výživné, spadne mi kámen ze srdce". a "napsala jsem jejímu otci, že mu končí vyživovací povinnoíst".
březen 26, 2013 14:24
Verko : mia I
zbytecne zhorsujes uz tak svou nedobrou psychiku. Pravnik tu zadny neni. Pravnika mohla uz davno kontaktovat Tva zletila dcera, stejne jako je uz nekolik roku otazka pripadneho vyzivneho jen mezi ni a otcem. Nechapu, proc Ty pises otci o vyzivnem, to mela udelat dcera. Jenze Ty ji stale umetas cesticku a delas spoustu veci za ni.
březen 26, 2013 14:28
asi asi Věrko, : Jolanda.
asi bys měla ujasnit, s čím konkrétním jsi chtěla poradit, třeba bys najednou zjistila, kolik lidí zde tu má s podobným problémem zkušenosti a kolik lidí si tím prošlo.
Mezi námi, já bych svou dospělou dceru, která má svého přítele a dítě, nechala, ať si svůj život řídí a vyřídí sama. Tobě by to ušetřilo spoustu nervování. Takto se nervuješ zcela zbytečně a ještě za to viníš všechny ostatní, co nejsou schopni číst tvé myšlenky a nebo si dovolí vyjádřit svůj názor na věc tak jak to vidí dle výše napsaného.
A jestli potřebuješ, aby se dcera konečně vdala a tobě mohl spadnout kámen ze srdce, tak tlač na dceru a otce jejího dítěte. Všude jinde to bude pláč na špatném hrobě.
Dovoluji si zakončit svůj proslov slovy Petra Nárožného: "Formulujte přesně!" smilies/wink.gif
březen 26, 2013 14:37
mám : Kamila
fakt "ráda", když sem někdo napíše, a pak se vzteká. A připíše, zda je tu právník. To si asi lidé pletou stránky, že ano?
březen 27, 2013 19:05
Věrko, : magdalenka
to se zatím neozvali "naši" muži smilies/cheesy.gif Holt člověk nedostává, co chce, ale co potřebuje, někdy je to i nějaký ťapec, o který ani nestál, že?
březen 27, 2013 23:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]